Wtorek, 21 października 2014, godz. 20:45
FC PortoFC Porto
2 : 1
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
22:40

Na koniec dodam jeszcze, że w drugim meczu tej grupy Szachtar rozgromił BATE Borysów aż 7:0! Żegnam się z państwem i zapraszam na jutrzejsze relacje. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

22:39

Porto umocniło się na prowadzeniu w grupie H, natomiast Athletic nie wygrał już od 9 spotkań i jest ostatni w tabeli.

22:37

Bilbao starczyło dziś sił tylko na 20 pierwszych minut drugiej połowy. Było to za mało na gospodarzy, którzy byli dziś po prostu lepsi.

92'

Koniec! Porto pokonuje Athletic 2:1!

91'

Tym czasem okazja dla Porto. Brahimi dograł do Martineza na 11 metr, ale Kolumbijczykowi zabrakło precyzji i strzelił niecelnie.

90'

2 minuty doliczone. Czy Athletic stać jeszcze na ostatni zryw?

89'

Strzał z dystansu Martineza wylądował na trybunach i to wcale nie w pierwszym rzędzie.

89'

87'

Ostre wejście Gurpegiego w Torresa. Bask nie mógł uniknąć żółtka za to wejście.

85'

Rzut wolny z drugiej strony. Po dośrodkowaniu Quaresmy, plecami próbował Martins Indi. Pewnie wyłapał to Iraizoz.

84'

Benat dośrodkowuje z wolnego prosto na głowę Laporte'a. Baskijski obrońcy uderzył jednak prosto w Fabiano!

82'

I oglądamy ostatnią zmianę w meczu. Na placu pojawił się młodziutki Oliver Torres, który zmienił Cristiana Tello.

80'

Sandro dośrodkowuje do Martineza, który ładnie się złożył do nożyc. To było efektowne, ale bardzo niecelne.

78'

Quaresma ponownie próbował uderzać z rogu pola karnego, ale nie dokręcił piłki i Iraizoz tylko odprowadził ją wzrokiem.

75'

Quaresma zszedł do środka i uderzył z 16 metrów. Strzał był mocny ale przeszedł pod ręką Iraizoza, który zdecydowanie powinien się lepiej zachować.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ wejście Quaresmy! 2:1!

73'

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Na murawie w miejsce Mikela Rico melduje się Carlos Gurpegi.

72'

Drugiej zmiany dokonuje trener Lopetegui. Za gasnącego z każdą chwilą Casemiro wchodzi nie kto inny jak Ricardo Quaresma

68'

Dobra okazja dla Muniaina, który z ostrego kąta wyraźnie chybił.

64'

Trener Porto reaguje na problemy z wyprowadzeniem piłki i wprowadza Nevesa, który zmienia Quintero.

65'

Rico został minięty przez Martineza i musiał ratować się faulem za co zasłużenie otrzymał żółty kartonik.

63'

Groźna odpowiedź gospodarzy. Świetnie Martinez obrócił się z piłką, oddał do Quintero, który świetnie wyłożył piłkę Tello. Strzał Hiszpana jednak zbyt anemiczny i niezła szansa zaprzepaszczona.

60'

...i Susaeta

60'

Tuż po bramce byliśmy świadkami małej przepychanki, po której żółtymi kartkami ukarani zostali Danilo...

60'

Rico próbował płaskim strzałem z dystansu zaskoczyć Fabiano, ale Brazylijczyk pewnie łapie piłkę.

59'

Fatnastyczne podanie Benata do Guillermo, który świetnie poradził sobie z opieką 3 obrońców Porto i pewnie pokonał Fabiano!

58'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Guillermo Fernandez doprowadza do wyrównania!

55'

Brahimi wypuścił Sandro lewą stroną, ten huknął z dystansu ale trafił prosto w nogi Etxeity.

53'

Benat prosto w mur.

52'

De Marcos faulowany przez Brahimiego na 20 metrze i będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego

51'

Fernandez łatwo ograł Maicona i stanął oko w oko z Fabiano, który świetnie wyczekał go do końca i skutecznie interweniował.

50'

Potężny strzał z dystansu oddał Quintero! Iraizoz bez ryzyka wypiąstkował piłkę daleko od własnej bramki.

45'

Goście nie mają już nic do stracenia więc Valverde posyła do boju także Muniaina w miejsce San Jose. To zdecydowanie ofensywna zmiana.

45'

Trener Valverde zdecydował się na zmianę już w przerwie, nieoczekiwanie boisko opuścił Aduriz, a w jego miejsce n boisku pojawił się Benat Etxebarria.

45'

Oba zespoły już wróciły na boisko, czekamy na dalsze emocje!

21:41

Porto miało wyraźną przewagę przez większość meczu, co udało im się udokumentować bramką do szatni. Bilbao skupiło się na obronie, choć przy odrobinie szczęścia (strzał w słupek) mogli prowadzić.

46'

Sędzia Skomina doliczył jedną minutę i już zakończył pierwszą połowę.

