Poniedziałek, 8 grudnia 2014, godz. 21:00
Southamptonsouthampton
1 : 2
manchester unitedManchester United
22:57

Southampton był w tym spotkaniu gorszy, oddał więcej strzałów na bramkę, ale goście mieli dziś świetnie dysponowanego Van Persiego i to jemu zawdzięczają ten triumf. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

94'

Koniec! United ogrywają Southampton!

93'

Herrera wygląda już w porządku, wracamy do gry

93'

Ander Herrera ucierpiał w starciu z Fonte i leży na boisku

92'

Żółta kartka dla Rooney'a

91'

Tymczasem cztery minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

89'

Żółta kartka dla Mane, za faul na Van Persiem

88'

Ostatnia zmiana w ekipie gości, Darren Fletcher wchodzi za Juana Matę

87'

Davis dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne United, ale stamtąd wybił ją Carrick

85'

Clyne! Świetny, ale minimalnie niecelny płaski strzał z dystansu!

84'

Clyne dośrodkował w pole karne, ale tam bardzo pewnie interweniował De Gea

83'

Fellaini myślał, że był faulowany na własnej połowie i złapał piłkę w ręce, a arbiter... odgwizdał zagranie ręką Belga

82'

81'

Lewą stroną starał się zaatakować Rooney, ale tam powstrzymał go Fonte

79'

Shane Long schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mayuka

77'

De Gea! Pelle zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a hiszpański bramkarz świetną paradą uratował zespół!

74'

Dość sporo chaosu znów mamy na boisku, Southampton nie potrafi na razie odpowiedzieć na tę drugą bramkę Van Persiego

72'

Wayne Rooney dośrodkował z rzutu wolnego, a Van Persie uwolnił się od opieki obrońców i ładnym strzałem pokonał bramkarza!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 2:1 dla gości!

70'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Za Tadicia wchodzi Hesketh

68'

Dużo walki w środku pola, a niestety mało gry piłkę oglądamy w ostatnich minutach

66'

Mane zaatakował prawą stroną, ale tam powstrzymał go Fellaini. Aut dla United

64'

Troszkę dłużej przy piłce są teraz Święci. Zobaczymy, co z tego wyniknie

62'

Pelle oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka dość mocno minęła bramkę

61'

Wayne Rooney dośrodkował z tego rzutu rożnego, ale zrobił to tak fatalnie, że grę od bramki wznowi Forster

60'

Young dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Fonte wybił piłkę na rzut rożny

59'

Pelle! Włoch oddał strzał z około 14 metra po podaniu Tadicia, ale piłka nieznacznie minęła bramkę!

58'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i Święci wybili piłkę

57'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy nie potrafią wymienić kilku podań

55'

Rooney starał się zagrać prostopadłą piłkę do Van Persiego, ale został zablokowany przez Fonte

54'

Young nieźle dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale obrońcy Southampton zdołali wybić piłkę

52'

To powinna być bramka! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w idealnej sytuacji, kompletnie niepilnowany był Long, ale piłka po jego strzale poleciała prosto w De Geę!

51'

Herrera faulował przed chwilą na własnej połowie Mane

49'

Próba prostopadłego podania od Fellainiego do Rooney'a, ale niedokładna. Piłkę już mają gospodarze

47'

Yoshida! Obrońca Southampton zdecydował się na drybling w polu karnym gości, ale tam świetnie powstrzymał go Evans. Od bramki grę wznowi De Gea

46'

Arbiter daje znak, grę wznawiają gospodarze!

22:01

Piłkarze już wrócili na murawę, za dosłownie moment zacznie się druga połowa

21:51

Przeważali w tej pierwszej połowie piłkarze Ronalda Koemana, ale na przerwę schodzą z remisem. United mają problemy z rozegraniem akcji i popełniają proste błędy, co nie wróży zbyt dobrze przed drugą połową. Zobaczymy, jak obaj trenerzy zmobilizują swoich piłkarzy na dalszą część zmagań

47'

Van Persie! Świetny strzał sprzed pola karnego, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

46'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

45'

Steven Davis dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę spod własnej bramki wybił Fellaini

44'

Mane oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale zrobił to za lekko i De Gea nie miał z tym żadnych kłopotów

42'

Young dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

41'

Brakuje dokładności jednym i drugim w ostatnich minutach. Żadna z drużyn nie potrafi przeprowadzić jakiejś składnej akcji

39'

I już teraz Louis Van Gaal przeprowadza drugą zmianę! Herrera wchodzi za McNaira

38'

Teraz lewą stroną akcji spróbowali gospodarze, ale arbiter odgwizdał spalonego MAne

37'

Próba ataku w wykonaniu gości, ale nieporozumienie na linii Fellaini - Young sprawiło, że Święci mają aut

35'

To mogła być bramka! Po fatalnym kiksie McNaira w idealnej sytuacji znalazł się Shane Long, ale nie potrafił on trafić w bramkę z bliskiej odległości!

