5 : 2
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
1. połowa2 : 1
94'

Kibice którzy pojawili się na stadionie Lecha nie mają prawa narzekać. Obejrzeli fantastyczne spotkanie pełne ofensywnych akcji i bramek. Przepiękne gole, świetna forma Linettego, Pawłowskiego oraz Kownackiego. Czego kibice Lecha mogliby chcieć więcej? Ich humory psuć moga jedynie żółte kartki Trałki oraz Linettego. Nie mogą oni zagrać z Podbeskidziem.

93'

Koniec meczu. Lech wygrywa 5:2

93'

Prawym skrzydłem fantastycznie przedarł się Gajos. Odebrał trudne podanie Jevticia i skierował piłkę do Kownackiego. Ten, otoczony przez defensorów Termaliki, niepewnie odebrał futbolówkę, ale przepięknie uderzył na bramkę i pokonał Pilarza.

92'

GOL! Przepiękna bramka Dawida Kownackiego.

90'

Dawid Kownacki pewnie wykonał rzut karny.

89'

Faul Stano na Jevticiu w polu karnym. Arbiter nie wahał się podyktować jedenastki.

87'

Ostatnia roszada w tym meczu. Dawid Kownacki za Nicki Billego.

86'

Niewiele zabrakło i byłoby 4:2 dla Lecha. Z dystansu lepszą nogą uderzał Jevtić. Piłka minęla się z bramką o milimetry.

85'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Na murawie pojawił się Wołodymyr Kowal. Zmienił Mateusza Kupczaka.

85'

Na spalonym złapany Wojciech Kędziora

84'

Lech spokojnie wymienia podania na własnej połowie, lecz nie umie przebić się gdzieś dalej.

82'

Termalica walczy do końca. Piłka praktycznie nie wychodzi z połowy Lecha. Dobrze wygląda debiut Misaka. Zawodnik wyminął trzech rywali i dośrodkował w pole karne. Gdyby tylko ktokolwiek z Niecieczy tam był, mogłoby być brardzo groźnie.

80'

Rzut wolny w wykonaniu Plizgi. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

80'

Zmiana w zespole Termaliki. Martin Juhar za Jakuba Biskupa

79'

Misak indywidualnie przebił sie pod pole karne. Przed samą linią faulem zatrzymał go Linetty. Będzie rzut wolny.

78'

Druga roszada w zespole Kolejorza. Jan Urban dokłada nowe siły do ataku. Abdulza Aziza Tetteha zmienił bardziej ofensywny Maciej Gajos.

77'

Trzeba przyznać, że przez ostatni kwadrans mocno przycisnęła Termalica.

75'

To mógł być gol dla Termaliki. Szybka akcja skrzydłem Babiarza, wejście Ziajki i niezbyt pewna interwencja Buricia. Do samotnej piłki w polu karnym pierwszy dopadł jednak Volkov.

74'

Czysta interwencja Volkova na chwilę zatrzymała ofensywne chęci niecieczan.

74'

Termalica jeszcze chwilę naciskała na obrońców Lecha, lecz ci nie dali sie zaskoczyć.

73'

Plizga dobrze popędził pod pole karne Buricia, ale piłkę przejęli gospodarze.

72'

Jevtić popędził środkiem, po czym skierował piłkę do Kędziory. Ten celował w pole karne, ale przesadził z siła i piłka wyleciała na aut.

72'

Linetty został za to ukarany żółtym kartonikiem. Plecami wpadł w Jareckiego. Ten kartonik oznacza, że również Linetty nie zagra za tydzień.

70'

Jarecki padł na murawę po starciu w Karolem Linettym.

69'

Piłkarze Lecha spokojnie wymieniali podania na połowie rywali. W końcu w pole karne zdecydował sie wbiec Volkov. Nie była to dobra decyzja

67'

Plizga świetnie popędził prawą stroną, wymienił się podaniami z Misakiem po czym zatrzymał się na Arajuurim.

66'

Dobra interwencja Tomasza Kędziory. Młody obrońca zatrzymał Jakuba Biskupa.

65'

Premierowa roszada Jana Urbana. Za Gergo Lovrencsicsa na murawie pojawił się Darko Jevtić.

64'

I jak na zawołanie uderzał Linetty. Minimalnie niecelnie

64'

Mimo, że piłka ostatnio nie wychodzi z połowy Termaliki, Lech nie oddaje strzałów.

