Manchester CityManchester City
1 : 0
Everton FCEverton
20:26

Zwyciężył w tym spotkaniu Manchester City, ale cieniem na tym triumfie kładzie się postawa arbitra, który swoimi błędami ewidentnie pomógł mistrzom Anglii. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

96'

Nie! Trzy punkty dla City!

95'

Jeszcze rzut rożny wywalczył Eto'o, czy tu coś się zmieni?

93'

Brakuje dokładności akcjom gości, nie są oni w stanie zagrozić bramce Joe Harta

91'

Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Żółta kartka za symulkę dla Barkley'a

88'

Kevin Mirallas schodzi boiska, a w jego miejsce wchodzi Osman

88'

Żółta kartka odłożona w czasie dla Toure, za poprzedni faul na Eto'o

88'

James Milner leży na boisku po starciu z rywalem. Potrzebuje pomocy lekarzy, mamy przerwę w grze

86'

Spokojnie, długo rozgrywają teraz piłkę The Citizens. Im już chyba tu nic nie grozi

84'

Dżeko oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale został zablokowany. Rzut rożny dla gospodarzy

83'

Nasri ładnie zszedł teraz z lewej strony do środka i oddał strzał, ale spokojnie obronił to Howard

82'

Joe Hart! Fantastyczna interwencja po strzale Lukaku, to powinien być gol!

80'

Z prawej strony spróbował dośrodkować Milner, ale łapie piłkę Howard

78'

To powinna być bramka! Dżeko podał do Lamparda, ten głową do Milnera, a on z dogodnej pozycji nie trafił w światło bramki!

78'

Frank Lampard zmienia Jesusa Navasa

76'

Eto'o oddał strzał sprzed pola karnego, ale mocno się pomylił. Od bramki zacznie grę Joe Hart

75'

Demichelis oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to za lekko. Łapie piłkę Howard

75'

Nasri starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Rzut rożny

73'

Zabaleta dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki grę wznowią goście

72'

Mirallas zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

71'

Yaya Toure blisko własnej szesnastki faulował Eto'o. To będzie dobra okazja dla gości

70'

Clichy dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Evertonu spokojnie sobie z tym poradzili

69'

Teraz Eto'o oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

68'

Indywidualny atak Eto'o, Kameruńczyk wdarł się w pole karne, ale tam zatrzymał go Zabaleta

68'

A teraz Distin był faulowany na własnej połowie przez Dżeko

67'

Nasri dośrodkował z rzutu wolnego, ale we własnej szesnastce pewnie interweniował świetny dzisiaj Distin

66'

Mirallas faulował na własnej połowie Navasa

65'

Phil Jagielka wybił teraz piłkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

64'

Milner dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Evertonu wybili piłkę

64'

Barkley zdecydował się na indywidualny atak środkiem pola, ale tam zatrzymał go Zabaleta

63'

Milner zagrał piłkę z lewej strony w pole karne, ale tam pogubił się Nasri. Rzut rożny dla gospodarzy

62'

Edin Dżeko wchodzi na boisko za Pozo, który na początku meczu wszedł również z ławki

61'

Próba prostopadłego podania Eto'o do Barkley'a, ale niedokładna. Od bramki grę wznowi Hart

60'

Dłużej przy piłce utrzymują się teraz goście, ale nic z tego nie wynika. Brakuje błysku akcjom The Toffees

58'

Mirallas dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale Hart spokojnie chwycił futbolówkę

57'

Fernando perfekcyjnie zatrzymał w środkowej strefie Eto'o

56'

I młody Anglik zmienia właśnie Besicia

55'

Mirallas zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale Belg mocno się pomylił. Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Ross Barkley

54'

Eto'o oddał teraz strzał przewrotką, ale nie trafił czysto w piłkę i spokojnie złapał ją Hart

54'

Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy City spokojnie wybili piłkę

53'

Ładna akcja Evertonu, ale skończona została spalonym Mirallasa

52'

Nasri dośrodkował w pole karne, ale Navas, do którego adresowana była piłka, został przyblokowany

51'

Żółta kartka dla Barry'ego za faul na Milnerze

50'

Howard, co za parada! Milner dośrodkował z lewej strony w pole karne, Pozo oddał strzał z wyśmienitej pozycji, a Howard popisał się genialnym refleksem! Tylko corner dla gospodarzy

49'

Sporo chaosu, niedokładności mamy teraz na boisku. Jedni i drudzy szybko tracą piłkę

47'

Milner dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy gości wybili piłkę bez większych kłopotów

46'

Arbiter daje znak, goście wznawiają grę

19:20

Działo się i to dość sporo w pierwszej połowie, ale niestety nie tak wiele pod bramkami, jak tego chcielibyśmy. Kilka błędów arbitra popsuło nam nieco to widowisko, ale miejmy nadzieję, że w drugiej połowie nie będziemy musieli narzekać na Andre Marrinera

49'

I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

48'

Długa piłka Bainesa w kierunku Lukaku, ale przerywa to wszystko Clichy

46'

Jesus Navas oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Przy piłce są już goście

45'

Cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

44'

Iworyjczyk za linią boczną, wracamy do gry

42'

Tymczasem kontuzji doznał Yaya Toure. Kolejna przerwa w grze

42'

Navas! Wdarł się Hiszpan w pole karne i oddał strzał, ale został zablokowany.

41'

Demichelis oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale mocno się pomylił. Od bramki grę wznowi Howard

40'

A teraz z okolic 14. metra uderzał Nasri, ale został zablokowany przez obrońców

39'

Mirallas! Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, Zabaleta wybił piłkę przed szesnastkę, a tam spadła ona pod nogi Mirallasa. Ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, a po rykoszecie piłka minęła bramkę

38'

A teraz długa piłka z głębi pola w kierunku Mirallasa, ale Belg nie zdołał jej opanować i wyszła ona na aut

37'

Długa piłka Bainesa w kierunku Eto'o, ale za mocna. Joe Hart chwycił futbolówkę

36'

Fernando był bliski oddania strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale świetnie uprzedził go Howard

35'

James Milner dośrodkował z lewej strony boiska, a Jagielka wybił piłkę na rzut rożny

34'

Jesus Navas oddał strzał sprzed pola karnego, ale dość wyraźnie się pomylił

32'

Milner starał się dośrodkowywać z lewej strony boiska, Howard bez problemu chwycił piłkę

30'

Nasri zagrał teraz piłkę z lewej strony w pole karne, a tam obrońcy gości zablokowali strzał Pozo

29'

Yaya Toure uderzył sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu się od Jagielki wyszła na rzut rożny

27'

Barry już wrócił do gry, tymczasem piłka po strzale Mirallasa z rzutu wolnego trafiła prosto w mur

26'

I żółta kartka dla Fernando za to starcie. Tylko żółta, zawodnik City przejechał korkami po głowie Barry'ego, powinien wylecieć z boiska!

26'

Gareth Barry leży teraz na boisku po starciu z Fernando

24'

GOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Toure pewnie i 1:0 dla gospodarzy!

23'

Ależ błąd sędziego! Milner upadł po starciu z Jagielką, ale o faulu nie ma mowy!

23'

RZUT KARNY DLA CITY!

22'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

20'

Yaya Toure oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

19'

Stracił rozum Mangala! Okropne wejście nakładką w Et'o to powinna być czerwona kartka! Niestety sędzia uważa inaczej i obrońca City otrzymuje tylko żółty kartonik

18'

Nasri dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę spod własnej szesnastki wybił Eto'o. Kameruńczyk doznał też jakiejś kontuzji przy starciu z Mangalą

17'

James Milner dośrodkował z lewej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i nikt w polu karnym nie sięgnął piłki

15'

Rzut wolny mieli gospodarze, ale źle rozegrał go Yaya Toure i aut mają teraz The Toffees

13'

Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę z własnego pola karnego wybił Demichelis

12'

Navas dośrodkował z lewej strony boiska, ale Howard spokojnie chwycił piłkę

11'

Żółta kartka za taktyczny faul dla Colemana

10'

Lukaku dośrodkował z lewej strony boiska, ale jeden z obrońców City wybił piłkę z własnego pola karnego

9'

Pierwszy kontakt z piłką Pozo, ale skończyło się to stratą. Aut dla gości

7'

Dramat Kuna Aguero, Argentyńczyk już nie wróci dzisiaj na boisko. W jego miejsce melduje się Jose Angel Pozo

6'

Jesus Navas starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany. Rzut rożny

5'

Sergio Aguero na razie został zaprowadzony za linię boczną, wracamy do gry

4'

Ucierpiał staw kolanowy Argentyńczyka. Będzie chyba potrzebna zmiania

2'

Kun Aguero leży na boisku i potrzebuje pomocy lekarzy. Przerwa w grze

1'

Blue Moon rozbrzmiewa po trybunach, Andre Marriner gwiżdże i zaczynamy!

18:27

Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie, za chwilkę zaczynamy!

18:18

Defensywa gości musi szczególnie uważać na Sergio Aguero. Napastnik The Citizens jest w niesamowitym gazie - strzelił 30 goli w ostatnich 33 meczach w Premier League. W dziewięciu poprzednich pojedynkach 11 razy trafiał do bramki rywala.

18:15

Co ciekawe, Roberto Martinez jako trener nigdy nie wygrał meczu przeciwko Manchesterowi City. Raz zremisował i aż dziewięciokrotnie przegrał. Wygrał za to w finale FA Cup 2013, prowadząc Wigan.

18:12

Optymizm szkoleniowca gości jest jednak dość dziwny. W tym samym momencie ubiegłego sezonu jego zespół miał dziewięć punktów wiecej

18:07

Czy jesteśmy bardzo daleko od czołowej czwórki? Nie. Mamy do niej tylko sześć punktów straty. Czołówka jest dość wyrównana i wiele jeszcze może się wydarzyć - powiedział przed tym spotkaniem Roberto Martinez.

17:59

Faworyta tego spotkania nie jest oczywiście trudno wskazać. Manchester City spisuje się w tym sezonie dużo lepiej niż jego dzisiejszy przeciwnik, a będzie dzisiaj dodatkowo zmotywowany - Chelsea przegrała swój mecz w tej kolejce i Obywatele mogą zmniejszyć swoją stratę do lidera.

17:54

Ławka gospodarzy: Caballero, Pozo, Dzeko, Kolarov, Boyata, Lampard, Sagna

17:54

Ławka gości: Joel, McGeady, Barkley, Osman, Pienaar, Garbutt, Alcaraz

17:52

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

17:50

Witamy! Już tylko około 40 minut pozostało do rozpoczęcia arcyciekawego meczu 15. kolejki angielskiej Premier League. Manchester City podejmie na własnym boisku Everton - zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!