Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Przed nami dzisiaj jeszcze wiele piłkarskich emocji!

15:43

15:41

Gole strzelane przez Harry'ego Kane'a

15:39

Ależ to był kapitalny mecz! Tottenham w przeciągu całego meczu był drużyną dużo lepszą, Arsenal długo nie potrafił zagrozić bramce przeciwnika i tylko fantastycznej dyspozycji Ospiny zawdzięczają tak niskie rozmiary porażki.

90'

KONIEC! Derby północnego Londynu dla Tottenhamu!

90'

Ostatnia zmiana w meczu, Paulinho w czwartej minucie doliczonego czasu gry wchodzi za Masona

90'

Żółta kartka dla Aarona Ramsey'a, za taktyczny faul na Bentalebie

90'

Monreal oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

90'

Żółtą kartką ukarany Nabil Bentaleb

90'

Cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu

90'

Rosicky huknął sprzed pola karnego, ale piłka poleciała prosto w bramkarza, a ten spokojnie ją złapał

89'

Roszada też u gospodarzy, Stambouli wchodzi za Lamelę

89'

Ostatnia zmiana u gości, Akpom wchodzi za Coquelina

87'

Nabil Bentaleb świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Kane fantastyczną główką nie dał szans bramkarzowi! Czy Arsenal zdoła jeszcze wyrównać?

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Harry Kane wyprowadza Koguty na prowadzenie!

86'

Danny Rose dośrodkował z lewej strony boiska, wybijają piłkę z własnego pola karnego Kanonierzy

84'

Żółta kartka za faul na Masonie ukarany został Olivier Giroud

82'

Monreal dośrodkował z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo niedokładnie. Przy piłce już są gospodarze

80'

Mesut Oezil dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale Spurs dobrze poradzili sobie we własnej szesnastce

79'

Mason faulował na własnej połowie boiska Ramsey'a i dostał za to żółtą kartkę

78'

Theo Walcott wchodzi na boisko i zmienia Danny'ego Welbecka

77'

Kane próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

75'

Chadli melduje się na boisku i zmienia Dembele

75'

Giroud! Oezil dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Francuz nieznacznie przestrzelił głową!

75'

Mason nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, a Ospina spokojnie złapał piłkę

73'

Spod linii końcowej Giroud zagrał tyłem piłkę przed bramkę gospodarzy, w kierunku Welbecka, ale ten został zablokowany.

72'

Eriksen! Dobry strzał z rzutu wolnego, piłka poleciała nieznacznie za wysoko!

71'

Ryan Mason dośrodkował nieźle z prawej strony boiska, a obrońcy Arsenalu wybili piłkę z własnej szesnastki

70'

Koscielny faulował w środkowej strefie boiska Harry'ego Kane'a

69'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Lameli, ale ten według sędziego był na spalonym

68'

Tomas Rosicky, bohater ostatnich derbów na White Hart Lane, zmienia niewidocznego dziś Santiego Cazorlę

66'

Lamela faulował teraz w środkowej strefie boiska Monreala

65'

Ryan Mason oddał strzał z dystansu, ale dość wyraźnie się pomylił. Z piątego metra zacznie Ospina

64'

David Ospina, co za interwencja! Kolumbijczyk najpierw fantastycznie obronił strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Bentaleba, a następnie jeszcze lepiej dobitkę Kane'a! Anglik, jak się jednak potem okazało, był wcześniej na spalonym i jego ewentualny gol nie byłby uznany

63'

Dier oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale został zablokowany. Po chwili Bentaleb przymierzył sprzed pola, jednak spokojnie futbolówkę złapał Ospina. Dzieje się!

62'

Koscielny oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała prosto w Llorisa, który spokojnie ją złapał

61'

Hugo Lloris! Danny Welbeck oddał strzał z narożnika pola karnego, a Francuz fenomenalnie odbił piłkę na rzut rożny!

60'

Danny Rose faulował teraz Oliviera Giroud

59'

Ospina! Dembele oddał nieprzyjemny strzał z okolic piętnastego metra, świetnie broni Kolumbijczyk!

