FC BarcelonaFC Barcelona
1 : 0
APOEL NikozjaAPOEL Nikozja
22:36

Barcelona dziś nie zachwyciła, ale zdobyła trzy punkty w swoim pierwszym meczu nowego sezonu Ligi Mistrzów. To jest najważniejsze, ale też warto wspomnieć, że Katalończycy w czterech meczach tego całego sezonu nie stracili jeszcze ani jednego gola. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Urko Pardo powstrzymał teraz w polu karnym Sandro i koniec spotkania! Barcelona pokonuje APOEL 1:0!

92'

Barcelona wybroniła ten rzut rożny i przejęła piłkę.

91'

Ter Stegen ratuje Barcę po technicznym strzale zza pola karnego Manduki! Tylko korner dla APOELu!

91'

Neymar! Uderzenie z kilkunastu metrów Brazylijczyka świetnie obronił Pardo, a sunącego z dobitką Messiego kapitalnie zatrzymał Mario Sergio!

90'

Carlao zablokował teraz Messiego we własnym polu karnym!

88'

Uderzenie z dystansu Sandro Ramireza nieznacznie mija bramkę gości!

87'

Nie ma strzału na bramkę Ter Stegena. Pierwsze dośrodkowanie wybite przed szesnastkę, gdzie zupełnie nieudanym zagraniem popisał się Charalambides.

86'

Bartra nie zrozumiał się z Ter Stegenem i jest korner dla gości. Szansa na wyrównanie.

86'

Pięć minut do końca. Czy wynik jeszcze ulegnie zmianie?

83'

Dani Alves ucierpiał teraz w starciu z Anoleftisem. Brazylijczyk szybko się jednak pozbierał.

79'

W Barcelonie Rafinha zmienia Sergiego Roberto.

78'

De Vincenti fatalnie psuje kontrę APOELu, a chwilę później schodzi z boiska, a w jego miejsce Charalambides.

76'

Sandro dostał dobre podanie w pole karne od Iniesty, ale nie opanował piłki i wybiegł z nią poza boisko.

75'

Djebbour wchodzi w miejsce Sheridana w ekipie gości.

75'

Messi chciał zagrać za linię obrony do Neymara, ale tego uprzedził Urko Pardo.

74'

Indywidualna akcja Leo Messiego zakończyła się koszmarnym uderzeniem Argentyńczyka ze skraju pola karnego.

71'

Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Iniesty. Piłka poza boiskiem.

70'

Krótkie rozegranie i zablokowany strzał z dystansu Adriano.

69'

Mario Sergio wślizgiem wybił piłkę spod nóg Neymara w polu karnym. Rzut rożny.

68'

Sandro zmienia Munira.

68'

Neymar niedokładnie uderza w dobrej sytuacji głową, do piłki dopadł jeszcze Munir i wpakował ją do siatki, ale był na wyraźnym spalonym! Gol nieuznany.

67'

Adriano zbyt mizernie uderzył z kilkunastu metrów i nawet rykoszet nie zmylił w tej sytuacji Urko Pardo.

66'

Vinicius od tyłu teraz chyba faulował uciekającego Neymara. To powinien być rzut wolny i druga żółta kartka dla gracza APOELu, a co widział sędzia?!

64'

Szansa na genialną kontrę dla APOELu, ale Manduca fatalnie zagrał w kierunku dwóch zawodników dogodnie ustawionych w okolicach pola karnego.

63'

Carlao w pojedynku z Munirem w polu karnym czysto wybił piłkę wślizgiem na korner.

61'

Manduca zmienia Tiago Gomesa w APOELu.

60'

Ogromna owacja dla kapitana Barcelony od miejscowych kibiców!

60'

Schodzi z boiska Xavi, a w jego miejsce Andres Iniesta.

59'

Z rzutem rożnym dla rywali gospodarze sobie poradzili, ale szansę na kontrę fatalnie zmarnował Messi.

58'

FC Barcelona - APOEL Nikozja

58'

Groźnie pod bramką gospodarzy! Nieporozumienie w obronie, ale uderzenie De Vincentiego zablokowane przez Pique!

57'

Długa piłka w pole karne do Neymara, którego jednak zmylił źle interweniujący rywal. Znów zakończyło się bez strzału na bramkę.

56'

Messi starał się przedrzeć przez defensywę APOELu w pole karne. Bez skutku.

52'

Obraz gry się nie zmienia. Barcelona dominuje, ale brakuje w jej grze przyspieszenia, przez co wciąż APOEL ma szanse na korzystny wynik.

49'

Po akcji z Messim, Neymar zdobywa rzut rożny dla Barcy.

47'

Munir przegrał pojedynek siłowy z Carlao w polu karnym APOELu.

46'

Wznawiamy grę!

21:45

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry, za chwilę początek drugiej połowy.

21:33

Barcelona prowadzi po bramce Pique, Barcelona dominuje i wygląda nieźle, choć to wciąż jest tylko jednobramkowa przewaga Katalończyków, więc mecz wciąż jest otwarty.

36'

FC Barcelona - APOEL NikozjaFC Barcelona - APOEL Nikozja

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Neymar w akcji dwójkowej z Messim minął jednego z rywali w polu karnym, ale jego uderzenie odbite od obrońcy poszybowało na korner.

43'

Absolutna dominacja Barcelony. Katalończycy świetnie spisują się w odbiorze piłki, której APOEL nie jest w stanie nawet powąchać na połowie rywala.

40'

Neymar świetnie wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Messiemu, ale uderzenie Argentyńczyka z kilkunastu metrów broni Pardo!

38'

Messi w indywidualnej akcji został zatrzymany już w polu karnym APOELu.

35'

Zaczęli bardzo ostro grać goście, ucierpieli w ostatnich minutach Sergi Samper i Neymar.

32'

Po zespołowej akcji dotknął teraz piłki ręką w polu karnym Mario Sergio, ale sędzia słusznie uznał, że to nie nadawało się na jedenastkę.

29'

Messi doskonale dośrodkował w pole karne na głowę Pique, który rozpędzony z pełną mocą nie dał szans Pardo! 1:0 dla Barcy!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Gerard Pique!

28'

Alves opatrywany poza boiskiem, a rzut wolny zaraz wykona Leo Messi.

27'

Żółta kartka dla Antoniadesa za ostry faul na Danim Alvesie.

26'

Piłka już po drugiej stronie boiska, gdzie Adriano szukał w polu karnym Messiego, ale ten został uprzedzony przez rywala.

26'

Długa piłka w kierunku Sheridana i Ter Stegen efektownie w stylu Neuera interweniował głową poza polem karnym!

21'

Neymar! Brazylijczyk ściął z piłką do środka i huknął z 16 metrów nad poprzeczką!

19'

Mizerny strzał głową Munira po centrze Alvesa pada łupem Urko Pardo.

17'

Nieudane dośrodkowanie Xaviego z rzutu wolnego. Piłka poza boiskiem.

17'

Centra Neymara nie dotarła do ustawionego w polu karnym Sergiego Roberto.

16'

Uderzenie Neymara z 16 metrów zablokowane i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

14'

Ładna akcja dwójki Messi - Neymar, ale Argentyńczyk nie opanował piłki w polu karnym i ją stracił.

12'

Vinicius ukarany żółtą kartką za faul na Neymarze.

9'

Faul na prawej stronie boiska. Messi z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne, gdzie uderzenie Xaviego zostało zablokowane przez gości.

7'

Dobre minuty APOELu. Cypryjczycy zagrali nieco agresywniej i Barcelona zaczęła się gubić.

5'

Szansa dla APOELu! Anoleftis przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował świetnie na głowę De Vincentiego! Ten jednak pudłuje!

3'

Barcelona już rozgrywa piłkę na połowie rywala. Nie mamy wątpliwości, że tak to będzie trwało przez pełne 90 minut.

1'

Zaczynamy!

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:16

W Barcelonie dziś szansę debiutu w oficjalnym meczu otrzymują Marc-Andre Ter Stegen oraz młodziutki Sergi Samper. Na ławce rezerwowych jest jeszcze Douglas. Z kolei wolne otrzymali dzisiaj Jordi Alba, Sergio Busquets, Javier Mascherano, Martin Montoya oraz Pedro Rodriguez. Kontuzjowany jest Thomas Vermaelen, a wciąż zawieszony Luis Suarez.

20:14

Rezerwowi APOELu: Dionisis Chiotis, Kaka, Kostakis Artymatas, Constantinos Charalambides, Nektarios Alexandrou, Gustavo Manduca, Rafik Djebbour.

20:12

Rezerwowi Barcelony: Claudio Bravo, Andres Iniesta, Ivan Rakitić, Rafinha, Jeremy Mathieu, Sandro, Douglas.

20:12

Obok prezentujemy jedenastki obu drużyn na to spotkanie!

20:09

Przypomnijmy, że grupę F Champions League uzupełniają Ajax Amsterdam i Paris Saint Germain, które zmierzą się dziś w Amsterdamie.

20:09

APOEL Nikozja, mistrz Cypru, musiał przechodzić przez dwustopniowe eliminacje. Podopieczni Giorgosa Donisa pokonali kolejno fińskie HJK Helsinki (2:2, 2:0) oraz duński Aalborg (1:1, 4:0). Cypryjczykom marzy się przygoda podobna do tej sprzed trzech sezonów, kiedy udało się im awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, gdzie polegli oni Realowi Madryt.

20:06

Przychodzi czas na debiut w Lidze Mistrzów nowej FC Barcelony Luisa Enrique. Przebudowany zespół Dumy Katalonii rozegra swój pierwszy mecz w Champions League od czasu letniej rewolucji. Już teraz wiemy, że skład Blaugrany będzie się znacznie różnił od tego, który wystąpił w ligowym meczu z Athletikiem Bilbao. Całą jedenastkę można zobaczyć obok.

19:54

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona zmierzy się z APOELem Nikozja.