Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 0
Borussia DortmundBorussia Dortmund
22:38

Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto jest tego dnia lepszy. Arsenal od momentu strzelenia gola kontrolował przebieg spotkania i tą wygraną zapewnił sobie awans. Czy wyjście z kryzysu, to pokażą najbliższe mecze ligowe.

94'

Koniec! Arsenal ogrywa Borussię!

92'

Było blisko gola! Ramos popisał się bardzo dobrym strzałem z około jedenastego metra, ale jeszcze lepiej interweniował Martinez!

90'

Joel Campbell wchodzi na boisko za Chamberlaina

89'

Cazorla zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale dość mocno się pomylił

87'

Kagawa starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale nie dość, że bramkarz złapał piłkę, to Japończyk i tak wyjechał wcześniej za linię końcową

85'

Niecelne zagranie z głębi pola na lewo do Schmelzera, od bramki grę wznowią gospodarze

83'

Gündogan przymierzył sprzed szesnastki, ale Martinez spokojnie złapał piłkę

81'

Dłużej przy piłce utrzymują się teraz piłkarze Borussii, ale nic z tego nie wynika. Brakuje błysku akcjom gości

79'

Lukas Podolski zameldował się na boisku w miejsce Sanogo

79'

Kontuzję złapał także Yaya Sanogo. Francuzem zajęli się lekarze, a zaraz zostanie przeprowadzona zmiana

78'

Zmiana u gości. Kevin Grosskreutz schodzi, wchodzi Jojić

76'

Chamberlain oddał teraz potężny strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

74'

Mało dzieje się teraz na boisku, Arsenal ma już ustawione to spotkanie, Borussia nie potrafi zagrozić bramce Martineza. Tu już chyba nic się nie zmieni

72'

Subotić oddał strzał z dystansu, ale wyraźnie się pomylił

71'

Chamberlain spróbował prostopadłego podania w kierunku Ramsey'a, ale został zablokowany przez obrońców

69'

Ramos zderzył się głową z Mertesackerem i obaj panowie na razie opuszczają boisko

68'

67'

Hiszpan musi zejść z boiska, w jego miejsce wchodzi Flamini

65'

Arteta leży teraz na boisku, potrzebna jest pomoc lekarzy

63'

Ramos faulował na własnej połowie Monreala

62'

Chamberlain starał się teraz zaatakować indywidualnie, ale obrońcy gości szybko ukrócili jego zapędy

61'

A Ramos za Aubameyanga

61'

Dwie zmiany w ekipie gości. Kagawa wchodzi za Immobile

59'

Teraz dłużej przy piłce są goście. Czy ich również stać na takie uderzenie?

58'

Sanchez zabawił się z Piszczkiem, wykorzystał fakt, że obrońca Borussii go nie atakuje i oddał strzał na bramkę posługując się Polakiem, jako zasłoną. Piłka powędrowała w okolice długiego słupka i wpadła do bramki!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 2:0 dla Arsenalu!

56'

Znów spokojnie swoją akcję budują gospodarze. Nie ma im się co dziwić, mają swój wynik

54'

POPRZECZKA! Chamberlain zdecydował się na niespodziewany strzał sprzed pola karnego i trafił w poprzeczkę!

53'

Spokojny fragment meczu. Przy piłce gospodarze, którzy wymieniają podania na własnej połowie

51'

Weidenfeller! Świetna interwencja po strzale Sancheza sprzed szesnastki, tylko rzut rożny dla Arsenalu!

50'

Mkhitaryan oddał strzał sprzed pola karnego, ale Martinez interweniował bardzo pewnie

49'

Spokojnie, długo podania wymieniają teraz goście. Czy zagrożą bramce rywala?

47'

Schmelzer zagrał ładną prostopadłą piłkę do Immobile, ale ten był na spalonym

46'

Arbiter daje znak, goście wznawiają grę!

21:44

Piłkarze obu drużyn już wracają powoli na boisko, za chwilę zaczniemy drugą połowę

21:31

Początek tego spotkania był wyśmienity. Gol strzelony przez Sanogo (prawdopodobnie ze spalonego) w drugiej minucie narzucił wyśmienite tempo, akcje przenosiły się spod jednej bramki, pod drugą. Później jednak gra nam zwolniła, a obu ekipom w budowaniu akcji bardzo brakowało dokładności.

46'

I właśnie teraz węgierski arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Gibbs dośrodkował z lewej strony boiska, ale goście poradzili sobie z tym zagrożeniem

44'

A teraz Martinez spokojnie złapał piłkę po strzale Bendera sprzed pola karnego

43'

Piszczek dośrodkował z prawej strony boiska, ale Arteta wybił piłkę z własnej szesnastki

42'

Sanchez faulował teraz na własnej połowie Piszczka. Dobra okazja do dośrodkowania dla gości

41'

Arsenal Londyn - Borussia DortmundArsenal Londyn - Borussia Dortmund

40'

A teraz mogła paść bramka! Piszczek świetnie dograł piłkę do Mkhitaryana, ale Ormianin przegrał pojedynek sam na sam z Martinezem!

39'

Spadło nam tempo tego widowiska. Po piorunującym początku, teraz na boisku nie dzieje się zbyt wiele, a obu ekipom bardzo brakuje dokładności.

37'

Żółta kartka dla Piszczka, za faul taktyczny na Gibbsie

36'

Próba prostopadłego podania Sancheza do Ramsey'a, ale niedokładna. Przy piłce jest już drużyna niemiecka

34'

Dłużej utrzymuje się przy piłce Arsenal, goście nie potrafią przedrzeć się pod bramkę Kanonierów

32'

Cahmbers starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Aut dla gospodarzy

32'

31'

Ten został już kiepsko wykonany przez Hiszpana. Pewna interwencja bramkarza gości

31'

Cazorla najpierw popisał się efektownym dryblingiem na prawej stronie, a następnie bardzo dobrze dośrodkował. Piszczek wybił jednak piłkę na rzut rożny

29'

Chambers powalczył teraz na prawej stronie boiska i wywalczył rzut rożny

28'

Piszczek dośrodkował z prawej strony boiska, ale Martinez pewnie chwycił piłkę

27'

Sanchez dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, ale Weidenfeller znów interweniował bardzo pewnie

26'

Ładnie zaatakował teraz Arsenal, ale Gibbs na lewej stronie wywalczył tylko rzut rożny

25'

Piszczek padł teraz w polu karnym rywala, ale arbiter pokazuje, że o rzucie karnym nie ma mowy. Gibbs interweniował jak najbardziej czysto

23'

Weidenfeller dobrze teraz piąstkował po dośrodkowaniu Chamberlaina z lewej strony boiska

21'

Mkhitaryan próbował oddać strzał po dośrodkowaniu Piszczka z prawej strony, ale został zablokowany

21'

Aubameyang starał się posłać prostopadłą piłkę do Immobile, ale zrobił ta za mocno. Przy piłce gospodarze

19'

Było groźnie! Piszczek świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale Immobile był spóźniony i nie trafił w piłkę w bardzo dobrej sytuacji!

18'

Mkhitaryan zaatakował środkiem pola, ale został dość szybko zatrzymany

17'

Sanchez starał się dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale zrobił to kiepsko. Piłkę złapał bramkarz gości

15'

Żółta kartka dla Artety za faul na Mkhitaryanie

15'

Gundogan zaatakował indywidualnie, środkiem pola, ale tam zablokował go Chambers. Ależ tempo!

14'

Cazorla nieźle dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale obrońcy Borussii wybili piłkę

14'

Subotić ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie

13'

Schmelzer dośrodkował z lewej strony boiska, ale Artera wybił piłkę spod własnej bramki

11'

Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę spod własnej szesnastki wybił Bender

10'

Alexis Sanchez zaatakował prawą stroną boiska, ale ostatecznie zatrzymał go obrońca. Rzut rożny

9'

Ależ gorąco zrobiło się pod bramką gości! Sanchez zagrał dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Sanogo, ten pobiegł w kierunku bramki, ale za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany

7'

Akcja gospodarzy, zagranie w kierunku Sanogo, ale ten był na spalonym

5'

Ramsey fauluje teraz Gündogana, daleko jednak od własnej bramki

4'

Spokojnie piłkę rozgrywają teraz gospodarze. Mają swój wymarzony początek meczu, mogą pograć nieco bezpieczniej

3'

3'

Ależ zaczęli ten mecz gospodarze! Świetną dwójkową akcją popisali się Sanogo i Cazorla, drugi podał do młodego napastnika, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! 1:0!

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Sanogo, 1:0 dla Arsenalu!!

1'

Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

20:41

Dziś jednak kryzys obu ekip schodzi na dalszy plan, liczy się tylko to, co zobaczymy na murawie. A na nią już wychodzą piłkarze, za chwilkę zaczniemy ten wielki hit!

20:34

Staramy się grać tak dobrze, jak tylko potrafimy, nawet będąc w nie najlepszej formie. Wszyscy mają jakieś problemy, Shinji Kagawa mógłby grać lepiej, ale to tyczy się również pozostałych moich piłkarzy. On potrafi zagrać dobrze, ale zdarzają mu się mecze, gdy niewiele mu wychodzi. Tak jak jednak mówiłem, to dotyczy wszystkich zawodników - powiedział przed tym spotkaniem trener Borussii

20:27

Ten mecz to okazja do jubileuszu dla Alexa Chamberlaina. Piłkarz Arsenalu rozegra setny mecz w barwach swojego klubu

20:24

20:23

Zadanie stoi jednak przed nim bardzo trudne, co pokazał już pierwszy mecz tych dwóch ekip. Wtedy wyraźnie lepsi byli dortmundczycy, którzy wygrali 2:0

20:21

Obie drużyny kiepsko spisują się w swoich ligach, ale Borussia przynajmniej ma już pewne wyjście z grupy w Champions League. Arsenal jak dotąd ma na koncie w tych rozgrywkach osiem oczek, ale jeśli dziś zwycięży, to grę w fazie pucharowej będzie miał już pewną.

20:18

Ławka gospodarzy: Huddart, Koscielny, Bellerín, Rosický, Flamini, Podolski, Campbell

20:17

Ławka gości: Langerak, Hornschuh, Durm, Kehl, Kagawa, Jojić, Ramos

20:16

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn, za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

20:15

Witamy! Już tylko około pół godziny zostało do rozpoczęcia wielkiego hitu tej kolejki Ligi Mistrzów. Arsenal podejmie na własnym boisku Borussię, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!