63'

Niepotrzebne zachowanie Nicki Billego. Wpadł na Pilarza trzymającego piłkę za co jednak nie dostał kartonika. Skończyło sie na pouczeniu

61'

Babiarz uderzał z dystansu, lecz bardzo niecelnie.

60'

Stały fragment gry wykonywał Lovrencsics, lecz spokojnie piłkę przejęli goście.

60'

Szymon Pawłowski wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

59'

Ogromne zamieszanie pod polem karnym Termaliki. Z dystansu uderzali kolejno Linetty oraz Pawłowski, lecz oba strzały zatrzymały się na defensorach z Niecieczy.

57'

Kolejna fantastyczna akcja Karola Linettego. Młody zawodnik przebił się środkiem i podał do Pawłowskiego. Ten popędził do przodu i umieścił piłkę w siatce. Pomocnik znajdował się na spalonym, lecz arbiter tego nie zauważył.

57'

GOL! Druga bramka Szymona Pawłowskiego.

56'

Tomasz Kędziora w ostatniej chwili uratował Lech przed stratą gola. Przejął podanie Misaka w kierunku Wojciecha Kędziory, dzięki czemu napastnik Termaliki nie pozostał sam przed pustą bramka.

55'

Piłkarze Jana Urbana nieco się gubią. Rośnie też ich frustracja, a większość interwencji kończy się odgwizdaniem faulu

54'

Od jakiegoś czasu na boisku lepiej czuje się Termalica. Swobodniej kreują sobie akcje i praktycznie nie wychodzą z połowy Lecha.

53'

W ataku Termalica. Pod bramką z piłką znalazł się Babiarz, lecz przegrał starcie z Kędziorą o raz Kamińskim.

52'

Krótka przerwa w grze. Tomasz Kędziora naprawiał dziury w murawie. Trzeba przyznać, że boisko w Poznaniu nie wygląda najlepiej.

51'

Środkiem przebił się Trałka, po czym kiserował piłkę w lewo do Pawłowskiego. Ten ominął defensorów i przedarł się w pole karne Pilarza. Jego strzał okazał się jednak niecelnym.

51'

Szybka akcja Termaliki zakończona bramka. Biskup przebił się lewą stroną, wyminął defensorów Lecha i podał do Kędziory. Ten bez kłopotu pokonał Volkova i umieścił piłkę w siatce.

49'

GOL! Wojciech Kędziora doprowadza do wyrównania

48'

Pierwszy kontakt Misaka z piłką zakończył się raczej źle. Stracił piłkę w polu karnym Buricia, tym samym rozpoczynając kontratak Lecha.

48'

Niezła akcja Termaliki. Najpierw Ziajka dobrze przebił się prawą stroną po czym podał do Kędziory. Ten jednak przegrał starcie z Arajuurim.

47'

Gospodarze ruszyli do przodu. Ładnym podaniem obdarzony został Nicki Bille, lecz sędzia liniowy złapał go na spalonym.

46'

I Termalica rozpoczeła drugą część gry

46'

Z szatni nie wyszedł już Tomasz Foszmańczyk. Zamiast niego zagra Patrik Misak.

45'

Zawodnicy obu drużyn powrócili już na murawę. Jeszcze chwila i powracamy do pojedynku Lecha z Termalicą. Czy będzie tak ciekawie jak przed przerwą?

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Bardzo szybkie tempo gry w Poznaniu. Volkov po raz pierwszy odwazniej wyruszył na połowę Termaliki. Szybki rajd i podanie do Nicki Billego. Napastnik uderzył prosto do bramki, ale sędzia nie uznał gola ze względu na spalonego, na którym znajdował się Duńczyk

44'

Termalica długo wymieniała podania pod bramką Buricia. Błędy Tetteha oraz Kamińskiego sprawiły, że Kędziora znalazł sie dobrej sytuacji, której nie wypadało zmarnować. Bez problemu pokonał Buricia.

43'

GOL! Pierwszą bramkę dla Termaliki zdobył Wojciech Kędziora

43'

Fantastyczna akcja Linettego. Pomocnik otrzymał piłkę na własnej połowie i środkiem boiska przebił się pod samo pole karne Lecha. Na tacy wyłożył piłkę Nicki Billemu, który spokojnie umieścił piłkę w siatce.

42'

GOL! Nicki Bille zdobywa bramke w ekstraklasowym debiucie

41'

Dośrodkowania Pawłowskiego nie zdołał jednak odebrać Tomasz Kędziora i piłkę przejęli goście

40'

Strata Kupczaka w środku boiska zaowocowała dwójkową akcją Linettego i Pawłowskiego. Tym razem jednak Pawłowski nieco się mylił i nic z tego nie wyszło

38'

Rzut wolny w wykonaniu Plizgi. Dobra interwencja Volkova nie oddaliła zagrożenia. Akcję uspokoił dopiero Linetty.

37'

Żółtą kartką ukarany Łukasz Trałka za faul na Wojciechu Kędziorze. To ósmy żółty kartonik Trałki w tym sezonie. Kapitan Lecha będzie pauzował w przyszłym tygodniu

36'

Tomasz Kędziora dośrodkowywał piłke w pole karne, lecz tam już czekali na nią niecieczanie.

35'

Arajuuri w ostatniej chwili zatrzymał nadbiegającego w pole karne Foszmańczyka. Zagrożenie zażegnane.

34'

Zbyt długie podanie Arajuuriego w kierunku Linettego. Tym razem pomocnik nie zdołał jednak dobiec do piłki. Od bramki rozpocznie Pilarz.

33'

Lovrencsics próbował przedrzeć się prawą stroną, lecz tym razem ta sztuka mu sie nie udała.

33'

Po strzale Kędziory, spokojnie interweniował Burić.

32'

Tetteh sfaulował w środku boiska Babiarza, który odebrał piłkę Nickiemu Bille i pędził z kontratakiem.

32'

Nicki Bille zmarnował kontratak Lecha niecelnie podając do Pawłowskiego. Pomocnik Kolejorza nie był w stanie dobiec do piłki i została ona przejęta przez niecieczan

30'

Termalica atakuje coraz większą liczbą zawodników. Tym razem nie przyniosło to jednak efektu, gdyż Ziajka skutecznie został zatrzymany przez Volkova.

30'

Nicki Bille ponownie nie poradził sobie z defensorami Termaliki i zmarnował podanie Lovrencsicsa.

29'

Linetty pędził na połowie Termaliki, lecz skutecznie zatrzymał go Stano

28'

Po rzucie rożnym na bramke Buricia uderzał Babiarz. Górą golkiper Lecha

28'

Długo trwała wymiana podań Termaliki na połowie Lecha. W końcu zdecydowali się zawitać w pole karne Buricia. Tam jednak na piłkę czekał już Arajuuri.

26'

Tomasz Kędziora świetnie podłączył się do akcji do przodu. Skierował futbolówkę do Lovrencsicsa, ten jednak uderzył prosto w ręce Pilarza

26'

Dobra interwencja Kamińskiego sprawiła, że ofensywna akcja Termaliki zakończyła się jeszcze przed linią środkową

24'

Kolejną ofensywną akcję Tetteha wykańczał Pawłowski. Strzał jednak okazał się niecelnym.

24'

Jak na razie większym posiadaniem piłki może pochwalić się Termalica. Nie przekłada się to jednak ani na wynik ani na ilość sytuacji.

23'

Rzut wolny dla Kolejorza wykonany przez Kamińskiego. Piłka poszybowała jednak nad bramką. Po takich stałych fragmentach kibice Lecha mogą tęsknić za Barrym Douglasem.

21'

Świetny kontratak. Po podaniu Tetteha Nicki Bille znalazł się sam na sam z Pilarzem. Górą golkiper Termaliki.

21'

Stały fragment gry wykonywał Jarecki. Futbolówka poleciała jednak prosto na głowy piłkarzy Lecha

20'

Volkov w defensywie raczej nie odstawia nogi. Po starciu z nim Plizga wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

19'

Tomasz Kędziora fajnie ruszył do przodu i celnym podaniem obdarzył Linettego. Tym razem młody pomocnik nie zdołał jej opanować.

18'

Tetteh w defensywie skutecznie zatrzymał Babiarza.

18'

Świetną akcję Nickiemu Bille stworzyli koledzy. Napastnik po podaniu Trałki został sam przed pustą bramką. Ten jednak zamiast strzelać potknął się i przewrócił.

16'

Sporo zamieszania w środku boiska. Piłka długo krążyła pomiędzy zawodnikami obu zespoów. Wszystko skończyło się wślizgiem Kamińskiego na Babiarzu. Zawodnik Niecieczy upadł na murawę, lecz arbiter nie dopatrzył się faulu

13'

Do przodu ruszyli goście. Fantastyczna sytuacja Wojciecha Kędziory. Napastnik Termaliki uciekł stoperom Lecha, zmylił Buricia, lecz trafił w słupek.

