Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
22:22

Zacięte spotkanie Piasta z Wisłą kończy się zasłużonym podziałem punktów. Szkoda tylko, że zabrakło bramek, bo sytuacje na pewno na nie były. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

93'

Ostatni strzał z dystansu Sarkiego poszybował ponad bramką Cifuentesa!

92'

Prosta strata Piasta na własnej połowie! Brożek rozegrał dwójkowo piłkę ze Stiliciem, po czym został zablokowany przez Heberta!

90'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

88'

Podgórski! To mogła być piłka meczowa! Pomocnik Piasta przegrywa jednak pojedynek z Buchalikiem w bardzo dobrej sytuacji do objęcia prowadzenia!

87'

Głowacki ofiarnie blokuje teraz uderzenie z dystansu Ziveca.

85'

Zamieszanie w polu karnym Wisły po rzucie wolnym dla Piasta kończy się bardzo nieudanym strzałem z 18 metrów Osyry.

85'

Na boisku pojawia się także Jurado, który zmienia Szeligę.

84'

Stępiński zmienia Guerriera wśród gości.

84'

Żółta kartka dla Sadloka za ostry faul na Podgórskim.

83'

W odpowiedzi dośrodkowanie Boguskiego nie znajduje Brożka i wychodzi poza plac gry.

82'

Zamieszanie w polu karnym Wisły. Osyra z bardzo ostrego kąta uderza z powietrza bardzo niecelnie.

82'

Po interwencji Sarkiego gospodarze mają teraz rzut rożny.

81'

Dudka uderza z dystansu, a po rykoszecie piłka wpada w ręce Cifuentesa. Po chwili Guzmics faulem przerywa akcję Piasta i ogląda żółtą kartkę.

80'

Z kolei w ekipie Wisły Sarki wchodzi w miejsce Burligi.

79'

Wśród gospodarzy Podgórski zmienia Badię.

77'

Stilić huknął zza pola karnego wyraźnie obok gliwickiej bramki. Będą zmiany w obu zespołach.

76'

5 450 widzów dzisiaj na stadionie Piasta. Tymczasem piłka trafia w pole karne do Badii, który z kilkunastu metrów uderza mocno ponad poprzeczką!

75'

Kwadrans do końca tego spotkania. Czy jeszcze zobaczymy jakieś bramki w Gliwicach?

74'

Rzut rożny dla Wisły po interwencji Klepczyńskiego.

73'

Badia z rzutu wolnego z 30 metrów uderza w sam środek muru gości.

71'

Teraz z kolei Uryga ukarany za faul na Szelidze.

68'

Hanzel zmienia Vassiljeva w ekipie gospodarzy.

68'

Szeliga ukarany kartką za faul na Guzmicsu.

67'

Guerrier przejął piłkę na połowie rywala, ale wypuścił ją sobie tak daleko, że zdołał dobrze interweniować Cifuentes.

66'

Stilić ładnie w pole karne dograł piłkę do wbiegającego Burligi, ale ten wyszedł z piłką poza plac gry.

63'

Bardzo nieudane uderzenie Badii z dystansu. Piłka poszybowała w trybuny.

60'

Kapitalna akcja Badii! Hiszpan zabawił się z Sadlokiem, a potem rozegrał piłkę z Wilczkiem tak, że wyszedł sam na sam z Buchalikiem i przegrał ten pojedynek!

59'

Stilić z rzutu wolnego uderza prosto w mur.

57'

Hebert fauluje Brożka tuż przed polem karnym. Kolejny wolny dla Wisły i kolejna żółta kartka dla zawodników Piasta.

55'

Guerrier z Klepczyńskim dość boleśnie się zderzyli i obaj potrzebują pomocy medycznej.

53'

Kartka dla Stilicia za faul taktyczny.

53'

Dudka strzela mocno i celnie, ale odbija piłkę Cifuentes!

52'

Osyra faulował Brożka tuż przy narożniku pola karnego. Rzut wolny dla Wisły.

51'

Klepczyński przy linii końcowej minął Sadloka, ale jego dośrodkowanie zablokował Guzmics. Zdaniem gracza gospodarzy Węgier zrobił to ręką, ale sędzia był innego zdania.

49'

Szansa dla Wisły! Po kontrataku Brożek wykłada piłkę na 16. metr Boguskiemu, ale ten uderza płasko zbyt lekko, żeby pokonać Cifuentesa!

48'

Vassiljev przed pole karne do Badii, ale jego uderzenie z dystansu zostaje zablokowane przez wiślaków.

47'

Klepczyński zdobywa korner dla Piasta.

46'

Wznawiamy grę w Gliwicach!

