19:52

93'

KONIEC MECZU. Ruch wyjedzie z Łęcznej z tarczą i trzema punktami

93'

Po długiej wymianie podań łęcznian pod bramką Putnockiego, na bramke uderzał Poźniak. Strzał zablokowany przez stopera Ruchu

90'

Na zmianę zdecydował się także Jurij Szatałow. Wpuścił Kamila Poźniaka w miejsce Bartosza Śpiączki.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty.

90'

Druga roszada w zespole Niebieskich. Tomasz Podgórski zmienił Kamila Mazka

90'

Środkiem boiska przedarł sie Michał Efir. Wyminął obrońców i oddał piłkę Zieńczukowi. Ten spokojnie umieścił ja w siatce

89'

GOL! Marek Zieńczuk zdobywa bramkę w swoim jubileuszowym spotkaniu

87'

Pitry wciąż kryty przez Koja nie mógł wedrzeć się w pole karne. Nie zdołał nic zrobić i oddał piłkę rywalom

86'

Leandro zaangażował się w ofensywie, ale wobec skutecznego krycia Mazka, nie zdołał niczego dokonać

83'

Pierwsza zmiana wśród chorzowian. Michał Efir za Mariusza Stępińskiego.

81'

Piesio lewą stroną. Płasko podał w pole karne, ale tam juz stał Grodzicki. Kapitan Ruchu szybko jednak ją stracił. Odebrał Mierzejewski i próbował strzelać. Nie pozwolił mu na to Koj

80'

Rzut rożny dla łęcznian wykonywał Tymiński. Piłki jednak nie odebrał żaden z łęcznian.

79'

Surma posłał piłke w pole karne do Zieńczuka. Ten spokojnie uderzał na bramkę. Zabrakło mu celności.

79'

Pitry próbował rozpocząć atak podając do Bonina ale nie pozwolił mu na to Michał Koj

78'

Żółtym kartonikiem ukarany został Bielak

76'

Rzut wolny dla Górnika wykonywał Tymiński. Bezpośrednio strzelał na bramkę, ale nie zaskoczył Putnockiego

75'

Faul w defensywie Lipskiego. Ostro wszedł w Leandro i arbiter pokazał żółtą kartkę

74'

Krótkimi podaniami pod polem karnym Górnika znaleźli się Niebiescy. Trochę jednak przekombinowali i Stępiński przed podaniem Mazka został złapany na spalonym.

74'

Ponownie Pitry. Tym razem uderzał na bramkę. Prosto w ręce Putnockiego

73'

Znowu w akcji Pitry. Tym razem prawą stroną. Dośrodkował w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów

72'

Po podaniu Pitrego uderzał Bonin. Bardzo niecelnie

71'

W drugiej połowie nieco spadło tempo gry a obaj golkiperowie mają zdecydowanie mniej pracy niz przed przerwą

70'

Mierzejewski z prawej do Bonina. Ten wycofał do Tymińskiego, ale zawodnik Górnika lekko i niecelnie

69'

Pitry od razu wziął się do gry. Przebiegł środkiem i podał na lewo do Piesio. Ten przegrał pojedynek z Szyndrowskim

67'

Premierowa zmiana w tym spotkaniu. Z boiska zszedł Radosław Pruchnik, a w jego miejsce zagra Przemysław Pitry

66'

Dobitka Lipskiego, ale również górą gospodarze

66'

Mazek ponownie prawą stroną. Dośrodkował do Stępińskiego. Ten poradził sobie z Bielakiem i uderzył na bramkę. Rodić popisał się skuteczną interwencją

66'

Śpiączka bardzo delikatnie z dystansu. Celnie, ale prosto do Putnockiego

65'

Tymiński agresywnie potraktował w środku boiska Michała Koja. Sędzia pokazał żółta kartkę.

64'

Szybka akcja prawą stroną Mazka. Podał do Lipskiego, ale ten wywalczył tylko róg. Sam wykonywał ten stały fragment gry, ale piłka zamiast do jego kolegów poleciała do jednego z łęcznian

62'

Ze spalonego bramkę zdobyl Iwański. Wyminął Bozica i umieścił piłkę w siatce, ale arbiter nie mógł tego uznać. Podawał mu Marek Zieńczuk

61'

Szeroko do Mierzejewskiego dośrodkowywał Pruchnik. Piłkę jednak spokojnie przejęli goście.

19:17

60'

Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Pruchnika. Tym razem rzut rożny. Piłka celnie poleciała w kłębiących się pod bramką łęcznian, ale górą ponownie Putnocky.

59'

Pruchnik z wolnego wrzucił w pole karne. Najwyżej wyskoczył Piesio. Uderzył głową, ale nie zaskoczył doskonale interweniującego Putnockiego;

58'

Koj wślizgiem wpadł w pędzącego z akcją Mierejewskiego, ale arbiter nie wyciągnął kartonika. Będzie rzut wolny.

19:14

56'

Iwański kulejąc schodzi z boiska. Zaraz gra zostanie wznowiona

55'

Żółta kartka dla Radosława Pruchnika za faul na Iwańskim w środku pola. To czwarty żółty kartonik tego zawodnika w rogrywkach

54'

Z dystansu uderzał Tymiński. Zbyt lekko, żeby móc myślec o golu.

53'

Teraz na połowę Ruchu wbiegli Górnicy. Zanim jednak zdążyli jakkolwiek zagrozić bramce Putnockiego, piłkę zabrał im Zieńczuk

52'

Świetna akcja prawą stroną Mazka. Dostał się w pole karne i oddał futbolówkę Stępińskiemu. Ten sprytnie oszukał obrońców i podał do Zieńczuka. Doświadczony pomocnik uderzył bardzo niecelnie.

51'

Stępiński próbował przebić się do przodu, ale nie dał rady Bożiciowi.

49'

Grodzicki skierował piłkę w pole karne Rodicia, ale tam przejął ja Mierzejewski

48'

Leandro pociągnął swoją drużynę do przodu. Podał do Śpiączki, ale tego skutecznie ponownie zatrzymał Cichocki.

47'

Z poświęceniem Śpiączkę zatrzymał Cichocki.

47'

Futbolówkę spokojnie rozgrywają gospodarze. Kręcą sie w środku boiska i na razie nie zagłębiają pod bramke Putnockiego.

46'

Ruch rozpoczął drugą część gry

19:01

Obie jedenastki powróciły już na murawę. Czy łęcznianie zdołają odrobić stratę?

18:49

46'

Koniec pierwszej połowy.

46'

Kamil Mazek przedarł się prawą stroną. Ominął defensorów łęcznian a także sprytnie oszukał Rodicia. Nie mogąc strzelać, cofnął piłkę do Koja. Ten uciekł przeciwnikom i podał do Stępińskiego. Napastnik Ruchu uderzył w światło bramki

46'

GOL! Bramkę do szatni zdobywa Stępiński

45'

Arbiter doliczył minutę

45'

I ponownie Górnicy. Dobre wejście Leandro. Obrońca wrzucił piłkę w pole karne, ale tam przejął ją juz Putnocky

44'

Teraz pod pole karne rywali próbowali przebić się podopieczni Jurija Szatałowa. Nieskutecznie

44'

Grodzicki przedarł się prawą stroną i dośrodkował do Surmy. Ten odebrał piłkę ale musiał wycofać ją do Lipskiego. Młody pomocnik skierował ją z kolei do Koja. Defensor nie zdołał oddać strzału, gdyz skutecznie krył go Bielak

42'

Skuteczny powrót Bielaka choć na chwilę wstrzymał natarcia Niebieskich

41'

Rozpędzony Nowak zagrał w pole karne. Mocno za mocno

40'

Po stałym fragmencie gry łęcznian bardzo niecelnie strzelał Nowak

40'

Ponownie Bonin. Skierował piłkę do Piesio a ten w starciu z Szyndrowskim wywalczył rzut rożny

39'

Bonnin zagrał w pole karne Ruchu, ale futbolówkę odebrał Szyndrowski

39'

Stępiński sprytni skierował piłkę do Zieńczuka. Ten uderzał z 17. metra. Niecelnie

39'

Stały fragment gry Lipskiego nie przyniósł zagrożenia.

