Z dystansu uderzał Linetty. Bardzo niecelnie

87'

Super powrót Arajuuriego. Fin zatrzymał akcję Śląska i ponownie długim podaniem posłał futbolówkę do swoich ofensywnych kolegów

86'

Lech w natarciu. Bardzo dobra akcja z wykorzystaniem obu stoperów. Akcję finalizował Arajuuri, ale tym razem uderzał niecelnie

86'

Hamalainen prosto w mur

85'

Szymon Pawłowski wywalczył rzut owlny przed samym polem karnym. Przewrócił się po starciu z Tomaszem Hołotą.

84'

Szybką akcję Linettego i Trałki słabym strzałem zepsuł Formella.

84'

Ceesay skutecznie zabrał piłkę Gecovowi na własnej połowie.

83'

Pawłowski bardzo walecznie w ofensywie. Udało mu się ominąć Dudu, ale jakby sam zdziwiony tym faktem, zamiast działać, zatrzymał się. W tym momencie piłkę odebrał Pawelec.

81'

Druga zmiana wśród poznaniaków. Na murawie pojawił się Łukasz Trałka a zszedł strzelec bramki Maciej Gajos.

81'

Maciej Gajos bardzo słabo uderzył z wolnego. Piłka poleciała prosto do rywali.

80'

Żółty kartonik powędrował do Mariusza Pawelca za ostry faul na Hamalainenie.

79'

Gecov popędził lewą stroną. Futbolówka po krótkich peturbacjach dostała się do Dudu, który oddał strzał w światło bramki. Bez problemu Burić.

79'

Dudu z rzutu wolnego prosto w ręce Jasmina Buricia.

79'

Żółtym kartonikiem za faul na Flavio Paixao ukarany Kasper Hamalainen,

77'

Na prawie kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Kamil Biliński. Zmienił Jcka Kiełba

76'

Ceesayowi udało się przedostać prawą stroną. Podaniem usiłował znaleźć Formellę, ale ta sztuka mu się nie udała.

75'

Super interwencja Arajuuriego nie pozwoliła Flavio na oddanie strzału

74'

Świetna okazja Lecha Poznań. W pole karne wdarł się Pawłowski i posłał piłkę przed samą bramkę Hamalainenowi. Ten nieznacznie się z nią minął.

73'

Kamiński włączył się do ofensywy i wspólnie z Kadarem znaleźli się w polu karnym Śląska. Tam usiłowali podać do Formelli, ale młody pomocnik nie odebrał piłki.

72'

Kadar rozpoczął kolejną akcję swej drużyny. SKierował piłkę do Gajosa. Ten jednak nie zrozumiał się z Linettym.

70'

Hamalainen ponownie po prawej stronie. Do Formelli, a ten popisał się bardzo niecelnym centrostrzałem.

69'

Roszady dokonuje Tadeusz Pawłowski. Z miejsce Petera Grajciara do boju puszcza Michała Bartkowiaka

69'

Lech nadal naciska. Kolejne strzały Pawłowskiego czy Gajosa zatrzymywały się na obrońcach Śląska i nie dolatywały do bramki.

68'

Lech ponownie próbował przebić się prawą stroną. W ataku walczyli Ceesay z Hamalainenem, ale na drodze z uporem stał im Celeban

67'

Ceesay znowu dośrodkowywał w pole karne. Głową odebrał Hamalainen, ale jego uderzenie nieznacznie minęło się z słupkiem.

66'

Premierowa zmiana w Lechu. Dariusz Formella za Gergo Lovrencsicsa.

65'

Ceesay ruszył prawą stroną. Zdołał nawet dośrodkować, ale prosto do Kokoszki

64'

Pawłowski wybiegł lewym skrzydłem po czym skierował futbolówkę do nadbiegającego Kamińskiego. Stoper nie zdołał opanowac piłki przez co zepsuł całą akcję

63'

Flavio próbował posłac piłkę w pole bramkowe, ale na drodze stanął mu Kamiński

63'

Jacek Kiełb wbiegał w pole karne i już miał oddawac strzał, gdy futbolówkę zabrał mu Pawłowski.

62'

Grajciar dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka trafiła prosto do lechitów

62'

W polu karnym Śląska znowu znalazł się Gajos, ale tym razem defensorzy gospodarzy nie pozwolili mu niczego dokonać.

60'

Bardzo precyzyjne dośrodkowanie Kaspara Hamalainena. Fin popędził prawym skrzydłem po czym przed samą linią końcową podał prosto do Gajosa. Ten uciekł Celebanowi i głowa umieścił piłkę w siatce

60'

GOL! Maciej Gajos doprowadza do wyrównania!

59'

Hamalainen przebiegł się z piłką przez niemal całe boisko. Długim podaniem szukał Pawłowskiego. Znalazł Lovrencsicsa i Węgier popisał się kolejnym niecelnym strzałem z dystansu.

