Zawisza Bydgoszczzawisza
1 : 0
Lech PoznańLech Poznań
19:52

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relację na ekstraklasa.net! Ten mecz skomentował dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się

19:52

Zawisza znowu imponował konsekwencją w grze i zwyciężył po raz trzeci z rzędu. Lech natomiast obudził się dopiero w końcówce, ale nie zdołał wykorzystać swych okazji i przegrał po raz pierwszy w tym roku

93'

KONIEC! ZAWISZA WYGRYWA 1:0!

92'

Bydgoszczanie krótko to rozegrali i utrzymują się przy piłce na połowie Lecha

90'

Alaverdashvili faulowany przez Linetty'ego na 20. metrze. Szansa z wolnego i odpoczytek dla borońców

90'

Kamiński wygrywa główkę po dośrodkowaniu Loivrencsicsa, ale jego strzałem broni Sandomierski! Ależ końcówka!

89'

Wydawało się, że Ziajka wszedł w piłkę. Sędzia orzekł inaczej, a obrońcę Zawiszy ukarał żółtym kartonikiem

87'

W odpowiedzi kolejna akcja prawym skrzydłem Lovrencsicsa! Piłkę od Węgra otrzymał Formella i z bliska strzelił nad bramką!

86'

Jak to nie wpadło? Zawisza wychodził 3 na 2, Kamiński zagrał w poprzek Gostomski wybił pod nogi Alaverdashvilego. Strzał Gruzina z bramki wybija Kamiński!

85'

Alaverdashvili za Pawłowskiego

84'

Formella wpada w pole karne i wykłada piłkę na szesnasty metr do Lovrencsicsa, a Węgier uderza w poprzeczkę!

83'

Marić z wolnego podał do Linetty'ego, ale Hamalainen źle zagrywał do Kownackiego i piłka u Sandomierskiego

82'

Lovrencsics popełnił prosty błąd techniczny, źle przyjął piłkę i zamiast dośrodkowania jest aut dla bydgoszczan

79'

Kiks Maricia, ale Chorwat po chwili naprawił swój błąd i odebrał piłkę Kownackiemu

78'

Lech nie ma kompletnie pomysłu na sforsowanie solidnej obrony bydgoszczan. Raz po raz zagrywają długie piłki, ale przegrywają prawie wszystkie pojedynki powietrzne, rażą nieporadnością

76'

W odpowiedzi Formella próbował uderzenia fałszem, ale nieznacznie się pomylił

76'

Ziajka z woleja uderza centymetry nad poprzeczką! To mogła być piękna bramka!

75'

Micael po raz kolejny wyprzedza Kownackiego. Dodatkowo młody napastnik gości faulował, Zawisza dalej przy piłce

73'

Douglas wyprostowaną nogą zaatakował Barisica i ma szczęście, że otrzymał za to tylko żółtą

72'

Nieporozumienie Kadara i Gostomskiego. Barisić już czyhał na piłkę, ale ostatecznie bramkarz Lecha wybrnął z tej sytuacji

71'

Kamiński złapany na spalonym po rzucie wolnym z boku boiska

69'

Druga zmiana u gospodarzy. Schodzi żegnany brawami Alvarinho, a w jego miejscu na boisku pojawił się Sebastian Kamiński

68'

Żaden z graczy nie doszedł do piłki i ta wylądowała w koszyczku Sandomierskiego

67'

Formella nie może dziś wygrać pojedynku jeden na jeden, ale tym razem był faulowany przez Wójcickiego i będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

66'

Kontra Zawiszy! Ziajka oskrzydlił akcję, Barisić nie sięgnął piłki, ta trafiła do Predescu. Strzał Rumuna sprzed bramki wybija Kamiński!

64'

Pierwsza od dłuższego czasu niezła akcja Kolejorza. Podanie do skrzydła do Douglasa przeciął jednak Andre Micael

61'

Maciej Skorża dokonuje ostatniej korekty w składzie. Za Zaura Sadajewa wchodzi Dawid Kownacki

60'

Pawłowski huknął z dystansu, ale jeden z lechitów ofiarnie rzucił się i zablokował strzał!