13'

Lech nadal w ofensywie. Nicki Bille ponownie nie zdołał wykorzystać fajnego podania Linettego.

12'

Sprytna i szybka wymiana podań pomiędzy Karolem Linettym, a Szymonem Pawłowskim nieco zgubiła defensorów Termaliki. Wykorzystując zamieszanie, Pawłowski uciekł kryjącemu go Sebastianowi Ziajce oraz Mateuszowi Kupczakowi i spokojnie pokonał Krzysztofa Pilarza.

11'

GOL! Pawłowski daje gospodarzom prowadzenie.

10'

Linetty przyśpieszył akcję Lecha środkiem boiska po czym podał Volkovowi. Ten jednak stracił pilkę na korzyść jednego z rywali

8'

Obaj zawodnicy zeszli z boiska. Wszystko jednak wskazuje na to, że za chwile wrócą do gry

8'

Po zderzeniu głowami na murawie leżą Gergo Lovrencsics oraz Dariusz Jarecki.

7'

Nicki Bille stracił piłkę na połowie Termaliki i tym samym zakończył akcje Lecha

6'

Biskup rozpoczął akcję prawą stroną, lecz nie zdołał przebić się przez Tomasza Kędziorę przez co akcja spaliła na panewce.

5'

Lewym skrzydłem pomknął Pawłowski po czym podał do nadbiegającego Volkova. Ten z kolei skierował futbolówkę do Lovrencsicsa. Węgier uderzył w środek bramki, gdzie już na piłkę czekał Pilarz.

3'

Piłka z rzutu rożnego Termaliki szybko została przejęta przez Kędziorę, który oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego.

3'

Szybki kontratak Termaliki zakończona strzałem Biskupa. Dobra interwencja Buricia uratowała gospodarzy przed stratą bramki

3'

Po interwencji Arajuuri'ego ofensywną akcję pociągnął Linetty. Podał piłkę do czającego się w polu karnym Billiego, ale ten blokowany przez defensorów z Niecieczy, nic nie dokonał

1'

Lech ochoczo dostał się pod pole karne Termaliki, lecz niczego tam nie stworzył. Pilarz spokojnie przejął piłkę

0'

Zaczynamy. Od środka gospodarze

15:30

W ostatnich 10 ligowych meczach Lech przegrał tylko raz, a przez ostatnie 3 spotkania na własnym stadionie nie stracił nawet punktu. Czy dzisiaj Termalica przerwie tę passę?

15:28

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na boisko. Za chwilę zaczynamy

15:24

Również w Termalice możemy zobaczyć kilka nowych twarzy. Od pierwszej minuty zobaczymy Artema Putiwcewa oraz dobrze znanego polskim kibicom, Krzysztofa Pilarza. Ten drugi przybył zimą z Cracovii, gdzie wobec dobrej postawy Sandomierskiego, nie miał szans na grę. Czy w zespole z Niecieczy udowodni, że mimo upływu czasu nadal jest solidnym zawodnikiem?

15:12

W zespole Kolejorza od pierwszej minuty zobaczymy aż dwóch z trzech nowoprzybyłych zawodników. Do walki z Termalicą staną Vladimir Volkov oraz Nicki Billie. Jak pokażą się w swoim pierwszym meczu w Ekstraklasie? Rozczarują czy może na odwrót, udowodnią, że Lech dobrze wykorzystał zimowe okienko?

15:07

Faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze. Nie wspominając nawet o budżetach obu klubów (wszak pieniądze nie grają), Kolejorz piastuje obecnie wyższą pozycję w tabeli, a także ma za sobą całkiem niezły okres. Trzeba jednak pamiętać, że jesienią górą była Termalica pokonując u siebie Mistrza Polski 3:1.

15:05

Co ciekawe, przed rokiem Kolejorz również rozpoczął rundę wiosenną 14 lutego. Wtedy zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin po golu Paulusa Arajuuri w ostatniej minucie spotkania. W tym roku nikt nie chciałby powtórki tego rezultatu. Czy piłkarzom Lecha uda się lepiej rozpocząć rok 2016 niż zrobili to w 2015?

15:03

Za około pół godziny na stadionie poznańskiego Lecha po raz pierwszy w 2016 roku zabrzmi premierowy gwizdek. Kolejorz zagra z Termalicą Nieciecza i jeżeli chce myśleć o najwyższych ligowych pozycjach, nie może sobie pozwolić na utratę nawet punktu. Nie będzie to jednak proste, gdyż podopieczni Piotra Mandrysza także zamierzają walczyć o pełną pulę.