2 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
22:26

22:23

Nieprawdopodobna to była końcówka! Jagiellonia zwycięża z Wisłą 2:1 po dwóch bramkach w końcówce! Co za mecz na 95-lecie klubu! Ufff... Czas odetchnąć! To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

KONIEC! JAGIELLONIA WYGRYWA Z WISŁĄ!!!

93'

Groźna akcja Wisły! Dośrodkowanie Guzmicsa przerywa Pazdan!

91'

NIEPRAWDOPODOBNE! CO ZA MECZ! CO ZA KOŃCÓWKA! Kapitalne wejście w pole karne Dzalamidze, uderzenie w poprzeczkę, dobitka Tymińskiego spada pod nogi Pawłowskiego, a ten przewrotką mieścia ją w bramce! 2:1!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JAN PAWŁOWSKI!!!

90'

Żółta kartka dla Pazdana!

88'

Zmiana w Wiśle. Barrientos za Burligę.

88'

Mamy remis! Gol z niczego! Po dośrodkowaniu Dzalamidze piękną główką popisał się Tuszyński!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

87'

Po fatalnej stracie Modelskiego goście popędzili z kontratakiem, ale Garguła zagrał za późno do Brożka i ten był na spalonym!

86'

Modelski wywalczył korner dla swojego zespołu.

85'

Jaga bije głową w mur, a tymczasem trener Moskal robi pierwszą zmianę. Brożek za Boguskiego.

80'

Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Tymiński, zgrał ją Madera, a Pawłowski w walce z dwoma obrońcami Wisły zdołał wywalczyć tylko korner.

78'

Po centrze Jovicia do strzału głową doszedł Stępiński, ale broni to uderzenie Drągowski!

78'

Dzisiejszy mecz ogląda 16 553 widzów.

77'

Groźnie! Stępiński urwał się Pazdanowi i zagrał w pole karne do Garguły, którego uderzenie odbija Drągowski!

76'

Stępiński w polu karnym zakręcił Modelskim, ale z lewej strony szesnastki dośrodkował do nikogo.

75'

Próba z dystansu Tymińskiego poszybowała obok bramki Miśkiewicza.

73'

Trzecia zmiana w Jagiellonii. Tymiński za Romańczuka.

72'

W akcji Wisły Jović dośrodkowywał piłkę zbyt wysoko, żeby mógł do niej dojśc w polu karnym Stępiński.

70'

20 minut do końca. Gra Jagiellonii nie daje wierzyć, że doprowadzi ona do remisu.

67'

Niedokładne dośrodkowanie Jankowskiego pewnie łapie Drągowski.

65'

Bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Romańczuka poszybowało w trybuny Stadionu Miejskiego.

63'

Strata Sadloka, kontratak Jagiellonii, dośrodkowanie Tuszyńskiego nie dociera w pole karne do Pawłowskiego. Lepiej ustawiony był Głowacki.

21:47

62'

Pierwsza próba z dystansu Pawłowskiego. Piłka potoczyła się obok bramki gości.

61'

Druga zmiana w Jagiellonii! Schodzi Mackiewicz, wchodzi Pawłowski.

60'

60'

59'

Błyskawiczna kontra Jagi. Gajos na lewe skrzydło do Mackiewicza, ten w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Guzmics.

57'

Nieźle zapowiadała się kontra Jagiellonii, ale nie zabrał się dobrze z piłką Tuszyński, gdy mógł wejść w pole karne. Strata.

55'

Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał piłkę Mackiewicz, ale w szesnastce lepiej ustawieni byli wiślacy.

53'

Nieuznany gol dla Wisły! Po centrze Burligi piłkę do siatki wpakował głową Stępiński, ale zdaniem sędziego był na spalonym!

51'

Stępiński starał się popędzić w kontrataku, ale Madera zatrzymał go po profesorsku. W odpowiedzi Dzalamidze zagrywa w pole karne, gdzie piłki nie przejął Tuszyński!

49'

Po centrze Modelskiego z prawego skrzydła piłkę zgrał głową Tuszyński, ale Gajos nie opanował jej w polu karnym!

48'

Po centrze Dzalamidze z rzutu rożnego do uderzenia głową doszedł Jonatan Straus, ale uderzył ponad poprzeczką!

