0 : 1
LiverpoolLiverpool
15:40

15:38

Mimo, że w drugiej połowie gra była nieco bardziej wyrównana, to zwycięstwo Liverpoolu jest jak najbardziej zasłużone. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

95'

A jednak nie - obyło się bez kar indywidualnych i arbiter zakończył to spotkanie

94'

Małe przepychanki mamy teraz na boisku, zaraz pewnie posypią się kartki...

93'

Van Aanholt oddał strzał sprzed pola karnego, jednak został zablokowany

91'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

A teraz Jordi Gomez faulował na własnej połowie Markovicia. Tymczasem realizator wrócił już na Stadium Of Light

88'

Spróbujemy opierać się na relacjach live naszych angielskich kolegów. Wes Brown faulował na własnej połowie boiska Mario Balotellego

15:29

Tymczasem mamy mały problem, gdyż realizatorzy tego spotkania przeskoczyli na... rozgrzewkę piłkarzy Chelsea przed innym meczem

86'

Mandron wchodzi na boisko za Johnsona

85'

Utrzymują się teraz nieco dłużej przy piłce The Reds, starają się oni trzymać ją jak najdalej od własnej bramki

83'

Buckley starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

82'

Jordan Henderson oddał strzał z tego rzutu wolnego, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę

80'

O'Shea faulował przed własnym polem karnym Coutinho

79'

Niezłe zagranie Johnsona w kierunku Buckley'a, ale rezerwowy gospodarzy był na pozycji spalonej, co nie uszło uwadze sędziego

77'

A za Giaccheriniego wchodzi Buckley

77'

To będzie nawet podwójna zmiana u gospodarzy. Graham wchodzi za Wickhama

77'

Coutinho oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on niecelny

76'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Danny Graham

75'

Larsson dośrodkował teraz z rzutu wolnego, a spokojnie futbolówkę chwycił Simon Mignolet

73'

Adam Johnson dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

71'

Coutinho oddał strzał sprzed szesnastki, jednak spokojnie piłkę chwycił Pantilimon

70'

Balotelli oddał strzał z dystansu, z rzutu wolnego i trafił tylko w mur

68'

Mario Balotelli wchodzi na boisko i zmienia Fabio Boriniego

67'

Coutinho oddał niezły strzał sprzed pola karnego, jednak piłka minęła bramkę gospodarzy

66'

Coutinho zagrał niezłą piłkę w kierunku Moreno, jednak strzał tego drugiego zablokował Vergini

64'

Lovren oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak piłka wyraźnie minęła bramkę

63'

Emre Can zaatakował prawą stroną boiska, a w starciu z van Aanholtem wywalczył rzut rożny

61'

Adam Johnson dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę spokojnie chwycił Mignolet

60'

Adam Johnson faulował teraz na połowie gości Moreno

58'

Troszkę dłużej przy piłce utrzymywali się teraz goście, alej już ją stracili. Sunderland stara się zbudować kolejną akcję ofensywną

56'

Nieźle z rzutu wolnego dośrodkował Johnson, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

55'

A teraz żółta kartka dla Lovrena za faul na van Aanholcie na własnej połowie boiska

55'

Żółtą kartką za faul na Johnsonie ukarany Henderson

53'

O'Shea faulował w polu karnym gości Skrtela

52'

Poprzeczka ratuje gości! Adam Johnson oddał strzał sprzed pola karnego, który okazał się minimalnie niecelny!

50'

Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, a spokojnie futbolówkę chwycił goalkeeper gospodarzy

49'

Emre Can zaatakował prawą stroną boiska, a tam taktycznie faulował go Bridcutt, za co dostał drugą żółtą kartkę!

49'

Bridcutt wylatuje z boiska!

47'

Marković oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak nie trafił nawet w bramkę

46'

I od razu zmiana u gości, Dejan Lovren zmienia Stevena Gerrarda

46'

14:33

Pierwsza połowa minęła nam pod znakiem zdecydowanej dominacji w wykonaniu Liverpooolu. Goście przeważali pod każdym względem i tylko brak skuteczności sprawił, iż prowadzą oni tylko jednym golem

14:32

I teraz pan Craig Pawson kończy pierwszą połowę

45'

Sunderland - Liverpool

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

Znowu gorąco pod bramką Sunderlandu! Po długim zagraniu z głębi pola sam na sam z bramkarzem wyszedł Borini, ale po tym, jak minął on Pantilimona, trafił w boczną siatkę!

42'

Zupełnie zdominowali w ostatnich minutach przeciwnika goście. Teraz spokojnie rozgrywają oni piłkę w okolicach środka pola

40'

To powinien być gol! Broini wyłożył piłkę Gerrardowi jak na tacy w polu karnym gospodarzy, ale kapitan The Reds uderzył za lekko i Pantilimon złapał piłkę!

38'

Steven Gerrard! Bardzo dobry strzał na bramkę, futbolówka trafia w boczną siatkę!

