Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
93'

Sędzia Paweł Gil patrzy na zegarek i kończy mecz! Podbeskidzie dzieli się punktami z Koroną Kielce po golach Mateusza Szczepaniaka w pierwszej połowie i Michała Przybyły na kilka minut przed końcem meczu!

92'

Petarda Grzelaka przelatuje minimalnie nad poprzeczką!

92'

Sokołowski fauluje Cabrerę ponad 25 metrów od własnej bramki. To może być piłka meczowa!

91'

Mójta za głęboko wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Małkowski pewnie ją chwyta. W odpowiedzi Zubas radzi sobie ze strzałem Pawłowskiego.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Zubas rzucił się na piłkę we własnym polu karnym. W ostatniej chwili uprzedził Cabrerę!

89'

Sierpina ostro centruje. Piacek wybija piłkę na rzut rożny.

88'

Jeszcze raz Aankour wrzuca piłkę zza linii bocznej w stylu Tomasza Hajty. Kato wybija piłkę na rzut rożny.

86'

Daleki wyrzut piłki w pole karne Podbeskidzia. Tam opanował ją Przybyła, który z kilku metrów strzela nie do obrony!

86'

REMIS, MICHAŁ PRZYBYŁA!!!

85'

Demjan dostaje piłkę w polu karnym. Nie miał możliwości oddania strzału, a jego dośrodkowanie było ciut przeciągnięte. Kontra Korony, po której Piacek wybija piłkę.

84'

Kolejna próba Sierpiny. Tym razem lepsza - piłka leciała w światło bramki, ale czujny Zubas nie dał się zaskoczyć!

83'

Anton Sloboda zajmuje miejsca Damiana Chmiela.

82'

Gdyby bramka Podbeskidzia była wielkości do rugby, to Korona gromiłaby rywala. Sierpina huknął wysoko nad poprzeczką.

80'

Senegalczyk w asyście medyków opuszcza murawę. Nie będzie w stanie grać dalej i na ostatnie 10 minut wchodzi Nabil Aankour.

80'

Diaw trzyma się za kolano. Wydaje się, że nie będzie mógł grać dalej! Sędzia przerywa grę i konieczna jest pomoc medyczna

79'

Jovanović zza pola karnego pół metra nad poprzeczką.

78'

Pawłowski wprowadził sporo ożywienia w grę ofensywną Korony! Zagrał prostopadle do Przybyły, który chciał na wślizgu uderzyć w stronę bramki. Ta na nierówności tak się odbiła, że nie trafił w nią drugi rezerwowy kieleckiego zespołu.

76'

Demjan w roli prawoskrzydłowego. Centruje w pole karne... do nikogo. Zubas broni anemiczny strzał Cabrery zza linii 16. metra.

74'

Dzieje się w Bielsku-Białej! Diaw strzela głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Zubas broni! Poszła kontra, którą wyprowadził Tarnowski. Przed własnym polem karnym zastopował go... wracający Diaw! Jeszcze piłka trafiła pod nogi Możdżenia - uderzeniem z ok. 20 metrów trafił w słupek!

72'

Ależ kopanina w polu karnym Podbeskidzia! Pawłowski przepychał się między 3-4 rywalami i pada na murawę! Sędzia nie zdecydował się podyktować "jedenastkę"!

71'

Robert Demjan zastępuje strzelca jedynego gola, Mateusza Szczepaniaka

70'

Zubas z lekkimi kłopotami broni strzał głową Sylwestrzaka!

69'

Paweł Tarnowski melduje się na murawie. Zmienia dobrze grającego Samuela Stefanika

68'

Pawłowski ruszył w pole karne. Zakiwał się przed Vieretiło, który wybił mu piłkę spod nóg na rzut rożny.

66'

Bez zagrożenia. Z kontrą wychodził Chmiel, ale faulem taktycznym zastopował go Diaw. Senegalczyk powinien uważać, bo ma na koncie żółtą kartkę.

65'

Cabrera strzela z 25 metrów nad poprzeczką. Bezradnie rozkładał ręce, pokazując, że był zmuszony do takiej decyzji. Po chwili Sierpina wywalczył rzut rożny.