38'

Stępiński z Zieńczukiem wybiegli z kolejna akcją. Zieńczuk podawał w kierunku Surmy, ale ten nie zdołał odebrać piłki. Będzie rzut rożny dla Niebieskich

36'

Ogromne zamieszanie pod bramką Ruchu. Z bliska uderzał Piesio, ale na posterunku Putnocky. Naprawił błąd zbyt pasywnego Grodzickiego

35'

Mierzejewski dośrodkował do Nowaka, ale spokojnie zatrzymał go Koj

35'

Mierzejewski wpadł w pole karne Ruchu. Podawał w kierunku Śpiączki, ale piłce na drodze stanął Cichocki.

33'

Szybki kontratak Górnika. W polu karnym z piłką znalazł się Bonin, ale skutecznie nie powalał mu na oddanie strzału Łukasz Surma

33'

I kolejny rzut rożny dla Ruchu. Ponownie Patryk Lipski. Mocnym uderzeniem popisał się Koj, ale tym razem nie zaskoczył Rodicia.

32'

Stały fragment gry w wykonaniu Lipskiego. Piłka poleciała do Koja, ale skutecznie krył go Śpiączka

32'

Kolejne dośrodkowanie w kierunki Stępińskiego. Tym razem napastnik wywalczył rzut rożny

31'

Dośrodkowanie Lipskiego w kierunku Stępińskiego. Trochę zbyt mocno i piłkę odebrał Mierzejewski

30'

Mazek pociągnął sytuację środkiem boiska. Przed polem karnym zagrał do Szyndrowskiego. Ten dośrodkował do Stępińskiego, ale on blokowany przez Bielaka nie zdołał nic zrobić

29'

Iwański wybił piłkę z własnego pola karnego i choć na chwilę oddalił zagrożenie spod bramki Putnockiego

29'

Po podaniu Nowaka uderzał Śpiączka. Bardzo niecelnie. Nowak wcześniej sprytnie wyminął Cichockiego

28'

Lipski z lewej strony podawał do Zieńczuka, ale ten otoczony przez obrońców z Łęcznej nie zdołał nic zrobić

27'

Mazek przegrał starcie z Leandro. Pomocnik Łęcznej dynamicznie wbiegł w pole karne Putnockiego. Uderzył na bramkę, ale słowacki golkiper nie miał żadnych problemów z interwencją

25'

Zieńczuk przerwał rozegranie Górników lewą stroną boiska.

25'

Śpiączka zatrzymał akcję rywali i skierował piłkę do Piesio. Ten niby dośrodkował w pole karne ale zbyt lekko i futbolówka zamiast do jego kolegów trafiła do Lipskiego

24'

Bardzo nieudany stały fragment gry, piłkę przejął Iwański

24'

Leandro wybiegł z kontratakiem. W starciu z Mazkiem wywalczył rzut wolny

23'

Szyndrowski zabrał się za atakiem, ale stracił piłkę pod polem karnym Górnika

22'

Znowu gospodarze lewą stroną. Tym razem oprócz Bonina zaangazowany był Nowak. Na posterunku jednak Michał Koj

22'

Patryk Lipski sprytnie odebrał piłkę rywalom i rozpoczął akcję własnej drużyny. Podał do Surmy, ale ten stracił futbolówkę

20'

Kamil Mazek minął kilku rywali i przerzucił do Zieńczuka. Ten wygrał pojedynek z Nowakiem, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

19'

Futbolówka po wolnym Pruchnika poleciała prosto na głowę Grodzickiego.

18:19

18'

Kolejna równie skuteczna jak ryzykowna interwencja Koja. Tym razem agresywnie zatrzymał Pruchnika. Obyło się bez kartki, ale arbiter wskazał na rzut wolny dla łęcznian

17'

Z kontratakiem próbował wyjść Mazek ale uległ Bożiciowi

17'

Bonin z prawej strony. Próbował dośrodkowywac, ale od tego pomysłu odwiódł go Michał Koj

15'

Tymiński wyprowadził lewa stroną Leandro, ale ten przegrał pojedynek z Mazkiem

15'

Gospodarzom udało się wyjść z własnej połowy. Tymiński popisał się długim dośrodkowaniem w kierunku pola karnego Niebieskich, ale tam był jedynie Putnocky.

