1. połowa3 : 0
19:51

Dziękujemy już Państwu za uwagę podczas tej relacji, miłego wieczoru!

94'

Koniec spotkania w Krakowie! Cracovia rozbija Górnika Zabrze aż 3:0, ale mogli jeszcze więcej!

90'

Sędzia do podstawowego czasu gry dolicza co najmniej trzy minuty.

86'

Przed szansą na zmniejszenie rozmiarów porażki stanął Szymon Skrzypczak, ale rezerwowy Górnika będąc w polu karnym Pasów uderzył z woleja wysoko nad poprzeczką bramki Sandomierskiego.

83'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Bartosza Kapustkę pojawia się Łukasz Zejdler. Tym samym na murawie nie ma już żadnego ze strzelców bramek.

82'

Pod koniec spotkania Cracovia już wyraźnie odpuszcza, Górnik coraz częściej znajduje drogę pod pole karne Pasów, ale, nie wynika z tego nic konstruktywnego, gdyż tam piłka trafia już zawsze pod nogi gospodarzy.

77'

Druga zmiana w Cracovii, z boiska schodzi Erik Jendrisek, a na nim pojawia się Dariusz Zjawiński.

74'

Świetne dośrodkowanie z lewej strony boska jednego z zawodników Cracovii i Jakub Wójcicki uderzył głową wydawało się idealnie, ale w znakomitym stylu piłkę na rzut rożny wybił Janukiewicz!

70'

I ostatnia już zmiana w Górniku Zabrze, również debiutujący w naszej lidze Ken Kallaste zmienia Radosława Sobolewskiego.

68'

Pierwsza zmiana w zespole Cracovii, boisko opuszcza Mateusz Cetnarski, a na nim pojawia się debiutujący w Ekstraklasie Anton Karachankov.

64'

Bramkę zdobywa Górnik Zabrze, ale sędzia prawidłowo odgwizduje spalonego, na którym był Roman Gergel.

62'

Strzału z dystansu na bramkę zabrzan spróbował teraz Damian Dąbrowski, ale piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad poprzeczką.

57'

Druga zmiana w szeregach Górnika, Za Jose Kante Martineza na murawie pojawia się Szymon Skrzypczak.

55'

I następna okazja Pasów! Teraz swoich sił strzałem dystansu próbował Jakub Wójcicki, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki rywali.

54'

Po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Górnika, goście nie potrafili wybić piłkę, a co więcej, niemal sami ją sobie strzelili, ostatecznie udało się jednak uniknąć straty bramki.

53'

Doskonałe podanie Jaroszyńskiego w pole karne gości do Bartosza Kapustki, ten jednak uderzył wprost w ręce Radosława Janukiewicza.

51'

Kibice Cracovii skandują nazwisko swojego byłego zawodnika, a obecnie zawodnika Górnika Zabrze - Sebastiana Stebleckiego.

49'

Świetne prostopadłe podanie Mateusza Cetnarskiego w pole karne do Bartosza Kapustki, który z ostrego kąta trafił wprost w Janukiewicza.

46'

Zaczynamy drugą połowę w Krakowie!

46'

W przerwie doszło do jednej zmiany w szeregach Górnika, na drugą część meczu już nie wyjdzie Szymon Matuszek, a za niego pojawi się były gracz Cracovii - Sebastian Steblecki.

19:00

Zawodnicy obu drużyn wracają już na murawę, za moment druga część spotkania w Krakowie!

45'

Koniec pierwszej połowy w Krakowie! Wgnieciony w ziemię Górnik Zabrze przegrywa z Cracovią zaledwie 0:3, na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut!

45'

Niemożliwe co tu się dzieje w Krakowie! Trzech zawodników Pasów szło sam na sam z Radosławem Janukiewiczem, Wójcicki podał za plecy Cetnarskiego, ten nie trafił w piłkę! Cracovia powinna zdobyć już z sześć bramek!

45'

I kolejna fantastyczna sytuacja dla Pasów! Po wrzutce Deleu do strzału głową doszedł Wójcicki, ale jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki rywali!

44'

To powinna być czwarta bramka dla Cracovii! W pole karne Zabrzan wpadł Jakub Wójcicki i dwukrotnie próbował pokonać Janukiewicza, ale za każdym razem trafiał wprost w golkipera Górnika!

41'

W końcówce pierwszej części spotkania Cracovia nieco odpuściła ataki, daje pograć Górnikowi w piłkę, ale ci jak na razie nie potrafią się i tak przedrzeć pod pole karne rywali.

35'

Cracovia była bliska zdobyciu czwartej bramki! Tym razem piłkę w polu karnym gości świetnie przyjął Erik Jendrisek, ale zawodnik Pasów nieznacznie się pomylił posyłając piłkę tuż obok słupka bramki Janukiewicza.

34'

Po raz kolejny obrońcy Górnika nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, z czego skrzętnie skorzystał Mateusz Cetnarski, który strzałem na siłę wyśrubował wynik meczu już na 3:0!

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Demolka w Krakowie trwa w najlepsze! Tym razem do bramki Górnika trafia Mateusz Cetnarski!

26'

Jendrisek przyjął piłkę z lewej strony pola karnego Zabrzan, podprowadził ją sobie do środka i mocnym uderzeniem wpakował futolówkę w samo okienko bramki Janukiewicza!

25'

GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Przecudna bramka Erika Jendriska, który wpakował piłkę w samo okienko bramki Górnika!!!

23'

Mariusz Magiera groźnie uderzał z rzutu wolnego tuż przed polem karnym Cracovii, piłka nieznacznie minęła słupek bramki gospodarzy.

20'

W odpowiedzi Adam Danch wpadł z prawej strony w pole karne Pasów, ale jego zagranie przed bramkę Sandomierskiego ostało zatrzymane.

18'

Fantastyczna kontra Cracovii, Mateusz Cetnarski popędził lewą stroną boiska, wyłożył piłkę Marcinowi Budzińskiemu, ale ten uderzył bardzo lekko wprost w ręce Radosława Janukiewicza.

14'

Gra teraz już nieco się uspokoiła, Górnik zaczął przejmować inicjatywę, ale na razie jeszcze nie jest w stanie zagrozić bramce Pasów.

10'

Po rzucie rożnym dla Pasów zrobił się ogromny kocioł w polu karnym Górnika, do czystej pozycji doszedł Piotr Polczak, ale zawodnik gospodarzy przeniósł futbolówkę nad poprzeczką rywali.

8'

Cracovia mimo zdobytej bramki wciąż mocno naciska Zabrzan, Górnik w defensywie.

6'

Zawodnik Pasów otrzymał fantastyczne prostopadłe podanie od jednego z partnerów, przyjął sobie piłkę i mocno kropnął lewą nogą tak że Radosław Janukiewicz nie miał ładnych szans!

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Kapustka fantastycznie rozpoczyna to spotkanie dając prowadzenie Cracovii!

17:59

Zaczynamy widowisko w Krakowie!

17:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie stadionu Cracovii, za moment początek spotkania!

17:36

Ławka rezerwowych Cracovii: Krystian Stępniowski (Br.), Florian Bejan, Boubacar Dialiba, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Anton Karachankov, Mateusz Wdowiak.

17:35

Ławka Górnika Zabrze: Sebastian Przyrowski (Br.), Bartosz Kopacz, Ken Kallaste, Szymon Skrzypczak, Maciej Korzym, Marcis Oss, Sebastian Steblecki.

17:32

Pierwsze składy oby drużyn macie Państwo po lewej stronie ekranu, natomiast ławki rezerwowych obu ekip prezentują się następująco:

17:27

Witamy na stadionie przy Kałuży w Krakowie, gdzie już za około pół godziny Cracovia zmierzy się z Górnikiem Zabrze w ramach 22. kolejki polskiej Ekstraklasy! Relację LIVE przeprowadzi specjalnie dla Państwa Bartosz Głąb! Zapraszam Serdecznie!

15:16

Cracovia przed wiosną

Utrzymać podium bez Rakelsa [SPARINGI, TRANSFERY]

Cracovia ma za sobą jedną z najlepszych jesieni ostatnich lat. Po raz pierwszy w XXI wieku, Pasy są w tabeli sporo nad lokalnym rywalem zza Błoni, a także mają szansę powalczyć o najwyższe cele. Odkąd trenerem Pasów został Jacek Zieliński, forma piłkarzy z ulicy Kałuży niezmiennie jest bardzo wysoka. Zima przyniosła im kolejne treningi, a także całkiem racjonalnie wyglądające transfery. Czy pomogą one utrzymać miejsce na podium?

Sparing: Cracovia – Zemplin Michalovce 2:0 (1:0)

13:55

Górnik Zabrze przed wiosną

Bilans meczów kontrolnych na remis [SPARINGI, TRANSFERY]

Gdybyśmy spróbowali przewidzieć, jak będzie wyglądała runda wiosenna Górnika Zabrze na podstawie ich zimowych dokonań, byłoby to swoiste wróżenie z fusów. Ekipa z Roosevelta rozegrała tak naprawdę jedno spotkanie z poważniejszym przeciwnikiem (Wisła Kraków), kilka spotkań z zespołami I ligi (Miedź, Chojniczanka, GKS), ale największą lekcję futbolu zabrzanie powinni zebrać ze spotkania... Barcelony z Atletico Madryt, na które ekipa Leszka Ojrzyńskiego wybrała się w trakcie hiszpańskiego zgrupowania.

Sparing: Górnik Zabrze - GKS Katowice