Niedziela, 7 czerwca 2015, godz. 18:00
2 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
20:06

Lech remisuje 0:0 z Wisłą i to Kolejorz zostaje Mistrzem Polski, Legia musi obejść się smakiem. To koniec zmagań w sezonie 2014/15 , dziękujemy za uwagę, miłego wieczoru!

92'

Koniec meczu, Legia ogrywa zabrzan 2:0.

91'

Adam Ryczkowski melduje się za Kucharczyka- bohatera spotkania.

90'

Arbiter doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Na murawie leży Brzyski, a przy linii gotowy do wejścia Adam Ryczkowski.

87'

W Poznaniu nadal bez bramek.

86'

Jodłowiec zdecydował się na uderzeni z za pola karnego, były zawodnik Polonii Warszawa nie trafił w bramkę .

85'

Danch strzela głową nad bramką po zagraniu z rzutu rożnego.

84'

Piłka zagrywana do świeżo wprowadzonego Piaseckiego, ale zawodnik gości źle przyjął i będzie tylko korner dla Górnika.

83'

Dośrodkowanie Grendela w pole karne, tam piłkę trącił Szeweluchin, a futbolówka odbija się od słupka i ląduje w rękawicach Kuciaka!

81'

Madej powalony daleko od bramki Kuciaka, kolejny stały fragment gry dla gości.

80'

Rzut wolny dla gospodarzy, piłkę wybił Furman, ale poleciała ona w trybuny.

79'

Goście próbowali wyjść z szybką kontrą, ale piłkę wybił Rzeźniczak.

78'

Bartosz Frankowski nie ma dziś zbyt wiele pracy, jedna żółta kartka na przestrzeni 78. minut to niewiele.

77'

Fabian Piasecki zmienia Roberta Jeża.

75'

Rzeźniczak podał na lewo do Kucharczyka, ten podał do środka, a tam uderzeniem przewrotką bramkarza próbował zaskoczyć Brzyski, a po drodze do piłki o mały włos nie dopadł jeden z duetu Magiera, Saganowski!

73'

Danch wybija na aut zagranie Furmana z narożnika boiska.

73'

Furman zagrywał długą piłkę do Żyry, ale futbolówkę wybija jeden z defensorów Górnika.

70'

Na strzał teraz zdecydował się Saganowski, ale napastnik gospodarzy uderzył niecelnie.

69'

Warszawianie ładnie teraz wymieniają podania na połowie Górnika

68'

Brzyski zagrywał w pole karne do Saganowskiego, ale piłka ląduje w rękawicach Steinborsa.

67'

Okres spokojniejszej gry, Legia nie forsuje tempa.

66'

Górnik ostatni raz wygrał an wyjeździe 21. lutego pokonując Łęczną 1:0, nie zanosi się na to, aby zabrzanie dziś w Warszawie mieli dokonać przełamania .

64'

Zagranie Jeża wybuli obrońcy warszawian

64'

Furman faulował Madeja ponad 35 metrów od bramki Kuciaka.

63'

63'

Gwaze zmienia Konrada Nowaka.

62'

Statystyka strzałów celnych 2:2.

19:25

61'

Kapitalny doping dziś w Warszawie!

60'

Żyro szukał kolegów w polu karnym, ale defensor Górnika wybija daleko piłkę.

57'

Ondrej Duda melduje się na murawie w miejsce Guilherme.

57'

Kucharczyk indywidualnie przedarł się lewą stroną ogrywając dwóch defensorów z Zabrza, potem zagrał wzdłuż bramki, a tam Magiera wpakował piłkę do własnej siatki!

56'

GOOLLLL!!!!! 2:0 dla Legi!!! Samobój Magiery!

55'

Kolejny długi atak pozycyjny gości, Górnik dobrze czuje się na murawie.

53'

Goście swobodnie rozgrywają piłkę, potem piłka została zagrana na lewe skrzydło do Kosznika, ten dośrodkował, ale nikt nie zamknął akcji.

52'

Dobre wyjście Steinborsa, który wybił dośrodkowanie.

51'

Szybka strata Górnika, prawym skrzydłem atakowali gospodarze, Żyro wywalczył rzut z autu.

51'

Dobra akcja Górnika, Madej faulowany 30 metrów od bramki Kuciaka.

50'

Posiadanie piłki 68% do 32% na korzyść warszawian.

49'

Starcie za linią końcową Brzyskiego i Dancha, arbiter szybko uspokoił zapędy zawodników.

49'

Obie ekipy do drugiej odsłony przystąpiły bez zmian.

48'

Nieudana kontra Górnika, ale goście nadal w posiadaniu piłki.

48'

Żyro po raz kolejny zagrywał w pole karne, tym razem piłkę odbił Steinbors.

47'

Pierwsza akcja gospodarzy, Broź podaje do Żyro, a ten źle zagrywa w pole karne Górnika, od bramki zacznie bramkarz gości.

46'

Od środka zaczyna Legia! Zaczynamy ostanie 45 minut na Łazienkowskiej w tym sezonie!

19:07

19:06

Obie ekipy już na murawie!

