Niedziela, 25 października 2015, godz. 15:30
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
0 : 1
lechiaLechia Gdańsk
17:22

O tym, że piłka nożna jest okrutna, wie każdy. Dzisiaj nic nie wskazywało nawet na to, że gdańszczanie zdobędą choćby punkt. Ale rozregulowany celownik Dawida Plizgi "zemścił" na jego drużynie w samej końcówce meczu. Zdaniem sędziego Dalibor Pleva przewinił w polu karnym, ale to zagranie było dość "naciągane". Sędzia wskazał na jedenasty metr i trzy punkty gościom zapewnił Grzegorz Kuświk.

To tyle z mojej strony, relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net

93'

Koniec meczu! Lechia niezasłużenie wygrywa w Mielcu z Termaliką po bramce Grzegorza Kuświka z rzutu karnego, którego raczej nie powinno być!

92'

Sebastian Mila przedzierał się prawą stroną, ale został skutecznie zastopowany przez Dariusza Jareckiego. Po chwili szczęście próbował Grzegorz Kuświk - minął obrońce, wypuszczając piłkę obok niego, a techniczny strzał broni Sebastian Nowak!

91'

Marko Marić łapie piłkę po dośrodkowaniu. Jeszcze wpadł w niego Wojciech Kędziora, powodując upadek bramkarza Lechii.

90'

Gospodarze chcą szybko odpowiedzieć. Jednak po akcji Emila Drozdowicza będzie jedynie rzut rożny.

89'

Sebastian Nowak rzucił się w swoją prawą stronę, a napastnik Lechii wyczekał, po czym posłał piłkę w sam środek bramki!

89'

GOL, GRZEGORZ KUŚWIK!!!

89'

Nieprawdopodobne! Sebastian Mila podaje do Grzegorza Kuświka, który wycofuje piłkę do Macieja Makuszewskiego. Ten pada na murawę po starciu z rywalem i sędzia dyktuje rzut karny!

88'

Dawid Plizga kończy swój występ. Za niego na murawie melduje się Emil Drozdowicz.

85'

Sebastian Mila wchodzi na ostatnie minuty. Zmienia Milosa Krasicia.

84'

Nieprzepisowe zagranie Dawida Sołdeckiego i sędzia zmuszony pierwszy raz w tym meczu sięgnąć do kieszonki. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

8'

82'

Wysokie dośrodkowanie Ariela Borysiuka z rzutu rożnego. Piłkę pewnie chwyta Sebastian Nowak.

82'

Mario Licka podaje za plecy do wychodzącego na czystą pozycję Wojciecha Kędziory.

81'

Kontra gospodarzy przynosi rzut rożny. Dwa dośrodkowania Dariusza Jareckiego nie minęły nawet pierwszego lechistę, który był 5 metrów od rywala.

80'

Podbita piłka po dośrodkowaniu Ariela Borysiuka trafia przed pole karne do Sławomira Peszki, którego strzał z woleja został zablokowany.

79'

Maciej Makuszewski faulowany przez Dawida Sołdeckiego na prawej stronie, blisko pola karnego Termaliki.

77'

Mario Licka pojawia się na murawie. W stronę ławki udaje się Tomasz Foszmańczyk

75'

Ostatni kwadrans przed nami. Czy którejś ze stron uda się strzelić choćby jednego gola?

75'

2 695 widzów na stadionie w Mielcu.

75'

Fatalne dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka. Sebastian Nowak z "piątki".

73'

Milos Krasić chciał ruszyć z kontrą, ale faulem powstrzymał go Dariusz Jarecki na połowie Lechii.

72'

Sławomir Peszko mocno ożywił ataki gości lewą stroną. Najpierw dobrze dobrze dośrodkował, a po chwili wpadł z piłką w pole karne i tylko ofiarny "rzut" Sebastiana Nowaka zakończyła niebezpieczeństwo.

70'

Dwie akcje pod rząd Lechii i Sebastian Nowak z problemami interweniuje!

69'

Kontra gdańszczan zakończona anemicznym strzałem Grzegorza Kuświka zza pola karnego. Z dużej chmury mały deszcz. Jak nie mżawka.

67'

Nieudany strzał z dystansu Ariela Borysiuka. Bramkarz gospodarzy wznawia grę z "piątki".

65'

Ten błąd Sławomira Nowaka mógł sporo kosztować Termalikę! Będąc poza polem karnym chciał lekko zagrać piłkę do kolegi z drużyny, ale nie trafił czysto i bliski przejęcia był Grzegorz Kuświk! Skończyło się na strachu!

64'

Dobre dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza w pole karne. Rafał Janicki uprzedził nabiegającego na piłkę Wojciecha Kędziorę.

61'

Akcja Lechii przerwana ok. 30 metrów od bramki Sławomira Nowaka. Termalica dobrze wyszła z kontrą, ale Gerson przeciął podanie adresowane do Wojciecha Kędziory.