47'

Dośrodkowanie Dzalamidze zostało zablokowane. Mamy rzut rożny.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Piłkarze wracają na plac gry! Jedna zmiana w Jagiellonii. Dzalamidze za Frankowskiego.

21:23

21:19

21:19

21:16

Jagiellonia przegrywa z Wisłą 0:1 po bramce Macieja Jankowskiego. Nie jest to najlepszy mecz z obu stron, ale Biała Gwiazda zdołała stworzyć sobie kilka okazji i jedną z nich wykorzystać. Gospodarze z kolei grają zdecydowanie zbyt nerwowo.

45'

Koniec pierwszej połowy!!!

43'

Fatalna strata na własnej połowie Frankowskiego, miękkie zagranie w pole karne, gdzie Jankowski uprzedza źle wychodzącego z bramki Drągowskiego i głową umieszcza piłkę w siatce!!!

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Jankowski!!!

39'

Kolejna zmarnowana kontra przez Jagiellonię. Wszystko ponownie przez niedokładne podanie Gajosa.

38'

Szybko rozegrany aut przyniósł groźną akcję Jagiellonii, ale Tuszyński nie zdołał celnie dograć przed bramkę do Frankowskiego!

35'

Kolejna groźna akcja Wisły! Straus przepuścił piłkę w pole karne, ale po chwili zdołał zablokować uderzenie jednego z wiślaków, które poszybowało nad poprzeczką!

32'

Z rzutu wolnego w pole karne centrował Gajos, ale piłkę skutecznie wypiąstkował Miśkiewicz.

31'

Odbite dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego przynosi rzut rożny. Ten jednak został wykonany krótko i nie najlepiej.

29'

Wisła w ostatnich momentach gra nieco lepiej, dokładniej. Krakowianie mogli prowadzić, no ale właśnie - Drągowski jest w tym sezonie fantastyczny.

27'

Drągowski!!! Co za interwencja!!! W zamieszaniu w polu karnym uderza z kilkunastu metrów Garguła, ale Drągowski genialnie odbija piłkę!

25'

Kolejny korner, po którym bez większych problemów Wisła się wybroniła.

24'

Świetne prostopadłe podanie Gajosa w pole karne do Frankowskiego, ale tego doskonałym wślizgiem zatrzymał Guzmics! Rzut rożny.

24'

Mariusz Stępiński złapany na spalonym.

23'

Gdyby nie doskonała interwencja Pazdana, to dwóch zawodników Wisły wyszłoby teraz czystą pozycję! Świetnie zachował się obrońca Jagi.

21'

Maciej Gajos niedokładnym podaniem zmarnował teraz okazję do kontry dla Jagiellonii.

19'

Co za bomba Sadloka! Lewy obrońca Wisły tym razem uderzył z dystansu zdecydowanie lepiej i piłka o centymetry minęła okienko bramki Drągowskiego!

17'

Rzut wolny dla Wisły z około 30 metrów. Maciej Sadlok podarował jednak piłkę kibicom Jagiellonii z tzw. Ultry.

20:43

14'

Jest trochę nerwowości i niedokładności w grze obu zespołów.

11'

Pazdan przegrał pojedynek główkowy z jednym z wislaków, ale piłka pozostaje w posiadaniu Jagiellonii. Dopiero po chwili zupełnie nieudana centra z lewego skrzydła wychodzi poza plac gry.

10'

Szybka kontra Jagi i zablokowana centra Modelskiego przynosi gospodarzom rzut rożny.

8'

W kontrataku Jagiellonii Romanczuk szukał w polu karnym Tuszyńskiego, ale jego podanie świetnie przeciął Głowacki!

6'

Straus powalczył o piłkę na skrzydle i spod linii końcowej zagrał ją w pole karne. Dobrze poradzili sobie w defensywie wiślacy.

5'

Odważne wejście w pole karne Sadloka, ale Frankowski i Modelski poradzili sobie z obrońcą Wisły.

3'

Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry! Madera i Pazdan minęli się z piłką w polu karnym!

3'

3'

Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie, z którym mija się Miśkiewicz, ale na jego szczęście obrońcy Wisły wybijają piłkę.

