Arsenal LondynArsenal Londyn
3 : 3
Anderlecht BrukselaAnderlecht Bruksela
95'

Koniec meczu! Niesamowity mecz na The Emirates, zakończony zaskakującym remisem 3-3. Już za kilkadziesiąt minut podsumowanie tego spotkania.

95'

Zbyt krótkie dośrodkowanie Cazorli.

94'

Chyba ostatnia szansa na uratowanie honoru dla Arsenalu.Rzut wolny i okazja do dośrodkowania.

93'

Vanden Borre zaliczył hattrick w notesie sędziego. Do dwóch bramek dokłada żółtą kartkę za faul na Sanchezie.

92'

Podolski miał piłkę na lewej nodze na 16. metrze, ale niecelnie dostawił stopę i piłka poza polem gry.

90'

Ależ comeback Anderlechtu! Mitrović wygrał pojedynek o pozycję z Mertesackerem i szczupakiem skierował piłkę do bramki! Wydaje się, że Szczęsny popełnił błąd, bo zawahał się przy wychodzeniu do dośrodkowania.

90'

Niesamowite, 3-3! Mitrović!

89'

Znowu zawodnik Anderlechtu ukarany żółtą kartką, tym razem Mitrović. Pełni energii piłkarze gości, ambitnie atakują rywali, jednak często przy tym przekraczają przepisy.

87'

I Kljestan ukarany żółtą kartką. Ramsey z wolnego, ale fatalnie przymierzył i piłka poleciała wysoko w trybuny.

87'

Świetnie balansem ciała uwolnił się Rosicky, ale był faulowany 20. metrów przed bramką przez Kljestana. Będzie okazja do uderzenia z rzutu wolnego.

86'

Flamini znokautował Kawayę, ale sędzia uznał, że Francuz nie przekroczył przepisów.

85'

Acheampong! Potężna bomba z lewej nogi ze skraju pola karnego, ale tuż nad bramką Szczęsnego!

83'

Czy te zmiany Arsena Wengera pomogą Arsenalowi odzyskać kontrolę nad meczem? Póki co Arsenal częściej kontruje niż kreuje ataki pozycyjne.

82'

I za Welbecka pojawia się Rosicky. Już wiadomo, że na boisku nie zjawi się Theo Walcott.

82'

Podwójna zmiana w Arsenalu. Za niezwykle aktywnego Oxlade-Chamberlaina wchodzi Podolski.

80'

Gibbs w ostatniej chwili wybija głową piłkę, zmierzającą od Mitrovicia do jednego z jego kolegów w polu karnym! Gdyby lewy defensor nie przeciął tej piłki, to z pewnością wynik meczu zmieniłby się na remisowy!

79'

Tielemans z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Szczęsnego, ale Polak na posterunku.

76'

Strzał Cazorli z lewej nogi, ale zbyt słaby, by zaskoczyć Proto.

75'

Anderlecht dostał wiatru w żagle po strzeleniu pierwszej bramki, ale zbiega się to również z zejściem z boiska Mikela Artety. Na ile ważny jest Hiszpan w układance Wengera widzimy właśnie przez ostatnie kilkanaście minut, w których dominują goście.

74'

Belg w prawo, Szczęsny w lewo. Pewnie wykonana jedenastka.

73'

Vanden Borre, 3-2! Anderlecht wraca do gry!

72'

Monreal ukarany żółtkiem.

72'

Rzut karny dla Anderlechtu!

72'

Sanchez przed szansą w polu karnym, ale blokowany przez obrońców!

71'

Znowu akcja lewą stroną Anderlechtu. Kawaya popisał się szybkością i mocno dośrodkował po ziemi, ale Szczęsny uprzedził Mitrovicia. Świetną zmianę daje Kawaya.

69'

Chyba pierwsza poważniejsza akcja Arsenalu po stracie bramki. Welbeck powstrzymywany w polu karnym i jest rzut rożny. Po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik Arsenalu wygrał pozycję w powietrzu i uderzył głową. Proto z problemami, ale obronił ten strzał.

67'

Kawaya - Acheampong i w ostatniej chwili Monreal przerywa dośrodkowanie, odbierając Mitrovicowi okazję do strzelenia bramki! Odżył w ostatnich minutach Anderlecht.

65'

Szczęsny pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uspokaja kolegów z obrony, dając im chwilę na wytchnienie.

64'

Pojawia się również Flamini. Zmienia on strzelca pierwszej bramki, Mikela Artetę.

64'

Zmiana po golu w Anderlechcie. Za Cyriaca wchodzi Mitrović.

63'

Akcję wyprowadził Vanden Borre, podał do będącego w polu karnym Cyriaca, ten na lewo podał do Kawai. Skrzydłowy Anderlechtu mocno wbił piłkę w pole karne, do której dopadł Vanden Borre i wepchnął ją do bramki. Powtórki pokazały jednak, że obrońca Anderlechtu znajdował się w momencie podania na pozycji spalonej i bramka nie powinna zostać uznana.

62'

Gol dla Anderlechtu! Vanden Borre!

59'

Piłkę odebrał...Alexis Sanchez i futbolówka trafiła pod nogi młodego Anglika, który włączył nitro i odstawił na kilku metrach goniącego go obrońcę, wpadł w pole karne i strzałem w stylu Henry'ego po długim słupku strzelił gola!

58'

3-0, Alex Oxlade-Chamberlain!

56'

Z lewej strony przedarł się Ramsey i podał wzdłuż do Chamberlaina, ten miękko dośrodkował do Welbecka, który wygrał pojedynek główkowy z obrońcą, jednak nie trafił w światło bramki.

54'

Ma miejsce zapowiedziana zmiana. Za kontuzjowanego Mbembę wchodzi Dendocker.

53'

Nie wygląda to dobrze, środkowy obrońca Anderlechtu bardzo kuleje i będzie potrzebna zmiana.

52'

Na boisku opatrywany jest Mbemba.

51'

Widok Sancheza, przyjmującego piłkę w polu karnym na klatkę piersiową i próbującego minąć dwóch kryjących go obrońców jest niesamowity. U piłkarzy Arsenalu widać wielki luz w grze.

48'

Ależ zamieszanie w polu karnym Anderlechtu! Kilku piłkarzy Arsenalu próbowało oddać strzał, począwszy od Welbecka, przez Gibbsa aż do Oxlade-Chamberlaina, ale wszystkie próby zablokowany były przez obrońców!

47'

Na boisku pojawił się Aaron Ramsey, który doznał urazu w końcówce pierwszej połowy.

46'

Już pierwsza zmiana w ekipie Anderlechtu. Za Ibrahima Conte pojawia się na boisku Andy Kawaya.

46'

Drugą połowę zaczynają goście!

21:33

Wszystkie statystyki po pierwszej połowie przemawiają na korzyść Arsenalu. Strzały, podania, posiadanie, przebiegnięty dystans. No i najważniejsza statystyka - bramki.

46'

Koniec pierwszej połowy, Arsenal wygrywa z Anderlechtem 2-0.

45'

Minutę dłużej potrwa połowa.

45'

Na boisku zwija się z bólu Aaron Ramsey, trzyma się za kość ogonową. Chwilowa przerwa w grze.

42'

Welbeck powstrzymywany w sytuacji sam na sam! Rzut rożny dla Arsenalu, ale Vanden Borre wybija piłkę na aut.

41'

Szczęsny łapie mocno bitą piłkę z lewej strony uderzaną przez Acheamponga.

39'

Znowu w roli głównej Oxlade-Chamberlain, tym razem potężnie kropnął z dystansu, ale niecelnie.

37'

Welbeck nie zdążył do podania wzdłuż bramki od Chamberlaina! Świetny mecz gra młody skrzydłowy reprezentacji Anglii.

35'

Praet! Zamiast strzelać od razu, zaczął kiwać się na 16. metrze z obrońcami i w ten sposób ułatwił im interwencję.

31'

Z wolnego uderzył Sanchez, piłka trafiła w mur, ale trafiła pod nogi Chilijczyka, który bez namysłu uderzył płasko po krótkim słupku. Interweniował jeszcze Proto, ale był bez szans na skuteczną paradę i jest 2-0!

