Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
22:24

Co tu dużo mówić - spotkanie w drugiej połowie nie zachwyciło, a odpowiedzialność za taki stan rzeczy spada głównie na nieskuteczną Wisłę. "Biała Gwiazda" była tak nieudolna pod bramką rywala, że momentami przyprawiała Franciszka Smudę o palpitacje serca. Mimo kilku szans na dobicie gospodarzy, Pogoń wcale nie zaprezentowała się lepiej i dlatego udaje się w długą podróż do Szczecina z jednym punktem. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i kłaniamy się nisko!

95'

Koniec! Mecz na remis w Krakowie kończy się gwizdami z widowni w kierunku sędziego Gila, który nie zauważył przewinienia jednego z graczy Pogoni w bocznym sektorze boiska! Wisła 1:1 Pogoń!

94'

Na sekundy przed końcem meczu żółta kartka za protesty dla Emmanuela Sarkiego (Wisła).

94'

Chyba już ostatnia szansa dla Pogoni, Murawski miękko w ręce Michała Buchalika!

93'

Buchalik na posterunku! Bramkarz Wisły instynktownie odbija precyzyjne uderzenie Nunesa z rzutu wolnego!

92'

Jeszcze przed rzutem wolnym z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Richard Guzmics (Wisła).

91'

Jedna z ostatnich szans Pogoni na wyszarpanie trzech punktów nieskutecznej Wiśle, rzut wolny z odległości dwudziestu metrów od bramki strzeżonej przez Buchalika!

91'

Sędzia Paweł Gil przedłuża piątkowe spotkanie w Krakowie o cztery minuty.

90'

Piąstkowanie Buchalika uratowało gospodarzy przed niebezpieczeństwem tylko na chwilę, mocno zawinął Hernani... sytuacyjne uderzenie mija bramkę!

88'

Wisła kombinowała, kombinowała aż przekombinowała. Sarki co prawda zdążył krótko odegrać do Burligi, asystent przy jedynej bramce "Białej Gwiazdy" zacentrował prosto w rękawice bramkarza Pogoni.

84'

Na boisku sztab medyczny Pogoni, Janukiewicz doznał uszczerbku na zdrowiu po zderzeniu z rozpędzonym jak Pendolino Guerrierem.

82'

Płaska centra Sarkiego z prawej flanki jak bułka z masłem dla Janukiewicza. Bramkarz "Portowców" zaczyna kolejny atak swojej drużyny spod własnej bramki.

80'

Robak długo składał się do woleja - futbolówka po jego uderzeniu pofrunęła nad bramką Buchalika.

78'

Nie ma gola! Co tam się działo! Najpierw Brożek, potem Stilić a na końcu Sarki - cała trójka nadziała się na defensywę Pogoni broniącą swojej bramki jak Rejtan i nie była w stanie kopnąć piłki do siatki!

76'

W natarciu Nunes... Głowacki jak zwykle dwa ruchy przed przeciwnikiem i zbija jego dośrodkowanie, po czym zagrzewa kolegów do walki.

74'

Koniec meczu dla Rafała Boguskiego (Wisła), na ostatni kwadrans zastępuje go Dariusz Dudka.

74'

Mamy podwójną zmianę na boisku, sztab Pogoni rezygnuje z Vladimirsa Kamessa, zmienia go Łukasz Zwoliński.

73'

Korner dla Wisły po kolejnej próbie Guerriera z ostrego kąta. Haitański skrzydłowy w ogóle nie widzi kolegów wbiegających w pole karne.

70'

Jak nie teraz, to chyba nigdy! Szybciutka noga Burligi posyła dośrodkowanie wprost na głowę Guerriera, który pudłuje w niemal idealnej sytuacji! Może to i dobrze, że był spalony, bo Haitańczyk zebrałby za to burę w szatni!

70'

Dudka powędrował na ławkę tylko po to, żeby rzuty wolne z dalekich odległości marnował Sadlok - zupełnie, jak teraz. Od bramki Janukiewicz.

68'

Komedia pomyłek pod bramką Pogoni! Ostatni tę piłkę uderzał Sarki, futbolówka odbiła się od pleców któregoś z defensorów "Portowców", a poprawka została wybita przez obronę!

67'

No to Kamess się nakiwał, a mogła być bramka dla Pogoni! Łotysz sam popędził pod bramkę gospodarzy, w polu karnym przełożył sobie piłkę na drugą nogę i... stracił ją na rzecz powracającego Sadloka.