2'

Fantastyczna oprawa na stadionie Jagi. Za chwile znajdziemy jej odpowiednie zdjęcie.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

20:23

20:15

Sędzią spotkania będzie arbiter z Warszawy, pan Tomasz Kwiatkowski.

20:13

- Jestem szczęśliwy, że wśród kibiców jest tak duża mobilizacja na to spotkanie. Wierzę, że my jako drużyna jesteśmy w stanie powtórzyć to, co miało miejsce w starciu z Pogonią na otwarcie stadionu. Musimy przełożyć to, co się działo w Warszawie, na pozytywną energię. Zawodnicy uwierzyli w to, co robimy. Wiedzą, że zostaliśmy skrzywdzeni i bardzo dobrze, że kilka dni później mamy kolejny mecz, bo kończą się te wszystkie komentarze, oceny i można wyjść na boisko. Sam bym najchętniej zagrał w takim spotkaniu. - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Michał Probierz.

20:09

20:05

Wspomnijmy jeszcze o nieobecnych. W Jagiellonii brakuje kontuzjowanych od dłuższego czasu Martina Barana oraz Marka Wasiluka. W Wiśle nie ma kontuzjowanych Guerriera i Sarkiego oraz zawieszonego za kartki Dudki.

20:03

Trwa mała część oficjalna. Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii: "W środę na Łazienkowskiej przegraliśmy punkt, ale zdobyliśmy sympatię zdecydowanej części kibiców nie tylko na Podlasiu, ale i w całej Polsce. Dzisiaj nie może być innego wyniku, jak tylko zwycięstwo"

20:03

Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Jean Barrientos, Ostoja Stjepanović, Semir Stilić, Paweł Brożek, Piotr Żemło, Szymon Witek.

20:02

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, George Popchadze, Igors Tarasovs, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Karol Świderski, Jan Pawłowski.

20:01

Znamy już składy obu zespołów, które prezentujemy obok! Dużo niespodzianek w zestawieniu Wisły Kraków!

20:00

Po bardzo kontrowersyjnym meczu w Warszawie Jagiellonia zajmuje w tabeli Ekstraklasy trzecie miejsce i pewne jest, że nawet w przypadku zwycięstwa nie awansuje wyżej. Wisła z kolei jest piąta, ale w razie wygranej wskoczy właśnie na miejsce żółto-czerwonych z Białegostoku. Zapowiada się bardzo dobry mecz.

19:57

Wielkie piłkarskie święto w Białymstoku! Przy okazji dzisiejszego meczu z Wisłą Kraków Jagiellonia Białystok obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na Stadionie Miejskim w Białymstoku zasiądzie około 17 tysięcy widzów, z czego większość w koszulkach - "pasiakach". Bilety na to spotkanie wyprzedały się co do jednego!

19:30

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Wisłą Kraków.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 (ZDJĘCIA)

Tego, jak czuli się piłkarze Jagiellonii po środowym meczu z Legią Warszawa nie da się chyba opisać słowami. Drużyna, która niespodziewanie włączyła się do walki o mistrzostwo Polski, przegrała w 98. minucie meczu 33. kolejki po tym, jak sędzia Gil niesłusznie podyktował dla "Wojskowych" rzut karny. Porażka sprawiła, że białostoczanie do drugiej Legii tracą już trzy, a do liderującego Lecha cztery punkty.

- Śmiech przez łzy. Mamy marzenia, a ktoś nam je niszczy. Zastanówmy się nad sensem polskiej piłki. Po co w takich sytuacjach trenować i grać? Moja pierwsza myśl po tej sytuacji, to rezygnacja z bycia trenerem. To po prostu nie ma sensu - mówił ostro Michał Probierz.

Tak czy siak, zawodnicy z Białegostoku muszą szybko wziąć się w garść i w pełni skoncentrować na najbliższym meczu. W sobotę na własnym stadionie podejmą aspirującą do gry w europejskich pucharach Wisłę Kraków. W poprzedniej serii gier "Biała Gwiazda" nie potrafiła jednak zdobyć kompletu punktów z Pogonią Szczecin i mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia, ostatecznie zdobyła tylko punkt. Na ten moment Wiślacy mają na koncie 27 "oczek", czyli tylko o dwa mniej od rywali z Białegostoku.