19:05

Na Łazienkowskiej powoli kończy się przerwa, świetny doping na trybunach.

19:01

W Białymstoku Jaga przegrywa 0:1 z Lechią po bramce Lekovicia, a we Wrocławiu Śląsk w identycznym stosunku prowadzi z Pogonią Szczecin. Na listę stzrelców wpisał się Falvio Paixao.

18:58

W Poznaniu bezbramkowy remis, na ten moment Mistrzostwo Polski w rękach Kolejorza.

47'

Sędzia Bartosz Frankowski gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie. Legia po bramce Michała Kucharczyka prowadzi na własnym stadionie z Górnikiem 1:0. Prowadzi absolutnie zasłużenie - goście nie potrafili stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

45'

Górnik za sprawą Madeja próbował zaatakować, ale partnerzy nie zrozumieli jego intencji i jego podanie mija bramkę Kuciaka

40'

Nowak nie pozwolił Furmanowi szybko rozegrać rzutu wolnego i sędzia ukarał go za blokowanie piłki żółtą kartką

38'

A jednak Furman... Pomocnik stołecznego klubu posłał piłkę na górną siatkę - było groźnie

38'

Łukasz Madej fauluje Guilherme w lewym sektorze boiska i Tomasz Brzyski będzie miał dobrą okazję do centry z rzutu wolnego

37'

Wydawało się, że Legia zamknęła Górnika na jego połowie, ale zabrzanie bronią się rozsądnie, odpychając rywali.

36'

Kolejna akcja Górnika. Gergel uderzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Dobitkę Jeża można pozostawić bez komentarza...

33'

W dobrej formie jest dzisiaj Michał Kucharczyk, do którego partnerzy ochoczo zagrywają piłki.

32'

Danch niespodziewanie pojawił się na prawym skrzydle, po czym dośrodkował w pole karne Legii, ale strzał głową Gergela bez problemu złapał Kuciak.

31'

Legioniści skutecznie odbierają piłkę rywalom, ale sami też nieco stanęli, jeżeli chodzi o grę w ofensywie

27'

Zabrzanie po stracie bramki starają się ruszyć do odrabiania strat, ale na razie z ich akcji nic nie wychodzi

23'

Marek Saganowski zmienia kontuzjowanego Sa

21'

Znów Kucharczyk! Polak wychodzi sam na sam ze Steinborsem, pakuje piłkę do siatki, ale sędzia jej nie uznaje - skrzydłowy był na spalonym

18:20

15'

Legioniści ruszyli prawą stroną, Sa starał się zagrać piłkę do środka, jednak został zablokowany. Futbolówka trafiła pod nogi Kucharczyka, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Steinborsowi

12'

A teraz Kucharczyk! Skrzydłowy uderzył sprytnie sprzed pola karnego, ale Steinbors mimo początkowych problemów złapał piłkę

11'

Legioniści zaatakowali lewą stroną - Żyro uderzył jednak niecelnie po centrze z tamtego sektora boiska. Po chwili drugą stroną ruszył Sa, ale ostatecznie zagrał w pole karne tak, że piłka nie trafiła do żadnego partnera

9'

Teraz Górnik próbował rozgrywać, ale niewiele mu z tego wyszło i piłka znów u gospodarzy

8'

Rzeźniczak przerzuca piłkę do Brozia, ten próbuje ograć Dancha. Obrońca Górnika górą, ale Legia ma rzut rożny

5'

Znów było gorąco pod bramką gości, ale zabrzanie ostatecznie wyjaśnili sytuację. Wyjście z kontrą zanotowali jednak zupełnie nieudane.

3'

Guilherme przeprowadził akcję prawą stroną i mamy rzut rożny dla gospodarzy

2'

Górnik zaczął, ale piłka jest już u legionistów, którzy szukają sposobu, żeby sforsować defensywę gości

1'

Przejrzystość odpowiednia, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć. Pierwszy gwizdek sędziego Frankowskiego i możemy zaczynać!

18:00

Efektowna oprawa kibiców Legii - dym unosi się nad murawą i sędzia nie może rozpocząć spotkania!

17:58

17:57

Bartosz Frankowski wyprowadza na boisko obie drużyny. Za chwilę zaczynamy

17:35

Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego meczu

17:35

Witamy z Łazienkowskiej! Ostatni mecz tego sezonu przed nami: Legia Warszawa podejmuje Górnika Zabrze!

10:00

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - GÓRNIK ZABRZE

Górnik

Mistrzostwo Polski wielkimi krokami oddala się od Legii. Jeszcze tydzień temu warszawiacy tracili do liderującego Lecha tylko punkt, ale w środę zgubili punkty w starciu z Lechią i ich strata wzrosła do trzech "oczek". Podopieczni Henninga Berga obronią tytuł tylko jeśli spełni się następujący scenariusz - Wisła wygra w Poznaniu z Lechem, a Legia przed własną publicznością pokona Górnika Zabrze.

Zabrzanie, którzy będą rywalami Legii, w środę przegrali z Lechem aż 1:6. Czy będą w stanie odkuć się za tą sromotną porażkę i pożegnać sezon prestiżowym zwycięstwem?