Wtorek, 21 października 2014, godz. 20:45
3 : 1
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
1. połowa2 : 0
22:38

Po pierwszej połowie można było domyślać się, że Barcelona będzie oszczędzać siły na El Clasico i tak się też stało. Luis Enrique zdjął z boiska Neymara, Messiego i Iniestę, a w końcówce Ajax zaatakował, co przyniosło gola kontaktowego i sporą dawkę emocji. Niespodzianki jednak nie było - kontra zapewniła "Blaugranie" dwubramkowe zwycięstwo i bardzo zbliżyła do wyjścia z grupy. To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

95'

Koniec meczu!

94'

No i jest po meczu! Świetna kontra Barcelony, Pedro do Rakiticia, Rakitić do Munira, Munir do Rafinhi, Rahinha do Sandro, a ten trafia do bramki! Ter Stegen bez szans.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! SANDRO!

93'

Znów próbował Alves, bardzo mocno, ale po raz kolejny nad bramką.

92'

Znów faulowany Rakitić. Chorwat zapewnia kolegom z defensywy spokój w końcówce.

91'

Cztery minuty doliczył do tego meczu szkocki arbiter.

90'

Kontra Barcelony, Rakitić faulowany przez Riedewalda i mamy żółtą kartkę dla zawodnika Ajaxu.

90'

Znakomicie powalcyzł teraz El Ghazi, ale ostatecznie powstrzymał go jeden z obrońców.

89'

Znakomicie powalczył teraz w polu karnym Milik, zastawił się i dograł piłkę przed bramkę, tam dopadł do niej El Ghazi i z bliska pokonał Ter Stegena. Będą jeszcze emocje na Camp Nou!

89'

GOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAXU! EL GHAZI!

87'

Schoene znakomicie ograł Daniego Alvesa i Brazylijczyk ucieka się do faulu. Dziwne, że nie było tu żółtej kartki.

86'

Alves był faulowany przez Schoene, później sam podszedł do rzutu wolnego, ale uderzył wysoko nad bramką.

83'

Znakomicie urwał się teraz lewą stroną Sandro, minął dwóch rywali i dograł wzdłuż bramki, lecz Veltman bardzo dobrze ubiegł Munira!

83'

Strzału z pierwszej piłki próbował teraz Rafinha, lecz piłka przeleciała bardzo daleko od bramki.

82'

Znakomicie rozpoczął grę Ter Stegen, Barcelona wyszła z kontrą trzech na dwóch, lecz źle rozwiązał tę akcję Munir - zwolnił i oddał strzał, skończyło się tylko na rzucie rożnym.

80'

Żółtą kartką ukarany teraz Pedro, który wszedł wślizgiem w nogi Andersena.

80'

Andersen minął jednego z rywali, ale po chwili powalił go Pique. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

79'

Dośrodkowanie Pedro wzdłuż bramki Ajaxu (lub zła próba strzału), nie doszedł jednak do piłki żaden z partnerów.

76'

Można było się tego spodziewać - Rafinha zastępuje Andresa Iniestę.

75'

Miał teraz swoją okazję Ajax! El Ghazi dobrze dograł do Klaassena, ten posyła jednak piłkę nad poprzeczką.

75'

Pique dobrą minutę czeka już na wejście na boisko, a arbiter nie reaguje...

73'

Ostatnia zmiana w Ajaxie. Sigthorssona zastępuje El Ghazi.

73'

Zderzyli się głowami Pique i Milik, mocniej ucierpiał Hiszpan.

71'

Iniesta wycofuje piłkę do Rakiticia, ten uderza bardzo mocno, ale wprost w Cillessena.

71'

Milik próbował znaleźć Sigthorssona, lecz dograł niedokładnie i bez problemu złapał piłkę Ter Stegen.

70'

Próba prostopadłego podania w wykonaniu Iniesty ląduje w rękach Cillessena.

69'

Żółta kartka dla Van Rhijna, który ostro potraktował Munira.

69'

Schoene trafia w jednoosobowy mur, piłkę ma Barcelona.

68'

Milik w starciu z Pique wywalczył rzut wolny. Do bramki jest jednak dość daleko.

67'

Teraz już nie mamy najmniejszych możliwości, że to oszczędzanie piłkarzy przed meczem z Realem. Z boiska schodzi bowiem... Messi. Zamiast niego na murawie pojawia się Munir.

66'

Sigthorsson ambitnie ruszył lewą stroną, ale ostatecznie stracił piłkę.

63'

Pique! Fatalny kiks hiszpańskiego obrońcy i omal nie trafia on do własnej bramki!

62'

Luis Enrique oszczędza Neymara na Gran Derbi. Brazylijczyka zmieni Sandro.

61'

Akcja Barcelony lewą stroną boiska, dośrodkowanie Alby zostało jednak wybite.

60'

Indywidualna akcja Neymara, Brazylijczyk stracił jednak piłkę.

59'

Messi próbował uderzać z ostrego kąta z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad bramką.

58'

Zabawił się z Viergeverem Alves, założył rywalowi siatkę i był faulowany.

