Poniedziałek, 26 października 2015, godz. 18:00
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
19:51

To wszystko z Zabrza, zapraszamy do śledzenia pomeczowych materiałów w naszym serwisie. Miłego wieczoru, za uwagę dziękuje Wam Przemysław Drewniak.

94'

KONIEC MECZU. W bardzo ważnym meczu drużyn z dolnej części tabeli Podbeskidzie wypunktowało na wyjeździe nieskutecznego Górnika Zabrze i awansuje na 12. miejsce, a zespół z Górnego Śląska zamyka ligową stawkę!

93'

Ostatnia zmiana. Kamil Jonkisz wchodzi za Szczepaniaka.

92'

"Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" niesie się z trybun przy Roosevelta.

91'

Jeszcze próbuje Górnik, ale próba Widanowa kompletnie nieudana.

90'

Cztery minuty doliczone.

90'

Po faulu Możdżenia na Gergelu zaiskrzyło między piłkarzami. Zabrzanie coraz bardziej sfrustrowani.

88'

Ależ okazję marnuje Kołodziej! Szczepaniak dograł mu idealną piłkę na głowę, a ten z pięciu metrów pudłuje!

88'

Podbeskidzie broni wyniku. Kristian Kolcak za Kowalskiego.

85'

Nie sprzyjają dziś gwizdki arbitra gospodarzom.... Kolejne starcie w polu karnym Podbeskidzia, Daniel Stefański przerywa grę, ale ku rozwścieczeniu kibiców gospodarzy przyznaje piłkę "Góralom".

84'

Kontrowersja! Korzym doszedł w polu karnym do czystej pozycji strzeleckiej, ale z tyłu powstrzymał go Sokołowski. Wydawało się, że faulował, ale sędzia nie dyktuje jedenastki!

81'

Bardzo zniecierpliwieni kibice Górnika. Miejscowi w coraz ostrzejszych słowach krytykują swoich piłkarzy, którzy w przypadku porażki będą zamykać tabelę Ekstraklasy.

77'

Próbuje odpowiedzieć Górnik. W pole karne dośrodkowywał Gergel, ale na posterunku był Zubas.

75'

Lewy obrońca Podbeskidzia otrzymał piłkę na wysokości pola karnego rywali, wydawało się, że będzie dośrodkowywał, ale zdecydował się na mocny strzał z ostrego kąta. Piłka wylądowała pod poprzeczką, Kasprzik był bez szans!

75'

GOOOOOL!!!! ALEŻ BOMBA ADAMA MÓJTY!!!

74'

Kołodziej zmienił Kato by Podbeskidzie częściej utrzymywało się w końcówce przy piłce i to się gościom udaje. Bielszczanie nie dają się zepchnąć Górnikowi do defensywy.

72'

Widanow przymierzał się do efektownego strzału z woleja w polu karnym i... nie trafił w piłkę.

71'

Kołodziej, w swoim stylu, uderzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Kasprzika.

69'

Z szesnastu metrów wolejem uderzał Kołodziej, ale piłka powędrowała prosto w ręce bramkarza Górnika.

69'

Świetnie czuje się dziś na boisku Demjan. Przed chwilą Słowak znów udanie zastawił się przed Kopaczem i wywalczył rzut wolny oraz żółtą kartkę dla obrońcy zabrzan.

65'

Szybką kontrę Górnika zakończył atomowym strzałem z dystansu Madej, ale jego próbę ofiarnie zablokował Kowalski.

64'

Ostatnia zmiana gospodarzy. Szymon Skrzypczak zastępuje Sobolewskiego.

63'

Demjan ładnie wypuścił w "uliczkę" Szczepaniaka, ten wszedł w pole karne, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Kopacz.

62'

Po dośrodkowaniu Widanowa główkował Korzym, ale bardzo niecelnie.

62'

Na linii pola karnego ładnie z piłką obrócił się Szczepaniak, oddał strzał, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Kasprzika.

59'

Na zmianę decyduje się także Robert Podoliński. Kato zastąpił Dariusz Kołodziej.

57'

Druga zmiana w Górniku. Za Kosznika wchodzi Mariusz Magiera.

55'

Blisko szczęścia Możdżeń! Pomocnik Podbeskidzia otrzymał piłkę w polu karnym i technicznym strzałem pod poprzeczkę próbował zaskoczyć Kasprzika, jednak nieznacznie się pomylił.

53'

Demjan blisko drugiego gola! Po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego Słowak uderzał głową minimalnie nad poprzeczką

51'

Gergel z dystansu w okienko! Ale kapitalną interwencję znów zalicza Zubas!

