Środa, 3 czerwca 2015, godz. 20:30
Lechia Gdańsklechia
0 : 0
22:38

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. W tym m.in. z Ząbek, gdzie z przyjemnością poprowadzę mecz Dolcanu Ząbki z walczącym o utrzymanie GKS-em Tychy.

95'

Koniec meczu w Gdańsku! Po drugiej, słabszej części bitwy między Lechią a Legią mamy dwóch rannych zamiast jednego - za przeproszeniem - zabitego. Legionistom oddala się mistrzostwo, a gościom "uciekają" puchary.

94'

Ostatnia akcja w meczu. Antonio Colak ostro walczył o piłkę i pozycję z Igorem Lewczukiem. Przekraczając przepisy uderzył na bramkę w momencie, gdy sędzia przerwał akcję. Za niesportowe zachowanie został upomniany żółtą kartką.

92'

Przeraźliwe gwizdy w Gdańsku. Tomasz Jodłowiec "pada z głodu" w pobliżu lewego narożnika pola karnego i Tomasz Musiał gwiżdże na rzut wolny. Zakotłowało się w "16" Lechii, ale superman w wykonaniu Łukasza Budziłka przerwał akcję. Jeszcze "jedenastkę" chciał wymusić Michał Kucharczyk. Bezskutecznie.

91'

W doliczonym czasie gry... Darko Jevtić strzela swojego drugiego gola. Górnik 1, Lech 6

89'

Ta kontra Lechii powinna być lepiej wykorzystana! Maciej Makuszewski pognał prawą stroną i zagrał do Bruno Nazario. Ten za mocno zagrał w stronę wbiegającego w "16" Adama Buksy. Dzieje się na PGE Arena

87'

Po chwili kolejna akcja i Guilherme strzela z ok. 13 metrów obok bramki.

87'

To była piłka meczowa, którą zmarnował Michał Żyro! Skrzydłowy Legii został obsłużony kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony i głową, kontrując, chciał skierować piłkę do siatki. Zabrakło dwóch metrów. Henning Berg ze złością, patrząc w niebo, krzyczał ze złości!

86'

Michał Żyro w polu karnym! Składał się do strzału, ale zamiast trafić w piłkę "przeciął" lewą nogą powietrze i upadł na murawę. Kontra Lechii i Maciej Makuszewski dał się dogonić, więc nie było nawet dośrodkowania.

84'

Guilherme nie może uwierzyć jak ostatnia akcja Legii nie została zamieniona na bramkę. Po chwili Legia miała rzut rożny i goście chcieli wykorzystać moment nieobecności Łukasza Budziłka między słupkami. Piłka poleciała w stronę wyższych rzędów.

82'

Już dziś kibice mogą podziękować Bergowi za to, że Legia nie zdobędzie mistrza . Jego frajerskie kombinacje ze składem w trakcie rundy zasadniczej pozbawiły drużynę co najmniej 9n punktów. Co to dzisiaj by znaczyło każdy dobrze wie . Trochę za wcześnie na taki osąd. Lech zostanie dzisiaj mistrzem, jeżeli wygra mecz z Górnikiem (co jest już raczej pewne) i Legia przegra w Gdańsku. Przez 10 minut wiele może się zdarzyć.

79'

Od 78. minuty Śląsk prowadzi z Wisłą po golu Roberta Picha i wyprzedza Lechię w tabeli. A dla Jagiellonii strzelił przed momentem rezerwowy Świderski.

77'

A jednak, wymuszona zmiana w Lechii. Marcin Pietrowski zastępuje na ostatni kwadrans Daniela Łukasika.

76'

Z dobrej strony pokazał się Adam Buksa, który wygrał w polu karnym pojedynek główkowy z Tomaszem Brzyskim, ale nie zdołał skierować piłki w stronę bramki Dusana Kuciaka.

76'

Daniel Łukasik musiał skorzystać z pomocy medycznej. Wydaje się, że może grać dalej.

75'

24 678 - tylu kibiców ogląda mecz na PGE Arena w Gdańsku.

75'

Pierwszy celny strzał Legii w tym meczu(!) Anemiczne uderzenie zza pola karnego Tomasza Jodłowca nie sprawiło żadnego kłopotu Łukaszowi Budziłkowi.

75'

Wcześniej, bo pięć minut temu, Dominik Kun (Pogoń Szczecin) strzelił kontaktowego gola w meczu z Jagiellonią Białystok.

73'

... a w Legii Tomasza Jodłowca.

72'

W zespole Lechii sędzia upomniał "żółtkiem" Daniela Łukasika...

72'

Zaiskrzyło na murawie! Szkod, że zawodniczy obu drużyn zdecydowali doskoczyć sobie do gardeł, a nie tworzyli wielkiego widowiska. Zaczęło się od ostrego wejścia Daniela Łukasika wślizgiem i Guilherme w ostatniej chwili cofnął nogę.

70'

Rudinilson zastępuje Grzegorza Wojtkowiaka.

69'

Sędzia wyciąga pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Upomniany został Dominik Furman za faul taktyczny.

68'

Dawno lechiści nie atakowali prawą flanką. Aut na wysokości pola karnego Legii nie udało się przełożyć na nawet najmniejsze zagrożenie pod bramką gości. W odpowiedzi Orlando Sa za bardzo chciał ograć trzech rywali i stracił piłkę.

67'

Maciej Makuszewski może grać dalej. Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

66'

Zamieniały się Michały. Za bezbarwnego Masłowskiego na murawie melduje się Żyro.

65'

Indywidualna akcja Stojana Vranjesa, który ograł Dominika Furmana z założeniem siatki. Zakończył akcję uderzeniem z ponad 20 metrów nad poprzeczką. A na murawie leżał Maciej Makuszewski.

63'

Maciej Makuszewski zagrywa w pole karne do Bruno Nazario, który pada w polu karnym Legii. Brazylijskie "padolino" skwitowane uśmiechem u pomocnika Lechii i... sędziego.

61'

Łukasz Budziłek ze stoickim spokojem złapał piłkę po dośrodkowaniu Dominika Furmana. Tomasz Jodłowiec uniemożliwił bramkarzowi Lechii wznowić grę za co dostał ustną reprymendę od arbitra.

59'

Naciskany Rafał Janicki wycofuje piłkę do Łukasza Budziłka. Ten w ostatniej chwili wybija ją w okolice środka boiska - bliski przechwytu był Orlando Sa.

58'

A Lech gromi Górnik. Darko Jevtić wpisuje się na listę strzelców 13 minut po wejściu na boisko.

56'

Odpowiedź Lechii. Maciej Makuszewski pognał lewą stroną. Dusan Kuciak idealnie obliczył gdzie poleci piłka i złapał ją bez większego trudu.

55'

Ostro bita piłka z lewego narożnika i Tomasz Jodłowiec uderzył... barkiem - piłka przeleciała nad poprzeczką. Legioniści stwarzają największe zagrożenie po stałych fragmentach gry.

54'

Guilherme miałby stuprocentową szansę gdyby lepiej opanował piłkę w polu karnym. Ta jak na złość odskoczyła Brazylijczykowi co wykorzystał Łukasz Budziłek. Po chwili gościom udało się wywalczyć rzut rożny.

52'

Nikola Leković centruje w "16" z linii końcowej i piłka minęła Inaki Astiza. Do uderzenia głową składał się Antonio Colak, ale jak spod ziemi wyrósł Igor Lewczuk, który wybił piłkę - niebezpieczeństwo zażegnane.

51'

Antonio Colak został obsłużony dobrą centrą z prawej strony. Nie był w stanie uderzyć w stronę bramki, więc zgrał ją do Bruno Nazario. Ten jednak nie ruszył do piłki, którą przechwycił Dusan Kuciak.

50'

Trójkowa akcja Legii w ataku i po podaniu Guilherme Michał Kucharczyk próbował posłać "rogala" w stronę prawego "okienka". Zabrakło dosłownie kilkunastu centymetrów by padł piękny gol!

48'

Lekko chaotycznie grają obie strony. Dobrze poradził sobie Orlando Sa z Rafałem Janickim, ale asekurujący Ariel Borysiuk zastopował akcję Portugalczyka.

46'

Sebastian Mila ma uraz mięśniowy. Oby to nie było nic poważnego - po tej kolejce będą powołania Adama Nawałki na mecze z Gruzją (el. EURO 2016) i Grecją (towarzyski w Gdańsku).

46'

Gramy! Bruno Nazario na "dziesiątce", Adam Buksa na lewej pomocy.

46'

Adam Buksa będzie grał w miejsce Sebastiana Mili.

21:34

Przy ostatnich dźwiękach Roxanne zespołu The Police powracamy na PGE Arena. Lechia bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa. W ekipie gospodarzy jest zmiana.

21:20

Ariel Borysiuk: Tak jak w ostatnich meczach brakuje nam kropki nad "i".

Częste ataki Lechii nie przynoszą powodzenia. Po stronie Legii widać, że Gdańsk jej nie "leży" a mogła nawet przegrywać. Trudno się dziwić, po stronie gości jest zero przy celnych strzałach.

Jak będzie przebiegać druga odsłona? Przekonamy się niebawem. Możliwe, że będziemy świadkami "powtórki z rozrywki" z sezonu 2011/12 kiedy Legia straciła szanse na mistrzostwo Polski właśnie w Gdańsku. Czy tak się stanie? Przypominam, że komentarze są do dyspozycji.

45'

Po chwili Tomasz Musiał kończy pierwszą odsłonę. Po dobrych trzech kwadransach Lechia bezbramkowo remisuje z Legią.

45'

Jęk zawodu na PGE Arena po strzale z linii 16. metra Nikoli Lekovicia! Brakowało ok. pół metra, by Lechia strzeliła gola do szatni!

45'

Szósty rzut rożny dla gospodarzy po akcji Grzegorza Wojtkowiaka. Niebawem dowiemy się też ile jeszcze potrwa pierwsza połowa.

44'

Jeszcze przed przerwą kolejny rzut rożny dla Lechii. Ostro dokręcana piłka przez Sebastiana Mili, ale nikt nie zdołał tego wykorzystać.

43'

Nie idzie prawą stroną, to Legia spróbowała lewą. Michał Kucharczyk z problemami opanował piłkę i dośrodkował w pole karne. Łukasz Budziłek pewnie chwyta piłkę.

43'

Przydało się doświadczenie Sebastiana Mili, który umiejętnie zastawił piłkę przed atakującym go legionistą, który sfaulował kapitana Lechii. Ostro bita piłka przez Daniela Łukasika i Dusan Kuciak pewnie piąstkuje na ósmym metrze.

39'

Kapitalne zagranie Grzegorza Wojtkowiaka w pole karne w stylu Łukasza Piszczka! Antonio Colak mimo pressingu Igora Lewczuka zdołał strzelić i zabrakło naprawdę niewiele!

38'

Igor Lewczuk na moment przerwał akcję Lechii. Jeszcze strzał głową Antonio Colaka stracił na sile po rykoszecie od Łukasza Brozia.

37'

37. minuta: Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:2. Gol Patryka Tuszyńskiego.

36'

Groźna akcja mogła - a właściwie powinna - zakończyć się bramką. W polu karnym Michał Masłowski chciał wyłożyć piłkę na wprost bramki do Orlando Sa, ale ten został uprzedzony przez obrońców Lechii!

35'

Guilherme dał się sfaulować przez rodaka, Bruno Nazario. Legia trochę ospale konstruuje atak ofensywny. Podanie Tomasza Brzyskiego "idealne" między Michałem Masłowskim a Orlando Sa. Ci wymownie spojrzeli na siebie kto miałby ruszyć do piłki.

32'

Grzegorz Wojtkowiak podłączył się do akcji ofensywnej, co trochę zaskoczyło obronę Legii. Na jej szczęście nie zdołał opanować piłki na boisku. Dusan Kuciak z "piątki".