56'

Druga roszada w Ajaxie, 18-letni Riedewald zmienia Zimlinga.

55'

Niezła akcja Ajaxu, kompletnie niepilnowany był Van Rhijn, lecz uderzył obok słupka!

55'

Rajd Milika lewą stroną, próba przerzutu do Schoene, było to jednak podanie niecelne.

54'

Przewrócił się teraz w polu karnym Alba, lecz gwizdek sędziego milczy.

52'

Messi! Fenomenalny rajd Argentyńczyka na małe przestrzeni w polu karnym, ale strzał Messiego wylądował tylko na bocznej siatce!

51'

Dwa dośrodkowania Alvesa z prawej strony boiska, ale radzą sobie z nimi Moisander i Veltman.

49'

Gol Messiego, ale był spalony! Świetne uderzenie zza pola karnego oddał Pedro, Cillessen odbił piłkę przed siebie, a Argentyńczyk bez problemu trafił do siatki. Chorągiewka arbitra słusznie powędrowała w górę.

49'

Rakitić zdołał dograć w pole karne do Messiego, lecz Argentyńczyka zdołał powstrzymać Moisander.

48'

Niezłe dośrodkowanie Andersena w pole karne, ale czujny był Ter Stegen. Golkiper Barcelony wyszedł z bramki i złapał piłkę.

47'

Messi zszedł z piłką wzdłuż linii pola karnego i uderzył lewą nogą tuż sprzed szesnastki. Piłka przeleciała nad bramką.

46'

Pojawia się na boisku Arkadiusz Milik! Polak zmienia Ricardo Kishnę.

45'

Gramy!

21:45

Znakomita akcja Iniesty

21:33

Spotkanie na Camp Nou przebiega dokładnie tak, jak wszyscy się spodziewali. Barcelona spokojnie kontroluje grę i jest zespołem o klasę lepszym od Ajaxu. Przyspieszenie Messiego, Neymara i Iniesty wystarczyło do dwubramkowego prowadzenia, choć szkoda fenomenalnego rajdu Hiszpana - mielibyśmy jednego z najładniejszych goli całego sezonu. Ajax nieźle zagrał w końcówce, lecz pięć minut niezłej gry to zdecydowanie za mało na "Blaugranę". Na drugą część meczu zapraszamy za niespełna kwadrans.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Teraz z dystansu uderzał van Rhijn, lecz i on nie trafił w światło bramki.

43'

Sightorsson! Mocny strzał Islandczyka, piłka odbija się jeszcze od Bartry i przelatuje tuż obok słupka!

43'

Miał teraz Ajax rzut rożny, ale dobrze wybił piłkę Pique.

41'

Zła próba z dystansu Zimlinga, piłka przelatuje obok słupka. Ta akcja mogła skończyć się dużo lepiej.

39'

Fenomenalny rajd Iniesty! Hiszpan minął kilku rywali i wyszedł sam na sam z Cillessenem, lecz przegrał pojedynek z golkiperem!

37'

Mógł odpowiedzieć teraz Ajax, Kishna odebrał piłkę Pique, lecz zdołał naprawić swój błąd.

35'

Kolejne z serii nieudanych dośrodkować Alvesa. Brazylijczyk jest na razie jednym z najsłabszych ogniw Barcelony.

34'

Schoene próbował zagrać na lewą stronę do Andersena, lecz było to podanie zbyt mocne i Andersen nie opanował piłki.

32'

Ostry wślizg Veltmana w nogi Neymara i zasłużona żółta kartka.

31'

Messi znów świetnie utrzymał się przy piłce w polu karnym, ale nie dał rady dograć do Rakiticia.

30'

FC Barcelona - Ajax amsterdam

29'

Pedro! Świetna okazja dla Barcelony, ale piłka trafia w słupek! Znakomita kontra Barcelony, wyprowadził piłkę Messi, mądrze przepuścił ją Neymar, a Pedro z lewej strony obija słupek!

29'

Dwójkowa akcja Messiego i Iniesty, ale Leo nie zdołał oddać piłki koledze. Dobrze interweniował Van Rhijn.

26'

Ależ zabawił się teraz z Klassenem Messi! Gracz Ajaxu musiał ratować się faulem.

25'

Drugi raz przyspieszyła Barcelona i mamy drugiego gola. Dobry odbiór Mascherano, podanie do Iniesty, ten kapitalnie zagrywa do Messiego, a Argentyńczyk podwyższa prowadzenie gospodarzy, choć bliski dobrej interwencji był Cillessen.

24'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY, MESSI!

22'

Pique nie zrozumiał się z Alvesem i napędził sobie nieco kłopotów, lecz ostatecznie po nodze Andersena wybił piłkę na aut.

22'

Ambitnie powalczył teraz Pedro, później przeprowadził dwójkową akcję z Bartrą, lecz ostatecznie nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

21'

Spokojnie rozgrywa piłkę Barcelona. Mecz wygląda na razie dokładnie tak, jak wszyscy się spodziewali.

19'

Fatalna próba dośrodkowania Alvesa. Wyszedł z tego strzał, który wyłapał Cillessen.