58'

I kolejny strza z dystansu obroniony przez golkipera Śląska. Niedoszłym strzelcem Maciej Gajos.

57'

Rozędzony Linetty zatrzymany przez Jacka Kiełba

57'

Lovrencsics uwolnił się od rywali i nie majac do kogo zagrać uderzył z dystansu. Prosto w ręce Pawełka.

55'

Dośrodkowanie Dudu w kierunku Jacka Kiełba. Dobre krycie Linettego sprawiło, że zawodnik Śląska nie doszedł do piłki

54'

Flavio wybiegł z kontratakiem. Przed polem karnym podał do Kiełba, który sprytnie piętą oddał piłkę Portugalczykowi. Tetteh nie dał się oszukać.

54'

Kolejni lechici próbują posłać piłkę w pole karne. Nie pozwalają im na to jednak rywale. Najaktywniejszy w defensywie - Adam Kokoszka.

52'

Z dystansu uderzał Dudu, ale strzał zablokował Gergo Lovrencsics

51'

GKadar dośrodkowywał w pole karne do Hamalainena. Finowi odskoczyła jednak piłka i bez kłopotu przejął ją Kokoszka

48'

Kadar długim podaniem obsłużył Hamalainena, ale Fin nie zdołał odebrać futbolówki.

48'

W natarciu cały czas Śląsk. Na spalonym złapany został Grajciar.

46'

I od razu z akcją wyruszyli gospodarze. Grajciar wybiegł prawą stroną i skierował piłke do Flavio. Na posterunku stał jednak Linetty.

45'

Rozpoczynamy drugie 45 minut

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Hamalainen wyszedł z szybkim kontratakiem po czym podał do Gajosa. Ten pociagnął prawą stroną i w ostatniej chwili oddał piłke Lovrencsicsowi. Węgier uderzył na bramkę ale nie pokonał Pawełka

45'

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy

44'

Arajuuri ponownie nie do przejścia. Tym razem stanął na drodze Dudu i ponownie oddalił zagrożenie od własnej bramki

42'

Z rzutu rożnego uderzał Lovrencsics. Jego dośrodkowanie nie poleciało jednak w pole karne. Chwilę później Węgier po raz drugi wrzucił futbolówkę w pole karne. Tam w starciu powietrznym odebrał ją Arajuuri i posłał do Gajosa. Ten uderzł z siódmego metra ale zamiast do bramki trafił w Kokoszkę

41'

Pawłowski poradził sobie z Zielińskim i wbiegł w pole karne Śląska. Tam jednak zbyt długo zwlekał i łatwo oddał piłkę naprawiającemu swój błąd Zielińskiemu

39'

Lovrencsics z dystansu. Celnie, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Mariusza Pawełka.

38'

Długiego podania Kadara nie potrafił nawet odebrać Hamalainen i bez walki oddał piłkę obrońcom Śląska

37'

Gecov wpadł w pole karne po czym oddał piłkę do Flavio Paixao. Strzał Portugalczyka padł łupem przeciwnika

35'

Gecov wyminął Lovrencsicsa oraz Ceesay'a ale nie dał już rady Arajuuri'emu.

35'

Kolejny rzut rożny gospodarzy. Tym razem przyniósł sytuację strzelecką dla Flavio Paixao. Uderzenie z dystansu Postrugalczyka zatrzymało się na jednym z rywali.

33'

Przeciągnięte dośrodkowanie i piłka wypadła na aut

32'

Jacek Kiełb zatrzymany przez całkiem solidnego dzisiaj Tetteha. Będzie jedynie rzut rożny.

31'

Arajuuri szukał podaniem Hamalainena, ale zamiast niego znalazł Gecova tym samym tracąc piłkę i szansę na groźniejszą sytuację

29'

Skuteczna interwencja Pawełka powstrzymała Kolejorza przed zdobyciem bramki. Po dośrodkowaniu Ceesay'a z lewej strony uderzał nabiegający Gajos.

27'

Lechici próbowali skonstruować coś na połowie rywali. Błedy Hamalainena nie pozwoliły jednak na odniesienie sukcesu

25'

Kolejna akcja Śląska. Bliźniaczopodobna do tej bramkowej. Tym razem uderzał Tomasz Hołota

25'

Flavio Paixao wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie Dudu i z najbliższej odległości głową umieścił piłkę w siatce. Nie przeszkodził mu w tym stojący obok i przyglądający się jedynie Tamas Kadar.

24'

GOL! Flavio daje swojej drużynie prowadzenie.

21'

Grajciar centrował w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów. Zamiast nich piłke odebrał Arajuuri

18'

Szybka i groźna akcja lechitów. Lewą stroną do przodu popędził Tamas Kadar po czym sprytnie podał do Linettego. Ten przerzucił futbolówkę do Gajosa, który uderzył na bramkę. Pawełek broni na raty.

