Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
19:53

Już za chwilę na naszej stronie pojawią się materiały pomeczowe z Gliwic. Zamykamy naszą relację LIVE, za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

95'

KONIEC MECZU! Podbeskidzie dowiozło do końca korzystny rezultat i pokonuje Piasta Gliwice 2:1.

95'

Bardzo groźnie uderzał z dystansu Cisse, piłka minimalnie nad poprzeczką!

94'

Strzał Szeligi zablokowany przed polem karnym bielszczan.

93'

Kolejna dziś groźna akcja Ziveca zakończona zbyt mocnym, niecelnym strzałem.

92'

Po stałym fragmencie gry nie było zagrożenia, ale Piast wciąż zamyka Podbeskidzie na ich połowie.

92'

Mazan w starciu z Szeligą wybija piłkę na rzut rożny.

90'

Sędzia doliczył aż pięć minut!

90'

Mieliśmy przerwę w grze, bo na murawie zwijał się z bólu Górkiewicz.

88'

Żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola ukarany Adam Pazio.

88'

Groźna kontra Podbeskidzia! Deja zgrywał piłkę w polu karnym do Kołodzieja, ale jego strzał został zablokowany.

86'

Ależ przycisnął Piast! Po podaniu Zivca w wymarzonej sytuacji znalazł się Kędziora, który z bliskiej odległości posyła piłkę nad poprzeczką! Gliwiczanie nabrali wiatru w żagle!

86'

W zamieszaniu w polu karnym Podbeskidzia po podaniu Mokwy najlepiej odnalazł się debiutujący w pierwszej drużynie Piasta Ciechański, który celnym strzałem pokonał Zajaca. Wydaje się, że Słowak mógł spisać się w tej sytuacji lepiej.

84'

GOOOOL DLA PIASTA! DANIEL CIECHAŃSKI!

83'

Znakomita szansa Piasta na kontaktowego gola! Zivec z ostrego kąta trafił w słupek, a po dobitce Kędziory piłka poszybowała nad bramką.

81'

Fatalne podanie Hanzela do Kędziory i piłka wychodzi poza boisko. Kibice Piasta wygwizdali swojego zawodnika.

79'

Z dystansu uderzał Ciechański, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Zajac.

76'

Ostatnią zmianę przeprowadza też Ojrzyński. Adam Deja zastępuje Korzyma, co wysyła nam jasny znak: "Górale" będą bronić korzystnego rezultatu.

74'

Ostatniego asa z rękawa wyciąga trener Garcia. Za Murawskiego wejdzie Konstantin Vassiljev.

73'

Po dośrodkowaniu Zivca groźnie głowkował Ciechański, ale piłkę pewnie złapał Zajac.

70'

Druga zmiana w Piaście. Janczyka zastępuje powracający do gry po kontuzji Wojciech Kędziora.

68'

Kapitalna akcja rezerwowego Podbeskidzia! Malinowski przeprowadził rajd lewą stroną, zszedł z piłką do środka i oddał piękny strzał prawą nogą, po którym piłka wpadła pod poprzeczkę obok rozpaczliwie interweniującego Rusova.

67'

GOOOOOL, 2:0! ALEŻ STRZAŁ MALINOWSKIEGO!

65'

Horvath sfaulował ostro Kolcaka, za co obejrzał żółtą kartkę.

64'

Pomocnik Podbeskidzia uderzył lewą nogą w lewy róg bramki Piasta i oszukał Rusova, który rzucił się w przeciwną stronę.

63'

GOOOOOL DLA PODBESKIDZIA! DARIUSZ KOŁODIZEJ TRAFIA Z 11 METRÓW!

63'

Rzut karny dla Podbeskidzia! Techniczny błąd popełnił Moskwik, który zagrał ręką w szesnastce Piasta!

62'

Stuprocentowa okazja Zivca! Pomocnik Piasta otrzymał piłkę w polu karnym po kiksie Kolcaka, ograł Górkiewicza, ale w sytuacji sam na sam trafił w Zajaca.