58'

Danny Rose dośrodkował z lewej strony boiska, ale Koscielny wybił piłkę z własnego pola karnego

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ospina fantastycznie obronił strzał Diera, ale nie miał już szans przy dobitce Kane'a! Mamy remis, kto przechyli szalę na swoją stronę?

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Harry Kane, Tottenham wyrównuje!

56'

Mason przymierzył sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

54'

Żółta kartka dla Koscielnego, za faul na Dembele

53'

Welbeck dośrodkował z lewej strony boiska, ale został zablokowany przez jednego z obrońców gospodarzy

52'

Troszkę chaosu teraz mamy na boisku, jedni i drudzy bardzo szybko tracą piłkę

50'

Lloris! Cazorla świetnie przymierzył sprzed pola karnego, a Francuz interweniował jeszcze lepiej i goście mają rzut rożny!

48'

Lamela chciał dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany przez obrońców

46'

I już sprzed pola karnego na bramkę przymierzył Bentaleb, ale wyraźnie przestrzelił

46'

I zaczynamy drugą połowę! Od środka goście

14:40

Gol strzelony przez Oezila:

14:36

14:35

Przewagę w pierwszej połowie mieli piłkarze Tottenhamu, ale mimo tego i kilku naprawdę groźnych strzałów oddanych na bramkę Ospiny, to na przerwę schodzą przegrywając. Czy po niej dadzą radę odrobić straty?

45'

I teraz arbiter kończy pierwszą połowę meczu

45'

Danny Welbeck faulował na własnej połowie boiska Rose'a i dostał za to żółtą kartkę

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

44'

Eriksen dośrodkował z rzutu wolnego, a Welbeck wybił głową piłkę z własnego pola karnego

43'

Kyle Walker był faulowany na połowie gości przez Monreala i Hiszpan otrzymał żółtą kartkę

42'

Harry Kane powalczył przed chwilą w polu karnym gości, oddał nawet strzał, ale sędzia odgwizdał spalonego. Jak jednak pokazały powtórki, arbiter boczny się pomylił i o pozycji spalonej nie było mowy.

40'

Kane przymierzył przed chwilą sprzed szesnastki, ale choć zrobił to nieźle, to piłka minęła bramkę gości

38'

Z pomocnikiem Arsenalu już wszystko w porządku i goście wznawiają grę

37'

Bentaleb faulował przed chwilą w środkowej strefie boiska Aarona Ramsey'a. Walijczyk potrzebuje chyba kilka chwil, by dojść do siebie

36'

Żółta kartka dla Harry'ego Kane'a, za faul na Giroud w środkowej strefie boiska

36'

Eriksen dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie z własnego pola karnego futbolówkę wybił Gibbs

34'

Walker dośrodkował z prawej strony boiska, a Lamela uprzedził Eriksena i sam oddał strzał na bramkę, który był jednak mocno niecelny. Od bramki grę wznowią goście

33'

Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale ze złapaniem piłki nie miał problemu Hugo Lloris

32'

Eriksen przymierzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to fatalnie. Futbolówka poleciała daleko od bramki Ospiny

31'

Eriksen dośrodkował z narożnika boiska, wybijają piłkę defensorzy Arsenalu. Ta jednak szybko wraca do gospodarzy, którzy już budują kolejną akcję

30'

Vertonghen próbował uderzyć sprzed pola karnego, ale został zablokowany

30'

Ryan Mason! Świetny strzał z dystansu, broni Ospina!

28'

Dembele znów spróbował ataku indywidualnego, jednak Belga bez problemu zatrzymał Per Mertesacker

26'

Harry Kane dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę we własnej szesnastce spokojnie chwycił Ospina

25'

Dembele odzyskał piłkę na połowie rywala i próbował zaatakować indywidualnie, jednak został błyskawicznie powstrzymany

23'

Rose dośrodkował teraz z lewej strony boiska, jednak zrobił to bardzo kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

22'

Danny Rose! Świetny strzał z ostrego kąta w wykonaniu obrońcy Tottenhamu, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Ospiny!

