Z mojej strony to już wszystko, zapraszam na nasze kolejne, dzisiejsze relacje live. Szczególnie rzecz jasna z angielskich boisk! Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Faule: 7 - 9
15:39

Gole zdobywane po przerwie:

15:36

W ubiegłym sezonie Liverpool wygrał u siebie z Arsenalem 5:1, dziś Kanonierzy się zrewanżowali. Byli lepsi pod każdym względem i ich zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone.

94'

Koniec! Arsenal wysoko ogrywa Liverpool!

92'

Świetna akcja Giroud, który przed polem karnym rywala spokojnie poradził sobie z Kolo Toure i oddał mocny strzał, z którym nie mógł sobie poradzić Mignolet! 4:1!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Olivier Giroud, 4:1!

90'

To powinien być gol! Po podaniu z prawej strony boiska Cazorla stanął przed doskonałą okazją do pokonania Mignolet, ale nie trafił w światło bramki!

88'

Kolejna wrzutka Cazorli z lewej strony boiska, ale tym razem Toure zablokował Welbecka, po zgraniu piłki głową

88'

Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, ale radzą sobie we własnej szesnastce obrońcy Liverpoolu

85'

Turecki zawodnik bezsensownie, w głupi sposób faulował Welbecka i na dobrą sprawę może się cieszyć, że nie dostał bezpośredniej czerwonej kartki

84'

Druga żółta kartka i czerwona dla Emre Cana!

82'

Spokojniejszy fragment meczu właśnie oglądamy, Arsenal utrzymuje się przy piłce, ale nie atakuje już z takim animuszem

80'

Welbeck zaatakował indywidualnie, z lewej strony wszedł z piłką w pole karne, ale w odpowiednim momencie Mignolet skrócił kąt i Anglik nie zdołał oddać dobrego strzału

79'

Henderson dośrodkował z lewej strony boiska, ale Ospina interweniował bez większych kłopotów

77'

Mocny strzał dzisiejszego kapitana The Reds i mimo, że Ospina zdołał sięgnąć piłkę, to nie dał rady uchronić swojego zespołu. Liverpool zdoła jeszcze coś zdziałać w tym meczu?

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jordan Henderson!

75'

RZUT KARNY DLA LIVERPOOLU! Bellerin faulował we własnej szesnastce Sterlinga i arbiter nie miał wątpliwości!

75'

Sprytne rozegranie rzutu rożnego w wykonaniu Liverpoolu, piłkę zagraną przed szesnastkę otrzymał Henderson. Strzał pomocnika gości był jednak bardzo niecelny

73'

Danny Welbeck melduje się na murawie i zmienia Mesuta Oezila

72'

Emre Can oddał potężny strzał sprzed pola karnego, ale był tyleż mocny, co i niecelny

70'

Żółta kartka za taktyczny faul na Sterlingu dla Bellerina

69'

Sturridge zaatakował prawą stroną boiska, ale kiedy próbował wejść z piłką w pole karne, to skutecznie powstrzymał go Monreal

67'

Sterling upadł w polu karnym gospodarzu po starciu z Bellerinem, ale sędzia pokazuje, że o rzucie karnym nie ma mowy. I ma rację

66'

Emre Can dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale Mertesacker interweniował we własnej szesnastce bardzo spokojnie

64'

Flaimini dość ostro potraktował w środkowej strefie boiska Joe Allena, ale arbiter uznał, że nie nadawało się to do pokazania jakiejkolwiek kartki

63'

Coutinho oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała obrok bramki Mignolet

62'

Aaron Ramsey schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mathieu Flamini.

60'

Troszkę spokojniejszy fragment meczu. Arsenal dłużej utrzymuje się przy piłce, ale robi to dość daleko od bramki rywala

58'

Henderson oddał typowy "centrostrzał" na bramkę Ospiny, a piłka wyraźnie ją minęła

57'

A teraz świetna interwencja Ospiny! Emre Can oddał strzał sprzed pola karnego, ale Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć!

55'

Simon Mignolet! Giroud oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, a belgijski goalkeeper interweniował kapitalnie!

54'

Oezil starał się teraz dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez Allena

53'

Niezła akcja Liverpoolu, ale skończona niedokładnym dośrodkowaniem Sterlinga. Złapał piłkę kolumbijski bramkarz Arsenalu

52'

Raheem Sterling oddał strzał z okolic 15 metra, a piłka poleciała bardzo daleko od bramki Ospiny

51'

Olivier Giroud oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka poleciała prosto w bramkarza, który spokojnie interweniował

50'

Cazorla nieźle dośrodkowywał najpierw z rzutu wolnego, a następnie rożnego, ale za każdym razem defensorzy Liverpoolu interweniowali skutecznie

49'

Laurent Koscielny schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Gabriel Paulista

49'

Żółta kartka dla Emre Cana, ale nie za faul na Cazorli, ale za pyskówkę z arbitrem

48'

Alberto Moreno zaatakował lewą stroną boiska, ale tam wygrał z nim pojedynek Bellerin. Piłkę mają gospodarze

46'

Czy to będzie zmiana, która odmieni losy tego meczu? Danny Sturridge od początku drugiej połowy zajmuje miejsce Lazara Markovicia

46'

Wracamy na The Emirates i zaczynamy drugą połowę!

14:33

Ależ to było fantastyczne osiem minut w wykonaniu gospodarzy! Po kapitalnym pierwszym kwadransie nieco spuścili z tonu i oddali inicjatywę rywalom, ale końcówka znów należała tylko i wyłącznie do nich. Zasłużone prowadzenie, a my możemy się zastanawiać, czy Liverpool jeszcze stać na odmienienie losów tego pojedynku?

45'

I teraz sędzia kończy pierwszą połowę meczu

45'

Świetne podanie Ramsey'a do Sancheza, a Chilijczyk kapitalnym strzałem z dystansu nie dał żadnych szans bramkarzowi! Nokaut!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 3:0!

44'

Ramsey faulował teraz Sterlinga w okolicach środka pola

42'

Oezil dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale Giroud oddał niecelny strzał głową i piłka wyszła na aut bramkowy

41'

To właśnie faulowany Niemiec podszedł do piłki i zdecydował się na sprytny strzał w stronę, gdzie ustawiony powinien być Mignolet. Belg nie dał jednak rady skutecznie interweniować i Liverpool ma spore kłopoty!

40'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! No i podwoili, Mesut Oezil!

39'

Sakho faulował na własnej połowie boiska Oezila i gospodarze będą mieli całkiem dobrą okazję do tego, by podwoić swoje prowadzenie

38'

Akcja na prawym skrzydle. Ramsey podał do Bellerina, ten zszedł do środka, na zamach ograł Moreno i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Hector Bellerin, 1:0 dla gospodarzy!

35'

Indywidualna próba Alexisa Sancheza, ale Chilijczyka pod linią końcową zatrzymali Marković i Henderson

33'

Mamadou Sakho faulował przed chwilą w środkowej strefie boiska Oliviera Giroud

31'

Marković zaatakował indywidualnie na wysokości pola karnego przeciwnika, jednak kiedy chciał już zagrać prostopadłą piłkę do Coutinho, to został zablokowany przez obrońców

30'

Sterling świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale Henderson nie zdołał opanować piłki i ta padła łupem Kanonierów

28'

Z francuskim stoperem już chyba wszystko jest w porządku, wracamy do gry

26'

Mamadou Sakho doznał kontuzji próbując odebrać piłkę Ramsey'owi i potrzebuje chyba pomocy lekarskiej

25'

Było groźnie! Cazorla stracił piłkę w środkowej strefie boiska, Henderson podał do Sterlinga, a ten po ograniu Koscielnego oddał niecelny strzał sprzed szesnastki

23'

Ramsey zdecydował się na wrzutkę z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo słabo i niedokładnie. Piłkę wybili obrońcy Liverpoolu

21'

Coutinho! Świetny strzał Brazylijczyka z dystansu, piłka nieznacznie minęła bramkę Ospiny!

19'

To musiał być gol! Prostopadłe podanie Coutinho do Markovicia, ten próbował wyłożyć piłkę do pustej bramki Sterlingowi, ale zrobił to za mocno i Anglik nie sięgnął futbolówki!

