3 : 1
Bayern MonachiumBayern Monachium
1. połowa2 : 1
93'

KONIEC MECZU! Sensacja w Portugalii, Porto w świetnym stylu ogrywa faworyzowanych Bawarczyków!

93'

Niegroźny strzał Dantego głową w środek bramki.

92'

Lewandowski minął Martinsa, ale ten w ostatniej chwili zablokował jego dośrodkowanie.

91'

Tym razem za to Fabiano świetnie wyszedł na przedpole i pewnie złapał piłkę.

90'

Ryzykowna interwencja Fabiano, ale na szczęście dla gospodarzy skończyła się wybiciem piłki przez obrońcę.

89'

Pogramy o trzy minuty dłużej.

88'

Chwila przerwy w grze po brzydkim faulu na Rode.

86'

Fatalnie wykonany rzut rożny przez piłkarzy Bayernu.

85'

Lewandowski fauluje Casemiro.

85'

Rusza kontratak Smoków, który faulem przerywa Lewandowski.

84'

Evandro zmienia zmęczonego bohatera dzisiejszego meczu, Quaresmę.

83'

Okazja do dośrodkowania z rzutu wolnego - niewykorzystana. Słabe zagranie w pole karne.

82'

Faul Danilo i żółta kartka dla zawodnika Porto.

81'

Gospodarzom z kolei zależy już tylko na obronie wyniku. Nic dziwnego, z Bayernem w Lidze Mistrzów wygrywa się bardzo rzadko.

80'

Podopieczni Pepa Guardioli już chyba sami zwątpili w możliwość odmiany niekorzystnego rezultatu. Ich ataki nie są przemyślane i składne.

79'

Jedenaście minut dla Hernaniego, który zmienia Brahimiego.

78'

Słabo wykonany rzut rożny nie stwarza zagrożenia pod bramką Porto.

77'

Potwierdzenie zmiany, o której wcześniej pisałem, w zespole Smoków.

76'

Przeciwnicy wzajemnie "oddają" sobie piłkę. Żaden z zespołów nie potrafi zatrzymać jej w swoim posiadaniu.

75'

Ruben Neves zastępuje Olivera Torresa.

73'

Niewiele dzieje się na boisku, przewaga Bayernu nie jest już tak mocno widoczna.

72'

Holger Badstuber zmienia Xabiego Alonso.

71'

Żółta kartka dla Rode.

70'

Naciskają gospodarze, ale nie mogą poradzić sobie z dobrze ustawioną defensywą Porto.

69'

Chwila przerwy w grze, ucierpiał Jackson Martinez.

68'

Nerwowy Pep Guardiola próbuje zachować spokój, ale chyba powinien pomyśleć o małej rewolucji na ostatnie minuty spotkania.

67'

Pewna interwencja Fabiano po strzale z dystansu zawodnika Bayernu.

66'

Kapitalna bramka Jacksona Martineza! Długie podanie w kierunku Kolumbijczyka, który wyczekał błędu obrońcy - i nie pomylił się. Dwójka defensorów nie potrafiła powstrzymać Martineza, który przyjął piłkę, wyszedł na czystą pozycję, położył Neuera i po minięciu go skierował piłkę do pustej bramki strzałem z ostrego kąta!

65'

JACKSOOON MARTINEEEZ!!! GOOOOOOOOOL!

64'

Rode minął rywala, składał się do strzału ale został zatrzymany przez obrońcę.

63'

Nieudane dośrodkowanie Portugalczyka, a po chwili również strata piłki na skrzydle.

62'

Bezpardonowo powstrzymany Herrera, rzut wolny dla Porto z odległości pozwalającej myśleć o bezpośrednim strzale na bramkę.

61'

Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale stracili ją zmuszeni do dalekiego podania w kierunku napastników.

60'

Po godzinie gry, w drugim dzisiejszym ćwierćfinale FC Barcelona prowadzi z PSG po bramce Neymara.

59'

Lewandowski złapany na spalonym w zamieszaniu pod bramką Porto.

58'

NEUER!!! Co za parada! Casemiro ze skrzydła podaje w kierunku Herrery, ten uderza mocno w środek bramki, ale Neuer musiał się nieźle nagimnastykować by obronić ten strzał!

57'

Rode zmienia Mario Goetezego.

56'

CASEMIRO! Neuer wybił piłkę pod nogi Brazylijczyka, ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z własnej połowy ale Niemiec zdążył wrócić do bramki i skutecznie interweniować!

55'

Świetnie w defensywie radzą sobie gospodarze, kolejna akcja Bayernu nie przyniosła żadnego skutku.

54'

Casemiro upadł w polu karnym - bez faulu.

53'

Kolejny błąd Xabiego Alonso jednak tym razem gospodarze wywalczyli jedynie rzut rożny. Hiszpan popełnia dziś zbyt wiele błędów tworząc niebezpieczne sytuacje pod własną bramką.

52'

Odważna szarża Brahimiego, który ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny dla swojego zespołu.

