• Strzały: 14 (6) - 7 (2)
  • Rzuty rożne: 9 - 1
  • Faule: 11 - 11
16:23

Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Arsenalu, który dominował w całym meczu i nie dał szans Stoke. Zawodnikiem meczu Alexis Sanchez, który do asysty dorzucił dwa gole

92'

Koniec! Arsenal pewnie ogrywa Stoke!

91'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Ładną akcję przeprowadzili teraz goście, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska na bramkę uderzył Ireland, ale świetnie obronił to Ospina!

88'

Bardzo senną mamy tę końcówkę spotkania, na boisku dzieje się bardzo niewiele. Przy piłce dłużej są Kanonierzy

86'

Mesut Oezil! Mógł Niemiec wyśmienicie wprowadzić się do gry po kontuzji, jednak przestrzelił w dobrej sytuacji!

84'

Spadło nam wyraźnie tempo tego spotkania. Arsenal ma swój wynik i nie musi już tak szybko atakować, Stoke z kolei nie potrafi tego zrobić

82'

Na spalonym po podaniu Cazorli był teraz Oezil

81'

Francis Coquelin był teraz faulowany na własnej połowie przez Petera Croucha

80'

To powinna być bramka! Sanchez dobrym podaniem wyprowadził Walcotta w sytuacje sam na sam, a Anglik nie dał rady trafić w światło bramki!

79'

Oezil faulował przed chwilą Muniesę na własnej połowie boiska

77'

Geoff Cameron wpakował przed chwilą piłkę do bramki, ale po podaniu Croucha był on na spalonym i sędzia słusznie nie uznał tego gola

75'

Alexis Sanchez oddał strzał z dystansu, a piłka dość wyraźnie minęła bramkę gości

73'

A długo oczekiwany przez kibiców The Gunners Mesut Oezil zmienia Oliviera Giroud

72'

Zmiany w obu ekipach. Ireland wchodzi za Bojana

70'

Cameron dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to fatalnie i Ospina bez najmniejszych problemów złapał piłkę

68'

The Walcott wchodzi na boisko i zmienia Chamberlaina

67'

Santi Cazorla! Ładna akcja indywidualna, zakończona nieznacznie niecelnym strzałem!

66'

Drugi gol Alexisa Sancheza:

65'

Arnautović dośrodkował z lewej strony boiska, a Ospina spokojnie i pewnie złapał piłkę

65'

Ładna wymiana podań z pierwszej piłki na wysokości pola karnego gości w wykonaniu Kanonierów, ale strzał, jaki oddał Chamberlain, został zablokowany

63'

Peter Crouch faulował w środkowej strefie Coquelina i dostał za to żółtą kartkę

63'

Muniesa dośrodkował z lewej strony boiska, a Crouch wyraźnie przestrzelił w polu karnym gospodarzy

61'

Żółta kartka dla Camerona za faul na Sanchezie

60'

Długo przy piłce utrzymują się teraz goście, jednak wciąż nie potrafią oni znaleźć drogi pod bramkę przeciwnika

58'

Arnautović! Niezły strzał Austriaka z rzutu wolnego, piłka minimalnie minęła bramkę!

56'

Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, a z pola karnego piłkę wybił Muniesa

55'

Spokojnie, długo wymieniają teraz podania gospodarze. Robią to jednak głównie w środkowej strefie boiska

53'

Alexis Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, a Asmir Begović ostatecznie złapał piłkę

51'

Żółtą kartką za faul na Grioud ukarany Philipp Wollscheid

50'

Sanchez sprytnie uderzył z tego rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie nieco zmyliła Begovicia i ten nie był w stanie skutecznie interweniować!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 3:0 dla Arsenalu!

48'

Sidwell faulował tuż przed własnym polem karnym Chamberlaina

47'

Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale spokojnie wybili piłkę z własnego pola karnego

46'

A Muniesa zmienia Pietersa

46'

I od razu mamy dwie zmiany u gości. Sidwell wchodzi za N'Zonziego

46'

Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę

15:24

Gol strzelony przez Sancheza:

15:22

15:22

Arsenal miał zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie, był lepszy pod każdym względem i stworzył sobie sporą liczbę sytuacji bramkowych. Tylko dzięki wyśmienitej dyspozycji Asmira Begovicia goście nie przegrywają wyżej

45'

I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Oxlade-Chamberlain! Świetny strzał sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę Begovicia!

45'

Bellerin dośrodkował z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Arsenalu

45'

Crouch! Po dośrodkowaniu z lewej strony napastnik Stoke oddał niezły strzał głową i piłka nieznacznie minęła bramkę!

45'

Crouch popędził z piłką w stronę pola karnego, ale jego strzał sprzed szesnastki był już niecelny

45'

Pięć minut doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu. Ma to oczywiście związek z kontuzjami piłkarzy Arsenalu

43'

Giroud upadł w polu karnym gości po starciu z Shawcrossem, ale arbiter pokazał, że nie ma mowy o rzucie karnym

41'

Groźnie pod bramką gospodarzy! Cameron dośrodkował w pole karne, a tam mimo małego zamieszania, Kanonierzy ostatecznie wybili piłkę!

41'

Obrońca Arsenau zmienia jeszcze tylko koszulkę i za chwilę znów zobaczymy go na boisku. Tymczasem wracamy do gry

39'

Obrońca Arsenalu ma rozcięty łuk brwiowy i jest opatrywany przez lekarzy na boisku

36'

Nacho Monreal doznał kontuzji w starciu z Crouchem i potrzebuje pomocy lekarzy

34'

Świetną akcję przeprowadził Chilijczyk, zszedł z piłką z lewej strony do pola karnego, minął paru rywali i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Asmira Begovicia!

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez podwaja prowadzenie swojej drużyny!

32'

Teraz z prawej strony boiska dośrodkował Whelan, a piłkę z własnego pola karnego wybili gospodarze

31'

Monreal dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i przejęli ją goście

30'

Arnautović faulował na własnej połowie boiska Rosicky'ego

29'

Bellerin dośrodkował teraz z prawej strony boiska, a choć Begović minął się z piłką, to obrońcy Stoke wybili piłę z własnej szesnastki.

28'

Chamberlain dośrodkował z prawej strony boiska, a The Potters wybili piłkę na rzut rozny

27'

To powinna być bramka! Bojan wyłożył piłkę na piętnasty metr Whelanowi, a ten, będąc kompletnie niepilnowanym, fatalnie przestrzelił!

26'

Monreal faulował na własnej połowie, tuż przy polu karnym faulował Bojana. Dobra okazja dla Stoke

25'

Pieters dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał Ospina

24'

Shawcross dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze z tym zagrożeniem poradzili sobie obrońcy Arsenalu

23'

Giroud faulował na własnej połowie boiska Krkicia

23'

Cazorla próbował zaatakować indywidualnie, ale szybko i bardzo dobrze piłkę odebrał mu Walters

21'

Olivier Gioud! Ależ naciska Arsenal, tym razem Francuz nieznacznie przestrzelił z okolic szesnastego metra!

20'

Begović! Kapitalna interwencja Bośniaka po strzale Giroud sprzed pola karnego!

20'

Cazorla wpadł teraz z piłką z prawej strony w pole karne, ale kiedy próbował ją podać do kolegi, to zrobił to niedokładnie

19'

A teraz z lewej strony dośrodkował Monreal, a obrońcy Stoke wybili piłkę na rzut rożny

19'

Ręką na połowie goście zagrywał teraz Alexis Sanchez

17'

Gol strzelony przez Koscielnego:

16'

Mathieu Debuchy jest na noszach przenoszony do szatni

15'

Chamberlain! Świetny strzał Anglika sprzed pola karnego, piłka minimalnie mija bramkę gości!

14'

Arnautović dośrodkował z rzutu wolnego, a z własnej szesnastki wybili piłkę Kanonierzy

13'

Debuchy już nie wróci dzisiaj na boisko, w jego miejsce wchodzi Bellerin

13'

Francuz jest teraz opatrywany poza linią końcową, wracamy do gry

11'

Tymczasem po starciu z Arnautoviciem ucierpiał Debuchy i potrzebna jest pomoc lekarzy

10'

Walters dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

9'

Nieco dłużej przy piłce utrzymują się teraz przy piłce gospodarze, którzy mogą sobie teraz spokojnie wymieniać podania

7'

Sanchez najpierw dośrodkował z rzutu rożnego, ale goście wybili piłkę. Ta spadła pod nogi Chilijczyka, on znów dośrodkował, a głową do bramki trafił Koscielny!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Teraz już Begović nie dał rady, Koscielny i 1:0 dla Arsenalu!

5'

Thomas Rosicky! Czech przeprowadził świetną indywidualną akcję, wpadł z piłką w pole karne, ale z jego strzałem świetnie poradził sobie Asmir Begović!

4'

Lewą stroną zaatakowali The Potters, ale cała akcja skończyła się niedokładnym podaniem Bojana do Pietersa. Od bramki zacznie Ospina

3'

Cazorla dośrodkował z prawej strony boiska, jednak zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy

2'

I już zrobiło się groźnie pod bramką gości! Alexis Sanchez zdecydował się na strzał z okolic szesnastego metra, a świetną paradą piłkę odbił Begović!

1'

Arbiter daje znak, jako pierwsi przy piłce są gospodarze

14:25

Piłkarze obu drużyn już są gotowi do wejścia na murawę, za chwilkę usłyszymy pierwszy gwizdek

14:18

Stoke spisuje się ostatnimi czasy bardzo dobrze, co pokazuje jedna statystyka. Drużyna Marka Hughesa zdobyli w ostatnich meczach jedenaście z 18 możliwych punktów.

14:13

Zadanie stoi przed The Potters jednak bardzo trudne, nie tylko ze względu na kadrową klasę przeciwnika. Arsenal przegrał przed własną publicznością tylko jedno z 27 meczów. 18 z nich wygrał, osiem zremisował. Ostatnia porażka miała miejsce na otwarcie sezonu 2013/2014, kiedy 3:1 na Emirates wygrała Aston Villa

14:10

Stoke ma szansę na trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu nad Arsenalem, ostatni raz dokonało tego w 1951 roku. Zobaczymy, czy dziś, po wielu latach, zdoła to powtórzyć

14:07

Kiedy jedni i drudzy mierzyli się ze sobą poprzednim razem, górą było Stoke, które zwyciężyło 3:2. Oto gole z tamtego pojedynku:

14:00

W barwach Stoke City zadebiutuje dziś Philipp Wollscheid, niemiecki 25-letni obrońca. Został on sprowadzony do zespołu Marka Hughesa na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu z Beyeru Leverkusen. Ma za sobą dwa mecze reprezentacyjne

13:55

A więc jednak - Arsene Wenger miał chyba dość błędów popełnianych przez Wojciecha Szczęsnego i całego zamieszania wokół jego osoby i postanowił, że dziś Polak zacznie mecz na ławce rezerwowych. Do bramki wskakuje David Ospina, dla którego to będzie debiut w barwach "Kanonierów" w meczu ligowym. Wcześniej rozegrał po jednym spotkaniu Ligi Mistrzów, Pucharu Ligi oraz Pucharu Anglii