30'

Arsenal Londyn - Anderlecht

29'

Sanchez 2-0!

28'

Świetna indywidualna akcja Sancheza, który przebiegł z piłką pół boiska. Powstrzymywał go faulem Vanden Borre i będzie świetna okazja do strzału z rzutu wolnego.

28'

Ramsey z prawej strony miękko do Cazorli, filigranowy Hiszpan świetnie złożył się do nożyc, ale obrońcy byli czujni i wybili piłkę.

26'

Kapitan Arsenalu podciął piłkę w prawy róg, Proto rzucił się w drugą stroną i Arsenal obejmuje prowadzenie.

25'

Arteta goool!

25'

Rzut karny! Welbeck powalony przez Mbembę!

23'

Sanchez! Chambers podawał płasko z prawej strony do Chilijczyka, ten minął obrońców i z ostrego kąta uderzył z całej siły w słupek!

21'

Obrońcy Anderlechtu dobrze przecinają prostopadłe podania, tym razem czujny był Deschacht.

19'

Przed chwilą podawane były statystyki podań. 102-20 na korzyść Arsenalu...

18'

Kljestan zabawił się z obroną Arsenalu jakby był na treningu trampkarzy, ale w ostatniej chwili Szczęsny rzucił się pod nogi pomocnikowi Anderlechtu i zażegnał niebezpieczeństwo.

17'

Wojciech Szczęsny wygrywa pojedynek sam na sam i ratuje Arsenal od straty gola!

15'

Narazie akcje Arsenalu przeprowadzane są głównie prawą stroną. Niewidoczni są Cazorla i Sanchez, natomiast imponują zaangażowaniem w ofensywie Oxlade Chamberlain i Chambers.

13'

Ramsey! Podanie od Chambersa, Walijczyk znalazł się na 5. metrze przed bramką i tylko interwencja Mbemba uchroniła Fiołki od straty bramki!

12'

Znów groźna kontra gości, ale Monreal powstrzymuje akcję tuż przed polem karnym.

11'

Akcja zaczęła się od straty Welbecka, który niedokładnie podawał do Mertesackera i kontrę wyprowadzili piłkarze Anderlechtu. Strzał Praeta blokował jeszcze Monreal i rykoszetem piłka trafiła w boczną siatkę. W tej sytuacji Szczęsny rzucił się już w drugą stronę i gdyby futbolówka zmierzała do bramki, to z pewnością byłby gol.

10'

Praet! Tylko boczna siatka po strzale ofensywnego pomocnika Anderlechtu!

8'

Chambarlain w pole karne, ale znów o jedno tempo szybsi obrońcy Fiołków!

6'

Cyriac w polu karnym podawał na lewo, ale strzał Conte zablokowany przez Chambersa.

4'

Gibbs wygrał siłowy pojedynek z Vanden Borre i z lewej strony płasko dośrodkował, ale piłkę wybijają obrońcy!

3'

Miękka wrzutka Oxlade-Chamberlaina w pole karne, ale Deschacht główką zażegnuje niebezpieczeństwo.

3'

Próba prostopadłego podania Chambersa do Ramseya, ale Walijczyk zgubił piłkę przed polem karnym Anderlechtu.

20:45

Rozpoczynają gospodarze!

20:44

Pierwszy mecz zakończył się wygraną Arsenalu 2-1. Pomimo słabej gry, piłkarzom Arsena Wengera udało się w samej końcówce meczu przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Jak będzie dzisiaj?

20:42

Na The Emirates rozbrzmiewa słynny hymn Ligi Mistrzów. Początek spotkania już za kilka chwil.

20:37

Anderlecht w ustawieniu 4-4-1-1, Arsenal natomiast 4-1-4-1.

20:34

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu:

Zapowiedź Arsenal - Anderlecht

20:32

Ławki rezerwowych obu zespołów:

Arsenal: Martinez, Bellerin, Flamini, Rosicky, Podolski, Walcott, Sanogo.

Anderlecht: Roef, Colin, Heylen, Dendoncker, Kawaya, Kabasele, Mitrović.

20:29

Witamy na meczu grupowym Ligi Mistrzów, w którym Arsenal Londyn podejmie Anderlecht Bruksela.