0 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:53

19:53

Białostoczanie zdobywają Twierdzę Wrocław, która od roku pozostawała niezdobyta! Śląsk się starał doprowadzić do remisu, ale nieskuteczność podopiecznych Pawłowskiego im w tym przeszkodziła! Jagiellonia wskakuje na drugie miejsce w ligowej tabeli, a z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

KONIEC MECZU!

93'

Fatalnie zmarnowali okazję do kontry goście, ale nie będzie już akcji Śląska!

92'

Żółta kartka dla Dzalamidze.

91'

Białostoczanie zdołali się wybronić. 90 sekund do końca.

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu. Jest korner dla Śląska.

90'

Żółta kartka dla Tymińskiego.

88'

Składny kontratak Jagiellonii kończy się strzałem z dystansu Tymińskiego, po którym piłka wyraźnie mija bramkę Wrąbla!

87'

Żółta kartka dla Pawelca za ostry faul na Piątkowskim.

85'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii kończy się niecelnym strzałem głową Hołoty!

84'

Baran!!! Hołota doskonale się przedarł prawym skrzydłem i wyłożył piłkę przed bramką Lacnemu, który trafia w Barana!

81'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Schodzi Droppa, wchodzi Pawelec.

78'

Tymiński zmienia Gajosa.

77'

Żółta kartka dla Droppy za faul taktyczny na Gajosie.

76'

Pich z kolei zmienia Dankowskiego.

76'

Dwie zmiany w Śląsku. Schodzi Danielewicz, wchodzi Lacny...

75'

Nie ma gola!!! Po kapitalnej akcji i dośrodkowaniu Dzalamidze Tuszyński w idealnej sytuacji główkuje tuż obok bramki!

74'

Płaskie dośrodkowanie Hateley'a pada łupem Barana.

72'

Gospodarze zdobywają rzut rożny. Już tylko niespełna 20 minut pozostało do końca tego meczu.

70'

Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa. Piłka ponad wszystkimi zawodnikami wychodzi poza plac gry.

69'

Po bardzo składnej akcji Jagiellonii płaska centra Strausa nie dociera do Piątkowskiego, ale jest rzut rożny.

68'

Po stracie Modelskiego ten sam piłkarz po chwili blokuje strzał z narożnika pola karnego Dankowskiego.

66'

Pazdan opuścił boisko z powodu jakiegoś urazu stopy. Teraz z kolei interwencji medycznej potrzebuje Piątkowski, który ma rozcięcie na czole.

65'

Taras Romanczuk zmienia Michała Pazdana.

64'

Po błędzie Gajosa świetna kontra Śląska! Droppa starał się wykończyć ją sam, ale jego techniczną próbę z 16 metrów broni Baran!

61'

BARAN!!! Odbity strzał zza pola karnego Droppy bramkarz Jagiellonii instynktownie odbił przed siebie, a po chwili kapitalnie obronił dobitkę Paixao!

60'

Na dzisiejszym meczu zameldowało się nieco ponad 9 tysięcy widzów.

60'

Hołota ratuje Śląsk! Piątkowski był o krok od bramki głową, ale Hołota wybił piłkę z linii bramkowej!!!

59'

Zmiana w Jagiellonii. Schodzi strzelec gola Karol Mackiewicz, a w jego miejsce wchodzi Mateusz Piątkowski.

58'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii! Raz jeszcze strzela Dankowski, blokuje go Tarasovs!

57'

Była szansa na niezłą kontrę dla Jagiellonii, ale złym podaniem zepsuł ją Tuszyński.

56'

Za chwilę na placu gry pojawi się Mateusz Piątkowski.

54'

Śląsk cały czas przeważa, praktycznie cały czas atakuje i cały czas... przegrywa.

54'

Droppa z dystansu posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką!!!

53'

Hołota przerywa kolejny kontratak Jagiellonii zatrzymując Dzalamidze.

52'

Tuszyński dostał długą piłkę od Gajosa, ale przegrał pojedynek z Hołotą pod linią końcową boiska. Po chwili centrę Dankowskiego blokuje Modelski i korner dla Śląska.

51'

Nieporozumienie w defensywie białostoczan i raz jeszcze piłka spada w polu karnym pod nogi Dankowskiego, który uderzył wysoko ponad bramką!

50'

Zieliński dośrodkowuje piłkę w szesnastkę rywala, gdzie przecina to zagranie Pazdan.

49'

W odpowiedzi Baran pewnie łapie centrę z lewego skrzydła Dudu.

48'

Po błędzie wrocławian Mackiewicz oddał niezły strzał głową z 25 metrów! Wrąbel zdołał złapać piłkę.

48'

Gajos zagrał na lewe skrzydło do rozpędzonego Mackiewicza, ale ten nie potrafił dokładnie dośrodkować w pole karne do Tuszyńskiego.

46'

Wznawiamy grę!

19:02

Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Stadionu Miejskiego.

18:48

Śląsk dość zdecydowanie przeważa nad Jagiellonią, ale cóż z tego, skoro to białostoczanie prowadzą 1:0 po bramce głową Karola Mackiewicza. Przebieg tego meczu jednak pokazuje, że w tym meczu jeszcze wszystko może się zdarzyć.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Po centrze Dzalamidze wrocławianie wyprowadzają kontrę, którą złym podaniem psuje Droppa.

45'

Teraz rzut rożny po drugiej stronie boiska. Ofiarnie wywalczył go Dzalamidze.

45'

Dudu! Płaską bombę z 35 metrów Brazylijczyka świetnie broni Baran!

45'

Zamieszanie pod bramką Jagiellonii! Centra Danielewicza zatrzymuje się pod nogami Pazdana, który zdołał ją wybić. Jakieś kłopoty zdrowotne Pazdana i Gajosa - przerwa w grze.

43'

Po wysokiej wrzutce z prawego skrzydła Madera wybija piłkę na korner.

42'

Paixao w walce ze Strausem zdobył rzut rożny dla gospodarzy.

42'

Mackiewicz! Po dośrodkowaniu Dzalamidze nieczysty strzał z woleja wychowanka Jagi nieznacznie mija bramkę Wrąbla!

40'

Marco Paixao przejął piłkę na linii pola karnego, obrócił się z nią, po czym huknął wysoko w trybuny!

38'

Strzał z dystansu Karola Mackiewicza dość znacznie mija bramkę Śląska.

37'

Podanie w pole karne do Droppy, ale ten zagrywa piłkę wprost pod nogi dobrze ustawionego Pazdana.

36'

Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł zagrożenia pod bramką Barana pomimo nie najlepszego piąstkowania bramkarza Jagi.

35'

Marco Paixao!!! Kąśliwy strzał Portugalczyka z dystansu omal nie zaskoczył Barana! Piłka na jego szczęście wychodzi na korner!

33'

Po dośrodkowaniu Danielewicza piłkę wybijają przed pole karne obrońcy Jagi, a tam zablokowany strzał z dystansu oddaje Zieliński.

32'

Madera przy linii faulował Paixao. Rzut wolny (skrócony rzut rożny) dla gospodarzy.

31'

Dankowski! Po błędzie Strausa na prawym skrzydle urwał się Flavio Paixao, ten zagrał płasko na 11. metr do Dankowskiego, który strzelił zbyt lekko, by pokonać Barana!

29'

Rzut wolny dla Śląska z około 30 metrów od bramki Barana. Dudu uderza bardzo niecelnie.

28'

W kontrataku Jagi Gajos starał się zagrać za plecy Hołoty do Tuszyńskiego, ale ten został dobrze zatrzymany przez wspomnianego gracza Śląska.

27'

Krótkie rozegranie kornera i centra w pole karne, gdzie mija się z piłką szybujący Celeban!

26'

Hateley prostopadłą piłką uruchomił na skrzydle Dudu, ale po dośrodkowaniu Brazylijczyka wybił piłkę na korner Madera.

23'

Po centrze z lewego skrzydła piłka spada pod nogi Dzalamidze w polu karnym Śląska, ale ten zostaje zablokowany.

21'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii kończy się dobrą interwencją obrońców z Białegostoku.

19'

Żółta kartka dla Mackiewicza za faul taktyczny po własnej stracie.

19'

Tarasovs dobrze wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Dudu.

17'

Mackiewicz zepsuł złym zagraniem niezłą szansę na kontratak dla Jagiellonii.

16'

Słupek! Błąd obrońców Jagiellonii i piłka spada na skraj szesnastki pod nogi Dankowskiego, który płaskim strzałem trafia w słupek bramki Jagiellonii!

14'

Po dośrodkowaniu Filipa Modelskiego w polu karnym Śląska najlepiej ustawiony był Karol Mackiewicz, który ładnym strzałem głową pokonuje Wrąbla! 0:1!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Mackiewicz!!!

13'

Świetne zagranie za linię obrony do Marco Paixao, ten został jednak dobrze uprzedzony przez Barana!

12'

Tuszyński starał się lewym skrzydłem wejść w pole karne Śląska, ale został zatrzymany przez Hateleya.

10'

Z rzutu wolnego Danielewicz dośrodkowuje prosto w ręce Barana.

7'

Paixao dość nieprzyjemnie trafił w twarz Maderę. Krótka przerwa w grze.

6'

W kontrze Jagiellonii Gajos szukał płaskim podaniem Tuszyńskiego, ale to zagranie zostało przecięte przez defensywę Śląska.

5'

Pierwsze minuty lepsze w wykonaniu gospodarzy, którzy od początku starają się narzucić rywalom swoje warunki gry.

3'

Strzał z dystansu Dankowskiego odbity od obrońcy wpadł w ręce Barana.

2'

Po centrze z rzutu rożnego Dudu Tuszyński wybił piłkę na kolejny korner. Po chwili gracz Jagi interweniował jeszcze lepiej.

2'

Pierwsza szansa dla Śląska! Do bezpańskiej piłki na 16. metrze dopadł Danielewicz, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką!

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy szlagier 21. kolejki Ekstraklasy!

17:57

Kapitanami obu drużyn są Rafał Grzyb (Jaga) i Marco Paixao (Śląsk).

17:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

17:55

Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Paweł Raczkowski.

17:39

Rezerwowi Jagiellonii: Kacper Rosa, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Michał Pawlik, Mateusz Piątkowski, Karol Świderski, Pawieł Sawicki.

17:39

Rezerwowi Śląska Wrocław: Mateusz Abramowicz, Juan Calahorro, Milos Lacny, Mateusz Machaj, Krzysztof Ostrowski, Robert Pich, Mariusz Pawelec

17:38

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:23

17:17

Jagiellonia jednak na pewno dzisiaj tanio skóry nie sprzeda. Białostoczanie w tabeli są bowiem na trzecim miejscu, do Śląska tracą tylko punkt, a co wiecej, tydzień temu zdołali pewnie ograć Legię przy Łazienkowskiej 1:3.

17:10

Ten mecz to prawdziwy hit tej serii spotkań. Wicelider tabeli, Śląsk Wrocław, ma dzisiaj okazję do awansu na fotel lidera. Gospodarze, którzy mają na swoim koncie 36 punktów, muszą jednak w tym celu dzisiaj pokonać Jagiellonię.

17:04

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 21. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok.