Piątek, 30 października 2015, godz. 20:30

KONIEC MECZU. Wisła remisuje z Ruchem 0:0.

Zmiana także w Ruchu. Podgórski wchodzi za Mazka.

92'

Zmiana w drużynie Wisły. Cywka wejdzie za Mączyńskiego.

90'

4 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

88'

Popović oddaje strzał z dystansu, jednak zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości.

87'

Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale zbyt mocno i piłka poszybowała nad bramką Cierzniaka.

84'

Próba strzału z dystansu przez Zieńczuka, ale zablokowane to uderzenie.

83'

Crivellaro z rzutu wolnego trafia w zawodnika gości i piłka wychodzi na aut.

82'

Rzut rożny z dogodnej odległości dla Wisły i może być groźnie pod bramką Ruchu.

80'

Rzut rożny dla Ruchu. Lekkie zamieszanie pod bramką Cierzniaka, ale ostatecznie futbolówka wędruje za linię końcową.

79'

Zmiana w drużynie Wisły Kraków. Z boiska schodzi Guerrier, a za niego wejdzie Crivellaro.

75'

Guerrier odważnie poszedł z akcją na skrzydle i zostaje sfaulowany przez Grodzickiego, który otrzymuje żółtą kartkę.

72'

Piąstkuje Cierzniak i oddala zagrożenie ze swojego pola karnego.

72'

Faul Sadloka i Ruch będzie miał dobrą okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego z boku boiska.

69'

Boguski dośrodkowywał, ale żaden z piłkarzy Wisły nie sięgnął tej piłki.

68'

Guerrier otrzymał teraz dobre podanie blisko bramki, strzela, ale za wysoko. Od bramki Putnocky.

65'

Po kilku minutach przerwy gra zostaje kontynuowana od bramki Ruchu.

62'

Przerwa w grze z powodu rzucania na boisko rac przez kibiców Ruchu.

61'

Świetna akcja graczy Wisły podanie do Boguskiego ze środka pola, a ten z ostrego kąta minimalnie obok lewego słupka bramki.

60'

Ależ groźny strzał z dystansu Mączyńskiego! Rzut rożny dla Wisły.

58'

Jović zagrywa do Jankowskiego w polu karnym, ale piłka zostaje przejęta przez obrońców Ruchu.

54'

Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego bardzo głęboko, ale Cierzniak na posterunku i łapie piłkę bramkarz Wisły.

50'

Ruch ruszył z akcją ofensywną, ale Głowacki ratuje swoją drużynę dość kontrowersyjnie, bo być może był tam faul na zawodniku Ruchu Chorzów i rzut karny..

46'

POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY. Rozpoczęli piłkarze Ruchu.

21:29

Po pierwszej połowie lekka przewaga Wisły, zawodnicy gospodarzy mieli dobre okazje do strzelenia bramki, ale zabrakło skuteczności. Piłkarze Ruchu w pierwszych 45. minutach nie pokazali się z dobrej strony. Niewiele ofensywnych akcji, kilka dośrodkowań to zdecydowanie za mało, aby osiągnąć dzisiaj dobry wynik. Zobaczymy jak obaj trenerzy zmotywują swoje drużyny na drugą połowę, a ta już za kilka minut.

46'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Już za kilkanaście minut druga część gry.

46'

Rzut wolny dla Ruchu z dobrej odległości od bramki gospodarzy. Dośrodkowanie, ale bez większego zagrożenia.

44'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, ale od bramki zacznie bramkarz Ruchu.

44'

44'

Jankowski próbował zagrania z brzegu pola karnego, ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.

42'

Dośrodkowanie na pole karne Ruchu. Guerrier był bliski trącenia tej piłki, ale ostatecznie od bramki rozpocznie Putnocky.

40'

Zmiana w zespole Wisły. Boisko opuszcza Denis Popović, w jego miejsce pojawi się Alan Uryga.

