Paris Saint-GermainParis Saint-Germain
22:37

Już za chwilę na naszej stronie pojawi się szerszy opis spotkania w Amsterdamie. Kończymy za to relację LIVE, a za uwagę dziękuje Wam Przemysław Drewniak.

22:36

Po pierwszej połowie wydawało się, że Ajax nie będzie miał w starciu z PSG wiele do powiedzenia. Goście w pełni kontrolowali pojedynek na Amsterdam ArenA, a gdyby nie zmarnowali kilku świetnych szans na podwyższenie rezultatu, rozstrzygnęliby o losach meczu już na początku drugiej połowy. Później jednak do głosu zaczął dochodzić Ajax, a wyrównanie padło po znakomicie wykonanym rzucie wolnym przez Lasse Schoenego.

92'

KONIEC MECZU! Ajax remisuje z Paris Saint-Germain 1:1.

93'

Mnóstwo prostych błędów popełniają teraz paryżanie. Gospodarze nie potrafią jednak tego wykorzystać.

90'

Sędzia dolicza jeszcze dwie minuty.

88'

Boilesen szukał dośrodkowaniem w pole karne głowy Milika, ale piłka była zawieszona zbyt wysoko, by Polak sięgnął piłkę.

87'

Piąstkował poza polem bramkowym Cillessen, a na strzał z pierwszej piłki do pustej bramki zdecydował się Pastore. Udało mu się przelobować zarówno golkipera Ajaksu, jak i jego bramkę.

85'

Agresywne wejście w pole karne Lavezziego, ale kończy się tylko na rzucie rożnym dla PSG.

84'

W polu karnym znalazł się z piłką Cavani, ale jeden z obrońców gospodarzy zablokował jego strzał.

81'

... a za Verrattiego wchodzi Javier Pastore.

81'

Dwie zmiany także w PSG. Lucasa zmienia Ezequiel Lavezzi...

81'

Jest Arek Milik! Polak debiutuje w Lidze Mistrzów, zmieniając strzelca bramki.

81'

Ibrahimović "uruchomił" wchodzącego w pole karne van der Wiela, ale obrońcy powstrzymali jego próbę dośrodkowania do Lucasa.

79'

Boilesen! Obrońca Ajaksu ograł przed polem karnym dwóch zawodników PSG, oddał strzał, ale piłka ewidentnie zeszła mu z nogi.

78'

SCHOENE, ALEŻ BYŁO BLISKO!! Kolejny fantastyczny strzał z rzutu wolnego, tym razem ze znacznie dalszej odległości, ale tym razem Sirigu sparował piłkę na słupek! Przycisnął teraz Ajax!

75'

Lasse Schoene zrobił to, czego nie potrafił Zlatan! Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego 28-letniego pomocnika Ajaksu "przełamało" rękawice Sirigu, który w tej sytuacji chyba był źle ustawiony. Zemściła się nieskuteczność PSG i mamy remis!

74'

GOOOOOOOOOOOOL!!!! LASSE SCHOENE!!!!

73'

A teraz podobną okazję będzie miał Ajaks. W okolicach 16. metra od własnej bramki faulował Marquinhos, za co obejrzał żółtą kartkę.

70'

Znów próbował z wolnego Zlatan i znów mu się nie udało. Tym razem na drodze stanęli mu obrońcy w murze.

69'

Kartką za protesty ukarany również El-Ghazi.

68'

Serero fauluje tuż przed polem karnym szarżującego Cavaniego i PSG będzie miało kolejną okazję z rzutu wolnego.

67'

Znakomita szansa Marquinhosa! Młody stoper PSG w tempo nabiegł na doskonałe podanie z rzutu wolnego Lucasa i spróbował strzału głową, jednak okazał się on minimalnie niecelny.

65'

Kolejne groźne wejście van der Wiela, który tym razem zdecydował się na dośrodkowanie, ale napastników PSG zdołał ubiec bramkarz gospodarzy.