64'

Jovanović na lewej stronie. Tam mu odskoczyła na grząskiej murawie, co wykorzystał Sokołowski pewnym wybiciem. Podbeskidzie jednak nadal jest zamknięte na własnej połowie.

62'

14/8 Strzały/strzały celne 11/1.

60'

W odpowiedzi Sylwestrzak uderzył płasko w stronę bliższego, lewego słupka. Zubas pewnie interweniuje.

59'

Mójta podaje idealnie na nogę do Szczepaniaka przez 40 metrów. Ten popędził w stronę bramki i uderzył płasko z ok. 20 metrów. Małkowski broni.

59'

Oleg Veretilo ostro potraktował Przybyłę. Cios karate obrońcy Podbeskidzia w rękę rywala. Żółta kartka

57'

Indywidualna akcja Pawłowskiego w stylu Robbena. Piacek zablokował strzał.

55'

Ta kontra Podbeskidzia mogła zakończyć się bramką! Szczepaniak popędził przez połowę boiska i zagrał na lewą stronę pola karnego do Chmiela. Ten uderzył bez przyjęcia w stronę dalszego słupka, ale Małkowski zdołał sparować piłkę! Dobitka Sokołowskiego została zablokowana przez obrońców Korony!

52'

W odpowiedzi Cabrera strzela technicznie zza pola karnego obok bramki. Zubas od brami.

51'

Sokołowski na prawej stronie. Idealna wrzutka między obrońców do Szczepaniaka. Piłka po strzale leciała w sam środek bramki i Małkowski spokojnie chwyta piłkę.

50'

Festiwal "kto kopnie wyżej" trwa w najlepsze. Sierpina posłał piłkę w górne rzędy trybuny za bramką gospodarzy.

49'

Za głęboki centrostrzał Cabrery. Trafił w boczną siatkę, ale Zubas miał wszystko pod kontrolą.

48'

Niepilnowany Pawłowski w pobliżu lewego narożnika "szesnastki" uderzył z woleja jeszcze wyżej niż Chmiel. A to była duża sztuka...

47'

My chcemy gola, hej Bielsko, my chcemy gola

- skandują kibice gospodarzy.

46'

Od razu akcja Chmiela. Wpadł w pole karne Korony, ale uderzył wysoko nad poprzeczką bramki Małkowskiego.

46'

Podbeskidzie w niezmienionym składzie rozpoczyna drugie trzy kwadranse.

46'

... a za Łukasza Sekulskiego wchodzi Michał Przybyła.

46'

Bartłomiej Pawłowski za Tomasza Zająca...

46'

Powracamy do Bielska-Białej na drugą połowę meczu Podbeskidzie - Korona Kielce. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Mateusza Szczepaniaka. W ekipie gości szykują się do wejścia Bartłomiej Pawłowski i Michał Przybyła.

45'

Dwójkowa kontra Cabrery z Sierpiną. Hiszpan za słabo odgrywa koledze i wykorzystał do Baranowski.

Po chwili sędzia, bez doliczania nawet minuty, kończy pierwszą połowę. Podbeskidzie zasłużenie prowadzi z Koroną po golu Szczepaniaka

44'

Sylwestrzak huknął z dystansu metr-półtora obok bramki Zubasa.

42'

Złe podanie Mójty do Chmiela. Małkowskiemu wypadła jednak piłką z rękawic. W porę naprawił swój błąd.

41'

Małkowski broni strzał Sokołowskiego z kilkunastu metrów.

41'

Elhadji Pape Diaw znowu w roli głównej. Łokciem znokautował Szczepaniaka - sędzia bez wahania sięgnął po żółtą kartkę.

40'

Obiecujący debiut Diawa. Po rzucie wolnym zgrywa piłkę w pole karne do Cabrery. Hiszpan nie zorientował się w sytuacji.

39'

Sierpina podaje w pole karne do Cabrery, ale Baranowski przeciął podanie. Piłka trafiła jednak na 20. metr do Jovanovicia, który uderzył obok bramki Zubasa.