49'

Niespełna cztery minuty wystarczyły Gergelowi, by złapać kartkę za faul na Sokołowskim.

49'

Przed świetną szansę w polu karnym stanął Korzym, ale przy próbie strzału nieczysto trafił w piłkę!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Jedna zmiana w zespole gospodarzy. Mało widocznego w pierwszej połowie Roberta Jeża zastępuje Roman Gergel.

18:47

Przez większą część pierwszej połowy w Zabrzu przewagę mieli gospodarze. To Górnik częściej utrzymywał się przy piłce i oddał więcej strzałów, ale piłkarzom Leszka Ojrzyńskiego albo brakowało skuteczności, albo świetnie interweniował Emilijus Zubas. Podbeskidzie zdobyło się na kilka ciekawych akcji, z których jedna dała im gola Roberta Demjana po idealnym prostopadłym podaniu Mateusza Możdżenia. Chwila przerwy i wracamy na drugą połowę!

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Górnik przegrywa z Podbeskidziem 0:1.

45'

Kosznik taktycznie przerywa faulem kontrę Kowalskiego i również zostaje ukarany żółtą kartką.

44'

Deja ostrym wślizgiem wszedł w nogi Korzyma i do końca meczu będzie musiał uważać, grając z żółtą kartką.

43'

Lepszy fragment gry w wykonaniu Podbeskidzia. W ostatnich kilku minutach to bielszczanie przejęli inicjatywę.

41'

Blisko gola-stadiony świata! Deja podłączył się do akcji ofensywnej, nawinął przeciwnika, uderzył lewą nogą z ok. 25 metrów, a piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

40'

Ładna akcja Podbeskidzia. Z prawej strony zagrywał Kowalski, ale Przybylski na piątym metrze wybija piłkę na rzut rożny.

37'

Mnóstwo dośrodkowań z prawej strony wykonują w tym meczu gospodarze. Jak na razie na przedpolu bardzo dobrze spisuje się jednak Zubas, albo skutecznie interweniują obrońcy Podbeskidzia.

33'

I znów Madej, tym razem z prawej strony pola karnego, słabiej i wprost w ręce Zubasa.

32'

Szturm Górnika na bramkę Podbeskidzia! Przed chwilą środkiem pola świetnie przedarł się Madej, który minął kilku rywali, wpadł w pole karne, ale po jego mocnym strzale kapitalną interwencją popisał się Zubas!

30'

Warto dodać, że Robert Demjan obchodzi dziś 33. urodziny. Słowacki napastnik Podbeskidzia sprawił więc sobie doskonały prezent, trafiając do siatki pierwszy raz od... 2. minuty inauguracyjnego sezon meczu z Zagłębiem Lubin. Demjan przełamał się po... nie, solenizantowi nie będziemy liczyć.

28'

Z prawej strony centrował Jeż, ale piłka po jego zagraniu opuściła boisko.

27'

Górnik od razu przystąpił do ofensywny. Strzały Kosznika i Korzyma zdołali jednak wyblokować obrońcy Podbeskidzia.

26'

Piękna kontra w wykonaniu "Górali"! W środku pola z piłką dynamicznie zabrał się Możdżeń, przebiegł z nią ok. 30 metrów i obsłużył idealnym, prostopadłym podaniem Demjana, który strzałem po długim słupku pokonał Kasprzika!

24'

GOOOOL!!! DEMJAN NA 0:1!!

22'

Madej bliski szczęścia! Pomocnik Górnika miał dużo miejsca na 18. metrze, oddał strzał, ale piłka poleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Podbeskidzia.

22'

Jak na zawołanie - piłkarze obu zespołów dali sobie po razie. Najpierw z dystansu Madej, potem Możdżeń. Obaj celnie, ale Zubas i Kasprzik bez problemu złapali piłkę.

20'

20 minut za nami i cóż... czekamy na więcej. W pierwszych minutach przycisnął Górnik, ale teraz gra się wyrównała i na boisku nie oglądamy ciekawych zdarzeń.

18'

Po dośrodkowaniu Madeja niepewnie na przedpolu interweniował Zubas, ale obrońcy Podbeskidzia zażegnali niebezpieczeństwo.

16'

Kato traci piłkę na własnej połowie na rzecz Korzyma i po chwili go fauluje, czym przerywa groźną kontrę Górnika i słusznie zarabia żółtą kartkę.

