Piątek, 2 października 2015, godz. 18:00
Miedź LegnicaMiedź Legnica
0 : 0
Wigry SuwałkiWigry Suwałki
19:53

Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Miedzi Legnica z Wigrami Suwałkami. Legniczanie nie zdołali się zrehabilitować za dotkliwą porażkę, której doznali we wtorek w zaległym meczu. Goście mogli to spotkanie zakończyć nawet na swoją korzyść, ale Jakub Bartkowski na początku drugiej połowy nie wykorzystał rzutu karnego.

93'

Koniec spotkania! Miedź remisuje z Wigrami 0:0!

92'

Żołtka kartka dla Marquitosa.

90'

Arbiter Aluszyk doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Łukasz Garguła strzelał z pola karnego tuż przy słupku bramki Wigier! Hieronim Zoch raz jeszcze spisał się znakomicie.

87'

Piłkarze Wigier bronią się teraz całym zespołem, a gospodarze nie mają pomysłu na rozbicie obrony gości.

85'

Niedokładnie zagrywał Adrian Łuszkiewicz w kierunku kolegi z zespołu. Nie dał najlepszej zmiany piłkarz Miedzi.

83'

Indywidualna akcja hiszpańskiego skrzydłowego Marquitosa. Obrońcy Wigier powstrzymali jednak zawodnika Miedzi.

81'

Ostatnia zmiana w szeregach gości. Za Łukasza Monetę na boisku pojawia się Bartosz Biel.

80'

Gwizdek arbitra przerwał akcję gości. Łukasz Moneta wychodził na pozycję jeden na jeden z bramkarzem, ale był na spalonym.

79'

Marcos Garcia Barreno wchodzi na boisko w miejsce Marka Gancarczyka.

77'

Tym razem arbiter żółtą kartką ukarał Adriana Łuszkiewicza.

76'

Po wrzutce Łukasza Garguły z rzutu wolnego główkował Tadas Labukas. Strzał Litwina zablokował obrońca gości.

75'

Żółtą kartką ukarany został Artur Bogusz.

73'

Indywidualna akcja Marka Gancarczyka zakończona celnym strzałem. Po raz kolejny dobrze broni Zoch. Futbolówka jeszcze po drodze otarła się o zawodnika Wigier.

70'

Składny atak piłkarzy gospodarzy, ale Tadas Labukas niedokładnym podaniem zaprzepaścił pracę kolegów.

68'

Do mogła być bramka dla Wigier. Szybki i składny kontratak zakończył celnym strzałem Davit Makaradze. Dawid Smug był jednak na posterunku i odbił piłkę na rzut rożny.

67'

Łukasz Garguła dogrywał futbolówkę niemal z narożnika pola karnego. Były wiślak ostro wrzucił piłkę, ale minęli się z nią wszyscy piłkarze gospodarzy.

65'

Świetna interwencja Dawida Smuga po strzale z rzutu wolnego zawodnika gości. Będzie korner dla Wigier.

63'

Zmiana w ataku Miedzi. Valerijs Sabala schodzi z boiska, a wchodzi na nie Tadas Labukas.

60'

Tym razem ofensywna akcja gości. Interweniować musiał Dawid Smug. Strzelał jeden z piłkarzy Wigier, a piłka jeszcze odbiła się od zawodnika Miedzi.

59'

Jak zwykle grę gospodarzy próbuje rozruszać Wojciech Łobodziński. Teraz pomocnik Miedzi strzelał z ponad 25 metrów. Po raz kolejny Zoch spisał się bez zarzutów.

56'

Po rzucie rożnym piłkę na pierwszym słupku strącił Wojciech Łobodziński, ale Hieronim Zoch był na posterunku.

54'

Druga połowa zaczęła się od niemałego trzęsienia ziemi. Była jedenastka dla Wigier, ale teraz mamy słabszy okres gry. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

53'

Michał Stasiak musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Teraz partnerem Tomasza Midzierskiego na środku defensywy będzie Grzegorz Bartczak, a Łuszkiewicz zagra na boku defensywy.

52'

Zmiana także w Miedzi Legnica. Za Michała Stasiaka wchodzi Adrian Łuszkiewicz.

51'

Za nieskutecznego w pierwszej połowie Mateusza Żebrowskiego wchodzi Kamil Adamek.

48'

Ależ to fatalnie zrobił Jakub Bartkowski. Piłkarz Wigier posłał piłkę wysoko nad poprzeczką!

47'

Będzie jedenastka dla Wigier Suwałk! Faulowany był Łukasz Moneta.

46'

Kamil Lauryn w drugiej połowie zastąpił Tomasza Jarzębowskiego.

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

18:55

Z pewnością nie było to najlepsze 45 minut, jakie rozegrali piłkarze Miedzi i Wigier w tym sezonie. Obie drużyny miały co prawda okazje strzeleckie, ale zawodnikom brakowało skuteczności. Obyśmy doczekali się goli w drugiej połowie.

45'

Arbiter Artur Aluszyk zakończył pierwszą część spotkania. W Legnicy do przerwy Miedź remisuje z Wigrami 0:0.

45'

Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dograł etatowy wykonawca stałych fragmentów gry - Łukasz Garguła. Futbolówkę strącił Michał Stasiak, ale Hieronim Zoch nie miał problemów, by złapać uderzoną w środek bramki piłkę.

43'

Maciej Wichtowski ukarany żółta kartką.

41'

Piłkarze Wigier mieli rzut rożny. Dogrywał w pole karne Łukasz Moneta, ale uczynił to niedokładnie i piłkę przejęli gospodarze.

39'

Bardzo mocny strzał Grzegorza Bartczaka. Odległość też była znaczna, prawie 40 metrów. Futbolówkę wyłapał Hieronim Zoch.

37'

Znowu akcja Wojciecha Łobodzińskiego, który dość mocno dośrodkował w pole karne. Skakał do piłki Valerijs Sabala, ale jej nie sięgnął.

34'

Tomasz Jarzębowski chciał wymusić jedenastkę. Arbiter pokazał mu żółtą kartkę.

33'

Rozochocili się piłkarze Miedzi. Tym razem z dystansu uderzał Yannick Kakoko, ale futbolówka minęła bramkę.

32'

W roli głównej Wojciech Łobodziński. Pomocnik Miedzi zakręcił rywalem na prawym skrzydle i wyłożył futbolówkę w kierunku Marka Gancarczyka, ale uderzenie zawodnika gospodarzy zablokował obrońca gości!

30'

Kolejna okazja Mateusza Żebrowskiego. Tym razem gracz Wigier strzelał w polu karnym, ale obok słupka bramki Miedzi. Bardzo łatwo dostali się teraz w szesnastkę gospodarzy zawodnicy Wigier.

28'

Po rzucie rożnym futbolówkę głową uderzył Tomasz Midzierski, ale uczynił to zbyt lekko i pewnie złapał ją Hieronim Zoch.

27'

Nie popisał się w obronie Keon Daniel. Defensor Miedzi skiksował, a piłka trafiła do Mateusza Żebrowskiego, jednak piłkarz Wigier zmarnował znakomitą okazję, gdyż był tuż przed bramką strzeżoną przez Smuga.

25'

Niewiele zabrakło a byłoby 1:0 dla Miedzi. Valerijs Sabala uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Garguły. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił jednak Hieronim Zoch.

23'

W polu karnym Wigier dryblował Valerijs Sabala, ale stracił piłkę.

22'

Wojciech Łobodziński i Łukasz Garguła w dwójkowej akcji. Ładnie to zagrali, ale dośrodkowanie Garguły nie znalazło adresata.

20'

Mija 20 minut spotkania, a jak na razie nie mieliśmy prawie w ogóle sytuacji strzeleckich. Mecz nie stoi póki co na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że zawodnicy jeszcze się rozkręcą.

17'

Arbiter odgwizdał ofensywne przewinienie Marka Gancarczyka, który walczył o futbolówkę przed szesnastką Wigier.

15'

Wigry cofnięte dość głęboko na swoją połowę. W związku z tym piłkarze Miedzi mają problemy z dokładnym rozegraniem, na boisko sporo jest niedokładności.

13'

Wreszcie okazję mieli gospodarze! Yannick Kakoko mocno uderzył z 15 metrów, ale minimalnie nad poprzeczką.

12'

Łukasz Moneta dośrodkował z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Michal Stasiak, który wybił futbolówkę. Do strzału już złożony był jeden z zawodników Wigier.

9'

Teraz szybszą akcję mogli rozegrać gospodarze. Adrian Cierpka przechwycił futbolówkę, podał do Marka Gancarczyka, który został jednak sfaulowany.

7'

Spokojne tempo pierwszych minut. Piłkarze Wigier ustawieni są bardzo ostrożnie, przede wszystkim dbają o zabezpieczenie defensywy.

5'

Mateusz Bartczak dograł futbolówkę w pole karne, ale tam najwyżej wyskoczył Hieronim Zoch, który ubiegł walczącego o piłkę Sabalę.

3'

Yannick Kakoko stracił piłkę w środku pola i naraził gospodarzy na kontratak. Źle jednak zagrywał Michał Żebrowski, który podał piłkę prosto do Dawida Smuga.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Od połowy boiska spotkanie rozpoczęli piłkarze Wigier.

17:57

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę w towarzystwie eksporty dziecięcej. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami ciekawego spotkania.

17:38

Gospodarze do meczu z Wigrami nie przystępują w najlepszych nastrojach. We wtorek w zaległym spotkaniu piłkarze Miedzi wyraźnie ulegli Zagłębiu Sosnowiec 1:4. Dobrą wiadomością dla legniczan jest fakt, że uraz Wojciecha Łobodzińskiego, którego nabawił się w starciu z sosnowiczanami nie okazał się aż tak groźny i skrzydłowy Miedzi wystąpi dzisiaj od początku.

17:30

Obie drużyny po dziesięciu kolejkach I ligi sąsiadują ze sobą w tabeli. Są tuż nad miejscem barażowym i strefą spadkową. Miedź jest trzynasta z dorobkiem dwunastu punktów, a Wigry czternaste z jednym „oczkiem” mniej na koncie.

17:28

Ławka rezerwowych Wigier: Karol Salik, Dominik Szyszka, Piotr Ruszkul, Bartosz Biel, Kamil Rozmus, Kamil Lauryn, Kamil Adamek

17:26

Ławka rezerwowych Miedzi: Dominik Budzyński, Ireneusz Brożyna, Adrian Łuszkiewicz, Marcos Garcia Barreno, Marcin Garuch, Bartosz Ślusarski, Tadas Labukas

17:24

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 11. kolejki 1. ligi, w którym Miedź Legnica podejmie Wigry Suwałki. W poprzednim sezonie Legnicy triumfowali gospodarze (2:1). W rundzie rewanżowej w Suwałkach padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem?