West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion
0 : 1
Arsenal LondynArsenal Londyn
95'

Koniec meczu! Arsenal po golu Danny'ego Welbecka w 61. minucie wygrywa mecz z WBA 1-0.

94'

Sanchez sprintem gonił Wisdoma, by przejąć piłkę. Spora ambicja Chilijczyka, ale świetnie współgra z okrzykami kibiców, którzy głośno dopingują w doliczonym czasie gry.

93'

Oxlade-Chamberlain za faul ukarany żółtkiem. Sporo się dzieje w tym doliczonym czasie gry.

92'

Przewaga WBA, nerwowość w szeregach Kanonierów. Do rzutu rożnego wyszedł nawet Foster!

92'

Martinez w trudnej sytuacji wyłapał dośrodkowanie z lewej strony. Bramkarzowi przeszkadzał trochę Koscielny, ale nie wypuścił on piłki z rąk.

90'

4 minuty doliczył sędzia do podstawowego czasu gry.

90'

Gardner tuż obok słupka! Potężny strzał pomocnika WBA, piłka jeszcze musnęła nogę Ramseya i rzut rożny dla WBA, po którym jednak nie było zagrożenia.

88'

Arsenal przez chwilę grał w "10", bo Chamberlain zszedł z boiska, ale już na nie powrócił. Wydaje się, że ze skrzydłowym reprezentacji Anglii już wszystko w porządku.

87'

Chamberlain zwija się z bólu po starciu z Samarasem.

85'

Gamboa stracił przy linii bocznej piłkę na rzecz Welbecka, ale nie odpuścił napastnikowi Arsenalu i ciągnął go za spodenki, powodując upadek Anglika. Zasłużona żółta kartka dla rezerwowego obrońcy WBA.

83'

Główkował Berahino, który przeskoczył obrońców Arsenalu i wygrał pozycję o strzał. Piłka wylądowała jednak na poprzeczce.

82'

Poprzeczka ratuje Martineza!

81'

Brunt w dobrej sytuacji sytuacji trafia w Mertesackera, który na 10. metrze blokuje uderzenie pomocnika WBA!

80'

Już pierwsza akcja Oxlade-Chamberlaina, świetnie wypatrzył Ramseya, dostał od niego zwrotną piłkę i wbiegał między dwóch obrońców, po czym wywrócił się. Sędzia nie użył jednak gwizdka i futbolówka operuje WBA.

78'

Na murawę wchodzi będący w dobrej ostatnio formie Oxlade-Chamberlain. Z boiska schodzi Giroud, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie po powrocie po kontuzji.

78'

Koniec drugiego kwadransu gry i przez niemal cały czas piłka znajdowała się na połowie WBA. Spora przewaga Arsenalu w drugiej połowie.

76'

Ostatnia zmiana w WBA. Z boiska schodzi Sessegnon, a melduje się waleczny Samaras.

74'

Pocognoli nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Gamboa.

72'

Belg wraca na boisko, ale widocznie utyka i już rozgrzewają się rezerwowi.

71'

Nienaturalnie wygięte kolano Pocognoliego i obrońca WBA leży na boisku. Potrzebna interwencja medyków.

69'

Gibbs obiegał Sancheza i dostał piłkę od Chilijczyka na lewym skrzydle, ale jego ostrą wrzutkę na rzut rożny wybili obrońcy.

67'

Rachityczny strzał Ramseya, od bramki zacznie Foster.

65'

Tak padła bramka dla Arsenalu zdobyta przez Welbecka.

65'

Wchodzi na boisko Victor Anichebe, a opuszcza je Youssuf Mulumbu.

61'

Dośrodkowanie Cazorli trafia na głowę Welbecka, jego strzał przełamał ręce Fostera i piłka wpadła do bramki!

61'

Gol Welbecka!

56'

Akcja Gibbsa lewą stroną, dośrodkowanie Anglika, ale najpierw do piłki nie doskoczył Cazorla, a potem Sanchez! Groźna sytuacja pod bramką Fostera!

54'

Berahino znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego uderzenie z ostrego kąta zatrzymało się na bocznej siatce!

53'

Z wolnego dorzucał Cazorla, piąstkował Foster, ale wprost pod nogi Mertesackera, który jednak niecelnie uderzył. Drugi poważniejszy błąd bramkarza WBA.

