Zagłębie LubinZagłębie Lubin
2 : 0
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
93'

Koniec! Zagłebie pokonuje Termalikę 2:0 po mało ciekawym widowisku. Gospodarze po raz pierwszy od września wygrywaja na własnym terenie.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

86'

Składna akcja Termaliki. Piłkarze z Niecieczy wymienili kilka podań, ale wrzutka Jareckiego daleka od ideału.

85'

Błąd blisko zdobycia 3 bramki dla Zagłębia. Traci jednak w ostatniej chwili piłkę na rzecz Termaliki.

83'

Słaby okres spotkania - Zagłebie pewne zwycięstwa, Termalika pogodzona z losem.

79'

Janus schodzi, wchodzi Błąd.

76'

Janus kartkuje za faul na Jureckim.

72'

Zmiana także w Termalice - Juhar schodzi, wchodzi Smuczyński.

71'

Piątek nie zdoła dziś strzelić bramki - zastępuje go Papadopulos.

70'

Seria rzutów rożnych dla Zagłebia zostaje przerwana przez strzał Żyry - piłka po jego strzale leci jednak daleko od bramki.

66'

3531 - dokładnie tylu widzów pojawiło się dziś w ten chłodny i wietrzny wieczór na stadionie w Lubinie.

65'

Druga zmiana w Termalice - Foszmańczyk za Lickę.

63'

Tym razem Termalika w ataku. Plizga zszedł na skrzydło, zagrał płasko w pole karne, ale jego podanie nie dociera do Ziajki. Uprzedza go Jach.

61'

Guldan dobiega do piłki po rzucie wolnym i uderza głową. Jego strzał mija jednak bramkę Termaliki.

60'

Do końca pół godziny, ale wszystko wydaje się być jasne. Termalika nie jest w stanie stawić czoła ekipie Stokowca.

57'

Guldan sprowadza Plizgę do ziemi. I zarabia żółty kartonik.

55'

Witan! Co za interwencja! Rakowski wychodzi do strzału szczupakiem i kieruje piłke w stronę bramki! Witan broni kapitalnie, choc i tak... był spalony.

53'

Zagłebie naciska coraz mocniej. Żyra szaleje na skrzydle, Krzysztof Janus nałogowo wrzuca w pole karne, a jego imiennik o nazwisku Piatek strzela z każdej pozycji. Napastnik Zagłebia nie potrafi jednak skierować piłki do bramki.

50'

Fatalny błąd Witana. Woźniak uderza z około 20 metrów, bramkarz Termaliki ma piłkę na rękach, ale ta wypada mu z dłoni i wpada do siatki! Termalika na kolanach.

49'

Gooollllll!!!Woźniak!!!!

48'

Fatalny błąd Jacha. Zawodnik Zagłebia traci piłkę i grająca w osłabieniu Termalika rusza z kontrą. Niestety dla Słoni Kędziora nie potrafił opanowac futbolówki.

48'

Zagłębie kontunuuje ataki i nie zamierza odpuścić.

46'

W przerwie doszło do jednej zmiany w obozie Termaliki - Fryza zastąpił Kedziora.

46'

Zaczynamy druga połowę spotkania! Zagłebie prowadzi po pierwszej połowie 1:0.

18:51

Dwuminutowe show Babiarza, w negatywnym tego słowa znaczeniu, bardzo komplikuje sytuację gości z Niecieczy. Zagłebie (nie)zasłużenie prowadzi, choć bardziej sprawiedliwy wydawał się remis. I to bezbramkowy, gdyż obie ekipy przynudzały przez większą część pierwszej połowy. Zagłebie zmierza do zwycięstwa i każdy inny wynik z tej perspektywy wyda się niespodzianką. Pamiętajmy jednak, że w Ekstraklasie zdarzały się nie takie cuda.

45'

Koniec 1. połowy.

44'

Zagłebie próbuje dobić Termalikę do przerwy, ale póki co nie udaje się ekipie Stokowca strzelić drugiej bramki.

41'

Co za gol Tosika. Piłkarz Zagłebia dopada do piłki na 30 metrze po podaniu Cotry i oddaje atomowy strzał. Bramkarz Słoni bezradny!

40'

1:0!!!! Toooooosiiiiikkkkkk

38'

Babiarz w dwie minuty dostaje dwie kartki i wylatuje z boiska. Tym razem nieprzepisowo zaatakował Żyrę i sędzia Frankowski bez litości wyrzuca piłkarza Termaliki.

38'

Woźniak przed szansą. Uderza z rzutu wolnego, piłka mija mur, ale ląduje za bramką. Grę wznawia Witan.

37'

Babiarz fauluje Piatka przed linią pola karnego. Były zawodnik Ruchu otzrymuje żółtko.

33'

Najpierw aktywnie wrzucał Janus, teraz do roboty wziął sę Todorovski. Umiejętności dryblerskie pomogły mu w dużym stopniu dostac się pod pole karne gości. Ale wrzutka oddaliła szansę nawet na oddanie strzału...

30'

Mecz wraca do normalności. Znów sporo strat z obu stron. I brak chęci z obu stron, by zacząć przyciskać rywala. Bardzo monotonne pół godziny w Lubinie.

24'

Niezła akcja Termaliki. Fryc podał do Plizgi, ten na wślizgu wpadł i uderzył, ale tuż obok bramki. Gospodarze postraszeni.

19'

Jak na razie Zagłębie stara się inicjować więcej ataków, rozgrywać piłkę do skrzydeł i szukać szansy po stałych fragmentach gry. Trudno jednak coś wskórac grając niecelnie.

16'

Piatek dostaje piłkę kilkadziesiąt metrów od bramki gości, przymierza, ale daleko nad bramką Termaliki.

14'

Tosik pierwszy kartkowiczem spotkania.

13'

Kupczak blokuje strzał z Piątka ze skraju pola karnego. Rzut roży dla Zagłębia. Janus wrzuca na raty, ale za drugim razem piłkę chwyta Andrzej Witan.

10'

Początek spotkania to typowe piłkarskie szachy. Ani jedni, ani drudzy nie chcą ryzykować. Sporo niedokładności, gra na chaos. Żaden z beniaminków nie chce przejąć inicjatywy.

8'

Juhar ostro potraktował Cotrę. Sędzie tym razem jednak łaskawy.

8'

Fryc do Licki w polu karnym, ale strzał Czecha za słaby, aby zaskoczyć Polacka.

7'

Juhar zaczyna akcję Termaliki, ale jego podanie ląduje na aucie.

7'

Rakowski wchodzi ofensywnie, zagrywa do Janusa, ale ten na spalonym. Pierwsze śliwki robaczywki na stadionie w Lubinie.

3'

Poczatek niemrawy - gospodarze na razie przeważają, ale nie podchodza pod pole karne Termaliki. Widać jednak, iż chcą się zrewanzować za jesienną porażkę 0:1.

1'

Bartosz Frankowski rozpoczyna widowisko w Lubinie!

17:49

W składzie Zagłebia po raz pierwszy pojawi się na boisku Michał Żyra. Zaledwie 17-letni zawodnik gospodarzy pojawiał się w tym sezonie kulkukrotnie, ale zawsze jako rezerwista.

17:47

W ostatnim spotkaniu Zagłebie Lubin doznało porażki 0:2 z Jagiellonią. Termalica uratowała w samej końcówce remis ze Śląskiem (1:1)

17:35

Rezerwowi Termalica: Adrian Olszewski, Michał Markowski, Bartłomiej Smuczyński, Tomasz Foszmańczyk, Wojciech Kędziora, Wołodymr Kowal, Emil Drozdowicz

17:33

Rezerwowi Zagłębie: Konrad Forenc, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Maciej Dąbrowski, Łukasz Piątek, Damian Zbozień, Michal Papadopulos

17:31

Witamy serdecznie na relacji z pojedynku beniaminków Ekstraklasy - Zagłebia Lubin i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. To spotkanie w ramach 19. kolejki polskiej ligi rozpocznie się już za niecałe pół godziny. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania.

ZAPOWIEDŹ: Starcie beniaminków: "Słoniki" chcą popsuć Barbórkę w Lubinie

Potyczka Zagłębia Lubin z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zainauguruje 19. kolejkę Ekstraklasy. Dla gospodarzy tego meczu to dzień szczególny, ponieważ dziś wypada Barbórka, a klub jak wiadomo ściśle jest związany z przemysłem górniczym. Piłkarze Piotra Stokowca będą chcieli sprawić swoim kibicom, a przede wszystkim tym, którzy są górnikami, miły prezent w postaci trzech punktów. Jednak "Słoniki" z pewnością będą chciały popsuć to święto w stolicy polskiej miedzi.

Zagłębie Lubin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1