63'

Lucas zagrał do wchodzącego z prawej flanki w pole karne van der Wiela, ale ten strzelił wprost w Cillessena. A chyba powinien był podać do Ibrahimovicia, który czekał na podanie tuż przed bramką Ajaksu.

61'

Schodzi z boiska Sigthorsson, ale na murawie nie pojawia się Milik, tylko skrzydłowy Anwar El-Ghazi. De Boer najwyraźniej chce zwiększyć kreatywność i dynamikę akcji swojej drużyny.

60'

Bardzo dobrze w pierwszych 10 minutach wyglądał Ajax, ale teraz inicjatywa znów leży po stronie PSG.

58'

Kolejny raz Zlatan kapitalnie podał do Lucasa, otwierając mu drogę do bramki. Brazylijczyk zbiegł do środka, uderzył, ale zrobił to zbyt słabo i Cillessen wybija piłkę na rzut rożny.

57'

Ibra znalazł dziurę w murze obrońców Ajaksu, uderzył mocno, ale znów zbyt nisko, by zaskoczyć bramkarza reprezentacji Holandii.

56'

Ibrahimović znakomicie obrócił się z piłką, ograł Veltmana, a ten chwycił go wpół i powalił na murawę. Żółta kartka i rzut wolny tuż przed polem karnym dla PSG.

54'

Zdecydowanie ciekawsze widowisko oglądamy po zmianie stron. Oby tak dalej!

53'

Zlatan! Obrońcy Ajaksu pozostawili mu teraz za dużo miejsca w polu karnym, a Szwed oddał płaski strzał, który o kilkanaście centymetrów minął słupek bramki Cillessena.

52'

Po kolejnym dośrodkowaniu Boilesena w stylu Dennisa Bergkampa chciał się zabrać z piłką w polu karnym Klaassen, ale piłka mu odskoczyła i obrońcy PSG zażegnali niebezpieczeństwo. To jest zupełnie inny Ajax niż pierwszej połowie!

51'

Znów groźnie w polu karnym PSG. Zimling wyprzedził Luiza, ale drogę do piłki w ostatniej chwili zagrodził mu van der Wiel.

49'

Rozkręcają się gospodarze! Zimling z dystansu minimalnie nad poprzeczką.

48'

Nieśmiało odpowiedział Ajax. Boilesen ostro dośrodkował z lewej stronie, ale Sirigu piąstkuje poza pola karne.

46'

ALEŻ SZANSA PSG! Odbiór na połowie Ajaksu zaliczył Ibrahimović, zagrał do Lucasa, a ten w wymarzonej sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił. Powinno być 0:2!

46'

I zaczynamy drugą połowę!

46'

Na zmianę decyduje się w przerwie trener de Boer. Viergevera zastępuje bardziej usposobiony ofensywnie Niki Zimling.

21:32

PSG w stu procentach kontroluje wydarzenia na boisku w Amsterdamie. Ajax nie miał w pierwszej połowie ani jednej klarownej okazji do pokonania Salvatore Sirigu. Gospodarzom ewidentnie brakuje pomysłu na to, jak sforsować doskonale ustawionych paryżan. Może w drugiej połowie przyda się więc Arek Milik?

45'

Koniec pierwszej połowy. PSG prowadzi w Amsterdamie z Ajaksem 1:0.

45'

Ajax próbował skontratakować, ale Klaassen został w środku pola zatrzymany przez 4 rywali... Goście jak na razie znakomicie przewidują to, jak zamierzają rozgrywać swoje akcje Holendrzy.

43'

Strzelał Schoene, ale piłka trafiła wprost w ustawionego w murze Cavaniego.

43'

Teraz będzie miał okazję Ajax. Matuidi sfaulował rywala ok. 30 metrów od swojej bramki.

42'

Świetne podanie Ibry do Matuidiego, który zbiegł do narożnika i dośrodkował, ale zrobił to zbyt głęboko o piłka padła łupem Cillessena.

