Niedziela, 8 listopada 2015, godz. 15:30
3 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
17:23

92'

Koniec meczu! Pierwsze naprawdę zdecydowane zwycięstwo Lecha w sezonie. Gospodarze pokonali Górnika Łęczna 3:1, dwie bramki zdobył zdecydowany bohater poznaniaków - Maciej Gajos. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

91'

Kontratak gości po rzucie rożnym dla Lecha, Nowak ruszył skrzydłem i dograł w polu karnym do Leandro, który pewnym strzałem pokonał Burica. Gol na otarcie łez, jednak Brazylijczyk zrehabilitował się za wcześniejsze pudło.

90'

LEANDRO! Bramka honorowa dla gości z Łęcznej.

88'

Goście rozgrywają piłkę na własnej połowie czekając na ostatni gwizdek arbitra.

84'

Zmiana w ekipie gości. Kalinowski zastąpił Sasina.

83'

Lechici podwyższają prowadzenie. Akcję bramkową rozpoczęło dobre dośrodkowanie w pole karne, które strzałem zakończył Thomalla. Uderzenie napastnika Kolejorza zostało dość szczęśliwie zablokowane przez obrońcę i bramkarza drużyny z Łęcznej, ale to nie było ostatnie słowo gospodarzy. Tetteh dostrzegł Linetty'ego i dośrodkowaniem wyłożył mu piłkę tuż przed linią bramkową.

81'

LINETTY, 3:0!!!

80'

Doskonała interwencja Burica! Piesio przerzucił piłkę ponad obrońcami do napastnika, który wychodził już na czystą pozycję, ale Burić wyszedł z bramki i głową wybił piłkę zażegnując niebezpieczeństwo.

79'

Mocny strzał Pawłowskiego z dystansu zakończony skuteczną i efektowną paradą Rodica.

77'

Formella zmienia Lovrencsicsa.

75'

Przemysław Pitry melduje się na boisku w miejsce Macieja Szmatiuka.

73'

Thomalla w miejsce Hamalainena.

72'

Lovrencsics dośrodkował w pole karne, piłka została wybita przed szesnastkę gdzie zgarnął ją Linetty. Reprezentant Polski ładnie "poklepał" z Gajosem, który dzięki temu wyszedł na czystą pozycję i pewnym strzałem pokonał Rodica!

71'

PO RAZ DRUGI GAJOS!!! GOOOOOOOOL!!!

69'

Zza pola karnego strzela Sasin - mocno, celnie, jednak bez problemów dla golkipera Kolejorza.

68'

Pawłowski! Wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, niecelny. Wciąż 1:0 dla poznaniaków.

67'

Goście nie zwalniają tempa, ale Śpiączka został powstrzymany przez rywala.

65'

Żółta kartka dla Grzegorza Piesio.

63'

Pruchnik wyleciał z boiska! Piłkarz Górnika złapał rywala za koszulkę zatrzymując atak Lecha, za co zobaczył drugą żółtą kartkę!

61'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, tam jednak lepsi byli defensorzy drużyny z Poznania.

60'

Rzut rożny dla gości, nieudana interwencja Burica, ale tylko wrzut z autu wywalczyli gospodarze.

59'

59'

Leandro wpadł w pole karne, jednak wcześniej sędzia podniósł chorągiewkę. Spalony.

57'

Lovrencsics! Kontratak Lecha zakończył się groźnym, minimalnie niecelnym strzałem Węgra!

55'

Ceesay niepotrzebnie wybił piłkę poza linię końcową boiska. Korner dla gości.

51'

Niezbyt ciekawy początek drugiej połowy spotkania. Wyraźnie widać przewagę gości.

49'

Tym razem to gospodarze próbują ataku za pomocą prostopadłego podania. Na posterunku był Bożić, który powstrzymał rywali.

48'

Łęcznianie utrzymują się przy piłce. Lech zagubiony, cofnięty do defensywy.

47'

Niezła akcja Sasina, który ze skrzydła zagrał do Nowaka. Ten jednak skiksował, nie było zagrożenia.

46'

Goście bez nerwów, spokojnie konstruują atak pozycyjny.

45'

Wracamy do Poznania, gdzie właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

45'

Tetteh zmienia Trałkę.

16:17

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Lech Poznań prowadzi z Górnikiem Łęczna 1:0 po bramce Macieja Gajosa z czwartej minuty spotkania. Do zobaczenia za 15 minut!

42'

Goście dobrze radzą sobie w obronie i ruszają z kontratakiem. Bonin nie miał jednak wsparcia kolegów i jego niecelne podanie zakończyło akcję łęcznian.

41'

Dobra interwencja Douglasa. Lech szuka okazji do zdobycia drugiej bramki.

39'

Nic z tego. Wciąż 1:0, wciąż gospodarzy czeka nerwowe ostatnie sześć minut pierwszej połowy.

38'

Lech ma duże kłopoty, jednak za chwilę może się ich pozbyć. Rzut wolny dla Poznaniaków to dobra okazja do dośrodkowania dla Barry'ego Douglasa.

36'

Co teraz zrobił Śpiączka?! Kolejne kapitalne podanie w pole karne, napastnik Górnika przyjął piłkę i huknął... obok bramki. Jak tego dokonał - tego nie wiedzą nawet najwybitniejsi filozofowie.

45'

Radosław Pruchnik ukarany żółtą kartką. Pierwsza kara indywidualna dla piłkarza Górnika w tym spotkaniu.

35'

Leandro! Fatalne rozwiązanie Brazylijczyka, który dostał znakomite podanie wbiegając w pole karne. Obrońca Górnika zdecydował się na strzał z ostrego kąta i asyście Arajuuriego nie wyszło mu to zbyt dobrze.

33'

Jeden z zawodników poznańskiej drużyny został złapany na spalonym.

31'

To mogło się zemścić! Douglas zostawił pustą przestrzeń Boninowi, który chwilę później ruszył z kontratakiem i znakomicie dograł do wbiegającego po drugiej stronie pola karnego Piesio. Ten zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki, minimalnie niecelnie!

30'

Douglas bardzo dobrze przerywa akcję Górnika, ale jego koledzy z zespoły nie potrafili zrobić użytku z piłki odzyskanej na połowie rywala.

29'

Świetne podanie w kierunku Śpiączki, ale Arajuuri zdążył z interwencją ratując swój zespół. Chwilę później zawodnik Lecha ponownie przeszkodził rywalowi w ostatniej chwili, tuż przed oddaniem strzału.

28'

Słaby strzał łęcznian, Burić znów bez większych kłopotów łapie futbolówkę i wznawia grę.

27'

Zablokowane dośrodkowanie Sasina w pole karne. Seria rzutów rożnych zdaje się nie mieć końca...

26'

Odpowiedź gospodarzy. Trałka obrócił się z piłką w polu karnym i próbował dograć ją do lepiej ustawionych kolegów, co skutecznie uniemożliwił mu obrońca drużyny gości.

24'

Ponownie Górnik! Błąd Ceesaya próbował wykorzystać Nowak, ale lechici szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

22'

Kolejny korner dla łęcznian, tym razem po skutecznej interwencji Arajuuriego.

21'

Okazja dla Górnika! Najpierw świetna, trójkowa wymiana podań zakończyła się zablokowanym przez obrońcę strzałem i kornerem dla gości, a po chwili groźny strzał oddał Grzegorz Piesio. Dobrze w bramce spisał się jednak Jasmin Burić.

20'

20'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Gergo Lovrencsicsa po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

19'

Rzut rożny dla gospodarzy po udanej interwencji piłkarza Górnika.

18'

Dobra akcja Marcina Gajosa. Pomocnik Lecha Poznań zbiegł do środka i oddał mocny strzał po ziemi, który bez problemu obronił Silvio Rodić.

17'

Niecelne podanie w kierunku Śpiączki, Burić wychodzi z bramki i łapie piłkę.

15'

Kwadrans gry za nami. Lech pomimo prowadzenia nie może czuć się pewnie - goście z Łęcznej wciąż szukają okazji do kontrataku i zaskoczenia rywala.