60'

Ładna trójkowa akcja bydgoszczan po prawej stronie. Alvarinho otrzymał piłkę od Predescu i chciał sprytnie ograć Kadara, ale wyjechał z piłką za linię boczną

57'

Alvarinho złamał akcję do środka i uderzył płasko po ziemi z 18 metrów! Piłka o centymetry minęła bramkę Gostomskeigo!

56'

Majewskij wyprowadzał kontrę Zawiszy, zagrał jednak wprost pod nogi Kędziory

55'

Kadar znów chciał ruszyć do ataku, ale uniemożliwił mu to faulem Barisić

53'

Sandomierski rzuca się pod nogi Sadajewa i wygarnia mu piłkę!

53'

Po zejściu Drygasa, Mica przesunął się nieco niżej, Predescu gra za plecami Barisicia. Lech ustawiony 4-4-1, Linetty w linii z Hamalainenem

50'

Mica za nisko, ale Wójcicki podbił piłkę głową. Gostomski wyszedł, piłka wypadła mu z rąk, ale po chwili już opanował sytuację

50'

Majewskij faulowany przez Sadajewa z boku boiska, będzie wolny na wysokości szesnastki

47'

Mica wślizgiem zaatakował od tyłu Formellę, za co obejrzał żółty kartonik

45'

Zaczynamy drugie 45 minut!

46'

A w Lechu Dariusz Formella wchodzi za Szymona Pawłowskiego

46'

Na drugą połowę nie wyjdzie już Kamil Drygas, zmienia go Cornel Predescu. Mariusz Rumak z pewnością bał się kolejnej kartki dlaswojego pomocnika

18:56

Po dość sennym początku, od 20. minuty oglądamy naprawdę żywy, wyrównany mecz. Do momentu wykluczenia Djouma to Lech przeważał, potem inicjatywę przejął Zawisza i zdobył prowadzenie po stałym fragmencie. To jego trzecie prowadzenie do przerwy w tym sezonie

46'

I to była ostatnia akcja w pierwszej połowie, wracamy za niespełna kwadrans!

45'

Ziajka wstrzela w pole karne, Barisić był o krok od niej!

44'

Dla Drygasa mecz bez kartki to mecz stracony. Sędzia stracił do niego cierpliwość i ukarał go żółtą, to już jego 11. w sezonie

43'

Kopia akcji bramkowej w wykonaniu Zawiszy. Dośrodkował Alvarinho, zgrał Micael, ale tym razem Barisć już nie sięgnął piłki

42'

Golkiper gospodarzy znowu w akcji! Dobre wyjście i przejęcie dośrodkowania Douglasa

41'

Tym razem Kadar postanowił pomóc kolegom z ofensywy i huknął po ziemi z ponad 30 metrów. Bez problemów łapie Sandomierski, którego imię skandują teraz kibice

40'

Pawłowski sklepał z Barisiciem, uderzył lewą nogą z około 18 metrów, ale nieczysto i niecelnie

39'

Drygas za plecy obrońców do wybiegającego Ziajki, ale szybszy był Gostomski

36'

Kamiński o krok od wyrównania! Stoper Lecha podłączył się do ataku, rozciągnął akcję do Lovrencsicsa i popędził w pole karne. Otrzymał podanie zwrotne, uderzył głową tuż obok prawego słupka!

35'

To pierwsza bramka Zawiszy w tym sezonie strzelona po rzucie rożnym

34'

Alvarinho dobrze dośrodkował z rożnego, Micael zgrał do Barisicia, który głową z bliska pokonuje Gostomskiego! 1:0 dla Zawiszy!

33'

GOOOOOOOOOOOOOL! Barisić!

33'

Mica prawie wkręcił w murawę Kadara, ale sam też się poślizgnął i wywalczył tylko rzut rożny

32'

Szymon Pawłowski ruszył do kontry, ale za nim popędził tylko Sadajew. Pomocnik został osaczony przez bydgoszczan i stracił piłkę

29'

Niezła akcja Bydgoszczan, zakończona dośrodkowaniem Ziajki, które trafiło w plecy Kędziory

31'

Gostomski ściąga piłkę tuż sprzed nosa Micalea!

26'

Zawisza złapał wiatr w żagle! Majewskij kapitalnie zagrał do Ziajki, dośrodkowanie obrońcy odebrał Pawłowski, zgrał do Alvarinho. Pierwszy strzał Portugalczyka zablokował Kadar, drugi pewnie wyłapał Gostomski

25'

Druga żółta dla Djouma! Pomocnik Lecha faulem przerwał kontrę Zawiszy i musiał za ten faul obejrzeć żółtą kartkę, Lech w osłabieniu!

24'

Dośrodkowanie z rożnego wypiąstkowuje Sandomierski

23'

Z powodu kontuzji boisko opuszcza Paulus Arujuuri, za niego wchodzi Tamas Kadar

23'

Składna akcja Lecha zakończona próbą dośrodkowania Kędziory. Zablokował go Ziajka, będzie pierwszy dziś rzut rożny

21'

Kolejny raz Bartłomiej Pawłowski dośrodkował w kierunku Alvarinho. Trudno jednak oczekiwać od filigranowego Portugalczyka, że coś tam zdziała

20'

Djoum ostro potraktował Drygasa i został ukarany żółą kartką

19'

Tym razem bramkarz Zawiszy się nie popisał! Wypluł strzał Pawłowskiego przed siebie, ale Hamalainen niecelnie dobił

18'

Sadajew uderza z ostrego kąta! Hamalainen miał sporo miejsca po lewej stronie, dograł do Czeczena, ten zbiegł do linii końcowej i uderzył. Sandomierski na posterunku!

17'

Po raz pierwszy od naprawdę dawna "druga trybuna faktycznie odpowiedziała". Wreszcie coś się ruszyło na trybunach Stadionu Miejskiego, doping nie milknie

15'

Kuriozalny błąd Wójcickiego, któremu piłka wyślizgnęła się z rąk przy aucie

14'

Drygas przecina dośrodkowanie Hamalainena. Sporo ryzykował tym zagraniem, przy pechu mógł to być samobój

12'

Mica płasko dośrodkowuje na trzeci metr, ale Arajuuri był czujny i przeciął to dogranie

10'

Drygas jak to on nie patyczkował się i wślizgiem powalił Lovrerncsicsa, powstrzymując kontrę

9'

Mogło być groźnie! Lovrencsics otrzymał piłkę na 16. metrze ale niespodziewanie przerzucił na bok do Kędziory, który złym przyjęciem zaprzepaścił szansę

8'

Kolejną długą piłkę lechitów przechwytuje Majewskij. Dobrą formę Białorusina dostrzegł selekcjoner Białorusi i powołał go do kadry

6'

Błąd Maricia, który nie wybił piłki głową. Dopadł do niej Sadajew, ale nie trafił czysto w piłkę i piłka ledwo doturlała się do Sandomierskiego

4'

Zawisza zaczął bardzo ambitnie, podchodzą wysokim pressingiem. Póki co to się opłaca, Lech nie może rozegrać skłądnej akcji

2'

Pierwsze wstrzelenie piłki w pole karne przez Bartłomieja Pawłowskiego zbyt głębokie. Spokojnie łapie Gostomski

0'

Gramy! Cała trybuna B wstała!

17:59

Bardzo serdeczne przywitanie trenerów już za nami, za chwile pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego!

17:57

Piłkarze już na murawie, witani owacyjnie przez kibiców. Sporo dziś ich mamy jak na bydgoskie standardy.

17:50

Do meczu jeszcze 10 minut, obie drużyny już zakończyły już rozgrzewkę, w tym czasie zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

17:47

Na swoim blogu zanalizowałem grę Zawiszy w ostatnich meczach, zapraszam: KLIK!

17:43

Przy Gdańskiej 163 zmierzą się dziś dwie niepokonane w tym roku ekipy. 8 punktów w 4 meczach z pewnością bardziej cieszy kibiców Zawiszy, ale i Lech spisuje się ostatnio świetnie, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera.

17:42

W ostatnich meczach katem Zawiszy był Kasper Hamalainen, który w 4 potyczkach zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty. A przed rokiem Dariusz Formella i Karol Linetty tak chcieli zagrać w Bydgoszczy, że przełożyli w tym celu maturę