38'

Próba dośrodkowania Sadloka, ale piłkę przejmują gracze Ruchu

34'

Lipski dośrodkowywał na pole karne, ale zawodnik Wisły główkuje i oddala zagrożenie od własnej bramki

33'

Zagranie do Brożka na pole karne, ale napastnik nie przejął tej piłki. Zbyt mocne podanie.

32'

Jankowski podawał w polu karnym do Guerriera, ten z ostrego kąta oddał strzał na bramkę, ale obok lewego słupka przelatuje piłka.

28'

Burliga zagrał do Guerriera na skrzydło, Haitańczyk podawał do środka, ale obrońcy Ruchu w ostatniej chwili wybijają piłkę.

26'

Piłkarz Ruchu starają się przedrzeć przez obronę Wisły, ale jak na razie z marnym skutkiem.

22'

Brożek zagrywał do Boguskiego, a ten z dość dogodnej pozycji zdecydował się na uderzenie. Piłka jednak poszybowała nad bramką.

20'

Popović dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale zbyt głęboko i piłka wędruje za linią.

18'

Strzału z dystansu próbował teraz Mączyński, ale zbyt lekko i bramkarz broni to uderzenie.

16'

Żółta kartka dla Marka Szyndrowskiego za faul na Boguskim.

14'

Jankowski zagrywał do Guerriera na skrzydło, ale ten wywalczył tylko rzut rożny dla Wisły.

11'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Sadlok, ale bramkarz Ruchu z lekkimi problemami przejmuje piłkę.

9'

Póki co obie drużyny bardzo zachowawczo rozgrywają akcje ofensywne.

7'

Żółta kartka dla Łukasza Burligi za faul na rywalu.

6'

Boguski próbował dośrodkowania, ale niestety bardzo nieudanie.

3'

Akcja skrzydłem w wykonaniu Wisły, ale obrońcy Rucha zażegnali niebezpieczeństwo wybijając piłkę po dośrodkowaniu.

1'

POCZĄTEK MECZU. Od środka zaczęli piłkarze Białej Gwiazdy .

19:36

Wisła już od ponad roku nie wygrała dwóch meczów z rzędu w Ekstraklasie. Ostatni raz piłkarzom Wisły udała się ta sztuka 19 października 2014 roku. Zapytany o to na konferencji prasowej trener Moskal odpowiedział, że drużyna nie odczuwa z tego powodu presji.

Zdajemy sobie z tego sprawę i ja o tym wiele razy mówiłem, że seria zwycięstw robi dużą różnicę. To jest bardzo istotne, ale myślę, że w naszych głowach jest przede wszystkim to, żeby zagrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty. - dodał Moskal

19:18

Ławki rezerwowych obu drużyn

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz, Alan Uryga, Tomasz Cywka, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Krystian Kujawa, Piotr Żemło.

Ruch Chorzów: Wojciech Skaba, Michał Koj, Artur Lenartowski, Tomasz Podgórski, Kamil Włodyka, Michał Szewczyk, Michał Efir.

19:15

Zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisła Kraków - Ruch Chorzów. Początek spotkania już o 20:30.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - RUCH CHORZÓW

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:1

Wisła Kraków - Ruch Chorzów LIVE! Spotkanie starych znajomych

Wiślacy w ostatnim spotkaniu rozbili Jagiellonię 4:1 i nie tracą kontaktu z czołówką ligi. Szóste miejsce z dorobkiem 18 punktów – to dotychczasowy wynik drużyny Moskala w tym sezonie. Wisła gra jednak w kratkę, potrafi najpierw bezbarwnie przegrać z Górnikiem Łęczna (0:1), by tydzień później roznieść Podbeskidzie na wyjeździe (6:0).

Ruch po serii czterech porażek odetchnął nieco w ostatnich dwóch kolejkach. Najpierw remisując 2:2 w Poznaniu (choć prowadzili już 2:0), by wreszcie wygrać ze Śląskiem Wrocław. Niebiescy zajmują w lidze 10. miejsce, ale mają na koncie 17 punktów. Jednak przy tak płaskiej tabeli można spekulować, iż po ewentualnym zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu chorzowianie mogą pokusić się o awans nawet na 5. lokatę.