60'

Kolejna roszada Leszka Ojrzyńskiego. Demjana zmienił Idrissa Cisse.

58'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Debiutant Daniel Ciechański zastępuje Kamila Wilczka, któremu trener dał odpocząć przed meczem z Górnikiem.

58'

Z około 35 metrów przymierzył Moskwik, ale piłka minęła bramkę "Górali".

58'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Zivec, a piłkę na rzut rożny wypiąstkował Zajac.

55'

Duet Słowaków w polu karnym Piasta! Demjan zgrywał do Mazana, ale jego mocny strzał został zablokowany przez obrońców.

52'

Dynamiczną akcję lewą stroną przeprowadził Malinowski, zagrywał w pole karne do Demjana, ale ten nie zdołał opanować piłki.

50'

W polu karnym piłkę w dogodnej okazji do strzału miał Szeliga, ale jego uderzenie lewą nogą było bardzo niedokładne.

49'

Mecz w Gliwicach ogląda 2103 widzów.

46'

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze gospodarzy.

46'

Mamy zmianę w ekipie gości. Przeciętnie grającego Trochima zmienił Piotr Malinowski.

18:48

W Gliwicach oglądamy dosyć szybki, wyrównany mecz. Nieznaczną przewagę ma Piast, który stworzył sobie więcej groźnych sytuacji pod bramką Zajaca. Obu stronom brakuje jednak przede wszystkim dokładności w kreowaniu akcji ofensywnych. Liczymy, że po przerwie będzie pod tym względem lepiej. Wracamy za kilkanaście minut.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Piast bezbramkowo remisuje z Podbeskidziem.

45'

Z rzutu wolnego strzelał lewą nogą Wilczek, ale źle trafił w piłkę i ta ugrzęzła w murze.

45'

Ładna akcja Podbeskidzia. Lenartowski zgrał piłkę przed pole karne do Kołodzieja, a ten huknął lewą nogą. Rusov z trudem sparował jego uderzenie na rzut rożny.

40'

Mazan ostro potraktował wślizgiem Mokwę. Słowak zasłużenie ukarany żółtą kartką.

36'

Dośrodkowywał z lewej strony Osyra, a tuż przed bramką minimalnie minął się z piłką Janczyk.

34'

Znakomita akcja Ziveca! Pomocnik Piasta ściął akcję do środka boiska i oddał bardzo groźny strzał prawą nogą, jednak Richard Zajac popisał się dużym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.

33'

Mecz nadal toczony jest w niezłym tempie, jednak w ostatnich minutach obu stronom brakuje dokładności w rozegraniu akcji. Przy piłce częściej utrzymuje się Piast.

29'

Piast zamknął przez chwilę Podbeskidzie na własnej połowie, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło - centrę Mokwy z łatwością wyłapał Zajac.

27'

W pole karne miękko wrzucał piłkę Kołodziej, a ta wpadła wprost w ręce Rusova.

24'

Lenartowski posłał bardzo dobre prostopadłe podanie do Korzyma, ten wpadł w pole karne i uderzył po ziemi, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Piasta.

22'

Po stracie Trochima z kontrą wyszedł Janczyk, ale napastnika Piasta w ostatniej chwili powstrzymał w polu karnym Kolcak.

20'

Po dośrodkowaniu na piąty metr w poprzeczkę główkował Robert Demjan!

19'

Moskwik powstrzymał przy linii bocznej szarżującego Pazio, "Górale" będą wykonywali rzut rożny.

17'

Po zgraniu od Korzyma w pole karne wszedł Demjan, w starciu z Osyrą padł na murawę, ale nie może być mowy o rzucie karnym.

16'

Długą akcję Piasta zakończył strzałem zza pola karnego Wilczek, jednak Zajac nie musiał nawet interweniować.

13'

Z dystansu strzelał Szeliga, jednak bardzo niedokładnie.

