Korona KielceKorona Kielce
3 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:25

Duża rotacja nie wyszła dzisiaj Jagiellonii na dobre. Kielczanie w drugiej połowie byli zdecydowanie bardziej zdeterminowani i potrafili przekuć to w okazje bramkowe. Mieli trochę szczęścia, ale ostatecznie oni cieszą się dzisiaj z trzech punktów. Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

KONIEC! Korona ogrywa Jagiellonię 3:2!

90'

Poprzeczka! Malarczyk oddał strzał z rzutu wolnego i o mało nie pokonał bramkarza!

90'

Żółta kartka dla Góralskiego, który faulem zatrzymał kontrę kielczan

90'

Było groźnie pod bramką Jagiellonii. Po dośrodkowaniu z prawej strony blisko gola był Sierpina, ale wszystko skończyło się faulem i żółtą kartką dla Cebuli

90'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Cebula dośrodkował z narożnika boiska, a Sylwestrzak strzałem głową nie dał szans bramkarzowi!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sylwestrzak, 3:2 dla Korony!

89'

Świetna indywidualna akcja Jovanovicia na lewej stronie, ale skończona niedokładną wrzutką. Rzut rożny

87'

Jovanović był przed chwilą faulowany na własnej połowie boiska. Od rzutu wolnego Korona

86'

Vassiljev otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale nie potrafił jej zagrać dokładnie. Od bramki Małkowski

85'

Blisko gola dla Jagiellonii! Vassiljev świetnie przymierzył sprzed pola karnego i pomylił się nieznacznie!

84'

Malarczyk próbował rozciągnąć grę do lewej strony, do Sylwestrzaka, ale zrobił to niedokładnie i goście mają aut

82'

Żółta kartka dla Piotra Malarczyka

81'

Pawlik leżał przez chwilę w polu karnym gospodarzy i mieliśmy małą przerwę w grze. Z zawodnikiem Jagiellonii już wszystko w porządku

79'

Sierpina zaatakował indywidualnie, wszedł z piłką w pole karne, ale tam został zablokowany

78'

Emil Gajko wchodzi na boisko, a schodzi Przemysław Mystkowski

77'

Strzelec dwóch goli dla gospodarzy schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się Sierpina

76'

Przybyła złapał jakąś kontuzję i leży na połowie gości

75'

Sekulski! Świetny strzał z dystansu, ale broni Małkowski!

73'

Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i grę od bramki wznowi Baran

71'

Żółta kartka dla Kamila Sylwestrzaka

70'

Ładna akcja Jagiellonii lewą stroną, Straus podał w pole karne do Vassiljeva, ale tego zablokował obrońca. Od bramki Małkowski

68'

Mieliśmy jeszcze małą przerwę spowodowaną urazem jednego z gości, ale wracamy do gry. Przy piłce Jagiellonia

68'

Ależ tu było przypadku! Jovanović starał się oddać strzał, ale nieczysto trafił w piłkę i trafiła ona pod nogi Przybyły. On też nie trafił czysto, ale zdołał pokonać Barana!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Przybyła po raz drugi!

66'

Cebula wrzucił z tego stałego fragmentu, ale znów dobrze we własnym polu karnym pograli piłkarze Jagiellonii

65'

Grzelczak faulował na własnej połowie Zająca. To może być dobra okazja do dośrodkowania dla Korony

64'

Gabovs dośrodkował z prawej strony boiska, ale pewnie we własnej szesnastce interweniowali goście

63'

Vassiljev oddał strzał z rzutu wolnego, choć odległość była znaczna. Małkowski na raty, ale złapał piłkę

61'

A widzimy również Pilipczuka. On zmienia Sobolewskiego

61'

Zmiana będzie podwójna. Zając wchodzi za Aankoura

60'

Będzie też zmiana u gospodarzy. Do wejścia gotowy jest Tomasz Zając

59'

I zapowiadany Łupiński melduje się na boisku. Schodzi z niego Świderski

59'

Sobolewski zdecydował się na strzał z dystansu, ale wyraźnie się pomylił

58'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Emil Łupiński

57'

Ładną akcję przeprowadził Gabovs, który minął paru rywali na prawej stronie, podał bliżej szesnastki do Aankoura, jednak ten już szybko stracił piłkę

55'

Sylwestrzak zaatakował lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez jednego z obrońców

54'

Tymczasem nad stadionem w Kielcach rozpadało się na dobre

53'

Grzelczak próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale dobrze zablokował go Malarczyk

52'

Kolejna wrzutka Sobolewskiego, tym razem z rzutu wolnego i tym razem wyłapana przez Krzysztofa Barana

51'

Sobolewski dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wypadła poza jego obręb

49'

Grzelak oddał strzał z rzutu wolnego, ale trafił tylko w jednego ze swoich kolegów.