18'

18'

Bartra najpierw znakomicie odebrał piłkę na połowie rywala, aby po chwili ją stracić. Z kontry Ajaxu wyszło jednak niewiele.

18'

Próba dwójkowej akcji Sighthorsson z Kishną, ten drugi nie zdołał jednak opanować piłki i ta wyszła poza linię boczną.

16'

Ajax stara się wyjść wyżej na połowie rywali, ale efektem jest tylko seria rzutów z autu dla "Barcy".

14'

Kolejne długie podanie do Alby, lecz Hiszpan przegrywa pojedynek z obrońcą.

12'

Messi! Miał teraz Argentyńczyk szansę na swojego gola, lecz uderzył zbyt wysoko. Świetnym podaniem popisał się w tej akcji Bartra.

11'

Świetne zagranie Iniesty do Daniego Alvesa, lecz Brazylijczyk najpierw miał nieco problemów z opanowaniem piłki, a później źle dośrodkował.

10'

Dogranie w pole karne do Jordiego Alby, ten stara się dograć do jednego z kolegów, ake piłkę wybijają rywale.

8'

Błyskawiczna, przepiękna akcja Barcelony. Rakitić zagrywa do Pedro, ten oddaje piłkę Messiemu, Argentyńczyk przyspiesza, mija rywala, wykłada piłkę Neymarowi, a Brazylijczyk bez problemu pakuje ją do siatki!

7'

7'

GOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! NEYMAR!

7'

Niedokładne dogranie Jordiego Alby w pole karne w kierunku Pedro, stoperzy Ajaxu bez problemu wybijają piłkę.

6'

Kolejne długie podanie, tym razem Pique szukał Neymara, ale Brazylijczyk był na minimalnym spalonym.

5'

Ajax broni się całym zespołem na własnej połowie. Gospodarze starają się przerzucać piłki na skrzydła, lecz na razie nie zdaje to egzaminu.

4'

Długi przerzut na lewą stronę do Jordiego Alby, lecz ten nie zdołał dojść do piłki. Od bramki zacznie Cillessen.

3'

Kolejny spokojny atak Barcelony. Dani Alves pobawił się trochę z piłką, stracił ją, lecz był faulowany.

2'

Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze rozpoczęli od spokojnego ataku pozycyjnego. Po dłuższym podaniu dobrze interweniował Van Rhijn.

1'

Od środka rozpoczęła Barcelona, grająca w tradycyjnych, granatowo-bordowych strojach. Ajax na czerwono-biało.

20:46

Gramy!

20:44

Obie drużyny pozują do zdjęcia przy banerze No to racism. Za chwilę początek spotkania.

20:42

Zawodnicy i sędziowie wychodzą już na boisko. Tradycyjnie słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

20:39

Piłkarze czekają już w tunelu, a z głośników leci hymn Barcelony.

20:32

Frank De Boer i Luis Enrique w latach 1999-2003 byli klubowymi kolegami w Barcelonie. Który z nich wyjdzie zwycięsko z dzisiejszego starcia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

20:05

- Chcę zobaczyć wiele radości i przyjemności z gry. Możemy uzyskać w tym meczu dobry wynik, przekonaliśmy się o tym w zeszłym roku. Musimy jednak zagrać na naszym najwyższym poziomie. Barcelona jest na wyższym poziomie od nas i ma więcej doświadczenia. Gra tutaj jest trudna dla każdego zespołu. Ciężko wywieźć stąd punkty, ale będziemy próbować - ocenił z kolei Frank de Boer, szkoleniowiec Ajaksu.

20:04

Będziemy musieli zagrać na najwyższym poziomie, aby ich pokonać. Oni mają wiele atutów, w zeszłym sezonie stworzyli Barcelonie wiele problemów. To nasz trzeci mecz. Wcześniej jeden wygraliśmy, a jeden przegraliśmy, więc ten jest bardzo ważny. Gramy u siebie i ten pojedynek może być kluczowy w kontekście awansu - mówił przed meczem Luis Enrique, trener Barcelony.

20:03

Rezerwowi Ajaksu: Boer, Riedewald, Denswil, Duarte, Milik, El Ghazi, Menig.

20:03

Rezerwowi Barcelony: Bravo, Montoya, Xavi Hernández, Rafinha, Samper, Ramírez, El Haddadi.

20:03

Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się ze sobą w fazie grupowej poprzedniej edycji Champions League. Wówczas na Camp Nou Barcelona wygrała 4:0, z kolei w rewanżu lepsi okazali się piłkarze Ajaksu, którzy zwyciężyli 2:1.

20:02

Z kolei Holendrzy mają na swoim koncie dwa remisy, które w stosunku 1:1 zanotowały zarówno z PSG, jaki i APOELEM.

20:00

Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują w grupie F drugie miejsce po zwycięstwie z APOELEM 1:0 oraz porażce z PSG 2:3 w meczu poprzedniej kolejki.

19:59

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Barcelona - Ajax LIVE! Ważna rozgrzewka przed El Clasico.

19:58

19:57

Gorąco witamy i zapraszamy wszystkich na Camp Nou, gdzie Barcelona zagra z Ajaksem Amsterdam w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów!