Środa, 2 grudnia 2015, godz. 18:00
2 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
19:53

Legia przez długi czas była lepsza od rywali. Może nie zmuszała Prusaka do kolejnych interwencji, ale utrzymywała się przy piłce i mądrze ją rozgrywała. Z kolei Górnik nie miał pomysłu nie przebicie się przez jej obronę. Udało mu się to dopiero w końcówce. Gol Bonina przywrócił nadzieję, a w końcówce goście potrafili zepchnąć warszawian do głębokiej defensywy. Nie dali jednak rady strzelić gola wyrównującego i trzy punkty zostają w stolicy Polski. Dziękujemy więc za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje

93'

Koniec! Pod pole karne Legii pognał już nawet Prusak, ale gościom na nic się to zdało. Legia broniła się rozpaczliwie i utrzymała prowadzenie do końca.

91'

Leandro nieprzepisowo zatrzymuje Piecha, za co sędzia daje mu żółtą kartkę.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty

90'

Pruchnik dośrodkowuje z rzutu rożnego. Pierwszy strzał zawodników Górnika zatrzymuje Kuciak, późniejszą dobitkę jego koledzy z obrony. Oj, może być jeszcze ciekawie.

87'

Co za kabaret w obronie gospodarzy. Leandro puścił sobie piłkę wzdłuż linii bocznej, wydawało się, że nie ma szans do niej dobiec, tymczasem zdołał jeszcze dośrodkować, a jego centrę uderzeniem głową sfinalizował Bonin.

87'

Goooool! Bonin! Górnik łapie kontakt

85'

Piech rozciągnął grę do Brzyskiego, który dośrodkowywał na raty, ale i tak niecelnie.

83'

Z boiskiem żegna się niezawodny Nikolić. W jego miejsce Piech, który dał dobrą zmianę w Bielsku.

82'

Pitry zagrał fantastyczną piłkę do Świerczoka, a ten sprawdził formę Kuciaka. Słowak jednak pewnie interweniuje.

80'

Vranjes stara się zagrać długą piłkę do Nikolicia, ale w powietrzu idealnie interweniuje Szmatiuk.

79'

Mogło być gorąco pod bramką Prusaka. Bielak próbował wyprowadzić piłkę, ale zbyt łatwo ją stracił. Jego koledzy naprawili jednak ten błąd, choć po chwili sami stracili futbolówkę.

76'

Kolejna zmiana w Legii. Wchodzi Michał Żyro, któremu z końcem sezonu wygasa kontrakt, a schodzi Guilherme.

75'

Łęcznianie mieli rzut rożny, a pod bramką Legii zrobiło się naprawdę gorącą. Najpierw rywali blokują obrońcy, a później dobrą interwencją popisuje się Kuciak

73'

Kolejna zmiana w Górniku. Pitry za Nowaka.

70'

Broź wrócił na boisku i już bierze udział w akcjach Legii.

69'

Szatałow chce dać drużynie impuls. Świerczok za Śpiączkę.

68'

Kuriozalna sytuacja. Kuciak wybija piłkę i trafia w głowę Brozia - będzie kolejny rożny, a obrońcą Legii zajmą się lekarze.

68'

Niewiele dało to gościom. Wszystko kończy się słabym strzałem Leandro

66'

Broź przy linii końcowej wślizgiem zatrzymuje szarżującego Śpiączkę. Rzut rożny dla Górnika.

66'

Czerczesow chce rozruszać grę drużyny, więc wpuszcza na boisko Trickovskiego, który zastępuje Kucharczyka.

64'

Śpiączka zabrał się z piłką, odegrał do Nowaka, który mógł wyjść sam na sam z Kuciakiem, ale naciskany przez rywali nie dał rady utrzymać się przy piłce.

60'

Prostopadłe podanie do Guilherme, który wchodzi prawą stroną w pole karne. Brazylijczyk jest jednak na spalonym.

59'

Jeżeli Górnik chce odrobić straty, to musi zagrać o wiele odważniej. Na razie goście nie goszczą zbyt często na połowie Legii.

56'

W odpowiedzi Duda uderzył z dystansu, ale zrobił to zbyt mocno. Od bramki Prusak.

55'

Efektownie na skrzydle Pruchnik. Pomocnik gości szarżował przy linii, ale został zatrzymany przez Lewczuka.