14'

Przy piłce cały czas Niebiescy. Konsekwentnie zbliżają się w pole karne łęcznian.

12'

Celne podanie Zieńczuka do czającego się w polu karnym Stępińskiego. W ostatniej chwili napastnika przed strzałem powstrzymał stoper Górnika

11'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Lipskiego, futbolówka poleciała prosto w pole karne. Tam już czekał na nią Koj. Nie dał się zablokować Bielakowi i głową umieścił piłkę w siatce.

10'

GOL! Michał Koj daje gościom prowadzenie

10'

Leandro świetnie jak na razie radzi sobie z Kamilem Mazkiem. Ponownie okazał się szybszy i zatrzymał pomocnika Ruchu

9'

Koj rozpoczął kontratak. Pod polem karnym znalazł się Marek Zieńczuk, ale skutecznie krył go Łukasz Tymiński i uniemożliwił doświadczonemu pomocnikowi dośrodkowanie w pole karne

8'

Znowu rozpędził się Bonin, ale ponownie oddał piłkę Kojowi

8'

Dobra interwencja nieco spóźnionego Michała Koja. Ryzykownie ale skutecznie zatrzymał Grzegorza Bonina

7'

Pierwsza akcja gospodarzy. Bonin przedarł się prawą stroną i skierował piłke do Nowaka. Ten podał do Tymińskiego. Uderzył z dystansu ponad poprzeczką

6'

Dośrodkowanie Lipskiego w kierunku Mazka. Skuteczne krycie Leandro nie pozwoliło pomocnikowi Niebieskich odebrać piłki

5'

Uderzał Stępiński, ale spokojnie interweniował Rodić

4'

Chorzowianie zamknęli przeciwników na ich połowie. Łęcznianie jeszcze nie przekroczyli linii środkowej

3'

Futbolówka cały czas na połowie Górnika. Ruch pokazuje wysokie ambicje w dzisiejszym spotkaniu

2'

Do ataku próbowali za to ruszyć goście. Odważnie dużą liczbą weszli na połowę łęcznian, ale nie zdołali przebić się w ich pole karne

2'

Spokojnie na swojej połowie piłkę rozgrywają Górnicy. Na razie nie próbują wejść na połowę rywali

00'

Od środka Górnik Łęczna.

17:59

Strony wylosowane, już za moment zaczynamy. Rozpoczną gospodarze.

17:57

Obie jedenastki już na murawie

17:54

Już za nieco ponad pięć minut w Łęcznej rozbrzmi pierwszy gwizdek starcia lokalnego Górnika z Ruchem. Zawodnicy obu zespołów zeszli już do szatni. Za chwilę zostaną wyprowadzeni przez arbitra tego spotkania - sędziego Marcina Borskiego, z Warszawy

Zapowiedź: Górnik Łęczna - Ruch LIVE! Jubileuszowy mecz Zieńczuka

W ostatniej kolejce gospodarze dzisiejszego spotkania zostali rozbici przez powracającego do formy Lecha Poznań 1:3. Podopieczni Jurija Szatałowa tym samym w mało efektowny sposób zakończyli rundę jesienną. Teraz przyjdzie im po raz drugi zmierzyć się z Ruchem, który po serii 4 porażek wraca na właściwe tory. W ostatnim meczu zespół Waldemara Fornalika pokonał po ekscytującym spotkaniu Lechię 3:2. Piłkarze Ruchu musieli jednak z pewnością usłyszeć sporo gorzkich słów na koniec spotkania, gdyż po pierwszej połowie prowadzili z zespołem z Pomorza 3:0. Wyrównana ligowa statystyka wskazywałaby na remis, jednak do tej pory w pojedynkach obu zespołów remis nie padł ani razu.