39'

Zając na spalonym po podaniu z głębi pola.

37'

Kolejne niecelne podanie Stefanika do Sokołowskiego. Wcześniej kielczanie faulami przerywali akcje gospodarzy.

35'

7/4 Strzały/strzały celne 2/0

33'

Zaczęło się od akcji Sokołowskiego, który uderzył z dystansu - piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę, ale z dobitką popędził Szczepaniak, który celną główką, mimo obrońcy, skierował ją do siatki! Dziewiąty gol Szczepaniaka w tym sezonie

33'

GOOL, MATEUSZ SZCZEPANIAK!!!

18:33

Analiza interwencji Diawa

30'

Coraz śmielej atakuje Korona. Podbeskidzie nie radzą sobie z ostrą grą rywala, a do tego dochodzi grząska murawa.

28'

Cabrera na lewej stronie. Jego dośrodkowanie zablokował Veretilo. Aut na wysokości w pole karne, a tam Sekulski i Diaw minęli się z piłką.

27'

Zrobiło się cieplej w "szesnastce" Podbeskidzia. Jovanović przejął piłkę, ale osaczony przez trzech rywali nie miał jak uderzyć. Ostatecznie goście mają rzut rożny.

26'

Za głębokie dośrodkowanie Sierpiny z rzutu wolnego. Piłka minęła wszystkich w polu karnym, ale p metr minęła lewy słupek bramki Zubasa

24'

Chmielowi za bardzo odskoczyła piłka w polu karnym po trudnym podaniu Szczepaniaka. Obrońcy Korony dalekim wybiciem wyjaśnili sytuację.

22'

Tym razem Gabovs podłączył się do akcji. Jego podanie do Sierpiny zostało przecięte, ale Korona ma rzut z autu na wysokości pola karnego Podbeskidzia.

21'

Sierpina szaleje na prawym skrzydle. Niemal z linii końcowej wrzuca piłkę w pole karne w stronę wbiegającego Sekulskiego, ale za krótko.

19'

Starcie Gabovsa z Chmielem w walce o górną piłkę. Sędzia nakazał gościom by rozpoczęli grę z rzutu wolnego. Poza jedną akcją Korony trwa dominacja piłkarzy Roberta Podolińskiego.

17'

Ostro bita piłka przez Chmiela z lewej strony o mały włos nie wpadłaby do siatki! Podbita futbolówka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny tuż obok dalszego słupka gości!

16'

Spóźniony wślizg Rafała Grzelaka w nogi Chmiela. Żółta kartka na koncie kielczanina

15'

Nie ma gola dla Podbeskidzia!!! Fenomenalna interwencja Diawa, który zaasekurował Małkowskiego na linii bramkowej, przyjmując strzał Szczepaniaka na ciało! Wcześniej Chmiel przegrał pojedynek z Małkowskim!

13'

Sierpina skutecznie powstrzymany przez Mójtę. Obie "jedenastki" próbują grać bokami, gdzie nie jest tak grząsko jak w środku pola.

11'

W odpowiedzi rajd Sokołowskiego. Kapitan Podbeskidzia zagrywa w "szesnastkę" a tam kiksy obrony Korony. Na ich szczęście Chmiel i Szczepaniak nie zorientowali się w sytuacji.

9'

Świetna akcja Korony! Sierpina zagrywa płasko w pole karne "Górali" minimalnie spóźniony Sekulski chciał wślizgiem skierować piłkę do siatki! Brakowało mu centymetrów, by trafić w piłkę!

8'

Szczepaniak wyskoczył najwyżej i uderzył głową! Strzał zablokował Wierchowcow. Dobitka była nieudana. Małkowski od bramki.

7'

Nie udało się prawą, to Podbeskidzie zaatakowało lewą stroną. Mójta zagrywa do Chmiela, a ten w pole karne do Szczepaniaka. Został zablokowany i rzut rożny dla gospodarzy. Po nim jeszcze jeden. Mójta ustawia piłkę...

5'

Sokołowski dostaje piłkę na prawym skrzydle, ale był na minimalnym spalonym.