54'

Teraz łęcznianie próbują atakować lewą stroną - to też im nie wychodzi. Ciężko patrzeć dzisiaj na grę podopiecznych Jurija Szatałowa.

52'

Nowak próbował zagrać w uliczkę do Śpiączki, ale obrońcy Legii rozczytali jego zamiary i przejęli futbolówkę.

52'

Ależ ryzykownie pograł Prusak. Bramkarz gospodarzy czekał do końca z wybiciem piłki - tak, że zdążył go zaatakować Nikolić. Piłka odbija się od Węgra i łęcznianie mają wrzut z autu.

50'

Łęcznianie przerywają napór gospodarzy. Nowak ekspediuje piłkę poza połowę, ale ta nie dociera do wysuniętego Śpiączki.

49'

Prostopadłe podanie w pole karne do Guilherme. Brazylijczyk jest jedna blokowany i Legia ma tylko rzut rożny.

47'

Pierwsza groźna sytuacja w tej części meczu. Duda zagrywa w pole karne do Jodłowca, ten zabiera się z piłką i podcina ją nad Prusakiem tak, że ta leci wzdłuż linii bramkowej. Nie było jednak nikogo, kto zamknąłby akcję

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Legia!

18:49

Nie ma za bardzo czego komentować. Legia wygrywa zasłużenie 2:0, a o grze "Wojskowych" decyduje duet Duda-Nikolić. Łęcznianie w ofensywie prezentują się natomiast tak, że nie można napisać o nich nic pozytywnego. Na razie to tyle, zapraszamy na ciąg dalszy relacji w drugiej połowie

45'

Sędzia nie doliczy ani minuty i wysyła obie drużyny do szatni

44'

I znów akcja legionistów kończy się niecelnym zagraniem Brozia. Obrońca posłał zbyt mocne dośrodkowanie, którego nie sięgnął Kucharczyk

41'

Legioniści odzyskali piłkę pod polem karnym Górnika, wszystko zakończył niecelnym strzałem Jodłowiec.

39'

Guilherme przechwytuje piłkę pod polem karnym, zaczyna dryblować i na 18. metrze jest faulowany przez Szmatiuka, który otrzymuje żółtą kartkę.

37'

Nikolić wychodzi praktycznie sam na sam z Prusakiem, ale sędzia odgwizduje spalonego

36'

To teraz legioniści pograli. Guilherme utrzymał się przy piłce na prawej stronie, zagrał świetną piłkę do wchodzącego w pole karne Brozia, ale ten ostatni fatalnie zacentrował.

34'

Brzyski dośrodkowuje z wolnego, a sędzia gwiżdże. Jego zdaniem Jodłowiec faulował w polu karnym

34'

Guilherme faulowany na skrzydle. Brazylijczyk żąda żółtej kartki dla rywala, ale sędzia jest innego zdania. Tylko rzut wolny dla Legii.

31'

Bednarek ogląda żółty kartonik za faul na Pazdanie.

30'

Bramka!!!!!!!! No i 2:0! Kucharczyk odnajduje pod polem karnym Dudę, ten zagrywa prostopadle do Nikolicia, który ze spokojem pokonuje Prusaka.

29'

Nowak stara się uruchomić długim podaniem Śpiączkę - piłka ląduje w rękach Kuciaka

28'

Broź znalazł się w polu karnym Górnik i z ostrego kąta uderzył mocno i ponad poprzeczkę

28'

Na boisku leży Bartosz Śpiączka, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Po chwili napastnik gości jednak się podnosi. Pomoc lekarzy nie będzie potrzebna.

26'

Teraz lewą stroną szarżuje Leandro, którego próba centry zostaje zablokowana przez Lewczuka. Piłka ociera się jeszcze od obrońcy Górnika, więc od bramki zacznie Kuciak.

23'

Łęcznianie dośrodkowują z narożnika boiska, Pazdan wybija piłkę głową, a znajdujący się pod polem karnym Nowak uderza sytuacyjnie. Ponad poprzeczkę.

21'

Górnik stara się dojść do głosu. Nowak rozciąga piłkę do lewej strony, gdzie jest Piesio. Skrzydłowy wywalcza najpierw aut, a później rzut rożny.

20'

Legioniści próbowali teraz efektownie pograć w okolicach pola karnego Górnika. Wszystko skończyło się na Jodłowcu, który poślizgnął się w polu karnym

19'

Prusak! Prostopadła piłka za linię obrony skierowana do Nikolicia - Węgier został jednak uprzedzony przez odważnie interweniującego poza polem karnym Prusaka.

17'

Vranjes starał się wyprowadzić piłkę, zaczął szarżować na połowie rywali, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Mierzejewskiego. Sędzia upomina obrońcę gości.

16'

Kibice Górnika zajmują już swoje miejsca i rozpoczynają doping!

15'

Duda balansem ciała stara się zwieść rywala, przegrywa z nim jednak walkę fizyczną na linii pola karnego. Sędzia pokazuje: grać dalej. Kibice oczekiwali chyba czegoś innego.

12'

Teraz goście starają się utrzymać przy piłce, wcześniej grali zbyt nerwowo i nie mieli z tego większego pożytku.

11'

"Wojskowi" nie forsują tempa po strzelonym golu. Wręcz przeciwnie. Starają się spokojnie pograć piłką i zamęczyć rywala. Ich problem polega jednak na tym, że nie są Barceloną i wiele ich podań jest po prostu niedokładnych

10'

Michał Pazdan kasuje akcje rywali, wybijając piłkę na oślep. Ta trafia szczęśliwie do Ondreja Dudy i gospodarze konstruują akcję pod bramką Górnika. Wszystko kończy się niecelnym podaniem Nikolicia.

8'

Pazdan fauluje Śpiączkę na środku boiska.

6'

Górnik stara się odpowiedzieć, ale jego ataki są skutecznie zatrzymywane przez obrońców Legii.

4'

Kibice Legii skandują "Wpuśćcie kibiców", a tymczasem Prusak wpuszcza bramkę! Duda dostał w piłkę w polu karnym i przytomnie zagrał ją do znajdującego się na wprost bramki Nikolicia. Supersnajper Legii nie mógł się pomylić!

4'

Goooooooooooooooool! Nikolić!

2'

W pierwszym składzie Górnika miał grać Bozić, ale na rozgrzewce doznał kontuzji, dlatego też na boisku znajduje się Szmatiuk, który miał być rezerwowym.

2'

Legioniści mieli rzut wolny na połowie Górnika. Szybko go rozegrali - piłka poszła na skrzydło do Brozia, którego centrę wyłapał Prusak.

1'

Na razie piłka lata wyżej niż dalej... To nie jest dobry prognostyk na resztę meczu

1'

No i zaczynamy!

17:58

Od środka zaczną łęcznianie

17:57

Obie drużyny już na boisku. Kapitanowie obu drużyn (Michał Pazdan - Sergiusz Prusak) wzięli właśnie udział w losowaniu stron.

17:57

Środa, godzina 18 - to nie jest najlepszy termin na rozegranie meczu. Na trybunach pustki

17:47

Rezerwowi Górnika: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Jakub Świerczok, Kamil Poźniak, Maciej Szmatiuk, Przemysław Pitry.

17:46

Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Aleksandar Prijović, Arkadiusz Piech, Ivan Trickovski, Michał Żyro, Marek Saganowski, Bartosz Bereszyński.

17:46

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Legia Warszawa - Górnik Łęczna!

10:00

Legia Warszawa - Górnik Łęczna LIVE!

Przeczytaj pełną zapowiedź: Dla Prusaka spotkanie jak finał Ligi Mistrzów

W obecnym sezonie cały czas słyszymy, że Legia gra poniżej oczekiwań. Uznano, że formuła współpracy między Henningiem Bergiem a zespołem się wyczerpała, więc pokazano Norwegowi drzwi, płacąc sowitą odprawę. W jego miejsce zatrudniono bardziej stanowczego i trzymającego ściślejszą dyscyplinę Stanisława Czerczesowa, ale i on nie odmienił „Wojskowych” na tyle, aby ci stanowili postrach ligi. Legioniści potrafią zagrać dobrze, tak, że wydaje się, że wracają na właściwie tory, ale po chwili przychodzi taki mecz jak z Podbeskidziem, gdzie ich poczynania trudno nazwać grą w piłkę, i znów nie mamy pojęcia, w którym miejscu znajduje się obecnie stołeczna drużyna.