15'

Ładna akcja w wykonaniu Demjana, który zszedł do środka i z pierwszej piłki odegrał na skrzydło do Kowalskiego, ale skrzydłowego bielszczan zatrzymał Kosznik.

14'

Nowak zablokował groźne uderzenie aktywnego dziś na prawej stronie Widanowa.

12'

Podbeskidzie ustawione nieco inaczej niż na rysunku taktycznym. W środku grają Sokołowski, Kato i Możdżeń, a na skrzydłach Kowalski i Szczepaniak, który często schodzi jednak do środka.

11'

Było blisko 0:1! W pole karne gospodarzy przedarł się Robert Demjan i z kilku metrów próbował strzelać, ale obrońcy Górnika zdołali go zablokować.

10'

Szybkie rozegranie prawą stroną, dośrodkowanie Madeja na głowę Jeża i strzał Słowaka nad poprzeczką.

8'

Dopiero teraz po raz pierwszy zaatakowało Podbeskidzie. Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Pazia było jednak fatalne i od bramki zacznie Kasprzik.

5'

Kolejna próba gospodarzy - tym razem z prawej strony dośrodkowywał Widanow, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki w polu karnym.

4'

Bardzo groźnie po kornerze gospodarzy! Piłkę przed polem karnym zgarnął Madej, jego strzał został zablokowany, a po chwili Jeż w doskonałej okazji trafił w Sokołowskiego. Piłkarz Górnika był jednak na spalonym.

3'

Pierwszy atak przynosi Górnikowi rzut rożny.

1'

GRAMY! Od środka rozpoczęli zabrzanie.

17:58

Trybuny przed meczem

17:58

Piłkarze obu zespołów już na murawie! "Górale" zagrają dziś na czerwono, gospodarze tradycyjnie, na biało.

17:53

Tradycyjnie zapraszamy do lektury przedmeczowej zapowiedzi, którą przygotował Sebastian Gladysz.

17:50

Przedmeczowa infografika prosto z oficjalnego kanału Ekstraklasy:

17:48

Dzisiejszy mecz jest szczególnie ciekawy także ze względu na osoby Leszka Ojrzyńskiego i Macieja Korzyma, niechcianymi w Bielsku-Białej przez prezesa Podbeskidzia, Wojciecha Boreckiego. Obaj ewentualną wygraną z pewnością potraktują dziś osobiście.

17:46

Ze względu na sytuację w tabeli dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny - w zależności od rozstrzygnięcia obie drużyny może po tej kolejce dzielić jeden lub siedem punktów, co może mieć duże znaczenie dla walki o utrzymanie

17:43

REZERWOWI:

Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz, Rafał Kurzawa, Roman Gergel, Dominik Sadzawicki, Mariusz Magiera, Szymon Skrzypczak, Dzikamai Gwaze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek, Gracjan Horoszkiewicz, Frank Adu Kwame, Dariusz Kołodziej, Kamil Jonkisz, Kristian Kolcak, Fabian Hiszpański.

17:42

W szeregach gospodarzy także nie ma większych niespodzianek. Nieobecnego Ołeksandra Szeweluchina na środku obrony zastąpił Bartosz Kopacz, a od pierwszej minuty zagra także Mariusz Przybylski.

17:40

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu zespołów. W zespole gości nastąpiła tylko jedna zmiana w porównaniu do ostatniego ligowego meczu z Piastem (2:2) - Franka Adu Kwame zastąpił Robert Demjan, więc "Górale" wracają do ustawienia z dwoma ustawionymi pionowo napastnikami.

17:38

Witamy serdecznie ze stadionu w Zabrzu i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z ostatniego meczu 13. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Potyczki obu drużyn na Górnym Śląsku ostatnio przynosiły wiele emocji i niespodziewanych zdarzeń - w ostatnich sezonach widzieliśmy tu gole w ostatnich minutach, anomalie pogodowe czy hokejowy remis 3:3. Co czeka nas dzisiaj? Przekonajcie się razem z nami!

16:25

Górnik Zabrze - Podbeskidzie LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Śląskie starcie na dnie na koniec kolejki

W poniedziałkowy wieczór w Zabrzu dojdzie do pojedynku szesnastej i czternastej drużyny Ekstraklasy. Stawka tego spotkania jest wysoka, w szczególności dla gospodarzy, dla których to idealny moment aby zacząć odrabiać straty względem innych drużyn. Będzie to również wyjątkowy mecz dla trenera Ojrzyńskiego, natomiast jego kolega z czasów studenckich, Robert Podoliński, postara się o zwycięstwo gości.