4'

Korona nie radzi sobie z pressingiem gospodarzy 30 metrów od własnej bramki. Strzał Stefanika zablokowany. Murawa nie jest w najlepszym stanie, ale na szczęście piłka nie zatrzymuje się w kałużach.

2'

W odpowiedzi "Górale". Szczepaniak w roli lewoskrzydłowego przegrywa pojedynek z Sylwestrzakiem.

1'

Atak prawą stroną Sierpiny zakończony nieudanym dośrodkowaniem. Od bramki Zubas.

0'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają goście!

17:58

Pamiątkowa fotka, przywitanie obu stron i losowanie stron. Przy Pawle Gilu Mateusz Sokołowski i Kamil Sylwestrzak.

17:58

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę. Gospodarze w tradycyjnych strojach, kielczanie na czarno.

17:55

Ścieżka dźwiękowa z "Janosika" rozbrzmiewa na stadionie Podbeskidzia. Za moment rozpocznie się spotkanie inauguracyjne 26. kolejkę Ekstraklasy.

17:50

Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do naszej sondy. Kto wygra mecz? Podbeskidzie czy Korona?

17:46

W ostatnim meczu między tymi drużynami, który został rozegrany 3 października 2015 r., padł bezbramkowy remis. Podbeskidzie ostatni raz wygrało u siebie ze złocisto-krwistymi 2 września 2013 r. po samobójczej bramce Piotra Malarczyka.

Kiedy ostatni raz kielczanie wyjechali spod Klimczoka z kompletem punktów? 27 sierpnia 2011 r. (bramki: Konieczny 53', 80' Demjan - Kiercz 32', Vuković 45+1' k., Korzym 68')

17:43

Przed tym spotkaniem Korona jest trzynasta z 27 punktami na koncie. Ma jednak o jeden mecz rozegrany mniej.

Trzy punkty więcej ma Podbeskidzie, które otwiera grupę spadkową. W ostatnich trzech spotkaniach "Górale" zgarnęli komplet punktów, wygrywając m.in. z Lechem Poznań czy Wisłą Kraków.

17:41

Trener gospodarzy, Robert Podoliński, przesunął na prawą pomoc kapitana Mateusza Sokołowskiego. W kadrze meczowej nie ma Jakuba Kowalskiego, a Paweł Tarnowski rozpocznie ten na ławce rezerwowych.

Z kolei Marcin Brosz wystawił dwóch napastników - Airama Cabrerę oraz Łukasza Sekulskiego. Czy zmiana ustawienia przyczyni się zdobyczy punktowej?

17:39

Rezerwowi Korony Kielce: Leonid Otchenashenko (powołany do kadry Polski U-18), Charlie Trafford, Bartłomiej Pawłowski, Nabil Aankour, Bartosz Kwiecień, Michał Przybyła, Aleksandr Fertovs.

17:36

Rezerwowi Podbeskidzia: Wojciech Kaczmarek - Frank Adu Kwame, Kristian Kolcak, Dariusz Kołodziej, Anton Sloboda, Robert Demjan, Paweł Tarnowski.

17:34

Niedługo poznamy pełne składy obu drużyn. Czekamy na "rejestrację" w naszym panelu Senegalczyka Djibrilla Diawa ;)

17:32

A na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór!

17:30

Polska Ekstraklasa nie zwalnia tempa i tylko warunki atmosferyczne mogą przeszkodzić. Ale nie dzisiaj w Bielsku-Białej. Za pół godziny Podbeskidzie podejmie przed własną publicznością Koronę Kielce na inaugurację 26. kolejki!

14:00

Podbeskidzie - Korona LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Górale" i "Scyzory" powalczą o powalczą w błocie

Zaledwie 70 godzin po meczu z Górnikiem Łęczna piłkarze Podbeskidzia znów wejdą na murawę swojego stadionu, by tym razem zmierzyć się z Koroną Kielce. We wtorek stan boiska w Bielsku-Białej ledwo nadawał się do gry i nie inaczej będzie dziś – dwie drużyny znane z ostrej walki stoczą pojedynek na błocie.