Dziwniel ukarany żółtą kartką.

29'

Żółta kartka dla Gigołajewa.

94'

Koniec spotkania! 3 punkty zostają w Łecznej. Mecz nie porywał, ale to wystarczyło Górnikowi do pokonania Ruchu. Zapraszamy na kolejne ekstraklasowe relacje live.

93'

Zieńczuk w pole karne do Konczkowskiego, lecz pierwszy do piłki dobiega Prusak.

91'

3 minuty doliczone do regulaminowych 90

87'

Kalkowski zdecydowanie wyprzedza Surmę, faulując go w tej sytuacji. Stały fragment gry dla gości ze znacznej odległości.

86'

Sasin krótko do Szałachowskiego, ten próbował strzelać, ale wyszło z tego niezłe podanie do wbiegającego Hasaniego, który nie zdołał jednak przeciąć tego zagrania.

82'

Chovanec za Szewczyka . Limit zmian wyczerpany.

79'

Kontra Górnika, Sasin dobrze zagrywa górą do wychodzącego Nowaka, ten do tyłu przed pole karne do Szałąchowskiego. Rezerwowy Górnika odwraca się z piłką, lecz jego strzał zablokowany. Finalnie piłka trafia do Bonina, a ten z ostrego kąta strzela bardzo mocno lecz obok bramki.

77'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, wymuszona jakimś urazem Bożicia. Zastępuje go Sasin, czyli nominalny boczny obrońca. Na środek defensywy przejdzie prawdopodobnie Mraz.

75'

Bożić czyści futbolówkę spod nóg Efira w polu karnym. Korner dla gości

72'

Druga zmiana w ekipie Szatałowa. Szałachowski za Bożoka.

71'

Okres gry, w której obie drużyny utrzymują się przy piłce głównie w srodkowej części boiska. Z chorzowian chyba zeszło już powietrze, bo po ich atakach nie widać zaangażowania w zmianę rezultatu tego spotkania.

65'

Pierwsza zmiana także w ekipie gospodarzy. Cernycha, który ucierpiał w starciu ze Stawarczykiem, zmienia Hasani.

63'

Od razu na drugą zmianę decyduje się Fornalik. Babiarz za Starzyńskiego.

62'

GOL! Nowak wyczekał Kamińskiego i pewnie umieszcza piłkę w siatce przy prawym słupku!

61'

Karny dla Górnika po faulu Stawarczyka na Cernychu!

60'

Mogło być 3:0. Bonin w akcji 3 na 3 poprowadził piłkę i uderzył z ostrego kąta ponad bramką

59'

W poczynania gospodarzy wdarło się dużo pewności siebie po strzeleniu drugiego gola, jednak nadal są oni dosyć nieporadni w ofensywie. Brakuje zdecydowanego ostatniego podania

55'

Żółtko dla Konczkowskiego za faul na Bożoku, który zmierzał do piłki zagranej na wolne pole przez Mraza.

54'

Bonin poczuł wiatr w żaglach i kropnął z 35 metów z pierwszej piłki. Siła była, ale futbolówka zamiast obniżać swój lot, nabierała pułapu i zatrzymała się wysoko na siatce za bramką Kamińskiego.

50'

Nieporozumienie Stawarczyka z Konczkowskim, Bożok przejmuje piłkę na lewej stronie i podaje w uliczkę do Bonina. Ten z łatwością ogrywa defensora Ruchu i podaje przed linię bramkową do Cernycha, który po małym zamieszaniu pakuje piłkę do siatki!

49'

GOOOOOL!! CERNYCH !!!

48'

Żółtko dla Nikitovicia za faul na Kuświku.

48'

Michał Szewczyka uderzył lewą nogą sprzed szesnastki w kierunku dalszego słupka, lecz na posterunku Prusak.

46'

Drugą część od środka rozpczynają goście.

46'

W przerwie nastąpiła 1 zmiana. Efir zastąpił Gigołajewa.

45'

Bonin dośrodkowuje z prawej flanki, a Mierzejewski uprzedza Kamińskiego i pakuje piłkę do siatki!

45'

GOOOOOOL !!! ŁUKASZ MIERZEJEWSKI!!

43'

Żółta kartka dla Bożoka za wślizg od tyłu w nogi Konczkowskiego

41'

Starzyński z 20 metrów z rzutu wolnego po faulu Bożicia wysoko nad poprzeczką.

39'

Cernych dostaje piłkę od Bożoka na 10. metrze, odwraca się z nią, lecz znów prawą nogą posyła piłkę obok bramki.

37'

Bonin oberwał teraz piłką w twarz nieopodal ławki rezerwowych gospodarzy. Trwa pomoc medyczna.

33'

Kombinacyjna akcja Górnika zapoczątkowana przez przerzut Nowaka do Mraza, ten ogrywa Konczkowskiego i podaje do Bożoka w pole karne, ten dalej do Cernycha, Litwin odwraca się z Malinowskim na plecach i z bliska uderza... obok słupka! Ile okazji potrzebuje jeszcze Górnik by zdobyć gola?

31'

Odpowiedź Ruchu! Gigolaev podaje w pole karne do Kuświka, ten ogrywa Kalkowskiego i z kilku metrów z wykroku posyła piłkę daleko obok bramki!

25'

Teraz dobra piłka z głębi od Burkhardta do Bonina, ten przyjęciem mija Kamińskiego, lecz lewą nogą posyła futbolówkę obok bocznej siatki! Zarysowuje się wyraźna przewaga gospodarzy.

24'

Efektowna akcja Górnika znów nie przynosi pożądanego skutku! Nowak wolejem przerzuca na lewo wprost na nogę Mraza, ten po przyjęciu bardzo mocno biję piłkę z ostrego kąta, nikt z jego partnerów nie przecina podania, a piłka minimalnie mija dalszy słupek bramki.

20'

Teraz z kolei korner dla Ruchu po akcji Konczkowskiego.

19'

Wydaje się, że po akcji Mierzejewskiego z Nowakiem Górnikowi należał się rzut rożny, jednak arbiter nakazuje wznowienie gry od bramki.

16'

Znów dogodna sytuacja dla gospodarzy do objęcia prowadzenia. Cernych przecina podanie do Stawarczyka i do bramki brakuje mu tylko wygrania pojedynku biegowego z Malinowskim. Obrońca Ruchu nie dał jednak za wygraną, a Cernych po przełożenia sobie piłki na lewą nogę strzela nad poprzeczką.

14'

Lekkie dośrodkowanie Bonina z prawej strony z pierwszej piłki na przedpole, lecz pierwszy do piłki dociera Kamiński.

10'

Cernych popędził prawą stroną, lecz nawet nie myślał o próbie dośrodkowania. Litwim wywalczył za to rzut rożny. Atmosfera meczu póki co dosyć ospała.

8'

Gigolaev efektownie piętą do Dziwniela, ten wbiega w pole karne i upada po starciu z Kalkowskikm, lecz gwizdek sędziego pozostaje w spoczynku.

5'

Ależ mogło być groźnie! Cernych popędził po przejęciu piłki prawą flanką i podał do środka do Bożoka. Ten nie zauważył osamotnionego w polu karnym Burkhardta, próbując odgrywać piłkę do Litwina. W efekcie przejęli ją obrońcy.

2'

Piłkarze Górnika operują piłką między linią pomocy i obrony na własnej połowie.

1'

Od środka Górnik Łęczna!

17:58

Obie jedenastki już na murawie. Niebawem zaczynamy!

17:55

Piłkarze gospodarzy zagrają dziś w zielono-czarnych strojach, natomiast goście - w białych.

17:52

W zespole Górnika, w porównaniu do poprzedniego spotkania, brakuje Macieja Szmatiuka oraz Lukasa Bielaka, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Wisłą. Do składu powrócił natomiast zawieszony w poprzednich dwóch meczach Patrik Mraz.

17:47

Ławka Górnika: Rodić, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalinowski, Burzyński

17:45

Ławka Ruchu: Prus, Babiarz, Chovanec, Efir, Szyndrowski, Tanczyk, Visnakovs

17:41

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

17:07

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Łęczna zmierzy się z Ruchem Chorzów.