48'

Góralski faulował Cebulę tuż przed własnym polem karnym. To będzie dobra okazja dla kielczan

47'

Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to fatalnie i piłka szybko wpadła pod nogi gościom

46'

Arbiter daje znak, Korona zaczyna drugą połowę

45'

I teraz sędzia kończy pierwszą połowę

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

Świderski znów zszedł z prawej strony do środka i starał się wstrzelić piłkę w pole karne, ale tym razem dobrze poradzili sobie kielczanie

43'

Mieliśmy małe zamieszanie pod bramką Korony, ale Sekulski nie zorientował się dobrze gdzie jest piłka i złapał ją Małkowski

41'

Świderski! Ładnie zszedł z piłką z prawej strony do środka, oddał strzał sprzed szesnastki i pomylił się nieznacznie!

40'

Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego, a Baran skutecznie wypiąstkował futbolókę. Był jeszcze przy tym faulowany przez jednego z rywali

39'

Sylwestrzak dośrodkował z lewej strony boiska i choć koroniarze domagali się rzutu karnego, to arbiter pokazał, że zagrania ręką u obrońcy nie było

39'

Cebula dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego w szesnastkę rywali, ale tam goście poradzili sobie bardzo dobrze

37'

Korona stara się utrzymywać dłużej przy piłce, ale wciąż ma problemy z przetransportowaniem jej pod bramkę

35'

Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego, ale we własnym polu karnym bardzo dobrze poradzili sobie goście

33'

Żółtą kartką ukarany Rafał Grzelak

32'

Przybyła upadł w polu karnym Jagiellonii po dośrodkowaniu Gabovsa z prawej strony boiska, sędzia pokazuje, że nie ma mowy o jedenastce

30'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, obie drużyny szybko tracą piłkę.

28'

Kolejna próba z dystansu, tym razem Jovanovicia. Niecelna

27'

Cebula oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, dobrze w bramce interweniował jednak Baran

26'

I wracamy do gry

24'

Prezentowana niedawno oprawa kibiców Korony

Oprawa Korony w meczu z Jagiellonią

24'

Mamy teraz przerwę na uzupełnienie płynów

23'

Świderski oddał strzał sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko i piłkę złapał bramkarz

21'

Przybyła wyskoczył po dośrodkowaniu Sobolewskiego z rzutu wolnego, ale został uprzedzony przez obrońcę. Piłka została wybita

19'

A teraz Aankour starał się oddać strzał po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu wolnego, ale bramkarz gości spokojnie sobie poradził

18'

Było 1:0, zrobiło się 1:2! Dośrodkowanie z rzutu wolnego i wygrany pojedynek przez Grzelczaka otworzyło mu drogę do strzału. Małkowski nie dał rady skutecznie interweniować

17'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Grzelczak, 2:1 dla gości!

16'

Prawą stroną zaatakował Jagiellonia, ale dośrodkowanie Vassiljeva zostało zablokowane. Rzut rożny goście słabo rozegrali i piłka została wybita

14'

Ależ zrobił się mecz! Straus dośrodkował z lewej strony boiska, a Sekulski głową pokonał Małkowskiego!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Sekulski, remis!

12'

Teraz z rzutu wolnego dośrodkował Vassiljev, ale goście przegrali walkę w szesnastce Korony. Od bramki Małkowski

10'

Było w tym wszystkim sporo przypadku, ale kielczanie obejmują zasłużone prowadzenie. Przybyła wykorzystał złe wybicie Krzysztofa Barana i mamy otwarcie wyniku!

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Michał Przybyła, 1:0 dla Korony!