37'

Henderson! Świetny strzał z około 16. metra, a piłka trafiła w słupek! Ewentualny gol i tak nie byłby uznany, sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Anglika

36'

Kolejna żółta kartka w tym meczu, tym razem dla Coutinho

35'

Bridcutt ukarany za taktyczny faul na Gerrardzie

34'

Larsson dośrodkował z rzutu rożnego, a dobrze przed pole karne wypiąstkował piłkę Mignolet

32'

Niedokładnie z lewej strony dośrodkował van Aanholt i aut mają goście

30'

Henderson uderzył przed chwilą sprzed pola karnego, a piłka wyraźnie minęła bramkę gospodarzy

29'

Poprzeczka! Marković oddał efektowny strzał sprzed pola karnego, jednak piłka trafiła w poprzeczkę!

29'

Gerrard! Sprytny strzał kapitana Liverpoolu z rzutu wolnego i Pantilimon interweniował z trudem!

28'

Vergini dostał żółtą kartkę za faul na Moreno na własnej połowie boiska

26'

Sporo zamieszania mamy teraz na boisku, obie drużyny bardzo szybko tracą piłkę.

24'

Henderson dośrodkował w pole karne, a tam obrońcy gospodarzy zablokowali strzał Gerrarda

23'

Steven Gerrard oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

21'

Spokojnie, długo wymieniają na własnej połowie podania podopieczni Brendana Rodgersa

19'

Lewą stroną próbowali zaatakować podopieczni Rodgersa, ale nic im z tego nie wyszło. Grę od autu wznowi Sunderland

17'

Fabio Borini ukarany żółtą kartką za faul Giaccherinim

17'

Adam Johnson dośrodkował z prawej strony boiska, ale wybili piłkę z własnej szesnastki goście

15'

Jordi Gomez był faulowany na własnej połowie boiska przez Boriniego

13'

Sebastian Larsson dośrodkował z tego rzutu wolnego, jednak zrobił to za głęboko i piłkę chwycił bramkarz

12'

Gerrard faulował na własnej połowie Bridcutta

11'

Patrick van Aanholt zaatakował lewą stroną boiska, ale został szybko powstrzymany prze obrońców i grę od bramki wznowi Mignolet

9'

Fabio Borini był faulowany przed polem karnym, ale Marković przejął piłkę i sędzia zastosował przywilej korzyści. Zawodnik Liverpoolu wyszedł sam na sam z bramkarzem i wpakował futbolówkę do bramki!

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lazar Marković, 1:0 dla Liverpoolu!

7'

Brakuje jak na razie tempa temu widowisku, nie oglądaliśmy jeszcze ani jednej ciekawszej akcji podbramkowej. Teraz dłużej przy piłce jest Sunderland

5'

Długo, spokojnie wymieniają teraz podania goście, jednak robią to przede wszystkim na własnej połowie

3'

Lazar Marković padł teraz w polu karnym rywala po starciu z Wesem Brownem, ale gwizdek arbitra milczy. I chyba słusznie

2'

Oba zespoły podeszły bardzo spokojnie do początku tego meczu. Ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

1'

Arbiter daje znak, od środka zaczynają gospodarze

13:42

Piłkarze obu zespołów już pojawili się na boisku, za chwilkę zaczynamy

13:38

Liverpool jest ósmy i po tej kolejce może awansować jedynie o jedną lokatę. To idealnie obrazuje słabość tej drużyny w tym sezonie

13:37

Sunderland mimo, iż zremisował aż jedenaście spośród wszystkich swoich dotychczasowych spotkań ligowych, wciąż jest nad strefą spadkową. Ma nad nią jednak tylko trzy oczka przewagi, więc ewentualna wygrana dzisiaj byłaby Czarnym Kotom bardzo na rękę

13:30

W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w tych rozgrywkach, na Anfield padł bezbramkowy remis. W ubiegłym sezonie na Stadium Of Light 3:1 wygrał Liverpool, a to gole z tamtego pojedynku

13:28

Sunderland ma w ostatnim czasie problemy w meczach z Liverpoolem i nie wygrał pięciu ostatnich z nich. Ich dzisiejsze zadania utrudnia też fakt, iż The Reds przegrali tylko jeden z ostatnich ośmiu ligowych meczów w tym sezonie. Jedynym zespołem, który był w stanie ich pokonać był Manchester United (3:0 dla Czerwonych Diabłów). W pozostałych spotkaniach podopieczni Brendana Rodgersa cztery razy wygrali i trzykrotnie zremisowali

13:23

W składzie Sunderlandu brakuje dzisiaj Jacka Rodwella, który w poprzednim meczu z Manchesterem City strzelił jednego gola. Młody Anglik znalazł się jednak na stadionie i przywitał serdecznie z byłym kolegą z czasów gry na Etihad, Mario Balotellim. Włoch zasiada dziś na ławce rezerwowych

13:19

Widzimy więc, że dla dwóch zawodników Liverpoolu dzisiejsza potyczka to mała podróż sentymentalna. Jordan Henderson to wychowanek Sunderlandu, który na Anfield trafił w 2011 roku. Fabio Borini przebywał w zespole dzisiejszych gospodarzy na wypożyczeniu, w ubiegłym sezonie. Swego czasu dla Czarnych Kotów grał też Simon Mignolet

13:14

Ławka rezerwowych gospodarzy: Jones, Graham, Alvarez, Buckley, Mandron, Agnew, Mannone.

13:13

Ławka rezerwowych gości: Ward, Enrique, Lovren, Lambert, Manquillo, Balotelli, Rossiter

13:11

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

13:08

Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania Sunderland - Liverpool, które zainauguruje 21. kolejkę angielskiej Premier League. Początek już za około 35 minut.