51'

Bawarczycy gubią piłkę w ataku i Porto rusza z groźną kontrą.

50'

Smoki nie wykorzystały okazji do dalekiego wyrzutu piłki w pole karne i szybko straciły futbolówkę.

49'

Odważniej ruszyli do ataku gospodarze, którzy w pierwszej połowie skupiali się głównie na obronie.

48'

Bernat nie radzi sobie z Quaresmą. Hiszpan po raz kolejny fauluje rywala.

47'

Spokojna wymiana piłki w środku pola, trwa walka o zdobycie przewagi na boisku.

46'

Podobnie jak w pierwszej połowie od początku wysokim pressingiem naciskają na rywala gospodarze.

21:46

Wracamy na Estadio do Dragao, drugą połowę spotkania rozpoczynają goście!

21:43

Piłkarze FC Porto przebiegli największą odległość ze wszystkich zespołów rozgrywających swoje spotkania w dzisiejszym dniu.

Faule: 11 - 13

46'

Koniec pierwszej części meczu, Porto prowadzi z Bayernem 2:1 pod dwóch golach Quaresmy i bramce Thiago!

45'

Robert Lewandowski pada w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu. Sędzia podjął dobrą decyzję.

44'

Casemiro oddał strzał głową, ale powinien o nim jak najszybciej zapomnieć.

43'

Quaresma faulowany w bocznej strefie boiska.

42'

Spokojne ostatnie minuty pierwszej części spotkania. Obydwa zespoły próbują atakować, ale są raczej pogodzone z wynikiem.

40'

Gospodarze wznawiają grę po faulu z okolic własnego pola karnego.

39'

Nieudana akcja Roberta Lewandowskiego. Polak póki co nie pokazał nic szczególnego.

38'

Philipp Lahm ukarany żółtą kartką, sporym sprytem wykazał się teraz Casemiro, który był faulowany przez Niemca.

37'

Kartka dla Alexa Sandro oznacza, że piłkarz Porto nie zagra w rewanżu w Monachium.

36'

Goetze zatrzymany pod bramką rywala.

35'

Goście wciąż naciskają, Porto może nie wytrzymać godzinnej obrony, a nic nie zwiastuje odmiany sytuacji na boisku.

34'

Neuer! Szczęśliwa interwencja Niemca, piłka odbiła się od poprzeczki ale bramkarz Bayernu poradził sobie z tą sytuacją.

32'

Porto ruszyło do ataku, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. Quaresma stracił piłkę.

31'

Gospodarze ustawieni całym zespołem na własnej połowie, liczą już jedynie na kontrataki.

30'

Żółta kartka dla Casemiro za faul w środku pola.

29'

Wracający po kontuzji Thiago Alcantara świetnie wykańcza akcję. Płaskie dośrodkowanie ze skrzydła od Boatenga trochę "za plecy", ale Thiago wyciągnął się i zdołał skierować piłkę do pustej bramki.

28'

THIAAAGOOO!!! 2:1!

27'

Jeszcze jeden korner dla gości.

26'

Danilo wślizgiem blokuje próbę dośrodkowania Bernata.

25'

Bardzo dobre wejście obrońcy powstrzymuje szarżującego Mario Goetzego.

24'

Coraz bardziej widoczna dominacja Bayernu, przynajmniej w posiadaniu piłki. Drużyny Pepa Guardioli znane są z długiego wymieniania podań, więc nikogo nie powinno to dziwić.

22'

Gospodarze nieco zepchnięci do defensywy, ale radzą sobie bardzo dobrze uniemożliwiając Bayernowi skuteczną grę pod ich bramką.

21'

Tak jak mówiłem, sporo fauli ale też niedokładności - zwłaszcza ze strony Bayernu, który wciąż popełnia błędy.

20'

Bawarczykom nie śpieszy się z wyprowadzaniem ataków.

19'

Ostatni raz Bayern stracił dwie bramki w 10 minut w 2010 roku w meczu z Manchesterem United.

18'

Niecelny strzał Jacksona Martineza.

17'

Kompletnie zagubiony Bayern. Podopieczni Pepa Guardioli biją głową w mur.

16'

Quaresma efektownie mija Bernata, który uciekł się do faulu, by powstrzymać Portugalczyka. Żółta kartka.

15'

Walka w środku boiska, gospodarze nie oddają pola gry Bayernowi co wyraźnie psuje pomysł gości na grę w dzisiejszym spotkaniu.

14'

Tym razem to Mario Goetze w nieprzepisowy sposób powstrzymywał rywala. Sporo fauli w pierwszym kwadransie tego spotkania.

13'

Herrera fauluje Thiago. Kolejna szansa na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

12'

Alex Sandro powstrzymuje akcję duetu Mueller - Lewandowski.

11'

Niesamowite! Tym razem fatalnie myli się Dante, który traci piłkę po niedokładnym przyjęciu. Odzyskuje ją Quaresma, który natychmiast rusza na bramkę rywala i pokonuje Manuela Neuera po raz drugi!

10'

QUARESMA!!! 2:0 PORTO!

9'

Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale mimo to był na spalonym.

8'

Lewandowski faulowany na skrzydle, okazja do dośrodkowania.

7'

Mueller powstrzymany przez dwóch obrońców zgłasza pretensje do arbitra, ale ten podjął dobrą decyzję nie sięgając po gwizdek.

6'

Goście póki co lekko wstrząśnięci tym co stało się przed kilkoma minutami. Żaden z zespołów nie osiągnął przewagi na boisku.

5'

Bayern w swoim stylu wysokim pressingiem stara się zmusić rywala do błędu i odzyskać piłkę.

4'

Wróćmy do tego co stało się w polu karnym. Bayern wymieniał podania na własnej połowie, Xabi Alonso popełnił jednak błąd próbując dryblować przed własną szesnastką i stracił piłkę pod naciskiem Jacksona Martineza. Ten wyszedł na czystą pozycję, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez interweniującego Neuera. Niemca strzałem z wapna w dolny, prawy róg bramki pokonał Ricardo Quaresma.

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PORTO PROWADZI PO GOLU QUARESMY!

2'

RZUT KARNY! ŻÓŁTA KARTKA DLA NEUERA! ALEŻ ZAMIESZANIE NA POCZĄTKU SPOTKANIA!

1'

Faul w środku pola, rzut wolny dla gospodarzy.

20:45

Gramy! Ze środka grę zaczynają gospodarze!

20:45

Piłkarze są już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek arbitra.

20:41

Fani Bayernu obecni w Portugalii.

20:39

Józef Młynarczyk, człowiek, który 28 lat temu powstrzymał Bayern w finale Ligi Mistrzów w barwach Porto, o dzisiejszym pojedynku Roberta Lewandowskiego z obrońcami Smoków:

Myślę jednak, że spokojnie sobie poradzi, bo Porto naprawdę nie ma kim straszyć. To nie ta sama drużyna, co kiedyś.
20:32

Ciekawostka - dzisiejszy występ Brenata będzie kosztował Bawarczyków... milion euro.

20:22

Hector Herrera to najlepszy asystent rozgrywek.

20:15

Yacine Brahimi vs. Mario Goetze. Porównanie dwóch nietuzinkowych zawodników i ich statystyk w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

20:12

Porto to natomiast wielka niewiadoma. Gospodarze nie mają tylu atutów czysto piłkarskich co goście, ale nie można odmówić im ambicji i zaangażowania. Smoki to drużyna niedoceniana i z góry skazywana na pożarcie, a przecież właśnie takie ekipy najczęściej sprawiają niespodzianki. Liga Mistrzów to nieprzewidywalne rozgrywki, więc nie należy odbierać Portugalczykom szans przed rozpoczęciem spotkania.

20:08

Bayern pomimo absencji Francka Ribery'ego i Arjena Robbena nie musi martwić się o siłę ofensywną zespołu. Naszpikowany gwiazdami skład do boju poprowadzi Robert Lewandowski, który odzyskał formę i ostatnio spisuje się znakomicie. W miniony weekend świetnie zagrał przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, dzięki czemu zagraniczne media wybrały go zawodnikiem tygodnia w Europie.

20:05

Gospodarze przygotowali oprawę-kartoniadę na to spotkanie.

19:59

Ławka rezerwowych Bayernu:

Reina, Lucic, Badstuber, Gaudino, Rode, Weiser, Pizarro.

19:56

Ławka rezerwowych FC Porto:

Helton, Reyes, Evandro, Neves, Quintero, Hernani, Aboubakar.

19:52

Znamy już wyjściowe jedenastki obydwu zespołów. Niespodzianki? Raczej nie. Obydwaj trenerzy skorzystali z możliwie najmocniejszego składu. Na papierze lepiej wyglądają oczywiście goście, jednak jak mówi stare piłkarskie powiedzenie "nazwiska nie grają".

14:20

14:15

Czy defensywa Smoków zatrzyma Lewandowskiego?

Zapowiedź meczu Porto - Bayern

Zdecydowanym faworytem starcia na Estadio Dragao jest Bayern Monachium, jednak „Smoki” już nieraz w swojej historii pokazywały, że nikogo się nie boją i są zdolne do wszystkiego.

Europejskie media są zgodne – jeśli Porto marzy o korzystnym wyniku, musi znaleźć sposób na kapitalnie dysponowanego Roberta Lewandowskiego. Polak w ostatnich dwóch meczach Bundesligi zdobył trzy bramki, w tym bardzo ważną przeciwko Borussii i przepiękną w spotkaniu z Eintrachtem i stał się najgroźniejszą bronią Bawarczyków. Mistrzowie Niemiec również mają się kogo bać, vis a vis Roberta, Jackson Martinez zdobył w tej edycji Ligi Mistrzów już pięć bramek, czyli o dwie więcej od Polaka. Jego forma po kontuzji stoi jednak pod znakiem zapytania, na szczęście dla portugalskich kibiców Kolumbijczyk jest już zdrowy i będzie mógł zagrać.