34'

Juan Mata dośrodkował z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę złapał Forster

32'

W środkowej strefie boiska piłkę stracił Marouane Fellaini, a z piłką pod pole karne pognał Steven Davis. Po małej przebitce piłka trafiła do Pelle, a ten świetnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Graziano Pelle, mamy remis!

29'

Clyne spróbował zaatakować prawą stroną boiska, ale tam spokojnie zatrzymał go Marcos Rojo

28'

Naciskają gospodarze, ale brakuje ich akcjom dokładności. Teraz ich próbę powstrzymał Juan Mata

27'

Szybki atak gospodarzy, po podaniu z lewej strony z okolic szesnastego metra strzał oddał Pelle, ale nie sprawił tym De Gei żadnego kłopotu

26'

Tadić starał się zagrać prostopadłą piłkę do Longa, ale zrobił to za mocno. Spokojnie interweniował De Gea

25'

Sadio Mane! Świetna indywidualna akcja Senegalczyka, który minął kilku obrońców gości i wpadł w pole karne, ale tam został już powstrzymany

23'

Lewą stroną próbują atakować goście, jednak nieszczególnie im to dzisiaj wychodzi. Kolejna strata, tym razem Rojo

21'

Young dośrodkował z lewej strony boiska, ale spokojnie z pola karnego wybili piłkę obrońcy gospodarzy

21'

A teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują się goście. Dość rzadki widok

19'

I znów jedni i drudzy szybko tracą piłkę, nie potrafią wymienić kilku podań, zbudować składnej akcji ofensywnej

17'

Niestety Smalling musi opuścić boisko. W jego miejsce widzimy Evansa i już wracamy do gry

15'

Chris Smalling złapał jakąś kontuzję i potrzebuje pomocy lekarzy

14'

Tadić popisał się bardzo dobrym podaniem do Mane, ale tego w polu karnym powstrzymał Carrick. Rzut rożny dla gospodarzy

13'

Fatalny błąd Jose Fonte, który za lekko podawał do własnego bramkarza, piłkę przejął Van Persie i Holender trafił do bramki!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 1:0 dla gości!

11'

Mane faulował Fellainiego w środkowej strefie boiska

10'

Shane Long dośrodkował z prawej strony boiska, a De Gea spokojnie złapał piłkę

9'

Spokojnie, długo utrzymują się teraz przy piłce gospodarze

7'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

5'

Prawą stroną starał się zaatakować Van Persie, ale tam świetnie powstrzymał go Yoshida

4'

Shane Long oddał strzał głową po dośrodkowaniu Bertranda z lewej strony boiska, ale napastnik gospodarzy nie trafił nawet w bramkę

3'

Spokojny początek z obu stron, na razie ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się na jakiś szybszy atak

1'

Pan Kevin Friend daje znak, zaczynają goście!

20:57

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

20:52

20:50

W dwóch ostatnich meczach Manchester United grał innym systemem niż zazwyczaj, ale my musimy być na to gotowi. I dzisiaj to pokażemy - powiedział przed tym spotkaniem Ronald Keoman

20:46

Stawka tego spotkania jest bardzo wysoka. Ten, kto dziś wygra utrzyma bowiem miejsce w czołowej czwórce, które obie drużyny miały przed tą kolejką. Bardziej uprzywilejowani są gospodarze, bo im do tego wystarczy remis

20:44

Ławka gości: Lindegaard, Evans, Herrera, Fletcher, Januzaj, Wilson, Falcao

20:43

Ławka gospodarzy: Davis, Gardos, Mayuka, Isgrove, Reed, Targett, Hesketh

20:41

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

20:39

Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia spotkania na szczycie angielskiej Premier League. Southampton podejmie na własnym boisku Manchester United, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!