Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 0
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
17:25

W drugiej połowie Termalica mogła doprowadzić do wyrównania, ale generalnie to 2:0 dla Jagiellonii jest wynikiem zasłużonym. Choć od 60. minuty podopiecznym Probierza grało się ciężko, to i tak byli oni zdecydowanie lepsi piłkarsko od beniaminka. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

93'

Jeszcze rzut rożny dla gości.

91'

Wróbel zmienia Jareckiego, którego kibice w Białymstoku pożegnali efektowną owacją.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania. Chwilę wcześniej sytuacji sam na sam z bramkarzem po pięknym podaniu Świderskiego nie wykorzystał Modelski, ale i tak był na spalonym.

89'

Świderski zmienia Tuszyńskiego, który został pożegnany owacją na stojąco.

89'

Tuszyński! Bardzo ładna koronkowa akcja Jagiellonii, Grzelczak na lewe skrzydło do Tomasika, ten dośrodkowuje do wbiegającego Tuszyńskiego, który głową uderza minimalnie niecelnie!

86'

Żółta kartka dla Romanczuka.

84'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kaczmarczyka niezbyt pewnie interweniował Tarasovs, ale piłkę złapał Drągowski.

81'

Nieprawdopodobne! Po centrze Modelskiego główka Grzelczaka z dwóch metrów trafia w słupek, a dobitka zostaje zablokowana na linii bramkowej!

80'

Druga zmiana w Jagiellonii. Schodzi z boiska Gajos, a w jego miejsce wchodzi Vassiljev.

78'

Okazja dla gości! Po dobrze rozegranym rzucie z autu zablokowany został Jarecki!

77'

Nowak! Grzelczak dośrodkował piłkę z lewego skrzydła na głowę Tuszyńskiego, ten uderzył naprawdę przyzwoicie, ale piłkę i tak złapał bramkarz gości!

76'

Dzisiejszy mecz ogląda 10 653 widzów.

75'

Nowak! Bramkarz Termaliki doskonale broni uderzenie z powietrza Niki Dzalamidze!

73'

Drozdowicz w walce z Tomasikiem uzyskał rzut rożny dla beniaminka.

72'

2:0 dla Jagiellonii! Gospodarze bardzo dobrze rozegrali piłkę, ta trafiła na prawe skrzydło do Grzyba, który idealnie dośrodkował na głowę Tuszyńskiego, a ten strzałem 'po koźle' pokonał Nowaka!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!

71'

Foszmańczyk zmienia wśród gości Plevę.

71'

Bardzo mocno uderzył teraz z dystansu Tuszyński, ale odbił piłkę w bok Nowak!

70'

Nowak pewnie łapie centrę Niki Dzalamidze z prawego skrzydła.

70'

Kolejne płaskie dośrodkowania zrobiły sporo zamieszania w polu karnym Termaliki, ale zdołali się wybronić goście.

69'

Zmiana w Jagiellonii. Grzelczak za Frankowskiego.

67'

Poprzeczka! Proste błędy w defensywie Jagiellonii i po dośrodkowaniu z prawej strony Fryca, z bliska w poprzeczkę uderza Kędziora!

65'

Po dośrodkowaniu Frankowskiego, Tuszyński z trudnej pozycji główkował bardzo niecelnie.

63'

Babiarz uderza jednak wysoko nad poprzeczką bramki Drągowskiego!

62'

Zdaniem sędziego Madera faulował przed polem karnym Jareckiego. Żółta kartka. Szansa z rzutu wolnego dla gości.

62'

Znakomita szansa do kontry Jagiellonii zmarnowana przez Dzalamidze, który za długo zwlekał z oddaniem piłki koledze i piłkarze Termaliki zdołali zablokować Frankowskiego!

61'

Gajos! Tuszyński zagrał piętą w pole karne do kolegi z pomocy, ale ten został zablokowany przez rywala!

59'

Demony z Korony wróciły. Tarasovs tak nastrzelił Babiarza, że piłka zmierzała w światło bramki Jagiellonii, ale tam na szczęście dla gospodarzy był jeszcze Drągowski.

57'

Znakomicie rozegrał piłkę na prawym skrzydle Frankowski, ale Modelski miał dużo czasu, a i tak nie dośrodkował celnie.

55'

Daleki rzut z autu Fryca wybija przed szesnastkę Madera, a słaba próba Jareckiego zostaje zablokowana.

53'

Drozdowicz! Co za dramatyczne pudło napastnika Termaliki! Po kapitalnej akcji Kędziory prawym skrzydłem, Drozdowicz miał 200% sytuację, ale z sześciu metrów uderzył nad poprzeczką!

51'

Grzyb stracił piłkę w środku pola, ale sam pogonił za atakującym Jareckim i zatrzymał skrzydłowego Termaliki.

50'

Dośrodkowanie Tomasika z narożnika boiska wybijają na pierwszym słupku stoperzy Termaliki.

49'

Tuszyński kapitalnie zagrał piętą na skrzydło do Dzalamidze, ten rozpędzony dośrodkował spod linii końcowej, ale akcja kończy się tylko kornerem.

48'

Dzalamidze ze skrzydła ściął do środka, ale zbyt długo składał się do strzału z 18 metrów i został zablokowany.

47'

Kolejne centry w pole karne Słoników, ale na razie dobrze spisują się obrońcy przyjezdnych.

46'

Wznawiamy grę w Białymstoku!

46'

Kędziora w przerwie zmienia Plizgę.

16:32

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Będzie jedna zmiana w Termalice.

16:26

Tymczasem w przerwie mieliśmy na murawie oświadczyny. Najważniejsze, że zakończone powodzeniem. :)

45'

Jagiellonia jest dziś przynajmniej o klasę lepsza od Termaliki i zasłużenie ma do przerwy jednobramkową przewagę, która jest najniższym wymiarem kary dla popularnych Słoników. Ekipa Probierza miała przynajmniej pięć sytuacji stuprocentowych i wykorzystała jedną.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia prowadzi z Termalicą 1:0.

45'

Szansa Tuszyńskiego! Po szybkim kontrataku i podaniu Frankowskiego napastnik Jagi w sytuacji sam na sam z bramkarzem pogubił się i stracił piłkę na rzecz Ziajki!

45'

Rzut rożny ponownie został źle wykonany. Tomasz Musiał dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

44'

Kolejny atak Jagiellonii. Zablokowane dośrodkowanie Modelskiego przynosi rzut rożny.

43'

Akcja indywidualna Dzalamidze zatrzymana w polu karnym przez obrońców rywala.

42'

W kontrataku Jagiellonii centrę Frankowskiego pewnie łapie Nowak, co jest w tym meczu sukcesem.

41'

Kolejny raz zupełnie nie popisał się wyjściem z bramki Nowak i po dośrodkowaniu Tomasika celnie do praktycznie pustej bramki główkuje Gajos! 1:0 dla Jagi!

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!

40'

Efektowna akcja na lewym skrzydle Dzalamidze, ale centra Gruzina przed bramkę zostaje przecięta przez obrońcę Termaliki. Rzut rożny.

39'

Złe dośrodkowanie Gajosa wybił na pierwszym słupku Jarecki.

38'

Modelski w walce z Jareckim wywalczył rzut rożny.

36'

W polu karnym Jagiellonii ucierpiał Plizga, który wpadł na Modelskiego. Przerwa w grze.

35'

Mocny i celny strzał z rzutu wolnego Gajosa bardzo pewnie broni Nowak!

33'

Jarecki popełnił prosty błąd przed własnym polem karnym i brzydko wjechał w nogi Dzalamidze. Żółta kartka.

32'

Znowu źle wyszedł z bramki Nowak, ale tym razem bez konsekwencji!

32'

Jaga zdobywa rzut rożny.

31'

Nieprawdopodobne! Słupek ratuje gości! Po błędzie Nowaka Dzalamidze zagrał w pole karne do Gajosa, a ten w dobrej sytuacji trafił tylko w obramowanie bramki gości!!!

28'

Zupełnie nieudana centra z rzutu rożnego Jareckiego wychodzi poza plac gry.

28'

Fatalna strata Modelskiego, popędził w kontrataku Babiarz i oddał świetny strzał z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Drągowski!

27'

Uderzenie z dystansu Rafała Grzyba było bardzo niedokładne.

24'

Solidnie ucierpiał teraz Romanczuk, ale po interwencji medycznej będzie gotowy do gry.

21'

Po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu przyjezdnych, najlepiej ustawiony w polu karnym był Tarasovs, który wybił piłkę.

20'

Babiarz wywalczył rzut rożny dla gości.

20'

Jeszcze jedna próba Frankowskiego, jeszcze jednak zdecydowanie zbyt mocna.

18'

Uderzenie z dystansu Frankowskiego poszybowało wysoko ponad bramką Nowaka!

15'

Żółta kartka dla Grzyba, który bardzo brzydkim wejściem 'ratował' błąd Frankowskiego w środku pola.

13'

Płaskie uderzenie z dystansu Kaczmarczyka bardzo pewnie łapie Drągowski!

12'

Podłączył się do akcji ofensywnej Tomasik, ale jego dośrodkowanie było bardzo niecelnie.

11'

Dziesięć minut gry za nami. Jagiellonia powinna już prowadzić, ale na razie piłkarze Probierza są bardzo nieskuteczni.

9'

Kolejna szansa dla Jagiellonii! Tuszyński utrzymał się przy piłce w polu karnym i zagrał do Gajosa, ale ten naciskany uderzył z kilkunastu metrów prosto w ręce Nowaka!

8'

Nowak! Bramkarz Termaliki fantastycznie ratuje swój zespół po główce Tuszyńskiego z pięciu metrów!

7'

Długa piłka w pole karne w kierunku Tuszyńskiego, wybicie piłki na rzut rożny.

5'

Dzalamidze nie opanował w szesnastce centry Frankowskiego. Strata.

4'

Pierwsza okazja dla Jagiellonii!!! Dzalamidze uruchomił na lewym skrzydle Tomasika, ten zagrał w pole karne, gdzie odbitą piłkę przejął Gajos. Jego mocny strzał broni Nowak! Dobitka Grzyba zza szesnastki trafia we Frankowskiego!

2'

Jest pierwszy strzał! Po rzucie rożnym próba Markowskiego mija bramkę Jagiellonii!

2'

Podanie w pole karne do Drozdowicza, nieporozumienie Madery z Drągowskim i korner dla Słoników.

1'

Odważnie od pierwszych sekund goście, którzy chcą zaskoczyć białostoczan. Dośrodkowanie Plizgi nie dociera w pole karne do Drozdowicza.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:29

15:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Dawid Sołdecki (Termalica).

15:16

Piłkarze już powoli schodzą z rozgrzewki. Kwadrans do rozpoczęcia meczu, który poprowadzi arbiter z Krakowa, Tomasz Musiał.

15:14

W zespole gości brakuje kapitana Jakuba Biskupa, z kolei w Jagiellonii kontuzjowani są Karol Mackiewicz, Marek Wasiluk i Jan Pawłowski.

15:14

Rezerwowi Jagiellonia: Krzysztof Baran, Michał Pawlik, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Piotr Grzelczak, Łukasz Sekulski, Karol Świderski.

15:14

Rezerwowi Termalica: Adrian Olszewski, Adrian Chomiuk, Tomasz Foszmańczyk, Wojciech Kędziora, Mateusz Kupczak, Adrian Paluchowski, Jakub Wróbel.

15:13

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Jagiellonii koniec rotacji, grają najlepsi.

15:06

W pierwszej kolejce obie drużyny poniosły porażki. Paradoksalnie, pomimo drugiej jedenastki, lepiej spisywała się Jagiellonia, która bardzo pechowo uległa na wyjeździe Koronie Kielce 2:3. Termalica z kolei zupełnie nie popisała się w Gliwicach, gdzie przegrała z Piastem 0:1, nie oddając celnego strzału na bramkę rywala.

15:05

15:04

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Termalicą Bruk-bet Nieciecza.