11'

Spotkanie w Gliwicach toczy się w szybkim, dobrym tempie. Oby tak dalej.

11'

Z dystansu strzelał Kołodziej. Trafił w bramkę, ale Rusov bez problemów złapał piłkę.

10'

Goście znów zaatakowali po stałym fragmencie gry - tym razem po centrze Trochima główkował Korzym, ale piłka przeleciała nad bramką.

9'

Jak na razie atmosfera meczu w Gliwicach przypomina sparing, ale na trybunach właśnie zjawił się "młyn" gospodarzy. Za chwilę fani Piasta rozpoczną dopingować swój zespół.

8'

Kolejna okazja Piasta! Po szybkiej wymianie podań gospodarze rozklepali obronę Podbeskidzia i przed szansą w polu karnym stanął Szeliga, który w sytuacji sam na sam trafił prosto w Zajaca!

8'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Dawid Janczyk "urwał się" na prawej stronie Robertowi Mazanowi, wszedł z piłką w pole karne, ale jego strzał po ziemi minimalnie minął słupek!

5'

Zza pola karnego próbował strzelać Murawski, ale jego próbę zablokowali obrońcy Podbeskidzia.

3'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Górkiewicz, jednak zrobił to bardzo niecelnie.

2'

Pierwsza akcja Podbeskidzia. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Trochim, w polu karnym próbował zastawiać się Korzym, ale nie przejął piłki.

1'

GRAMY! Od środka rozpoczęli "Górale"

17:58

Na murawę wychodzą właśnie piłkarze obu zespołów, którzy zagrają dziś w jednolitych strojach - Piast w niebieskich, Podbeskidzie w czerwonych.

17:55

Na kilka minut przed rozpoczęciem zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu.

17:52

17:48

W drużynie "Górali" na pewno nie zobaczymy dziś na boisku m.in. Bartłomieja Koniecznego, Pavola Stano, Marka Sokołowskiego, Macieja Iwańskiego, Sylwestra Patejuka, Piotra Tomasika czy Bartosza Śpiączki.

Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Szymon Jarosz, Frank Kwame Adu, Adam Deja, Idrissa Cisse, Krzysztof Chrapek, Piotr Malinowski.

17:45

W osiemnastce meczowej gospodarzy zabrakło dziś m.in. Gerarda Badii, Piotra Brożka, Heberta czy Rubena Jurado, którym trener Angel Perez Garcia dał odpocząć przed derbowym starciem w lidze z Górnikiem Zabrze.

Rezerwowi Piasta: Jakub Szumski, Wojciech Kędziora, Carles Martinez, Tomasz Podgórski, Konstantin Vassiljev, Daniel Ciechański, Adrian Klepczyński.

17:42

Po drugiej stronie barykady debiutu doczeka się inny Słowak, lewy obrońca Robert Mazan. Piłkarz, który zimą został bohaterem najdroższego transferu w historii Podbeskidzia (około pół miliona złotych) jak dotąd nie rozegrał w Ekstraklasie ani jednej minuty.

17:41

W drużynie gospodarzy zadebiutuje bohater jednego z głośniejszych zimowych transferów w polskiej Ekstraklasie - bramkarz Dobrivoj Rusov. Słowak pozyskany za 600 tys. złotych ze Spartaka Trnava w lidze przegrywa rywalizację z Jakubem Szmatułą, ale trener Garcia chce sprawdzić jego formę w Pucharze Polski.

17:39

Jak widać w zamieszczonych obok wyjściowych składach, Angel Perez Garcia i Leszek Ojrzyński zdecydowali się na dokonanie kilku zmian w porównaniu do meczów ligowych. Co ciekawe, zarówno gospodarze jak i goście wystąpią w ustawieniu z dwoma napastnikami. Wygląda to ofensywnie - przynajmniej na papierze.

17:37

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE ze stadionu w Gliwicach, gdzie Piast zmierzy się z Podbeskidziem w ramach pierwszego pojedynku dwumeczu w ćwierćfinale Pucharu Polski.