19'

Sterling otrzymał piłkę na wysokości pola karnego gospodarzy, ale zaplątał się we własnym dryblingu i stracił piłkę

17'

Sterling dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła poza pole karne. Tam przejął ją Leiva, ale jego wrzutkę skasowali już defensorzy gospodarzy

15'

Aaron Ramsey nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, ale Kolo Toure poradził sobie z tym zagrożeniem i wybił piłkę głową

13'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Sterlinga, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u młodego Anglia. Jak pokazały powtórki, nie miał racji i gra powinna być kontynuowana

11'

Mesut Oezil dośrodkował z lewej strony boiska, a Ramsey niedokładnie dogrywał piłkę głową do Cazorli.

10'

Pierwsza ciekawsza akcja gości, Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, a piłka po odbiciu się od obrońcy wyszła na rzut rożny

8'

Wciąż siedzą na połowie Liverpoolu podopieczni Arsene'a Wengera, wszystko wskazuje na to, że gol dla nich jest kwestią czasu!

6'

A teraz rzutu karnego domagają się gospodarze. Po dośrodkowaniu Sancheza piłka odbiła się od ręki Hendersona, ale arbiter miał rację nie używając gwizdka

5'

To powinien być gol! Błąd Kolo Toure, dzięki któremu sam na sam z bramkarzem wyszedł Aaron Ramsey. Walijczyk przegrał jednak ten pojedynek, a nadciągającego z dobitką Cazorlę w ostatniej chwili uprzedził Toure!

4'

I mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Coquelin podał do Cazorli, a strzał Hiszpana z około 15. metra obronił Mignolet

3'

Od początku spotkania inicjatywa leży po stronie gospodarzy. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, wymieniają wiele podań i robią to głównie na połowie rywala

1'

Pan Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

13:42

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, pierwszy gwizdek już za chwilę!

13:38

W ostatnim meczu mieliśmy problem z utrzymaniem się przy piłce. Graliśmy za mało agresywnie i słabo w odbiorze piłki. Teraz musimy zagrać dużo lepiej technicznie - powiedział z kolei Brandan Rodgers

13:33

Naszym celem jest wygranie tego meczu oraz każdego następnego. Cokolwiek jest matematycznie możliwe, trzeba o to grać do samego końca, ale nie wszystko zależy tylko od nas - powiedział przed tym meczem Arsene Wenger.

13:28

O dobrej passie Liverpoolu świadczy między innymi to, że przed porażką z Czerwonymi Diabłami nie przegrał on 13 kolejnych meczów (dziesięć zwycięstw). Poprzednia porażka przyszła w meczu z... Manchesterem United

13:23

Co ciekawe, obie te drużyny są najlepsze w stawce Premier League, jeśli weźmiemy pod uwagę mecze rozgrywane tylko w roku 2015. Arsenal zdobył 27 punktów, a Liverpool tylko o jeden mniej

13:18

Mecz zapowiada się na bardzo wyrównany, ale faworytem chyba zdają się być gospodarze. Ostatnią porażkę odnieśli siódmego lutego, kiedy 2:1 pokonał ich Tottenham

13:13

W zeszłym sezonie na Emirates górą byli gospodarze, którzy po golach strzelanych przez Ramsey'a i Cazorlę wygrali 2:0. Sezon skończyli jednak niżej niż Liverpool, na czwartym miejscu. The Reds zajęli drugą lokatę

13:08

Dla obu drużyn cel na koniec sezonu jest bardzo podobny. Liverpool po porażce z Manchesterem United dość mocno utrudnił sobie walkę o miejsce w czołowej czwórce, ale jeśli dziś zwycięży, to znów będzie jej bardzo blisko. Kanonierzy z kolei oprócz walki o ucieczkę od piątego miejsca, wciąż liczy na wyprzedzenie drugiego w tabeli Manchesteru City. Przede wszystkim liczy się jednak gra w przyszłej edycji Champions League.

13:03

Jak widać, Wojciech Szczęsny nie załapał się dzisiaj nawet na ławkę rezerwowych. Jak informuje oficjalny profil Arsnealu na Twitterze, polski bramkarz złapał kontuzję żeber.

13:01

Ławka Arsenalu: Macey, Gibbs, Gabriel, Flamini, Rosicky, Walcott, Welbeck

13:00

Ławka Liverpoolu: Jones, Johnson, Lovren, Sturridge, Manquillo, Borini, Brannagan

12:56

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Grzegorz Ignatowski

12:53

Witamy! Zapraszamy na relację live z hitowego spotkania angielskiej Premier League. Arsenal podejmie na własnym boisku Liverpool, a początek już za około 50 minut!