Zawisza pokazał dziś dobrą grę, Piast nie miał nic do powiedzenia. Dziękujemy za uwagę!

Jurado chciał zaskoczyć Sandomierskiego z dystansu ale uderzył nad bramką

Piast jeszcze próbuje, ale gospodarze czujnie w obronie

91'

Ziajka ucierpiał w starciu z Szeligą i opuszcza murawę utykając

88'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Kamiński melduje się na murawie w miejsce Alvarinho

88'

Alvarinho po raz kolejny zbyt indywidualnie. A Micael znowu przerywa akcję rywali

86'

Pawłowski zdecydowanie przekombinował. Był już pod bramką chciał jeszcze dograć choć powinien strzelać

83'

Pawłowski do Barsicia, który nagle znalazł się na skrzydle. Przez to nie bardzo miał do kogo dograć i piłkę przejął Horvath

83'

Mica zabrał piłkę Brożkowi, wyłożył Alvarinho, ale ten fatalnie skiskował

81'

Zivec płasko w pole karne, Micael wybił nad siebie i ostatecznie piłka ląduje w koszyczku Sandomierskiego

80'

Strata Wójcickiego, Strąk musiał ratować się faulem.

77'

Żółtko dla Wójcickiego za dyskusje

77'

Ziajka nie zauważył, że Pawłowski wszedł na krótki słupek i dośrodkował niecelnie

76'

Bydgoszczanie złapali wiatr w żagle, walczą na całego i nie odpuszczają ani na centymetr

74'

Zakotłowało się teraz w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie obrońcom udało się oddalić zagrożenie

74'

Ostatnia zmiana w Piaście: Hanzel wchodzi za Martineza

70'

Ziajka urwał się Podgórskiemu i dośrodkował lewą nogą w pole karne. Hebert minął się z piłką, a Mica bez namysłu huknął z woleja lewą nogą! Szmatuła nie miał najmniejszych szans!

69'

Mica! Ależ bramka!

67'

A Mariusz Rumak zdecydował się zdjąć strzelca bramki, Cornela Predescu. W jego miejsce na placu gry pojawił się Paweł Strąk

66'

Szeliga zastępuje Klepczyńskiego

66'

Kapitalna interwencja Micaela, który rzucił się szczupakiem i wybił piłkę spod nóg Vassiljeva

65'

Pawłowski tym razem zdecydował się na strzał lewą nogą. Bardzo nieudane zagranie piłka ledwo doleciała do linii końcowej, 3 metry obok bramki

63'

Vassiljev strzelił mocno, ale wyraźnie ponad bramką

62'

Ziajka fauluje Jurado i goście mają wolny z ok. 25 metrów

60'

Piast mógł wyrównać! Sandomierski kapitalnie broni strzał z ostrego kąta!

59'

Pawłowski przedryblował 2 rywali, wstrzelił w pole karne do Alvarinho, ten ładnie piętą do Predescu. Rumun strzałem z 10 metrów daje Zawiszy prowadzenie!

58'

GOOOOOOOOOOOL! Predescu!

57'

A w Piaście Zivec wchodzi za Badię

57'

Z rożnego dla gospodarzy wynikła niezła kontra gości.

56'

Barisić zmienia Świerczoka

55'

Kąśliwe uderzenie Predescu na rożny zbija Szmatuła

55'

54'

Błąd Herberta powinien lepiej wykorzystać Pawłowski. Zupełnie niepotrzebna rabona w polu karnym skończyła się stratą piłki

53'

Kolejna strata Predescu. Przechwyt Świerczoka poszedł na marne

52'

A kibice sugerują, że należy grać na Brożka "bo jest cienki"

51'

Mica za płasko, Wilczek wybija. Zawisza nie strzelił w tym sezonie ani jednej bramki po rożnym

50'

Klepczyński nieatakowany nie trafił piłką w aut. Będzie korner dla Zawiszy

48'

Piast wychodził 2 na 2. Vassiljev fatalnie to rozwiązał - strzelił w trybuny.

47'

Ruszył skrzydłem Świerczok, ale nie ruszyli za nim koledzy. To musiało się skończyć stratą

45'

Gra wznowiona! Obejrzymy dziś bramki?

16:24

Zachęcamy do komentowania, typowania wyniku końcowego i wybierania gracza meczu!

16:23

47'

I to był już ostatni akt pierwszej połowy!

45'

Alvarinho z wolnego uderzył fatalnie, prosto w mur

45'

Carles Martinez potrafił powstrzymać szarżującego Pawłowskiego tylko faulem, co który obejrzał żółtą kartkę

45'

Groźnie zapowiadającą się akcję Zawiszy zmarnował Mica, który niepotrzebnie wycofał piłkę. Mariusz Rumak był tym wyraźnie poirytowany

43'

Badia dobrze dośrodkował na głowę Jurado. Hiszpan był nieco spóźniony i główkował niecelnie

41'

Marić ofiarnie zagrał na wyprzedzenie, mimo wysoko uniesionej nogi Wilczka

39'

Kibice jak zwykle kwitują to gromkim "Złodzieje, złodzieje!"

38'

Obrońca Piasta kopnął sobie w rękę w polu karnym, ale sędzia mimo tego, że stał kilka metrów od całej sytuacji nie zareagował!

35'

Podgórski w pole karne, Wilczek nawet nie ruszył do tego zagrania

35'

Szmatuła wyłapuje za lekkie dośrodkowanie Alvarinho

34'

Bardzo dobra kontra Zawiszy! Mica do Wójcickiego, ten wypatrzył Pawłowskiego w polu karnym. Świerczok już szykował się do strzału, ale w ostatniej chwili interweniował Herbert

31'

Żółta kartka dla Klepczyńskiego za kolejny faul na Alvarinho

31'

Mica zatrzymał się na Martinezie. Podgórski wyprowadził kontrę, ale jego wrzutkę świetnie wyłapał Sandomierski

29'

Alvarinho faulowany tuż przed polem karnym przez Vassiljeva. Sędzia ze sobie tylko znanych powodów zarządził wolny spod linii bocznej

28'

Nie wiem na liczył Pawłowski zagrywając długą piłkę prosto w ręce bramkarza

26'

kombinacyjna akcja bydgoszczan. Szmatuyła dobrym wyjściem uprzedził Świerczoka, który i tak był na ofsajdzie

26'

Świerczok marnuje sam na sam ze Szmatułą! Napastnik Zawiszy otrzymał świetną piłkę od Mici, ale niepotrzebnie kiwał bramkarza, za długo zwlekał i obrońcy wybili na rożny

24'

Zawisza już w komplecie organizuje atak pozycyjny

22'

Teraz to Herbert ostro potraktował Predescu. Rumun potrzebuje pomocy medycznej

21'

Marić wybija piłkę po dośrodkowaniu Vassiljeva z wolnego z 40 metrów

20'

Już wszystko w porządku, były gracz Malagi wraca do gry

19'

Vassiljev ostro sfaulował Pawłowskiego, który groźnie upadł i trzyma się za obojczyk.

18'

Alvarinho za mocno do Wójcickiego, kapitan Zawiszy dośrodkowywał już zza linii końcowej

17'

Groźna seria strzałów na bramkę Piasta! Najpierw Herbert zablokował Świerczoka, potem Wójcickiego. Piłka spadła na szesnastkę pod nogi Predescu, który wyłożył ją Micę. Portugalczyk huknął tuż nad poprzeczką!

15'

Znowu Vassiljev wrzucił w pole karne, ale zbyt nisko żeby Wilczek mógł czysto uderzyć.

14'

Sandomierski ratuje Zawiszę! Vassiljev dośrodkował z rożnego, Horvath miał masę miejsca i mocno uderzył głową, na szczęście dla Sandomierskiego w środek bramki. Golkiper Zawiszy popisał się dobrą interwencją na refleks!

13'

Ziajka założył siatkę Klepczyńskiemu w polu karnym i został przez niego przyblokowany. Obrońca Zawiszy upadł w polu karnym, ale raczej nie powinno być "11"

12'

Pawłowski ruszył na przebój prawym skrzydłem, minął dwóch rywali i został przewrócony przez Brożka, sędzia nie reaguje

10'

Ładna zespołowa akcja gospodarzy. Mica rozciągnął do Alvarinho, który dośrodkował w pole karne. Znalazł tam się Ziajka, ale piłka odrobinę za niska i lewy obrońca uderzył nieczysto

7'

Predescu zagrywał do Świerczoka, ale ten zaspał nieco i nie ruszył do piłki.

5'

Wójcicki szukał prostopadłym podaniem Świerczoka. Herbert zorientował się w tym wszystkim i przejął piłkę

4'

Podgórski w pole karne do Wilczka, który jednak został dobrze wyprzedzony przez Maricia

3'

Mica dobrze dograł w pole karne do Pawłowskiego! Strzał debiutanta trafił w Świerczoka

1'

Fatalna strata Majewskija, piłkę zabrał mu Wilczek. Dośrodkowanie w pole karne przecin Andre Micael

0'

Pierwszy gwizdek, rozpoczyna Piast!

15:30

Mecz poprzedzi minuta ciszy upamiętniająca zmarłych Mariana Szeję i Bohdana Tomaszewskiego

15:28

Przywitanie obu ekip już za nami, losowanie także, za chwilę zaczynamy walkę o 3 punkty!

15:27

Nie ma dziś zbyt wielu kibiców:Trybuna B na 10 minut przed meczem

15:18

Piłkarze Zawiszy zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni przy aplauzie nielicznej grupy kibiców. "Piastunki" także już skończyły się rozgrzewać

15:14

Sędzia głównym dzisiejszego meczu jest pan Marcin Borski, a na linii pomagać mu będą Rafał Rostkowski i Adam Kupsik. Sędzią technicznym jest Karol Rudziński, a delegatem PZPN Paweł Zalewski

15:12

I ławka Piasta: Rusov, Hanzel, Janczyk, Moskwik, Murawski, Szeliuga, Zivec

15:10

Do meczu jeszcze 20 minut, czas przedstawić rezerwowych obu ekip: Zawisza: Małkowski, Pulhac, Alaverdashvili, Smektała, Strąk, Kamiński i Barisić

15:06

Ostatnie spotkania między tymi drużynami były bardzo jednostronne. Jesienią w Gliwicach Piast pewnie ograł niebiesko-czarnych 3:0, po dwóch bramkach Jurado i jednej Wilczka. Natomiast przed rokiem w Bydgoszczy Zawisza odniósł najwyższe ligowe zwycięstwo w historii, pokonując gliwiczan aż 6:0. 4 bramki w tamtym meczy zdobył Michał Masłowski

14:57

Angel Perez Garica nie może dziś skorzystać z Kornela Osyry, który także pauzuje z powodu nadmiaru żółtych kartek. Jego miejsce n środku defensywy zajmie dziś Csaba Horvath.

14:54

Znamy już wyjściowe składy. Największą bolączką Mariusza Rumaka było zastąpienie pauzującego za kartki Kamila Drygasa. Szkoleniowiec Zawiszy zdecydował się na wariant ofensywny, od początku zacznie Mica. Zadebiutuje Bartłomiej Pawłowski, który w składzie zmienia Kamińskiego. Trener Rumak wymienił także napastników - za Barisicia zagra Świerczok

14:47

Witamy i zapraszamy na relację live z pierwszego dziś meczu T-Mobile Ekstraklasy! W Bydgoszczy Zawisza podejmie u siebie Piasta Gliwice, ten mecz skomentuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się.