31'

Lekko siadło tempo meczu w Gdańsku. Szaleńcze pierwsze minuty meczu dały się obu stronom we znaki.

30'

Zaur Sadajew podwyższa prowadzenie Lecha. 30 minut meczu i pięć bramek.

28'

Nie do końca udane piąstkowanie Łukasza Budziłka, ale udało się wyprowadzić kontrę. W kluczowym momencie poślizgnął się Bruno Nazario.

27'

Bezbarwny do tej pory Antonio Colak w roli prawoskrzydłowego. Zagrał w pole karne... do nikogo. Zabrakło kolegi z drużyny w polu "szesnastce". Kontra Legii i Michał Masłowski wywalczył rzut rożny.

25'

Za krótkie dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu wolnego. Piłka ledwie doleciała do pola karnego.

24'

Michał Kucharczyk "szukał" podaniem w "16" Orlando Sa. Dobrze zagrał, ale Portugalczyka uprzedził Łukasz Budziłek.

23'

Odważna i, co ważne, pewna interwencja Dusana Kuciaka. W walce o piłkę trochę poturbował Macieja Makuszewskiego. O rzucie karnym nie ma mowy.

23'

Jagiellonia wychodzi na prowadzenie w Szczecinie. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Tarasovs.

21'

Stojan Vranjes przedzierał się lewą stroną. Jego akcję przerwał Guilherme, ale pomagał sobie ręką. Wychwycił to sędzia. Rzut wolny i koniec akcji.

19'

Inaki Astiz uderza głową minimalnie nad poprzeczką!

18'

Sebastian Mila na lewej stronie, ale atak pozycyjny gospodarzy przerwany faulem Stojana Vranjesa na Dominiku Furmanie. Szybko rozegrany stały fragment gry i rzut rożny dla Legii. Wcześniej Orlando Sa zaciekle walczył o piłkę z Grzegorzem Wojtkowiakiem.

18'

Drugi gol Kaspera Hamalainena (17. minuta) i Lech prowadzi 3:1!

17'

Lechia gra na zwiększonych obrotach, z czym nie radzą sobie legioniści. To gospodarze prowadzą grę, a ospała Legia czeka... nie wiadomo na co.

14'

Kolejna udana interwencja Dusana Kuciaka. A Lechia ma czwarty rzut rożny, którego nie potrafi jednak wykorzystać.

13'

Po 12 minutach Lech prowadzi w Zabrzu po trafieniu Kaspera Hamalainena.

13'

Kontra Lechii przerwana niedokładnym zagraniem Macieja Makuszewskiego do Bruno Nazario. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - rzut rożny. Po nim Dusan Kuciak broni strzał głową Antonio Colaka.

11'

Na murawie leży Rafał Janicki. Mecz na chwilę przerwany.

9'

A w Zabrzu Górnik prowadził z Lechem od 5. minuty po golu Nowaka!Ale cztery minuty później wyrównał Pawłowski.

8'

Dobry, żywy początek meczu w Gdańsku. Oby takie tempo było do ostatniego gwizdka sędziego.

6'

Moment oddechu dla obrony gości. Prostopadłe podanie do Michała Kucharczyka na 30. metr, ale akcję przerwał arbiter - spalony.

5'

Pierwszy celny strzał Lechii i Dusan Kuciak z problemami paruje uderzenie zza pola karnego Antonio Colaka! Słowak jeszcze... czołem obronił dobitkę Stojana Vranjesa. Rzut rożny!

3'

Akcja lewą flanką Bruno Nazario zakończona centrą w pole karne Legii. Dobrze ustawiony Inaki Astiz przeciął podanie adresowane do Orlando Sa.

3'

Niezła centra, lecz sytuację wyjaśnia Igor Lewczuk. Z przewrotki próbował uderzyć jeden z lechistów, ale sędzia odgwizdał to zagranie jako nieprzepisowego.

2'

Atak Legii zakończony ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Ci wyprowadzili kontrę, po której mamy pierwszy rzut rożny z prawej strony.

1'

Gwizdek Tomasza Musiała i mecz rozpoczęty!