59'

Sławomir Peszko melduje się na murawie. Zastępuje Michała Chrapka, który zanotował dobry debiut w Ekstraklasie.

58'

Niespełna kwadrans gry po zmianie stron za nami. Obie drużyny nie są w stanie stworzyć klarownych sytuacji. Strzałów celnych jest jak na lekarstwo.

55'

Grzegorz Kuświk w roli prawoskrzydłowego wycofał piłkę do Macieja Makuszewskiego, ale kapitana Lechii uprzedził zawodnik Termaliki. Udało się szybko odebrać piłkę, ale strzał Milosa Krasicia został zablokowany.

54'

Prostopadłe podania adresowane do Wojciecha Kędziory póki co nie zdają egzaminu. Niemniej goście przez dłuższy czas są zamknięci na własnej połowie.

52'

Marko Marić pewnie chwyta piłkę po centrze z lewej stronie Dariusza Jareckiego.

51'

Wojciech Kędziora uderza potylicą po dośrodkowaniu Dawida Plizgi z rzutu wolnego! Piłka o niespełna metr minęła bramkę Lechii!

49'

Michał Chrapek faulowany na lewej stornie. Szybko rozegrany rzut wolny, ale akcja została przerwana przed linią 16. metra.

48'

Skuteczny powrót Bartłomieja Babiarza. Przerwał rajd Macieja Makuszewskiego kilka metrów przed polem karnym "Słoników".

46'

Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy.

46'

Z kolei W Termalice będzie grał Wojciech Kędziora. Zastępuje Martina Juhara.

46'

Za Daniela Łukasika od początku drugiej połowy będzie grać Aleksandar Kovacević

16:21

Termalica Bruk-Bet - Lechia Gdańsk. Statystyki z pierwszej połowy Termalica - Lechia. Statystyki z pierwszej połowy

45'

Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą odsłonę! Termalica bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk, chociaż w końcówce spotkania mogła strzelić bramkę gdyby lepiej zachował się Dawid Plizga

45'

Grzegorz Kuświk na spalonym. Jeszcze napastnik Lechii chce coś wyjaśnić z sędzią głównym.

44'

W odpowiedzi Lechia wywalczyła rzut rożny. Bardzo mocne, przeciągnięte zagranie Daniela Łukasika. Jednak Gersonowi udało się wywalczyć stały fragment gry z prawego narożnika. Ostatecznie Sebastian Nowak chwyta piłkę.

43'

Dawid Plizga!!! Przedarł się prawą stroną i wpadł z piłką w pole karne! Jego pierwsze uderzenie "wypluł" Marko Marić, a dobitka była daleka od ideału!

42'

To była najlepsza akcja Termaliki! Lewą pognał Dariusz Jarecki i zacentrował w pole karne. Tam kontrująco uderzył Dawid Plizga minimalnie obok lewego słupka!

40'

Akcja prawą stroną Macieja Makuszewskiego, który w stylu Łukasza Piszczka zagrał przed pole karne do Ariela Borysiuka. Jeden z zawodników gospodarzy zorientował się w porę i wślizgiem zablokował strzał pomocnika Lechii.

38'

Piłka trafiła pod nogi zaskoczonego Dawida Plizgi na 6. metrze! Zawodnik Termaliki nie zorientował się w porę i złapał się za głowę - przed sobą miał tylko bramkarza Lechii!

36'

Michał Chrapek pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki - to zagranie nie umknęło arbitrowi. Rzut wolny dla Termaliki w środku boiska.

34'

Akcja "Słoników" lewą stroną nie przyniosła powodzenia. Szybkie przeniesienie ciężaru gry w ok. drugiego pola karnego i Daniel Łukasik pada po starciu z rywalem! Sędzia nie dyktuje rzutu karnego!

32'

Ariel Borysiuk ustawia piłkę 30 metrów od bramki gospodarzy. Ostro bita piłka nie sprawiła kłopotów niecieczanom.

30'

Kontra Termaliki napawał optymizmem do momentu zagrania Dalibora Plevy do Martina Juhara. Ten ostatni nawet wślizgiem nie zdołał opanować piłki w polu karnym Lechii.

28'

Napastnik Lechii opuszcza na moment boisko. Będzie tez konieczna zmiana zakrwawionej koszulki. Przez moment goście w "dziesiątkę", a Tomasz Foszmańczyk w geście fair play oddaje piłkę.

26'

Grzegorz Kuświk nie podnosi się z murawy. Sędzia przerywa mecz i konieczna jest pomoc medyczna

23'

Bez zagrożenia pod bramką Lechii po bardzo nieudanym dośrodkowaniu Dawida Plizgi. Po chwili do prostopadłego podania nie doszedł Martin Juhar, który był skutecznie odcinany od piłki przez Gersona.

23'

Dobry strzał Dawida Plizgi i Marko Marić, który wyciągnął się jak struna, paruje piłkę na rzut rożny!

21'

Mateusz Kupczak faulowany przez Daniela Łukasika w pobliżu lewego narożnika pola karnego gości. Może być groźnie.

20'

Ponownie źle zachował się Martin Juhar po błędzie Lechii na własnej połowie. Mógł podać, mógł strzelać... Stracił piłkę przed polem karnym gości ku niezadowoleniu m.in. Dawida Plizgi.

18'

Dużo chaotycznej gry w wykonaniu obu stron. Dominują niecelne podania oraz faule w środku pola.

16'

Za mocne i za głębokie zagranie Tomasza Foszmańczyka w stronę Martina Juhara. Marko Marić tylko czekał aż piłka wpadnie do jego rękawic.

14'

Michał Markowski wyskoczył najwyżej we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Ariela Borysiuka z rzutu rożnego. Jeszcze w ferworze walki ucierpiał Dawid Plizga. Sędzia podyktował rzut wolny dla Termaliki.

13'

Termalica wychodziła z kontrą trzech na dwóch! na 25. metrze Martin Juhar fatalnie to rozegrał z Tomaszem Foszmańczykiem - piłkę przejmują obrońcy Lechii!

11'

Bilard po strzale Martina Juhara z ok. prawego narożnika pola karnego Lechii. Goście jednak radzą sobie. Po błyskawicznej kontrze za mocno adresowana piłka do Macieja Makuszewskiego w pole karne wpada do rękawic Sebastiana Nowaka.

10'

Gerson wybija piłkę zagraną z prawej strony przez Tomasza Foszmańczyka. "Słoniki mają rzut rożny.

9'

Naciskany Dalibor Pleva zdołał nabić Macieja Makuszewskiego na lewej stronie. Szybko rozegrany rzut z autu i Bartłomiej Babiarz uderzył z ponad 20 metrów nad spojeniem bramki Lechii.

7'

Wydawało się, że Michał Chrapek nie dojdzie do podania w polu karnym. Zdołał ją zagrać przed "szesnastkę", ale żaden z jego kolegów nie zorientował się w porę.

6'

Marko Marić wznawia grę z "piątki" po nieudanej akcji gospodarzy.

5'

Dawid Plizga wrzuca piłkę z prawej flanki niemal z linii końcowej boiska. Za mocno i nie ma mowy o zagrożeniu pod bramką Marko Maricia.

3'

Akcja gospodarzy lewa flanką zakończona centrą w pole karne do Martina Juhara, ale ten był uprzedzony przez defensorów Lechii. W odpowiedzi prawa stroną popędził Grzegorz Wojtkowiak. Piłka po jego dośrodkowaniu pada łupem Sebastiana Nowaka.

2'

Spóźniony wślizg Bartłomieja Babiarza w środku pola. Ucierpiał Daniel Łukasik, ale może grać dalej. Wrzucona piłka w "16" przez Gersona pada łupem obrony "Słoników".

1'

Wysoki pressing Termaliki nie przynosi powodzenia. Gerson spokojnie wyszedł z opresji i po centrze Daniela Łukasika z lewego skrzydła strzałem z woleja próbował zaskoczyć Grzegorz Kuświk. Jeżeli piłka nie wyleciała poza stadion, to dobrze.

1'

... goście i to oni zaczynają ze środka!

15:28

Jakub Biskup vs. Maciej Makuszewski przy arbitrze głównym. Górą...

15:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment przywitanie i losowanie stron. A po nim już mecz!

15:24

Wake me up zespołu Avicii rozbrzmiewa z głośników na stadionie w Mielcu. Czy to podziała na zawodników?

15:19

To oczywiście pierwszy pojedynek ligowy między Termaliką a Lechią. Jakim zakończy się wynikiem? Komentarze są do dyspozycji.

15:16

Ostatnie cztery spotkania piłkarze Piotra Mandrysza zdobywały punkty. Dzielili się punktami z Pogonią, Legią i Górnikiem Łęczna (1:1), a przed tygodniem bezbramkowo zremisowała w Krakowie z Wisłą. Z kolei Lechia "serię" dwóch zwycięstw z trzema strzelonymi bramkami (3:1 z Zagłębiem i 3:0 w Białymstoku) przerwała przed własną publicznością po remisie (1:1) z Górnikiem Zabrze.

15:13

Rezerwowi "Słoników": Adrian Olszewski, Sebastian Ziajka, Pavol Stano, Emil Drozdowicz, Wojciech Kędziora, Mario Liczka, Volodymyr Kowal.

15:11

Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Mateusz Bąk, Aleksandar Kovacević, Sebastian Mila, Adam Buksa, Sławomir Peszko, Mario Maloca, Paweł Stolarski

15:09

Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski.

15:07

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lechia Gdańsk LIVE! Czy „Słoniki” znowu zremisują? - takie pytanie zadaje autor zapowiedzi tego spotkania Bartłomiej Stachnik. Odsyłam do lektury przed pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Kwiatkowskiego.