18'

Arbiter liniowy ponownie podniósł chorągiewkę. Na pozycji spalonej tym razem Jacek Kiełb

16'

Prosta strata Arajuuriego na jego szczęscie nie skończyła się większym zagrożeniem. Burić spokojnie kontrolował trasę piłki i nie pozwolił przejąć jej Kiełbowi

15'

Ceesay łatwo poradził sobie z Gecovem po czym podał do Lovrencsicsa. Węgrowi łatwo odbrał piłkę Pawelec

14'

Z kontratakiem wybiegł Pawłowski po czym przerzucił futbolówkę do Hamalainena. Finowi zabrakło prezycji i piłkę odebrali mu rywale

13'

Sporo chaosu na połowie Lecha. Środkiem kilku rywali wyminął Jacek Kiełb po czym wycofał piłkę do Hołoty. Ten uderzył z dystansu ale minimalnie niecelnie

12'

Szybko przenosimy się pod drugą bramkę. Linetty miękko wrzucił piłkę w kierunku Hamalainena, ale ten otoczony przez rywali nie zdołał wykorzystac sytuacji

11'

Kiełb wykorzystał błąd Kamińskiego i dośrodkował w pole karne. Tam juz czaił się Flavio. Portugalczyk kryty przez Arajuuriego oddał niecelny strzał.

10'

Czysty wślizg Ceesaya nie pozwolił Dudu przebić się pod bramkę Buricia

9'

Peter Grajciar dał się złapać na spalonym po podaniu Flavio.

8'

Prawą stroną ruszył Gergo Lovrencsics. Węgier usiłował dośrodkować w pole karne, ale na drodze futbolówki stanął Dudu

6'

Pawłowski jako pierwszy z poznaniaków wbiegł pod pole karne Śląska. Tam jednak czekał na niego Celeban, który nie pozwolił mu niczego dokonać

5'

Kibice we Wrocławiu mieli okazję zobaczyć kolejny skuteczny przechwyt Arajuuriego. Piłkarze gospodarzy wciaż testują jego refleks

4'

Pod polem karnym Jasmina Buricia walkę o piłkę z Arajuurim przegrał Jacek Kiełb. Lechici wznowią od bramki

4'

W środku boiska próbował przebić się Linetty, ale nic z tego nie wyszło i piłkę znowu przejął Śląsk

1'

Kolejne natarcie Śląska, a konkretnie Flavio, zatrzymał Tetteh.

1'

Pod pole karne rywali wbiegli gospodarze ale bez walki oddali piłkę Tamasowi Kadarowi

0'

Zaczynamy! Od środka gospodarze.

20:28

Kapitanowie: Marcin Kamiński oraz Mariusz Pawełek już wylosowali strony. Za moment zaczynamy.

20:26

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na boisko

20:22

Po raz pierwszy od dawna na ławce spotkanie rozpocznie Łukasz Trałka. Kapitan Kolejorza nie wystąpił już w niedziele. Wtedy jednak pauzował z powodu nadmiaru kartek. Jego dzisiejszy brak w wyjściowej jedenastce to już samodzielna decyzja Jana Urbana. Czy okaże się słuszna?

20:18

W ostatnich spotkaniach podopieczni Jana Urbana pokazali, że potrafią zwyciężać. Ostatnie trzy mecze to trzy zwycięstwa. Czy prawem serii lechici dzisiaj znowu będą wracać do Poznania z kompletem punktów? O to trofeum zawalczy dzisiaj prawie taka sama jedenastka jak w Warszawie. Jedyną zmianą w wyjściowej jedenastce jest pojawienie się Marcina Kamińskiego. Tę roszadę na szkoleniowcu Kolejorza wymusiła kontuzja Barry'ego Douglasa.

20:14

Już za nieco ponad kwadrans rozpocznie się ostatnie październikowe spotkanie ekstraklasy. Śląsk podejmie we Wrocławiu poznańskiego Lecha. Oba zespoły w aktualnym sezonie rozczarowują swoich kibiców grając poniżej oczekiwań. Komu dzisiaj uda się pocieszyć swoich fanów i zdobyć 3 punkty?

ZAPOWIEDŹ: Mecz na szczycie dna tabeli

Szok, rozczarowanie, niedowierzanie. Te trzy słowa idealnie oddają nastroje wrocławskich i poznańskich kibiców. Oba zespoły zamiast walczyć o czołowe lokaty w Ekstraklasie, dziś biją się rozpaczliwie, by zimy nie spędzić na pozycji czerwonej latarni. Lech po wielu tygodniach i małej rewolucji, wreszcie zaczął wygrywać. W Śląsku postanowiono również podążyć tym śladem i dzień przed meczem kilka osób pożegnało się z klubem.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0