20:29

18 spotkań między tymi zespołami nie kończyło się remisami! Seria będzie podtrzymana?

20:26

"Jedenastki" Lechii i Legii wychodzą na murawę w asyście sędziów. Chóralne śpiewy na PGE Arena.

20:24

Na kartki powinni uważać Ariel Borysiuk, Maciej Makuszewski (mają po 7 żółtych kartek), Bruno Nazario i Stojan Vranjes (po 3). W niedzielę gdańszczan czeka mecz wyjazdowy z Jagiellonią Białystok.

20:23

W kadrze Jerzego Brzęczka próżno szukać Jakuba Wawrzyniaka, Mavroudisa Bugaidisa, Gersona czy Kevina Friesenbichlera - wszyscy są kontuzjowani.

20:21

Zagrożeni kartkami są Michał Żyro oraz Marek Saganowski, którzy mają na koncie 3 "żółtka". Jeżeli któryś z nich po wejściu na boisko zostanie upomniany przez sędziego, to opuści niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze.

20:20

Henning Berg nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Szwocha, Ivicy Vrdoljaka oraz Jakuba Koseckiego ze względu na kontuzje i problemy zdrowotne. Za kartki, jak wcześniej wspomniałem pauzuje Jakub Rzeźniczak.

20:17

W czasie trwania relacji będą pojawiały się informacje z innych boisk: Szczecina (Pogoń gra z Jagiellonią), Krakowa (Wisła w meczu przyjaźni zmierzy się ze Śląskiem Wrocław), a także z Zabrza - tam Górnik gra z liderem, Lechem Poznań.

20:15

Jacek Czaplewski przygotował zapowiedź tego spotkania, do której odsyłam: Lechia – Legia LIVE! Goście grają o przedłużenie szans na mistrzostwo

20:14

Z kolei w Lechii z przymusu na środku obrony zagra dzisiaj... były legionista, czyli Ariel Borysiuk. Jest to spowodowane kontuzją Gersona i Mavroudisa Bougaidisa.

20:11

Do składu Legii wraca Orlando Sa, a na lewym skrzydle zagra od pierwszej minuty Brazylijczyk Guilherme. Jego kontrkandydat na tę pozycję - Michał Żyro - jest (tylko) na ławce rezerwowych). Kontuzja Ivicy Vrdoljaka spowodowała, że Chorwat nie będzie mógł pomóc kolegom w Gdańsku, a Inaki Astiz zastępuje dzisiaj pauzującego za kartki Jakuba Rzeźniczaka.

20:09

I rezerwowi Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk, Rudinilson, Piotr Grzelczak, Marcin Pietrowski, Adam Buksa, Filip Malbasic, Matuesz Możdżeń.

20:07

Od kilkunastu minut znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Kogo Jerzy Brzęczek i Henning Berg mają w obwodzie? Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz, Dossa Junior, Marek Saganowski, Bartosz Bereszyński, Helio Pinto, Michał Żyro, Adam Ryczkowski.

20:05

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania, które może mieć olbrzymie znaczenie dla góry tabeli. A jakie są Państwa odczucia? Kto będzie mistrzem i czy poznamy go dzisiaj? Kto zagra w europejskich pucharach? Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Komentarze są do dyspozycji (proszę jednak o kulturalne wpisy, najciekawsze na pewno pojawią się w relacji).

20:00

Wczoraj poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w grupie spadkowej. Kto wie czy dzisiaj nie będzie ponownie w walce o tytuł mistrzowski. Za pół godziny na gdańskiej PGE Arena Lechia podejmie Legię Warszawa.

17:58

Lechia – Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Goście zagrają o przedłużenie szans na mistrzostwo

Być może losy mistrzowskiego tytułu zostaną przesądzone właśnie dzisiaj. Jeżeli Legia Warszawa przegra z Lechią w Gdańsku, a Lech Poznań wygra z Górnikiem Zabrze, to złote medale powędrują do Wielkopolski. W przypadku innych wyników o wszystkim zadecyduje ostatnia seria spotkań. I właśnie tak chciałaby Legia.