• Faule: 19 - 13
19:00

Gole, które padały po przerwie:

18:56

W stu procentach zasłużone zwycięstwo gospodarzy. The Citizens świetnie weszli w sezon - dwa mecze sześć goli i tyle samo punktów. Ich przewaga nad Chelsea wynosi pięć oczek, a Jose Mourinho musi się zastanowić, co zrobić, by zespół odnalazł formę

90'

Koniec! Mistrz Anglii rozgromiony na Etihad!

90'

Groźnie pod bramką Harta! Najpierw słupek po strzale Fabregasa, a potem Anglik obronił uderzenie Falcao!

90'

Żółta kartka dla Mangali

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

88'

Cuadrado zdecydował się na strzał z okolic szesnastego metra, ale zrobił to za lekko. Hart spokojnie złapał piłkę

86'

Fantastyczny strzał Fernandinho dobija Chelsea! Czy gości stać na honorowe trafienie?

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Fernandinho, Chelsea na deskach!

84'

Ostatnia zmiana w meczu, Bony wchodzi za Aguero

82'

Begović! Świetny strzał Toure sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Bośniaka!

81'

Eden Hazard faulował Toure i dostał za to żółtą kartkę

80'

David Silva dośrodkował z rzutu rożnego, a Kompany piękną główką nie dał szans Begoviciowi!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Vincent Kompany, 2:0!

79'

Na boisko wchodzi też Falcao - on zmienia Williana

79'

Demichelis wchodzi na boisko i zmienia Sterlinga

77'

Aguero dośrodkował z prawej strony boiska, a choć goście wybili piłkę z własnej szesnastki, to szybko wróciła ona pod władanie City

75'

Sterling zaatakował lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam The Citizens nie dali sobie rady

73'

Cuadrado dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to fatalnie i piłka wyszła na aut

72'

Sporo mamy teraz chaosu na boisku, jedni i drudzy szybo tracą piłkę

70'

To musiał być gol! Szybka kontra gości, Costa świetnie poradził sobie z obrońcą podał do Hazarda, ale ten z czystej pozycji trafił prosto w bramkarza!

69'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Aguero, ale tego świetnie uprzedził Begović

67'

Sterling próbował oddać strzał z dystansu, ale trafił tylko w plecy Fabregasa

65'

A teraz zmiana u gospodarzy. Za Jesusa Navasa wchodzi Samir Nasri

65'

Aguero! Dobry, minimalnie niecelny strzał sprzed pola karnego!

64'

I właśnie teraz Kolumbijczyk wchodzi na boisko. Zmienia Ramiresa

63'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Cuadrado

61'

Toure oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale piłka poleciała w sam środek bramki, gdzie czekał na nią Begović

60'

Troszkę dłużej przy piłce utrzymują się teraz londyńczycy, ale niewiele z tego wynika. Wciąż rozgrywają piłkę na własnej połowie

58'

Ivanović dośrodkował z prawej strony boiska, ale ani Willian, ani Costa nie doszli do piłki

56'

Troszkę zamieszania mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy bardzo szybko gubią piłkę

54'

Kolejna wrzutka w pole karne City, łapie piłkę Hart

52'

Willian dośrodkował z tego stałego fragmentu, ale gospodarze dobrze radzą sobie we własnej szesnastce

52'

Kompany faulował Costę na własnej połowie boiska

50'

Ramires wpakował przed chwilą piłkę do bramki Harta, ale wcześniej był na spalonym

49'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mieliśmy małą przebitkę w polu karnym, ale goście ostatecznie wybili piłkę

48'

Ivanović faulował Sterlinga tuż przed własną szesnastką i dostał za to żółtą kartkę

47'

Mangala oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale wyraźnie przestrzelił

46'

A teraz już drugą połowę zaczynają gospodarze

46'

I jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej połowy mamy zmianę. Za Johna Terry'ego wejdzie Kurt Zouma

17:52

Działo się w pierwszej połowie! Mogliśmy obejrzeć dużo ostrych starć i szkoda tylko, że tylko gospodarze stwarzali sobie okazje podbramkowe. Gdyby nie świetna dyspozycja Begovicia, to wynik na pewno byłby wyższy. Miejmy tylko nadzieję, że następne trzy kwadranse będą bardziej wyrównane

45'

I teraz arbiter kończy pierwszą połowę

45'

Diego Costa z bandażem na głowie został przeniesiony za linię boczną, wracamy do gry

45'

A teraz w starciu z Fernandinho ucierpiał Costa. Brazylijczyk uderzył napastnika Chelsea łokciem

45'

Anglik został przeniesiony za linię boczną i wracamy do gry. Sędzia do pierwszej połowy doliczył dwie minuty

44'

Gary Cahill zderzył się teraz z Begoviciem po dośrodkowaniu Kolarova i potrzebuje pomocy lekarza. Bośniak uderzył przypadkowo Anglika w nos.

42'

Fabregas oddał strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki

40'

Fabregas dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, a Hart spokojnie złapał piłkę

38'

Fernandinho faulował Fabregasa w środkowej strefie boiska. Obyło się bez kary indywidualnej

36'

Gol Aguero:

35'

Sterling oddał strzał sprzed pola karnego, ale fatalnie przestrzelił. Od bramki grę wznowią goście

34'

Fabregas dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale żaden z piłkarzy Chelsea nie zdołał oddać strzału na bramkę

33'

Kompany faulował na własnej połowie Costę i dostał za to żółtą kartkę

32'

Aguero świetnie wymanewrował w polu karnym Terry'ego, Cahilla i Maticia, oddał precyzyjny strzał w długi róg i nie dał szans bramkarzowi!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! A jednak potrafi pokonać Begovicia! Aguero i 1:0 dla City!

31'

Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a Terry dobrze zablokował próbującego oddać strzał Toure

30'

Ivanović zdecydował się na strzał z dystansu, ale skutecznie zablokował go Kompany

28'

Navas próbował zaatakować prawą stroną boiska, ale Azpilicueta powstrzymał go bez żadnych kłopotów

26'

W końcu troszkę dłużej przy piłce są londyńczycy. Ramires dośrodkował z prawej strony boiska, a choć Mangala wybił futbolówkę, to goście szybko ją przejęli

24'

Z Iworyjczykiem już wszytko w porządku, wracamy do gry

23'

Yaya Toure starł się z Diego Costą i potrzebuje chwilę na dojście do siebie

22'

Aguero! Kolarov dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Argentyńczyk zgubił krycie Terry'ego i by parę kroków od bramki, to w nią nie trafił!

20'

A teraz wrzutka Fabregasa z lewej strony boiska, ale strzał głową Maticia był niedokładny

19'

Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie z tym zagrożeniem gospodarze i wybijają piłkę

17'

Aguero nie da dzisiaj rady pokonać Begovicia! Znów kapitalna interwencja po strzale Argentyńczyka w wykonaniu bramkarza Chelsea!

16'

Begović! Fantastyczna interwencja Bośniaka po strzale Aguero z bliskiej odległości!

15'

Goście mają na razie problem ze zgraniem się w ataku. Fabregas zagrał przed chwilą miękką wrzutką w pole karne, ale tam nie czekał na nią żaden z jego kolegów

13'

Kolarov próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany

11'

Silva znów próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale faulował przy tym jednego z rywali

9'

Groźnie pod bramką Begovicia! Kolarov bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a Bośniak obronił strzał Aguero!

7'

Starają się kombinacyjnie dostać w szesnastkę rywala The Citizens, ale na razie The Blues bronią bardzo poprawnie. Poza sytuacją z pierwszej minuty, oczywiście

5'

Silva dośrodkował z rzutu rożnego, ale we własnym polu karnym faulowany był Cahill

4'

Kolejna ładna kombinacja gospodarzy na wysokości pola karnego rywala, ale w ostatniej chwili powstrzymał ich Azpilicueta

3'

Od samego początku The Citizens starają się atakować przeciwnika na jego połowie boiska, Chelsea ma problem z przedostaniem się przez linię środkową

1'

I już było blisko gola dla gospodarzy! Świetne podanie Silvy i Aguero wyszedł sam na sam z Begoviciem, ale to bramkarz był górą! Po chwili nieznacznie przestrzelił Navas!

1'

Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

16:55

Obie ekipy już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

16:53

Chelsea ma niezły bilans ostatnich meczów z The Citizens, ale na Etihad w poprzednich siedmiu starciach wygrała tylko raz. Raz też zremisowała i pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana

16:46

The Citizens bardzo dobrze wypadli w meczu z West Bromem, ale ich trener stara się tonować nastroje. - Nie myślimy o tytule mistrzowskim przy drugim meczu, ale tylko o trzech punktach przed własną publicznością. Gramy przeciwko mistrzowi i zarazem drużynie, która jest jednym z faworytów do triumfu też w tym sezonie. Dlatego wygrana u siebie będzie dla nas bardzo istotna - mówił przed tym meczem Pellegrini.

16:39

W ostatnich dniach wokół Chelsea było małe zamieszanie nie spowodowane względami sportowymi. Teraz jednak londyńczycy muszą skupić się tylko na wydarzeniach boiskowych i zamazać słabe wrażenie po spotkaniu ze Swansea. Lepszą okazję niż starcie z wicemistrzem kraju trudno sobie wyobrazić

16:30

Poza tymi dwoma remisami, Chelsea jest niepokonana w czterech ostatnich meczach ligowych z Manchesterem City. W sezonie 2013/2014 dwukrotnie to ona była górą, choć na koniec z tytułu mistrzowskiego cieszyli się Obywatele

16:20

W poprzednim sezonie w obu meczach tych dwóch drużyn padały remisy 1:1. Na Etihad wynik golem dla gospodarzy ustalił Frank Lampard, legenda Chelsea, która spędziła jeden sezon w zespole The Citizens

16:16

Pierwszy mecz nowego sezonu Premier League lepiej skończył się dla dzisiejszych gospodarzy. Manchester City ograł na wyjeździe West Brom 3:0, a Chelsea tylko zremisowała ze Swansea, 2:2

16:12

Nie ma więc żadnych niespodzianek w składach obu zespołów. Obaj menedżerowie postawili na najsilniejsze zestawienia, u gości brakuje tylko pauzującego za czerwoną kartkę Courtois. Zobaczymy, czy jego brak będzie dzisiaj odczuwalny

16:08

Ławka City: Caballero, Zabaleta, Clichy, Nasri, Demichelis, Bony, Iheanacho

16:07

Ławka Chelsea: Blackman, Zouma, Mikel, Loftus-Cheek, Cuadrado, Falcao, Remy

16:03

Już za chwilkę zaprezentujemy wam wyjściowe składy obu ekip, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.