21:18

Pierwsze 20 minut tego spotkania było naprawdę dobre, ale potem widowisko zdecydowanie siadło. Piast mógł wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą, ale strzał Badii trafił tylko w słupek bramki Buchalika. Do przerwy 0:0, miejmy nadzieję, że więcej emocji będzie w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Kombinacyjna akcja Piasta przerwana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego Badii. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

To powinien być gol!!! Po kapitalnej akcji skrzydłem Ziveca, piłka trafia na 15. metr do Badii, który ładnym technicznym strzałem uderza tylko w słupek!

41'

Buchalik dobrze wychodzi z bramki i łapie dośrodkowanie Szeligi z prawego skrzydła.

40'

Szeliga mocno ucierpiał w starciu z Guzmicsem, który wyraźnie faulował swojego przeciwnika. Skrzydłowy Piasta szybko wraca do gry.

37'

Znowu po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Urygi! Ten wycofuje ją przed pole karne do Boguskiego, który zostaje zablokowany. Futbolówka jednak trafia jeszcze w pole karne do Stilicia, ale ten z ostrego kąta uderza ponad poprzeczką!

36'

Boguski wywalczył rzut rożny dla Wisły.

33'

Wisła ma teraz przewagę optyczną, ale niewiele z tego wynika. Siadło wyraźnie nam to spotkanie.

30'

Najsłabszy fragment tego spotkania. Obie drużyny wyraźnie się uspokoiły.

27'

Teraz z kolei napomniany Boguski za sfaulowanie Martineza.

25'

Żółta kartka dla Klepczyńskiego za faul na Guerrierze. Ten piłkarz nie zagra w następnym spotkaniu, bo to jego czwarte napomnienie w tym sezonie.

21'

Dwadzieścia minut gry za nami. Ciekawe spotkanie w Gliwicach, to trzeba przyznać, ale na razie brakuje goli.

19'

Korner dla Piasta przynosi teraz bardzo niecelny strzał zza szesnastki Wilczka.

16'

Uryga! Pomocnik Wisły dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym, ale jego uderzenie zablokował Piotr Brożek!

15'

Bardzo ładna akcja Wisły. Gdyby Brożek dograł przed bramkę do Boguskiego, byłoby 0:1, ale jest tylko rzut rożny.

13'

Teraz z kolei po drugiej stronie boiska Guerrier zdobywa korner dla Białej Gwiazdy, ale po nim nie było zagrożenia dla bramki Cifuentesa.

12'

Badia dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie doszedł do niej Martinez, ale głową uderzył bardzo niecelnie.

11'

Badia w walce z Głowackim wywalczył rzut rożny dla Piasta.

9'

Piotr Brożek ostrzeżony przez sędziego za ostry faul na Boguskim. Następnym razem będzie kartka.

7'

Szansa dla Wisły! Piłka zagrana przed bramkę Piasta, gdzie nie trafia w nią Brożek, a uderzenie Burligi z ostrego kąta blokują gliwiczanie!

5'

Szeliga z dystansu uderzył wysoko ponad poprzeczką bramki Wisły.

3'

Wilczek! Napastnik Piasta dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Badię, ale posłał ją głową ponad bramką!

3'

Pierwsza szansa dla Piasta! Vassiljev uderza z rzutu wolnego z 23 metrów od bramki Buchalika, ale bramkarz Wisły odbija piłkę na korner!

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

20:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami obu zespołów są Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Adrian Klepczyński (Piast).

20:11

Sędzią tego pojedynku będzie Paweł Gil z Lublina.

20:10

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Żemło, Tomasz Zając, Łukasz Garguła, Przemysław Lech, Emmanuel Sarki, Mariusz Stępiński.

20:09

Rezerwowi Piasta: Jakub Szmatuła, Łukasz Hanzel, Dawid Janczyk, Ruben Jurado, Radosław Murawski, Csaba Horvath, Tomasz Podgórski.

20:09

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

20:06

20:01

Wisła Kraków z kolei w ostatnich pięciu meczach przegrała tylko raz, dzięki czemu podopieczni Franciszka Smudy, z 28 punktami w dorobku, awansowali na pozycję wicelidera Ekstraklasy. Biała Gwiazda jest na dobrej drodze do tego, aby móc przepracować zimę w bardzo spokojnej atmosferze.

19:59

To spotkanie wydaje się być jednym z ciekawszych pojedynków tej serii spotkań na naszych boiskach. Piast Gliwice w ostatnim czasie znajduje się w bardzo przyzwoitej dyspozycji. Gliwiczanie w ostatnich trzech meczach zdobyli siedem punktów i dźwignęli się na dziewiąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Podopieczni Angela Pereza Garcii mają na swoim koncie 22 punkty i tracą zaledwie jedno oczko do czołowej ósemki.

19:57

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Wisłą Kraków.