9'

Grzelczak wstrzelił piłkę w pole karne Korony, jednak zrobił to niedokładnie. Od bramki Małkowski

8'

Prawą stroną w pole karne białostocczan próbowali dostać się piłkarze Korony, ale piłkę stracił Jovanović

6'

Troszkę dłużej w ostatnim czasie przy piłce utrzymują się kielczanie, ale mają problem z przedostaniem się blisko szesnastki Jagiellonii

4'

Cebula dwukrotnie dośrodkowywał z narożnika boiska, za każdym razem dobrze radzili sobie goście

3'

Było blisko gola dla gospodarzy! Po wrzucie piłki z autu z piłką minęli się stojący blisko bramki Malarczyk i Sobolewski! Rzut rożny

2'

Wrzutka z lewej strony w pole karne Korony, spokojnie łapie piłkę powracający do gry Małkowski

1'

I już Jarosław Przybył daje znak i zaczynają goście!

15:29

Przed pierwszym gwizdkiem mieliśmy jeszcze minutę ciszy spowodowaną śmiercią Krzysztofa Retlikowskiego.

15:27

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

15:24

W Kielcach jest naprawdę ciepło, zapowiadanego deszczu na razie ani śladu. Oby tak do końca meczu

15:21

Kibice powoli zajmują swoje miejsca na Kolporter Arenie, trudno jednak spodziewać się kompletu. Pojawiła się również grupka fanów z Białegostoku.

15:20

W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie, w Kielcach goście wygrali 3:0, w Białymstoku górą też byli przyjezdni. Wtedy Korona wygrała 2:1.

15:18

Marcin Brosz również wspomniał, że to spotkanie będzie dla niego i jego drużyny bardzo ważne. - Natomiast mecz z Jagiellonią w niedzielę, z silnym rywalem, będzie takim papierkiem lakmusowym, da nam odpowiedź na pytanie w jakim miejscu jest na tę chwilę Korona. Nad czym musimy jeszcze pracować, a co udało nam się w tym krótkim czasie stworzyć - powiedział trener kielczan

15:15

Obecnie nie interesuje nas rewanż z Omonią, myślimy tylko i wyłącznie o meczu z Koroną. To dla nas bardzo ważne spotkanie, bo chcemy dobrze rozpocząć nowy sezon od ligowego zwycięstwa. Dopiero po ostatnim gwizdku w Kielcach rozpoczniemy przygotowania do spotkania na Cyprze - mówił przed meczem szkoleniowiec Jagiellonii.

15:11

Trener Probierz postanowił dzisiaj "delikatnie" zarotować swoim składem. Do Kielc nie przyjechali najważniejsi zawodnicy, którzy mają być przygotowani na czwartkowe starcie w eliminacjach Ligi Europy. Zobaczymy na osłabioną latem Koronę takie zestawienie wystarczy.

15:08

Ławka gospodarzy: Trela, Pilipczuk, Zając, Kiercz, Rogala, Sierpina, Wrześniewski

15:06

Ławka gości: Karpieszuk, Maliszewski, Gajko, Kaczmarczyk, Pajnowski, Łupiński

15:05

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tym czasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu.

15:00

Wiele przed sezonem mówiło się o tym, że Korona może w ogóle nie wystartować. Kłopoty finansowe udało się jednak znów, przynajmniej na razie, zastopować i zespół ze stolicy Świętokrzyskiego nie zniknął z ekstraklasowej mapy Polski. Całe to zamieszanie sprawiło jednak, że klub opuściło kilku ważnych zawodników i jego dyspozycja jest teraz kompletną niewiadomą.

14:57

Witamy z Kolporter Areny! Kontynuujemy pierwszą kolejkę tego sezonu Ekstraklasy. Przed własną publicznością Korona Kielce podejmie Jagiellonię Białystok, a początek już za nieco ponad pół godziny!

08:50

Korona – Jagiellonia LIVE!

Żółto-czerwone derby na otwarcie sezonu w Kielcach

Wystartuje, nie wystartuje, wystartuje, nie wystartuje. Jeszcze kilka tygodni temu nie można było być pewnym, czy Korona Kielce zagra w tym sezonie Ekstraklasy, ale teraz, przynajmniej na razie, jej kibice mogą być spokojni. Żółto-czerwoni tak jak wszyscy zaczną pierwszą kolejkę ligową, a ich rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:2 (ZDJĘCIA)