45'

"Smoki" ładnie poklepali przed polem karnym, Quintero dogrywał chyba do Martineza, wyszła z tego fantastyczna asysta do Herrery. Meksykanin ładnym technicznym strzałem pokonał Iraizoza.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Herrera z pola karnego zdobywa bramkę do szatni dla Porto!

43'

Susaeta uderzał z dystansu, ale miał bardzo trudną piłkę i pomylił się o kilka metrów.

42'

Tello wpadł z piłką w pole karne i dograł do Brahimiego. Algierczyk ograł pierwszego rywala, ale już obok niego było kilku innych i nic z tej akcji nie wyszło.

40'

Tello świetnie wyłożył piłkę Danilo, który mocno uderzył z ostrego kątą, ale tylko w boczną siatkę.

38'

Niepewne wyjście Fabiano pozostało bez konsekwencji, obrońcom udało się wybić.

37'

Celowe zagranie ręką Danilo zasługiwało na żółtą kartkę, ale prawemu obrońcy Porto się upiekło.

35'

Quintero dobrze współpracuje z Martinezem, ale napastnik gospodarzy jest bardzo pieczołowicie pilnowany przez hiszpańskich obrońców, którzy nie pozostawiają mu wiele miejsca.

31'

Świetny drybling Quintero, dobrze dograł na piąty metr do Martineza. Kapitalny wślizg de Marcosa ratuje zespół.

29'

Głupia strata Laporte i San Jose musiał faulem zatrzymać szarżującego Brahimiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

27'

Szybka odpowiedź gości, Martinez wpadł w pole karne i przewrócił się trącony przez Laporte. Bardzo podobna sytuacja do tej z Adurizem i sędzia znów nie zareagował.

27'

Bardzo ładna zespołowa akcja Athleticu, którą kończy strzałem San Jose. Mocne uderzenie prostym podbiciem ląduje na słupku!

24'

Tello zmienił stronę, dobrze dryblował, ale jak to on, zdecydowanie za długo. Na koniec niepotrzebnie zdecydował się na strzał z dystansu, który minął bramkę o dobre 7 metrów.

23'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Maicon za taktyczny faul na Susaecie.

21'

Ostre starcie w polu karnym - Marins Indi bez pardonu wszedł barkiem w Aduriza, który upadł w polu karnym. Sędzia słusznie nie użył gwizdka.

17'

Quintero spróbował szczęścia z dystansu, ale jego strzał był za słaby i Iraizoz pewnie to wyłapał.

16'

Porto ma wyraźną przewagę optyczną, ale obrońcy Athleticu grają dziś bardzo czujnie i pewnie przerywają akcje gosodarzy.

12'

Casemiro dobrze wypuścił Danilo, który groźnie dośrodkował. Iraizoz poślizgnął się i spanikowany Exteita niepewnie wybił na aut.

10'

Ładny przerzut Martinsa Indiego przez całe boisko do Quintero, skrzydłowy gospodarzy źle przyjął i "Smoki" tracą piłkę.

7'

Casemiro wślizgiem przejął piłkę pod polem karnym gości, dograł do Martineza. Kolumbijski napastnik z kilku metrów nie trafił w bramkę.

6'

Dwójkowa akcja Tello i Marineza, jednak nie było do kogo dograć w polu karnym i od bramki Athltic.

4'

Aduriz prostopadle do Susaety, ale Maicon był czujny i wybił na aut

2'

Piłkę w środku przejął Tello, minął de Marcosa i dośrodkował, ale wybija na rzut rożny San Jose.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego Damira Skominy i rozpoczynają gospodarze.

20:43

Piękna oprawa na Estadio do Dragao, hymn Champions League odegrany i za chwilę zaczynamy!

20:41

Piłkarze czekają w tunelu, a na stadionie rozbrzmiewa hymn "Smoków".

20:36

Natomiast trener Ernesto Valverde na ławce pozostawił dziś następujących graczy: Herrerin, Aurtenentxe, Etxebarria, Gurpegi, Iraola, Munian, Viguera.

20:34

Znamy już pierwsze jedenastki obu drużyn, czas poznać rezerwowych, zaczynając od gospodarzy: Fernandez, Aboubakar, Adrian, Marcano, Neves, Quaresma, Torres.

20:29

Znacznie lepiej idzie Porto, które zajmuje obecnie drugą pozycję w lidze. Jednakże w weekend odpadli z Pucharu Portugalii, przegrywając 1:3 ze Sportingiem Lizbona.

20:28

Athletic Bilbao z pewnością nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W lidze hiszpańskiej są tuż nad strefą spadkową, nie idzie im też w Lidze Mistrzów. Fatalnie spisują się zwłaszcza na wyjazdach, gdzie przegrali wszystkie dotychczasowe mecze.

20:18

W grupie H po dwóch kolejkach prowadzi FC Porto z 4 punktami na koncie, Athletic jest na ostatnim miejscu z zaledwie jednym oczkiem. W drugim dzisiejszym meczu tej grupy BATE Borysów podejmie u siebie Szachtara Donieck.

20:14

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi