Poniedziałek, 19 stycznia 2015, godz. 21:00
22:56

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

22:55

22:53

Bardzo kiepskim widowiskiem uraczyli nas piłkarze obu zespołów. Przewagę mieli gospodarze, ale trudno (poza karnym Mirallasa) przypomnieć sobie jakąś stuprocentową okazję. West Brom przyjechał po remis i ten remis zasłużenie ugrał

94'

Jeszcze Baines dośrodkował z rzutu rożnego, ale Foster złapał piłkę, a sędzia zakończył ten mecz

93'

Barry dośrodkował w pole karne, a Gareth McAuley wybił piłkę z własnej szesnastki

91'

Fatalnie jednak dośrodkował z tego rzutu wolnego Baines i piłkę wybili obrońcy West Bromu. Cztery minuty tymczasem doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Żółta kartka dla Dorransa za faul na Bainesie, tuż przed polem karnym West Bromu

89'

Baines dośrodkował z lewej strony boiska, ale został zablokowany

87'

Źle sobie teraz piłkę w polu karnym przeciwnika przyjmował Kone i akcja gospodarzy została przerwana

85'

Oviedo dośrodkował teraz w pole karne, ale spokojnie piłkę złapał Foster

83'

Środkiem zaatakować starał się przed chwilą Ross Barkley, ale został ostatecznie powstrzymany przez obrońców

81'

Wisdom dośrodkował z prawej strony boiska, a bardzo niedokładny strzał oddał Sessegnon

79'

A Besicia zmienia Kone

79'

Z piłkarzem West Bromu już wszystko w porządku, tym czasem zmiany w obu ekipach. Za Anichebe wchodzi Ideye

78'

Sessegnon doznał jakiejś kontuzji i mamy przerwę w grze

77'

Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany Besić

76'

Po podaniu Naismitha z prawej strony boiska strzał na bramkę oddał Lukaku, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

74'

Wciąż wymieniają podania piłkarze Evertonu, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Nie potrafią przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę West Bromu

72'

Baines dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową Lukaku został zablokowany

70'

Saido Berahino schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Grahama Dorransa

68'

Lukaku próbował się przepchać z piłką w pole karne, ale był na spalonym

66'

W sytuacji sam na sam bramkarza nie potrafił pokonać teraz Baines, ale ewentualny gol i tak nie byłby uznany. Lewy obrońca po podaniu Lukaku był na wyraźnym spalonym

65'

Zmiana w ekipie gości. Za Morrisona wchodzi Sessegnon

64'

I kolejny corner dla gospodarzy, tym razem po zablokowanym strzale Besicia

64'

Baines znów dośrodkował z rzutu rożnego, a tym razem piłkę z własnego pola karnego wybił Brunt

62'

Baines w końcu dośrodkował z narożnika boiska, ale goście znów skutecznie interweniowali we własne szesnastce

61'

Ścierają się teraz przy okazji rzutu rożnego dla Evertonu Naismith i Yacob, ale za chwilę pewnie uda się wykonać ten stały fragment gry

60'

Baines dośrodkował z narożnika boiska, a obrońcy gości wybili piłkę

59'

Barkley oddał strzał z tego rzutu wolnego, a piłka po murze wyszła na rzut rożny

58'

Morrison faulował Besicia tuż przed własnym polem karnym i dostał żółtą kartkę

58'

Lukaku wpadł teraz z piłką w pole karne przeciwnika, ale kiedy oddał strzał został zablokowany przez Lescotta

56'

Besić dośrodkował z prawej strony boiska, ale znów bardzo spokojnie interweniują obrońcy West Bromwich

54'

Wisdom faulował teraz na własnej połowie boiska Romelu Lukaku

52'

Żółtą kartką za taktyczny faul ukarany tym razem Oviedo

51'

Everton wrócił do długiego rozgrywania piłki, które nie przynosi mu w zasadzie żadnej wymiernej korzyści

49'

Gareth Barry, za taktyczny faul na Berahino, ukarany został żółtą kartką

48'

Jak na razie utrzymuje się obraz gry z pierwszej połowy. Długo przy piłce są gospodarze, a goście murują dostęp do własnej bramki

46'

To Kevin Mirallas opuścił boisko. Belg tuż przed przerwą nie wykorzystał rzutu karnego, luzując z wykonania tego stałego fragmentu Leightona Bainesa

46'

I wznawiamy grę

22:02

Obie drużyny już wróciły na boisko. W zespole Evertonu widzimy Bryana Oviedo, za chwilkę okaże się, kogo zmieni

21:50

21:48

Zdecydowanie przeważał w pierwszej połowie Everton, jednak nie potrafił przekuć tego w jakieś dogodne okazje. Kiedy rywale zrobili to za nich, to z rzutu karnego przestrzelił Kevin Mirallas. Zobaczymy, czy po przerwie w końcu ktoś otworzy wynik

45'

I teraz mamy koniec pierwszej połowy!

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

NIE MA GOLA! MIRALLAS TRAFIŁ W SŁUPEK!

43'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Lukaku źle przyjął sobie piłkę i Lescott bezsensownie zagrał piłkę ręką!

43'

Rzut karny dla Evertonu!

42'

Berahino oddał strzał sprzed pola karnego, ale wcześniej Anichebe faulował Jagielke, co nie uszło uwadze arbitra

41'

Morrison przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany

40'

Z lewej strony dośrodkował przed chwilą Barkley, a w polu karnym pojedynek z obrońcą przegrał Lukaku

39'

Berahino dośrodkował w pole karne w kierunku Anichebe, jednak zrobił to niedokładnie i gospodarze poradzili sobie z tym zagrożeniem

37'

Anichebe faulował na połowie Evertonu Jagielke

35'

Tym razem z okolic szesnastego metra uderzył Lukaku, jednak i on został zablokowany

33'

Besić oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po drodze odbiła się od Naismitha i wyraźnie minęła bramkę.

32'

Z piłkarzem West Bromu już wszystko w porządku, wracamy do gry

32'

Anichebe leży teraz na boisku po zderzeniu się ze Stonesem

30'

Gardner! Bardzo dobra okazja, ale jego strzał z bliskiej odległości świetnie obronił Robles! Ewentualny gol i tak nie byłby jednak uznany, sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Choć był on minimalnie

29'

Gardner dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo słabo. Obrońcy Evertonu wybili piłkę

27'

Besić oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

26'

Długo, do znudzenia wymieniają podania na wysokości pola karnego gości piłkarze Evertonu. West Brom mądrze się broni

24'

Kevin Mirallas oddał strzał na bramkę z tego rzutu wolnego, ale Foster bez problemów złapał piłkę

23'

Baines był teraz faulowany w okolicach pola karnego West Bromu

21'

Besić spróbował ataku indywidualnego, ale został zatrzymany przez Lescotta, który przez trzy lata był piłkarzem Evertonu

19'

Prawą stroną próbował zaatakować teraz Everton, ale wszystko skończyło się niedokładnym podaniem Naismitha

17'

Nie potrafi jak na razie West Brom wymienić kilku podań. Jak na razie ma zaledwie 15% posiadania piłki. Trzeba jednak powiedzieć, że dostępu do własnej bramki broni bardzo mądrze

15'

Gardner faulował teraz w środkowej strefie boiska Barkley'a

14'

Nieźle wyglądała wymiana podań w wykonaniu Evertonu, ale wszystko to skończyło się stratą na wysokości pola karnego rywala

12'

Uspokoili nieco grę The Toffees, znów spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska

10'

Mirallas wpadł teraz z piłką w pole karne, jednak oddał strzał, który został z łatwością zablokowany

9'

Teraz sprzed szesnastki przymierzył Baines, ale goalkeeper West Bromu znów interweniował bez problemów

8'

Kevin Mirallas oddal teraz strzał sprzed pola karnego, a Foster spokojnie złapał futbolówkę

7'

Długo wymieniają teraz podania gospodarze, jednak robią to przede wszystkim w środkowej strefie boiska

5'

Siedzi na połowie gości Everton, ale na razie nieco brakuje mu dokładności. Teraz Besić źle podawał na prawe skrzydło i piłka wyszła na aut

3'

Baines dośrodkował z lewej strony boiska, a Brunt wybił piłkę na rzut rożny

3'

Dłużej na początku przy piłce są gospodarze, jednak jak na razie nie podeszli bliżej bramki West Bromu

1'

Michael Oliver daje znak, zaczynamy

20:57

Obie drużyny już pojawiły się na murawie, za chwilkę usłyszymy pierwszy gwizdek

20:54

20:51

W zeszłym sezonie na Goodison Park w pojedynku tych dwóch ekip padł bezbramkowy remis

20:49

West Bromwich z kolei jest na piętnastej lokacie i dzisiaj może wyprzedzić swojeg rywala. Po tym, jak w klubie zatrudniony został Tony Pulis, zespół najpierw awansował do czwartej rundy Pucharu Anglii, a następnie pokonał w lidze Hull

20:46

W tabeli ligowej wyżej jest Everton, jednak jest to dopiero trzynasta lokata. Jeśli dzisiaj wygra, to awansować może tylko o jedną lokatę. Jego strata jedenastego Newcastle wynosi cztery oczka.

20:43

W pierwszym meczu tych dwóch drużyn Everton wygrał na boisku rywala 2:0. Jednego gola strzelił wypożyczony swego czasu do West Bromu Romelu Lukaku, drugiego Kevin Mirallas. Obaj panowie będą dzisiaj mieli okazję powtórzyć swoje wyczyny, gdyż wyszli w pierwszym składzie drużyny Roberto Martineza

20:37

W pierwszym składzie gości wychodzi dzisiaj Victro Anichebe, który przez kilka lat był zawodnikiem Evertonu. W latach 2006-2013 zagrał w barwach The Toffees 131 meczów ligowych i strzelił w nich 18 goli. Nigeryjczyk jest wychowankiem ekipy z Goodison Park

20:34

Ławka Evertonu: Griffiths, Hibbert, Oviedo, Kone, Garbutt, Alcaraz, McAleny

20:33

Ławka West Bromu: Myhill, Pocognoli, Dawson, Dorrans, Ideye, Sessegnon, Samaras

20:31

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu