Poniedziałek, 6 kwietnia 2015, godz. 13:00
14:54

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

14:53

14:53

Korona może nie była dzisiaj jakoś szczególnie lepsza, mecz był dość wyrównany, ale na pewno kielczanie byli bardziej skuteczni. Jacek Kiełb kończy ten mecz z golem i asyst

90'

KONIEC! Korona ogrywa Łęczną 2:0!

89'

Przemysław Trytko wchodzi na boisko i zmienia Rafaela Porcellisa

87'

I było groźnie pod bramką Korony! Bonin dobrze dograł do Bożoka, a ten przestrzelił nieznacznie!

86'

Bohater spotkania, Jacek Kiełb, opuszcza murawę. W jego miejsce melduje się Pilipczuk

85'

Sylwestrzak próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale wyjechał z piłką za linię końcową

83'

Malarczyk dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niezbyt dokładnie i goście wybili piłkę

81'

Filip Burkhardt schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi były piłkarz Korony, Paweł Sasin

79'

Druga żółta i czerwona kartka dla Kalkowskiego! Obrońca Korony faulem zatrzymał wychodzącego z kontrą Porcellisa, dobra decyzja sędziego!

77'

Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, a Kapo przepuścił piłkę dalej. Ta jednak nie odnalazła żadnego z kielczan i goście wybili ją z własnej szesnastki

76'

75'

Bożok oddał teraz niezły strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy

73'

Veljko Nikitović schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Rudik

72'

Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, a Sylwestrzak uprzedził jednego z rywali w walce o piłkę i wpakował ją do bramki! Czy gości stać jeszcze na jakąś odpowiedź?

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Kamil Sylwestrzak, 2:0!

70'

Burkhardt! Świetny strzał sprzed pola karnego, jeszcze lepiej broni Cerniauskas!

69'

Mraz dośrodkował przed chwilą z narożnika boiska, ale gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

67'

Kiełb otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, nie dał jej sobie odebrać i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała prosto do bramki Prusaka, który nie miał żadnych szans!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jacek Kiełb wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

64'

Jovanović faulował Bożoka w środkowej strefie boiska

62'

Brakuje dokładności jednym i drugim w ostatnich minutach. Teraz niedokładnym podaniem Dejmek zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Korony

60'

Kiełb zagrał krótko do Kapo z tego rzutu wolnego, a strzał, jaki oddał Francuz był już niecelny

59'

Kalkowski faulował na własnej połowie boiska Fertovsa i dostał za to żółtą kartkę. To będzie dobra okazja dla gospodarzy

57'

Shpetim Hasani schodzi z boiska i wchodzi Miroslav Bożok.

57'

Burkhardt! Zawodnik Łęcznej starał się zaskoczyć bramkarza z dystansu i pomylił się nieznacznie!

56'

Zawahali się Cerniauskas i Sylwestrzak, co starał się wykorzystać Hasani, ale bramkarz Korony ostatecznie wybił piłkę

54'

Hasani otrzymał piłkę na połowie gospodarzy i próbował zagrozić ich bramce, ale faulował przy tym jednego z rywali

52'

A teraz Porcellis spróbował z dystansu, ale przestrzelił. Mocny początek drugiej części gry!

52'

Szmatiuk oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to za lekko, by pokonać bramkarza

51'

Cerniauskas! Tomasz Nowak zebrał wybitą piłkę z pola karnego Korony i zdecydował się na strzał, z którym świetnie poradził sobie Litwin!

50'

Burkhardt oddał strzał z dystansu, ale Cerniauskas nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki. To było pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu

50'

Olivier Kapo! Francuz otrzymał piłkę po zgraniu Sylwestrzaka w polu karnym gości i oddał nieznacznie niedokładny strzał z powietrza!

48'

To mogła być bramka! Rafael Porcellis oddał strzał sprzed pola karnego i piłka minimalnie minęła bramkę!

47'

Jacek Kiełb oddał strzał z rzutu wolnego, z około 28 metrów, ale tym razem piłka wyraźnie minęła bramkę Prusaka

46'

Arbiter daje znak i goście z Łęcznej zaczynają drugą połowę

13:51

13:51

Nie jest to najbardziej porywające widowisko, jakie moglibyśmy sobie wymarzyć, ale kilka ciekawych akcji mogliśmy oglądać. Niemniej po przerwie czekamy na dużo więcej jakości i okazji podbramkowych

45'

I teraz pan Tomasz Kwiatkowski zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Jedną minutę doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

43'

Jovanović dośrodkował z prawej strony boiska, ale we własnej szesnastce spokojnie sobie goście poradzili

42'

Carlos zaatakował lewą stroną boiska, zagrał przed pole karne do Jovanovicia, a strzał Bośniaka został już zablokowany

40'

Odpowiadają goście! Mierzejewski podał w pole karne do Bonina, a ten zagrał wzdłuż bramki do Cernycha. Ten ostatni nie zdołał już opanować piłki

38'

Kapo znowu narobił zamieszania pod bramką gości, ale tym razem nikt nie przejął piłki po jego dośrodkowaniu z lewej strony boiska

37'

Naciska Korona! Kapo zaatakował indywidualnie, podał do Carlosa, on odegrał do Porcellisa, a Brazylijczyk nieznacznie przestrzelił z okolic 16. metra!

35'

Nieco dłużej utrzymują się teraz przy piłce goście, ale rozgrywają dość daleko od bramki Cerniauskasa

33'

To powinien być gol! Kapo mocno wstrzelił piłkę z lewej strony w pole karne, a stojący przed pustą bramką Carlos nie potrafił w nią trafić!

31'

Cernych zaatakował lewą stroną boiska i tam był faulowany przez Malarczyka

29'

Jacek Kiełb! Bardzo dobry strzał pomocnika Korony z rzutu wolnego, piłka nieznacznie mija bramkę!

27'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Burkhardta, ale ten nie zdołał przejąć piłki i padła ona łupem obrońców

25'

Mraz nieźle dośrodkował z rzutu rożnego, ale cała akcja goście skończyła się faulem Cernycha na Sylwestrzaku

24'

Sporo chaosu mamy teraz na boisko. Fertovs faulował w środkowej strefie boiska Filipa Burkhardta

22'

Luis Carlos zaatakował indywidualnie, ale zaplątał się we własnym dryblingu i stracił piłkę na rzecz obrońcy

20'

Malarczyk oddał strzał z dystansu, ale był on tyle mocny, co i niecelny

20'

Cernych dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów i koroniarze przejęli piłkę. Tymczasem Burkhardt już wrócił na boisko i zdążył faulować Malarczyka na własnej połowie

19'

Filip Burkhardt na razie zszedł za linię boczną, ale za chwilę pewnie wbiegnie na boisko. Wracamy do gry

18'

Filip Burkhardt był faulowany przez Sylwestrzaka i ten drugi otrzymał żółtą kartkę. Zawodnik Górnika potrzebuje pomocy lekarskiej

17'

Kiełb próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez jednego z obrońców

16'

Groźnie pod bramką gospodarzy, ale Mraz po podaniu Hasaniego był na spalonym. Tak czy siak, jego strzał Cerniauskas obronił

14'

Kalkowski zagrał długą piłkę z głębi pola w kierunku Hasaniego, ale ten nie zdołał jej opanować i trafiła ona w ręce bramkarza Korony

12'

Kiełb bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale Carlos niedokładnie zgrywał piłkę głową i tę przejęli goście

11'

Luis Carlos pociągnął indywidualnie, zagrał na klepkę z Porcellisem, ale po chwili stracił futbolówkę

10'

Tomasz Nowak wpadł z piłką w pole karne i zdołał nawet trafić do bramki Cerniauskasa, ale pomógł sobie przy tym wszystkim ręką i arbiter przerwał grę

9'

Długie zagranie Sylwestrzaka z głębi pola w kierunku Porcellisa, ale niedokładne. Piłkę przejęli goście

7'

Troszkę spokoju mamy od początku spotkania na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią szybciej przedostać się pod bramkę przeciwnika i czekają na to, co zrobi przeciwnik

5'

Leandro zaatakował lewą stroną boiska, ale zanim rozpędził się na dobre, to faulem powstrzymał go Grzegorz Bonin, były piłkarz Korony

4'

Cernych tym razem oddał strzał sprzed pola karnego, jednak piłka poleciała dość daleko od bramki jego rodaka

2'

Cernych dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłka padła łupem Cerniauskasa

1'

I już mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Fertovs przymierzył sprzed pola karnego, ale został zablokowany

1'

Pan Tomasz Kwiatkowski daje znak i zaczynają gospodarze!

12:57

Piłkarze obu drużyn już są na boisku i właśnie przybijają piątki. Pierwszy gwizdek za kilka chwil!

12:51

Kiedy obie te drużyny mierzyły się ze sobą w tym sezonie po raz pierwszy, to przed własną publicznością wygrał Górnik. Jedynego gola zdobył Fedor Černych, a Tomasz Nowak nie wykorzystał karnego. A jak będzie dzisiaj?

12:47

Jeśli chodzi o mecze rozgrywane tylko w tym roku, to lepiej wyglądają podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. W sześciu spotkaniach zdobyli oni łącznie dziesięć punktów, a Łęczna o dwa mniej.

12:42

Obie drużyny wciąż są w grze o grupę mistrzowską. W tabeli wyżej są dzisiejsi gości, którzy zajmują dziewiąte miejsce i mają trzy oczka straty do ósmego. Korona jest 12. i ma jeden punkt mniej od Górnika.

12:40

Ławka gospodarzy: Małecki, Pilipczuk, Klemenz, Trytko, Ouattara, Sierpina, Aankour

12:40

Ławka gości: Rodić, Sasin, Rudik, Kalinowski, Božok, Razulis, Josu Currais Prieto

12:35

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, a tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego spotkania.

12:31

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego dzisiejszego spotkania T-Mobile Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie Górnika Łęczna, a początek już za około pół godziny!

08:42

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - GÓRNIK ŁĘCZNA

Górnik Łęczna - Korona Kielce

Korona Kielce rozgrywa bardzo dobre zawody wiosną. Zespół Ryszarda Tarasiewicza nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania od momentu wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej, dzięki czemu ze strefy spadkowej, w której znajdował się jeszcze do niedawna, wywindował się już na jedenastą pozycję.

Rywalem „Scyzorów” będzie Górnik Łęczna, który wciąż walczy o awans do pierwszej ósemki. Na ten moment podopieczni Jurija Szatałowa zajmują dziewiątą pozycję, a do ósmego Górnika Zabrze traci trzy punkty.