66'

Rogalski potrzebuje teraz tego wihajstra do wymazywania pamięci, który mieli "Faceci w czerni". Bo sposób, w jaki dośrodkował przed momentem piłkę, zasługuje na jak najszybsze wyparcie z pamięci.

61'

Wiślacy otaczają wianuszkiem sędziego Gila, ale arbiter jest nieubłagany - żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

59'

Ricardo Nunes (Pogoń) melduje się na murawie za Karola Danielaka. "Portowcy" zawdzięczają dzisiaj swojemu skrzydłowemu rzut karny z końcówki pierwszej połowy i... niewiele więcej.

59'

Sarki... kiwka dobra, dośrodkowanie w maliny. Smuda moze tylko schować twarz w dłoniach.

58'

Franciszek Smuda tym razem nie czeka ze zmianami i wymienia zardzewiałe skrzydła. Na ławce usiadł Maciej Jankowski, zmienił go Emmanuel Sarki.

56'

Znowu groźna akcja Pogoni, znowu stroną Sadloka - Murawski podkręca piłkę wzdłuż bramki Buchalika, piłka przeturlała się po murawie pół metra od dalszego słupka!

55'

Iii, Guerrier, Haitańczyk znalazł miejsce do strzału w gąszczu nóg obrońców Pogoni, jednak spudłował i to w kiepskim stylu.

54'

W końcu jakaś okazja do strzału dla Sadloka, obrońca Wisły posłał na tyle mocny strzał, że Janukiewicz tylko odbił go w bok!

51'

Spiker dyplomatycznie podaje, że na dzisiejsze spotkanie sprzedano 9 083 bilety. Ile ich posiadaczy tak naprawdę stawiło się dzisiaj na Reymonta, nie wiemy.

50'

Wrócił i to w swoim stylu - Guerrier na powitanie z kibicami próbował uderzać z ostrego kąta. Misja iście samobójcza, jak łatwo się domyślić, nieudana - piłka zatrzepotała w bocznejsiatce.

49'

Z daleka Buchalika sprawdził Rogalski, uderzenie pomocnika Pogoni nie sprawiło bramkarzowi wielkich kłopotów.

46'

Boisko opuścił Mariusz Stępiński, w jego miejsce najlepszy strzelec zimowych sparingów - Wilde-Donald Guerrier.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Jesteśmy trochę zaskoczeni zmianą w zespole Wisły, która odbyła się w przerwie...

21:18

O pierwszych 45 minutach możemy powiedzieć jedno - wynik jest całkiem zasłużony, bo Wisła prawie w ogóle nie zapracowała na bramkę Pawła Brożka. Pogoń za to marnowała sytuacje na potęgę do dość szczęśliwej "jedenastki" - gdyby nie kiks Macieja Sadloka przy wyprowadzaniu piłki, "Biała Gwiazda" cieszyłaby się prowadzeniem. Cóż, do zobaczenia za kwadrans!

46'

Koniec pierwszej połowy przy Reymonta! Karny Marcina Robaka "do szatni" i Pogoń do przerwy remisuje z Wisłą 1:1!

45'

Ale jest Stilić - strzał Bośniaka z rzutu wolnego nastręczył Janukiewiczowi tonę problemów, wybita przez bramkarza Pogoni futbolówka wyekspediowana przez obrońców poza pole karne.

43'

Przepraszamy - nie Burliga, a Uryga faulował wbiegającego w pole karne Danielaka. Ale wszystko zaczęło się od fatalnego zagrania Sadloka - gdyby nie on, tej "jedenastki" by nie było. Obrońca Wisły praktycznie w pojedynkę sprokurował groźną akcję Pogoni!

43'

I WYRÓWNANIE! ROBAK PEWNIE Z KARNEGO! 1:1! WŚCIEKŁY BUCHALIK PRAWIE WYBIŁ TEN STRZAŁ!

42'

Rzut karny dla Pogoni! Danielak wycięty przez Burligę, sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na "wapno"!

41'

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy znowu próbuje Pogoń - piłka po strzale Rogalskiego odbiła się kilka razy przed Buchalikiem i wyszła poza pole gry nie zbliżając się nawet do bramki.

38'

Ooo! Wspaniała piłka do Brożka, jednak nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, czemu "Brozio" próbował sam pokonać Janukiewicza. Strzelec pierwszej bramki najpierw uderzył za lekko, bramkarz Pogoni wypuścił piłkę z rąk, a nadbiegający Stępiński nie był w stanie wbić jej do siatki!

38'

Chrrr... O, mecz! Tak tak - jak już pewnie się domyśliliście, tempo spotkania lekko spadło. Piłkarze skupiają się na zapasach w środku pola, a my czekamy na jedną składną akcję.

34'

"Wirtuozeria" Frączczaka - nie wiemy, czy to jakiś nowatorski zwód, ale przy okazji pojedynku z Sadlokiem mocno ofensywny obrońca Pogoni właśnie kopnął piłkę poza boisko.

32'

Po wrzutce Stilicia z rzutu wolnego pod bramką Pogoni odnalazł się Głowacki, główka wiślackiego weterana nad poprzeczką!

26'

Aaaa! Pobudka! Wiślacy jeszcze nie skończyli cieszyć się z gola, a już mogli go stracić! Pod samiusieńką bramką Buchalika szarżował Robak, lecz huknął tylko w boczną siatkę!

25'

Ładnie to wyszło wiślakom! Piłka powędrowała na prawą stronę do Łukasza Burligi, a "Bury" zaserwował Brożkowi taką centrę, że ta pofrunęła nad głowami obrońców wprost na nogę wbiegającego "Brozia" - ten posłał futbolówkę pod poprzeczkę, nad Janukiewiczem!

24'

GOOOOOOOL!!! WISŁA PROWADZI Z POGONIĄ! JAK NIE ON, TO KTO?! PAWEŁ BROŻEK!

22'

Chcielibyśmy napisać, że Jankowski zrobił wszystko, żeby z podania Boguskiego w pole karne był jakikolwiek użytek. Nie zrobił - piłka dla Janukiewicza.

21'

Szybka kontra Wisły, a raczej Stilicia przerwana faulem taktycznym Karola Danielaka (Pogoń). Sędzia Gil wycenił to zagranie na żółtą kartkę.

19'

Jest pierwsza kartka w dzisiejszym meczu - obejrzał ją Richard Guzmics (Wisła), a zawinił tym, że odbił piłkę ręką w środku pola.

17'

Wielki aplauz kibiców po tym, jak strzał Robaka w mur usiłował poprawiać Kamess, ale pechowo wywinął orła w polu karnym.

16'

Guzmics cudem uniknął żółtej kartki za faul przed "szesnastką", Wisła nie uniknie za to rzutu wolnego rywali z niebezpiecznej pozycji.

16'

14'

Kolejna bezużyteczna piłka zagrana przez Stilicia, jego centra przeleciała nad głowami wszystkich piłkarzy kotłujących się pod bramką Janukiewicza.

13'

Szansa na dośrodkowanie w pole karne Pogoni, Frączczak powalił Stępińskiego.

12'

Tak się właśnie zastanawiamy, po co Stilić przymierzał się do wykonania tego rzutu wolnego aż trzy razy - piłka po jego miękkiej wrzutce pada łupem obrońców "Portowców".

9'

Rrrrrr... Robak! Odważna próba gwiazdora Pogoni, do bramki gospodarzy było dobre 20 metrów, potężne uderzenie pofrunęło nad poprzeczką.

6'

Z tego stałego fragmentu gry urodziła się tylko... kontra Pogoni, umiejętnie zatrzymana przez Sadloka.

6'

Stępiński nie zastanawiał się długo i odbił piłkę od Frączczaka, będzie pierwszy korner w dzisiejszym meczu - wykonają go piłkarze w czerwonych koszulkach.

5'

Teraz Buchalik ubiegł Kamessa w krótkodystansowym sprincie o piłkę. Od bramki golkiper "Białej Gwiazdy".

3'

Mocny początek Pogoni! Pod bramką gospodarzy z piłką przy nodze znalazł się Robak, jego płaskie uderzenie minimalnie mija słupek!

2'

Groźny kontratak Pogoni po stracie Urygi kończy się na Danielaku, a raczej jego strzale w boczną siatkę.

1'

Hymn Wisły i... zaczynamy! Wisła i w tej chwili rozpoczyna spotkanie od koła środkowego, jej przeciwnikiem są dzisiaj "Portowcy" - Pogoń Szczecin! Gramy!

20:26

Pospieszcie się, chłopaki, bo można zamarznąć! Paweł Gil już wyprowadza obie jedenastki na murawę i za kilka chwil zaczniemy spotkanie, które obejrzy zaledwie kilka tysięcy kibiców - frekwencja przy Reymonta dzisiaj nie dopisała.

20:22

"Legenda krakowskiego i polskiego sportu" - tak spiker na stadionie Wisły przedstawia Ludwika Miętta-Mikołajewicza. Były sternik "Białej Gwiazdy" od dzisiaj będzie honorowym prezesem klubu ze stadionu przy ulicy Reymonta.

20:21

Wszystkim kibicom "Białej Gwiazdy" przypominamy również o naszym fanpage'u - na Wisła Kraków Ekstraklasa.net znajdziecie zdjęcia, sondy, ciekawostki i wszystko to, co nie mieści się w naszej meczowej zapowiedzi. Zapraszamy!

20:19

Trudno w to uwierzyć, ale Pogoń nie wygrała na stadionie przy ulicy Reymonta od... no właśnie, ilu lat? Odpowiedź na to pytanie w przedmeczowej zapowiedzi.

20:16

Nieobecni w Wiśle? Stara bida - poza kadrą meczową nadal jest Ostoja Stjepanović. W sektorze rodzinnym melduje się dzisiaj wykartkowany Łukasz Garguła, a najnowszy nabytek "Białej Gwiazdy" - Jean Barrientos - jeszcze nie jest uprawniony do gry.

20:14

Matras i jego koledzy muszą poradzić sobie z absencją Takuyi Murayamy - Japończyk prędko nie wróci na boisko po kontuzji śródstopia. Oprócz niego, do Krakowa nie pojechał pauzujący za kartki Sebastian Rudol.

20:12

Dla nas to rewanż z Wisłą, a mamy za co się rewanżować, bo na własnym stadionie przegraliśmy 0:3. Dlatego motywacja jest szczególna – tak dzisiejsze spotkanie przy Reymonta zapowiada Mateusz Matras, pomocnik "Portowców".

20:08

Odrobinę lepszy start piłkarskiej wiosny mieli piłkarze, którymi z ławki trenerskiej dyryguje Jan Kocian - Pogoń Szczecin długo prowadziła w prestiżowym spotkaniu z Lechem Poznań tylko po to, żeby w samej końcówce spotkania stracić prowadzenie. Szczerze? Jesteśmy dziwnie pewni, że w ekipie "Portowców" po tym remisie nikt nie będzie szczególnie rozpaczał.

20:06

Wspominaliśmy już o tym, że wycieczka Wisły do Gdańska była daleka od udanych - fatalna gra spowodowała, że gospodarze dzisiejszego spotkania przegrali z Lechią 0:1 po bramce Piotra Grzelczaka.

20:01

Franciszek Smuda posłał dziś na ławkę następujących zawodników: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Szymon Witek, Dariusz Dudka, Kamil Kuczak, Emmanuel Sarki, Wilde-Donald Guerrier.

19:59

Mamy już składy, więc czas na przedstawienie ławek rezerwowych. Potencjalni zmiennicy w szeregach Pogoni to: Dawid Kudła, Ricardo Nunes, Kamil Wojtkowski, Dominik Kun, Michał Walski, Michał Janota i Łukasz Zwoliński.

19:48

Trener Jan Kocian też dokonał jednej roszady w jedenastce, która wywalczyła punkt w prestiżowym spotkaniu z "Kolejorzem". Na ławkę powędrował prawy obrońca Ricardo Nunes - w Krakowie szansę dostanie młody Hubert Matynia.

19:41

Mamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn, nie obyło się bez zmian - po tym, jak w Gdańsku wykartkował się Łukasz Garguła, do składu "Białej Gwiazdy" wskoczył rezerwowy Mariusz Stępiński.

19:35

19:30

Meldujemy się z Reymonta 22, najgorętszego adresu w piątek, jeśli chodzi o 21. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy! Jak to często bywa pod wodzą Franciszka Smudy, przed Wisłą Kraków ciężka wiosna - "Biała Gwiazda" wróciła z meczu przyjaźni w Gdańsku z pustymi rękami. Jan Kocian i spółka są chyba zadowoleni ze stylu, w jakim wrócili na ligowe boiska, bo w zeszły weekend podzielili się punktami z jednym z kandydatów do mistrzostwa - Lechem Poznań. Dziś obie drużyny zmierzą się ze sobą, a my mamy przyjemność zaprosić Was na relację LIVE z tego meczu!