39'

Kolejna próba przyspieszenia akcji przez Ajax. Schoene po stracie Luiza uderzył zza pola karnego, ale Marquinhos zablokował jego próbę.

37'

Paryżanie coraz częściej przyspieszają swoje akcje. Moisander zażegnał jedną z nich wybijając piłkę na rzut rożny, ale po dośrodkowaniu Motty nie było zagrożenia.

35'

Świetnie organizują się piłkarze PSG po stracie piłki. Ajax nie ma żadnych szans na przeprowadzenie kontrataku i nie potrafi znaleźć luki w ustawieniu gości.

33'

Szybkiego, prostopadłego zagrania do Klaassena próbował Sigthorsson, ale złe przyjęcie piłki tego pierwszego zepsuło nieźle zapowiadającą się akcję.

31'

Znów próbował z dystansu Moisander, ale efekt jego strzału lepiej przemilczeć...

30'

Klaassen ostro wszedł w nogi Thiago Motty i zasłużenie został ukarany żółtą kartką.

31'

PSG prowadzi, ma przewagę, ale kibice Ajaksu nie ustają we wspieraniu swojej drużyny.

28'

Wreszcie gospodarzom udało się zagrozić bramce PSG. Lucas Andersen wycofał piłkę do Moisandera, a ten zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak nieznacznie się pomylił.

27'

Brak koncepcji, dużo nieporozumień i niedokładności - tak wyglądały jak dotąd niemal wszystkie próby ofensywne Ajaksu.

24'

PSG próbuje teraz wciągnąć rywali na własną połowę i liczy na błąd, po którym wyprowadzi szybki kontratak. A gospodarzom jak na razie niewiele wychodzi - przed chwilą piłka dośrodkowaniu Boilesena wylądowała na trybunach.

23'

Bomba Ibry z rzutu wolnego, ale piłka zawieszona zbyt nisko i Cillessen nie miał problemów z jej złapaniem.

20'

Kolejna ofensywna próba gości. Ibrahimović zagrał na skrzydło do Cavaniego, ale tym razem to Urugwajczyk złapany na spalonym.

19'

Telewizyjne powtórki wskazują na to, że przy akcji bramkowej raczej nie było faulu. Boilesen może mieć pretensje tylko do siebie.

18'

PSG poczuło krew i chce strzelić drugiego gola. Po długiej piłce od Verrattiego Ibrahimović na spalonym.

15'

Pierwszy gol i pierwsza kontrowersja. Lucas wygrał w polu karnym pojedynek z Boilesenem, który upadł na murawę i reklamował, że był zahaczany przez Brazylijczyka. Sędzia pozostał jednak niewzruszony, piłka trafiła do Zlatana, a jego strzał zdołał zablokować jeden z obrońców. Po dobitce Cavaniego ani defensorzy Ajaksu, ani bramkarz nie mieli już jednak żadnych szans.

15'

GOOOOL DLA PSG!!! CAVANI!

13'

Odważniej teraz Ajax. Próbę prostopadłego zagrania Serero do Sigthorssona przerwał w ostatniej chwili David Luiz.

12'

PSG z dużym spokojem buduje akcję na swojej połowie, ale na razie dobrze ustawieni w defensywie są gospodarze.

10'

Było niebezpiecznie pod bramką Ajaksu! Po rzucie rożnym wykonywanym przez Thiago Mottę próbował oddać strzał Lucas, ale piłka odbiła mu się od nogi i przeleciała nad poprzeczką.

7'

Ajax próbuje zaskoczyć paryżan szybką grą po ziemi w środku pola, ale jak na razie goście skutecznie rozbijają ich ataki w okolicach 30 metrów od swojej bramki.

4'

I pierwsza dynamiczna akcja PSG! Po dośrodkowaniu z lewej strony główkował w polu karnym Brazylijczyk Lucas, ale jego uderzenie broni Cillessen.

3'

Początek dosyć wyrównany. Ajax próbuje utrzymywać się przy piłce i ustawiony jest dosyć wysoko, co daje jasny przekaz: nie zamierzają dać się zepchnąć do defensywy.

1'

I startujemy! Od środka rozpoczęli goście w granatowych strojach.

20:42

Aż chciałoby się tam teraz być, prawda?

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę! Za moment na Amsterdam ArenA wybrzmi hymn Ligi Mistrzów.

20:37

Kibice Ajaksu nadal kochają Zlatana. Na stadionie właśnie zawisnął baner o treści "Welcome home son of God" (tłum.: Witaj w domu, Synu Boga).

20:33

Frank de Boer, pytany o ogromną różnicę w budżetach i kwotach, jakie przeznaczają na utrzymanie swoich zawodników obie drużyny, odpowiedział:

- Bogatsi nie zawsze wygrywają. Jak mawiał Johan Cruyff, rywale wciąż muszą wystawić tylko jedenastu zawodników.
20:31

Oprócz "Ibry" sentymentalny powrót do Amsterdamu przeżywa dziś Gregory van del Wiel, który trafił do PSG z Ajaksu latem 2012 roku. -

Przed meczem Gregory podpowiedział nam kilka rzeczy o sposobie gry i zawodnikach Ajaksu. Był częścią tej drużyny od małego, więc zna ją na wylot. Oprócz tego, oglądaliśmy też sporo fragmentów z ligowych spotkań rywali

- mówił trener paryżan, Laurent Blanc.

20:27

Liczymy, że w drugiej połowie będziemy się emocjonować występem Milika, ale w europejskich mediach tematem numer jeden przed tym spotkaniem był Zlatan Ibrahimović, który w latach 2001-2004 grał w barwach Ajaksu. Oto, co miał do powiedzenia szwedzki napastnik przed dzisiejszym spotkaniem:

Spędziłem tu wiele miłych chwil i zachowałem z tamtego okresu fantastyczne wspomnienia. W Ajaksie nauczyłem się, jak grać w piłkę. Dobrze jest tutaj wrócić
20:24

Paris Saint-Germain, które w Ligue 1 nie ma poważnej konkurencji w walce o mistrzowski tytuł, również przeplatał dobre mecze z przeciętnymi występami. Ogólny bilans piłkarzy Laurenta Blanca jest jednak całkiem niezły - osiem punktów w czterech spotkaniach, przy bilansie bramkowym 8-1. W poprzedniej kolejce mistrzowie Francji zremisowali 1:1 na wyjeździe z Rennes.

20:20

Jak obie drużyny rozpoczęły ten sezon na swoich podwórkach? W Eredivisie Ajax spisywał się jak dotąd w kratkę. Zaczął od pewnych wygranych z Vitesse i AZ Alkmaar, ale później zanotował dwie z rzędu porażki: u siebie z PSV (1:3) i na wyjeździe z Groningen (0:2). Złą passę podopieczni Franka de Boera przerwali w ubiegły weekend, gdy po dwóch golach Milika pokonali Heracles Almelo.

20:16

Rezerwowi PSG: Nicolas Douchez (GK), Lucas Digne, Zoumana Camara, Javier Pastore, Yohan Cabaye, Jean-Christophe Bahebeck, Ezequiel Lavezzi

20:14

Na ławce rezerwowych Ajaxu nie brakuje oczywiście reprezentanta Polski:

Rezerwowi Ajaxu: Dederick Boer (GK), Mike van der Hoorn, Stefano Denswil, Lerin Duarte, Anwar El-Ghazi, Arkadiusz Milik.

20:11

Obok prezentujemy wyjściowe składy, w jakich obie drużyny rozpoczną spotkanie na Amsterdam ArenA. Zapraszamy również do zapoznania się z lekturą zapowiedzi tego pojedynku.

20:08

Z nadzieją na niezłe widowisko i debiut Arkadiusza Milika w Lidze Mistrzów serdecznie zapraszam na relację z meczu grupy F w Amsterdamie, w którym miejscowy Ajax zmierzy się z Paris Saint-Germain!