5 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa3 : 0
96'

Koniec spotkania! Lechia rozjechała Jagiellonię 5:1! Relacja i zdjęcia z meczu tutaj.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FLAVIO!

93'

Jagiellonia miała rzut rożny. Pewnym chwytem popisał się jednak bramkarz Lechii.

90'

Jeszcze 6 minut potrwa to spotkanie. Tyle doliczył sędzia.

87'

Uderzenie Chrapka. Też nad bramką.

87'

Lechia spokojnie rozgrywa piłkę przez obrońców i bramkarza.

84'

Flavio na ofsajdzie.

82'

Zostało dziesięć minut. Lechia już chyba nie zamierza dobijać Jagiellonii. Cztery gole jej wystarczają.

77'

I Świderski za Grzelczaka, którego żegnają brawa. Kibice Lechii mają do niego sentyment - za te wszystkie woleje...

76'

Z dystansu Kovacević. Na raty broni Drągowski. Krasić schodzi. Za niego Mila.

73'

Flavio! Wysoko nad poprzeczką. A Drągowskiemu towarzyszą nieustannie gwizdy.

68'

I Wojtkowiak za Stolarskiego.

68'

Mak za Haraslina. Cały stadion wyzywa Drągowskiego.

66'

Krasić pewnie wykorzystał jedenastkę.

66'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 4:1! KRASIĆ PEWNIE W LEWY RÓG!

65'

Potworne gwizdy. Teraz Drągowski pobiegł sobie do linii do trenera Probierza. Pokazał, co mu się stało.

65'

Cyrk. Drągowski otrzymał pomoc i upadł po raz drugi.

63'

Nerwowo pod bramką gości. Drągowski upada na murawę. Sugeruje, że został trafiony czymś przez kibiców. Potrzebuje pomocy medycznej.

62'

Karny dla Lechii! Pada Wawrzyniak w szesnastce! Romanczuk za Vassiljeva. To druga zmiana w Jagiellonii.

60'

Kartkę (żółtą) otrzymał również Drągowski, który przebiegł całą połowę, by uświadomić sędziemu, że się myli.

60'

Sypią się kartki. Z boiska wylatuje Góralski za dwie żółte!

59'

Ważne wyjście Milinkovicia-Savicia, który ubiegł Grzelczaka.

59'

Lechia miała kontrę czterech na trzech, lecz ją zmarnowała.

56'

Od razu odpowiedź gospodarzy! Strzał Kuświka broni jednak Drągowski!

55'

No i proszę, nic tego nie zapowiadało! Jagiellonia zaczyna odrabiać straty. Pomogła jej w tym obrona Lechii, konkretnie Janicki z Malocą. Z paru metrów do siatki piłkę zapakował zaś Cernych.

54'

GOOOOOOL! DLA JAGIELLONII! CERNYCH

52'

Uweaaaaaga! Znowu główkuje Flavio, znowu blisko gola! Wrzucił Krasić.

52'

Będzie korner dla Lechii, dzięki Krasiciowi. Bardzo dobrze gra dziś ten Serb.

50'

Przepraszający gest Stolarskiego. Źle nabiegł na piłkę i w efekcie zepsuł dośrodkowanie.

50'

Szansa dla Flavio na ustrzelenie hat-tricka! Piłka zagrana od Krasicia była chyba dla niego... za ciężka. Uderzył głową obok bramki.

48'

Pierwsze akcje Frankowskiego nieudane. Zatrzymuje się już na pierwszym lub drugim rywalu.

46'

Frankowski zmienił Alvarinho.

46'

Zaczęliśmy. Od środka Lechia.

46'

Zaraz początek drugiej części.

45'

Koniec pierwszej połowy! Trybuny na stojąco dziękują zawodnikom. Lechia niszczy Jagiellonię. Wracamy za kwadrans.

45'

Ależ świetna akcja Lechii lewą stroną! Kończy ją skutecznie Flavio! W sposób absolutnie zjawiskowy zagarnął sobie piłkę, a potem z łatwością wpakował ją do siatki!

45'

GOOOOOOOOOOL! 3:0! FLAVIO PO RAZ DRUGI!

43'

Główka Góralskiego. Wysoko nad bramką.

42'

Milinković-Savić znowu łatwo zatrzymuje przeciwnika.

40'

Kartka dla Góralskiego.

38'

Uspokoiło się na boisku. Gra toczy się głównie w środku pola.

32'

Białostoczanie chcieli szybko odpowiedzieć. Grzelczak jednak przekroczył przepisy.

31'

To ósme ligowe trafienie Kuświka.

31'

Czyżby już było po meczu? Kuświk podwyższa prowadzenie! Koledzy fajnie wypracowali mu sytuację sam na sam. Obrona Jagiellonii, która nieudolnie łapała na spalonego, w tym bardzo pomogła.

29'

GOOOOOOOOOOOOOL! KUŚWIK! 2:0!

29'

Cernych złapany na ofsajdzie. Jagiellonia próbuje przedrzeć się głównie lewym bokiem.

26'

Więcej jakości i zaangażowania w grę jest po stronie gospodarzy. Goście na razie nie umieją zrobić z piłki użytku.

24'

I dla Tomasika, a nie Alvarinho. To on był prowodyrem zajścia.

23'

Sędzia tonuje nastroje. Kartka dla Janickiego.

23'

Starcie między zawodnikami. Zdaje się, że Alvarinho zaczął odpychać Janickiego.

21'

19'

Chrapek! Zakręcił dwoma obrońca w polu karnym, lecz kopnął nad poprzeczką. To była okazja na drugiego gola.

19'

Pewny chwyt debiutanta Milinkovicia-Savicia po zagraniu w kierunku Alvarinho.

17'

Burzę oklasków zebrał Flavio. Do końca pobiegł za piłką, by ta nie wyszła na róg. W efekcie Jagiellonia dostała tylko rzut z aut. Po nim jeden z zawodników uderzył wysoko i daleko od bramki.

14'

Dobrze bawi się publiczność. Lechia gra pewnie i dla oka. Jagiellonia zaś schowana. Przy bramce zawalił Tarasovs.

12'

Leży na boisku Tarasovs. Ale nie potrzebuje pomocy medycznej. Szybko się pozbierał.

10'

I jest pierwszy gol w meczu, dla Lechii, premierowy Flavio! Portugalczyk potrzebował dwóch prób, żeby pokonać Drągowskiego. Pierwszą głową bramkarz Jagiellonii dał radę mu wybronić. Przy drugiej z nogi nie miał szans.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! PAIXAO!

6'

Z ostrego kąta Kuświk! Prosto do rąk Drągowskiego.

5'

Chrapek dostał ostatnie ostrzeżenie. Jeszcze jeden ostry faul i obejrzy kartkę.

4'

Na razie sporo fauli. Sędzia Złotek co chwilę musi gwizdać.

2'

Po rzucie wolnym główkował Maloca. Nad bramką.

1'

Zaczynamy! Od środka goście. Kibice Lechii prezentują sektorówkę "Dwunasty zawodnik".

15:26

Czekamy na zawodników. Z głośników leci AC/DC - Highway to Hell.

15:20

Piłkarze zeszli na chwilę do szatni. Na płycie boiska prezentują się cheerleaderki.

15:17

Spiker wyczytuje skład Jagiellonii. Brawa od kibiców Lechii dostał Grzelczak.

15:11

15:08

Jagiellonia tylko z jedną zmianą w składzie - Frankowskiego zastąpi Alvarinho. Więcej roszad w Lechii - aż pięć. W bramce zadebiutuje Serb Vanja Milinković-Savić. Kiedyś ten dwumetrowy golkiper trenował nawet z Manchesterem United...

15:08

Teraz na murawę wybiegli zawodnicy Lechii. Przywitały ich brawa. Na trybunach spodziewanych jest 10 tys. widzów - w tym około 300 z Białegostoku.

15:03

Wróćmy jednak do spraw czysto sportowych. To będzie spotkanie zespołów walczących o grupę mistrzowską. Jagiellonia na razie jest ósma. Lechia ma do niej trzy punkty straty. Zajmuje dwunaste miejsce.

15:02

Działo się wczoraj wieczorem. W autokarze Jagiellonii, który stał pod hotelem w Gdańsku, została wybita szyba. Sprawca nieznany. O szczegółach sprawy przeczytacie w tym miejscu.

15:00

Witamy z pochmurnego Gdańska. Za pół godziny pierwszy gwizdek w meczu Lechii z Jagiellonią. Goście już się rozgrzewają na płycie boiska. Wyjściowe składy obu drużyn prezentujemy obok. Korzystając z chwili czasu odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi spotkania.