12'

Marcin Kamiński wybija piłkę po wygranym pojedynku z Bartoszem Śpiączką.

11'

Trałka fauluje piłkarza Górnika w środku pola zapobiegając możliwości wyprowadzenia szybkiego ataku.

10'

Teraz to gospodarze wymieniają podania na własnej połowie.

9'

Chwila spokoju w grze, goście rozgrywają piłkę pod własną bramką.

8'

Nowak wpadł w pole karne mijając dwóch zawodników Lecha, tam jednak dobrze ustawiony Ceesay powstrzymał rywala. Rzut rożny dla łęcznian.

7'

Poznaniacy idą za ciosem, nie cofają się z połowy rywala. Górnik dobrze radzi sobie w obronie i czeka na dobry moment do wyprowadzenia kontrataku.

5'

Świetne rozciągnięcie gry na skrzydło do Gergo Lovrencsicsa, Węgier wpadł w pole karne, przyjął piłkę i dośrodkował wprost na głowę Macieja Gajosa. Były zawodnik Jagiellonii pewnym strzałem głową pokonał bezradnego Silvio Rodica!

4'

GOOOOOOOOOOOOOL!!! GAJOS OTWIERA WYNIK MECZU!

3'

Znakomite podanie Szymona Pawłowskiego, Silvio Rodić przez chwilę się zawahał dzięki czemu okazję do zdobycia gola miał Kasper Hamalainen, jednak bramkarz drużyny gości naprawił swój błąd!

2'

Świetne prostopadłe podanie w kierunku napastnika w wykonaniu zespołu z Łęcznej, jednak zawodnik Górnika był na spalonym.

1'

Obydwa zespoły natychmiast ruszyły do ataku. Pierwszy strzał na bramkę oddali przyjezdni, a dokładniej Grzegorz Piesio. Zawodnik Górnika nie zmusił jednak golkipera Lecha do interwencji.

15:30

Goście z Łęcznej zaczęli grę ze środka boiska!

15:29

Drużyny są już na murawie. Arbitrem w dzisiejszym spotkaniu jest Szymon Marciniak.

15:15

Ostatnie pięć ligowych potyczek Lecha z Górnikiem: czterokrotnie zwyciężali Poznaniacy, jeden mecz zakończył się remisem. To dobra wróżba dla drużyny Jana Urbana przed dzisiejszym meczem. Już za kwadrans rozpocznie się ostatnie spotkanie rundy jesiennej na Inea Stadionie w Poznaniu.

14:59

Rezerwowi Górnika Łęczna:

Sergiusz Prusak - Sebastian Kopeć, Veljko Nikitović, Wojciech Kalinowski, Kamil Poźniak, Przemysław Pitry.

14:59

Rezerwowi Lecha Poznań:

Maciej Gostomski - Tamas Kadar, Tomasz Kędziora, Denis Thomalla, David Holman, Dariusz Formella, Abdoul Aziz Tetteh.

14:40

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski rundę jesienną zamyka spotkaniem z Górnikiem Łęczną przed własną publicznością. Poznaniacy na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Ewentualne zwycięstwo nie pozwoli im wyprzedzić rywali, ale zmniejszenie straty do Śląska Wrocław z pewnością pomoże ekipie Jana Urbana zacząć rundę rewanżową w lepszych nastrojach.

11:00

Lech Poznań - Górnik Łęczna LIVE!

Zapowiedź: Lech – Górnik Łęczna LIVE! Najwyższy czas na odbudowę twierdzy Bułgarska

W kontekście osiąganych przez poznaniaków wyników ligowych pojęcie to wywołuje pewnie salwy śmiechu tudzież uśmiechy pełne politowania, jednak faktem jest, że w dwóch ostatnich sezonach Inea Stadion był twierdzą „Kolejorza” i jeżeli poznaniacy chcą piąć się w górę tabeli, to czym prędzej muszą zacząć ją odbudowywać. To może stać się już w niedzielę, podczas pojedynku z Górnikiem Łęczna.

Lech Poznań - Górnik Łęczna 1:0