53'

Dorrans ukarany żółtą kartką za faul na Gibbsie.

52'

Cazorla do Welbecka, ten wpada w pole karne, ale zamiast strzelać zaczął się kiwać! Piłka trafia do Ramseya, ten znalazł w gąszczu nóg trochę miejsca i natychmiast uderzył, ale zablokowane te uderzenie!

50'

Chambers podcinką podawał w pole karne do Ramseya, a Walijczyk bez namysłu uderzył z powietrza! Pomocnik Arsenalu jednak niecelnie uderzył w piłkę i ta poleciała daleko w trybuny, mijając bramkę w sporej odległości.

48'

Sędzia zbyt pochopnie przerwał akcję Arsenalu. Zagranie Sancheza ręką, ale Chilijczyk został nastrzelony przez Giroud z odległości kilkunastu centymetrów, a jego dłoń nie zwiększała powierzchni ciała.

47'

Berahino wychodził sam na sam z Martinezem, ale młody napastnik WBA na nieznacznym spalonym.

46'

Drugą połowę rozpoczynają gospodarze!

14:37

Przytłaczająca dla The Baggies jest statystyka stworzonych sytuacji bramkowych: 0-8 na korzyść Arsenalu. Mimo, że w bramce gości stoi nieopierzony Martinez, to gospodarze nie chcą niepokoić młodego bramkarza Arsenalu.

14:35

Na The Hawthorns bezbramkowy remis. Choć o wiele więcej z gry mieli goście, to jednak Kanonierzy w decydujących momentach strzelali zbyt słabo na bramkę Fostera. Swoich szans nie potrafili wykorzystać Welbeck, Giroud, Sanchez czy Cazorla.

46'

Koniec pierwszej połowy.

46'

Sessegnon jednym zwodem przy lewej stronie minął trzech obrońców Arsenalu i dograł w pole karne, ale na miejscu był Koscielny!

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

43'

Wisdom w akcji ofensywnej prawą stroną, ale akcja spaliła na panewce, bo jego płaskie dośrodkowanie przeciął Koscielny.

40'

Piłka wpadła do bramki Martineza, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Trzeba jednak przyznać, że bramkarz Arsenalu wybronił pierwszą akcję, a bezradny był przy dobitce, która miała miejsce równo z gwizdkiem sędziego.

39'

Cazorla miękko w pole karne do Ramseya, ale nie zdążył do piłki Walijczyk. Dobry pomysł hiszpańskiego rozgrywającego.

38'

Ramsey pomylił się może o pół metra! Zabawa Mulumbu przed polem karnym, strata piłki i natychmiastowy strzał Walijczyka, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki!

36'

Ależ sprintem ruszył Sanchez do bezpańskiej piłki! Znacznie bliżej jednak do futbolówki miał Foster i to on ostatecznie był szybszy i oddalił zagrożenie.

32'

Martinez łapie dośrodkowanie z lewej strony. Jeden z nielicznych kontaktów z piłka młodego bramkarza Arsenalu.

31'

Ramsey - Welbeck - Cazorla. Trójkowa akcja z pierwszej piłki i strzał Hiszpana, ale znowu łapie Foster.

30'

Gibbs ustawiony o wiele wyżej niż Monreal. Od paru minut można też zaobserwować wzrost dominacji Arsenalu.

27'

Zabawa Fostera mogła skończyć się tragicznie dla WBA! Poza polem karnym przy linii końcowej przejął od niego piłkę Giroud i strzelił, ale kąt był zbyt ostry i Francuz nie zdołał umieścić piłki w siatce!

27'

Sanchez pojawił się na lewym skrzydle, Welbeck powędrował na przeciwną stronę boiska.

26'

Welbeck znowu dostaje prostopadłe podanie w pole karne i natychmiastowo uderzył na bramkę, ale górą Foster! Ależ ma łatwość w szukaniu sobie okazji Danny Welbeck!

23'

Wymuszona zmiana w Arsenalu. Zgłaszał problemy zdrowotne Monreal i opuścił boisko na rzecz Gibbsa.

23'

Kolejna próba prostopadłego podania Sancheza do Welbecka, ale tym razem za mocno i od bramki rozpocznie Foster.

22'

Świetna sztuczka techniczna Ramseya, zagranie a'la Zidane, ale nie mógł kontynuować akcji, bo faulował go Dorrans. Do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Lescott i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

19'

Kapitalne zagranie Sancheza z prawej strony! Prostopadłe podanie do Welbecka, ale Wisdom był czujny i zdołał wygrać siłowy pojedynek z napastnikiem Arsenalu!

16'

Znowu w akcji głównej Cazorla, który świetnie ograł Mulumbu i podał do Welbecka, ale Anglik zepsuł akcję Kanonierów. Filigranowy Hiszpan póki co jest najjaśniejszym punktem w ekipie gości.

16'

Koscielny nie najlepiej podawał do Martineza i młody bramkarz Arsenalu był w trudnej sytuacji, ale nie przestraszył się nadbiegającego Berahino i poprawnie przyjął, a później wybił piłkę.

12'

Strzał Cazorli zablokowany! Świetnie piłkę zgrał mu Welbeck, ale Hiszpan uderzył w któregoś z obrońców West Bromu.

10'

Przez te 10 minut można mieć wrażenie, że piłkarze zamienili się koszulkami. Przy piłce częściej utrzymuje się West Brom i wymieniają więcej podań.

8'

Pierwszy rzut rożny po akcji Pocognoliego dla West Bromu. Dośrodkowanie w kierunku Lescotta, po jego główce było małe zamieszanie w polu karnym Arsenalu, ale szybko zareagowali obrońcy i wybili piłkę.

7'

Sanchez przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu, przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył, ale w środek bramki. Foster nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

5'

Dzisiejsza pozycja Welbecka to lewe skrzydło, ale zapewne w ciągu meczu będzie sporo rotacji między ofensywnymi graczami Arsenalu.

3'

Strzał Cazorli z 20 metrów, i choć pierwsza interwencja Fostera niezbyt pewna, to bramkarz gospodarzy poradził sobie z tym strzałem.

1'

Faul Chambersa, ale daleko od własnej bramki.

13:45

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli Kanonierzy!

13:40

Obie ekipy wychodzą już za murawę. Rozpoczęcie meczu już za kilka minut!

13:26

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w West Bromie. Najlepszym strzelcem jest Berahino, który legitymuje się 7 trafieniami. Kolejni zawodnicy mają ledwie po jednym strzelonym golu. To dlatego menedżer Alan Irving tak drżał o zdrowie swojego napastnika. Na jego szczęście napastnik jest zdrowy i wystąpi w dzisiejszym meczu.

13:23

Kibiców nieco może martwić fakt, że The Gunners są uzależnieni od jednego człowieka. Sanchezdependentia - choroba, która dosięgła Arsenal. Alexis Sanchez strzelił 8 goli w ligowych rozgrywkach, podczas gdy kolejni w klubowej hierarchii Giroud, Welbeck i Ramsey zdobyli zaledwie 2 bramki.

13:20

WBA od 223 minut bez zdobytego gola - taką ciekawostkę podał Eurosport.com. Lepiej wiedzie się Kanonierom, którzy zdobywali gole we wszystkich ligowych meczach, oprócz pojedynku z Chelsea.

13:10

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu

2 punkty straty do 4 miejsca nie brzmią jeszcze tak źle, ale 2 punkty przewagi nad 11 miejscem – już gorzej. Arsenal jest sporym rozczarowaniem tego sezonu i aby liczyć się dalej w walce o top 4, musi wygrać dzisiejszy mecz na The Hawthorns. - Zapowiedź - KLIK

12:58

Za zaskoczenie trzeba uznać ruch Wengera, który desygnował od początku do gry dwóch napastników - Giroud i Welbecka. Wydaje się jednak, że Anglik będzie operował bliżej prawego skrzydła, tak jak już grywał w Manchesterze United.

12:55

Tak prezentują się ławki rezerwowych obu zespołów

WBA: Myhill, McAuley, Gamboa, Baird, Anichebe, Ideye, Samaras.

Arsenal: Macey, Gibbs, Bellerin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Podolski.

12:52

Oficjalne konta klubów na Twitterze zamieściły już składy, które widnieją w kolumnie po lewej stronie ekranu.

12:45

Witamy na relacji z meczu, w którym zmierzą się drużyny West Browmich Albion i Arsenalu Londyn!