22'

Bentaleb przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę

20'

Sam Lamela dośrodkował z narożnika boiska, a defensorzy Kanonierów poradzili sobie z tym zagrożeniem. Po chwili z lewej strony piłkę wrzucił też Mason, ale i tym razem nie przyniosło to żadnej korzyści

19'

Lamela dośrodkował z prawej strony boiska i po nodze rywala piłka wyszła na corner

18'

Walker dośrodkował z prawej boiska, ale z własnej szesnastki wybił piłkę Koscielny

17'

Eriksen starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został szybko zablokowany

15'

Piłka odbiła się przed chwilą od ręki Masona w polu karnym gospodarzy, ale sędzia uznał, że było to przypadkowe i nie podyktował jedenastki

15'

Coquelin dośrodkował z prawej strony boiska, wybijają piłkę obrońcy Tottenhamu

14'

Ospina spokojnie chwycił przed chwilą futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

13'

David Ospina! Rose oddał strzał sprzed pola karnego, a Kolumbijczyk odbił piłkę na rzut rożny!

12'

12'

Danny Welbeck dośrodkował z prawej strony boiska, Giroud próbując uderzać przedłużył to zagranie do Oezila, a Niemiec wpakował piłkę do bramki! Jak odpowiedzą gospodarze?

11'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Mesut Oezil, 1:0 dla gości!

11'

Danny Welbeck wdarł się przed chwilą w pole karne gości, ale tam kapitalnie wślizgiem powstrzymał go Rose

10'

Dembele zagrał niezłą prostopadłą piłkę w kierunku Kane'a, jednak ten był na spalonym

10'

Rose dośrodkował z lewej strony boiska, a Ospina złapał piłkę, choć zrobił to na raty

8'

Eriksen dośrodkował z prawej strony boiska, a obrońcy Arsenalu wybili piłkę z własnego pola karnego

7'

Z Ospiną już wszystko w porządku, wracamy do gry

6'

Kolumbijczyk złapał przy tej interwencji jakąś kontuzję i jest opatrywany przez lekarzy

5'

Harry Kane! Świetny strzał Anglika sprzed pola karnego, ale jeszcze lepiej broni Ospina! Rzut rożny dla gospodarzy

5'

Monreal dośrodkował z lewej strony boiska, a z własnej szesnastki piłkę wybił Rose

4'

Długą piłkę z głębi pola w kierunku Kane'a zagrał Rose, ale Anglika uprzedził Mertesacker.

2'

Olivier Giroud faulował na połowie gospodarzy Kyle'a Walkera

1'

Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

13:41

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy to spotkanie!

13:39

Dziś Arsenal będzie musiał sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca, Alexisa Sancheza. Czy Tottenham, mając do dyspozycji rewelacyjnego Harry'ego Kane'a, będzie w stanie to wykorzystać i wygrać to prestiżowe spotkanie?

13:35

W całej historii rywalizacji we wszystkich rozgrywkach między tymi dwiema drużynami lepszy bilans ma Arsenal. Wygrywał on z Tottenhamem 77 razy, 48 razy remisował, a przegrywał 54-krotnie.

13:31

To 156. mecz ligowy pomiędzy tymi dwiema drużynami. Jeśli dziś wygra Tottenham, to będzie jego 50. triumf nad Arsenalem w tych rozgrywkach

13:28

W zeszłym sezonie na White Hart Lane Arsenal wygrał 1:0, po golu strzelonym przez Tomasa Rosicky'ego. Ogólnie w 32 ostatnich meczach przeciwko Tottenhamowi Kanonierzy tylko raz nie potrafili strzelić ani jednego gola. Zobaczymy, czy dziś podtrzyma tę passę

13:23

Jasnym stało się dzisiaj, że dopóki David Ospina nie będzie popełniał błędów, Wojciech Szczęsny nie wejdzie do bramki Arsenalu. Dla Kanonierów nie ma bardziej prestiżowego spotkania niż to z Tottenhamem i jeśli dziś broni Kolumbijczyk, to znaczy, że on jest murowanym numerem jeden