Sobota, 18 października 2014, godz. 18:00
1. połowa3 : 0
19:56

Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Trzyna, zapraszam na kolejne relacje tekstowe prowadzone na naszym portalu! Miłego wieczoru :)

19:55

Świetne spotkanie podopiecznych Michała Probierza. Solidna gra w defensywie i bardzo skuteczna gra w ofensywie. Po dwa gole zdobyli dziś Nika Dzalamidze i Mateusz Piątkowski, jedną bramkę strzelił Maciej Gajos.

95'

Koniec spotkania! Jagiellonia Białystok po fantastycznej grze wygrywa z Pogonią Szczecin aż 5:0!

94'

Rzut rożny dla Pogoni. Ostatnia szansa dla "Portowców" na strzelenie honorowej bramki...

93'

Nika Dzalamidze pognał na bramkę Janukiewicza niemalże od własnej połowy. Gruzin całą akcję zakończył niedokładnym strzałem.

90'

Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

89'

Żółta kartka dla Filipa Modelskiego za faul na Patryku Małeckim.

86'

Jan Pawłowski wchodzi w miejsce Mateusza Piątkowskiego. Owacja na stojąco dla najlepszego strzelca Ekstraklasy!

85'

Chwilowy napór podopiecznych Wdowczyka. Najpierw piłkarze w białych koszulkach sami się pogubili, następnie strzał z dystansu dobrze wypiąstkował Bartłomiej Drągowski.

83'

Strzał Przemysława Frankowskiego z około 17 metrów. Janukiewicz pewnie łapie ten strzał.

82'

Przemysław Frankowski zmienia na boisku zmęczonego Macieja Gajosa. 23-latek zanotował bardzo dobre spotkanie.

81'

Ależ zabawili się gospodarze! Tuszyński dograł do Piątkowskiego, który znajdował się na linii pola karnego. Napastnik "Jagi" precyzyjnie przymierzył i strzelił swojego 11. gola w obecnym sezonie!

81'

GOOOOOOOOOL! Mateusz Piątkowski strzela na 5:0!

80'

Błąd techniczny Jakuba Bąka, od wyrzutu z autu na własnej połówce rozpocznie Marek Wasiluk.

79'

Dośrodkowanie Filipa Modelskiego do Mateusza Piątkowskiego. Snajper Jagiellonii dosięgnął piłkę głową, lecz futbolówkę wyłapał Janukiewicz.

77'

Strzał z dystansu Maksymiliana Rogalskiego poszybował nad bramką gospodarzy.

76'

21196 widzów obecnych na dzisiejszym meczu na Stadionie Miejskim w Białymstoku!

75'

Akcja skrzyłem Patryka Małeckiego. Dośrodkowanie byłego piłkarza Wisły Kraków ląduje na bocznej siatce bramki Jagiellonii.

74'

Maciej Gajos faulowany na własnej połowie przez Wojciecha Gollę.

72'

Piątkowski świetnie wycofał piłkę na 16. metr do Macieja Gajosa. Ten przyjął piłkę i uderzył na bramkę Janukiewicza - piłka odbiła się od słupka i wyszła poza linię końcową. Było blisko gola!

70'

Żółta kartka dla Michała Pazdana. Piłkarz Jagiellonii od tyłu sfaulował Jakuba Bąka.

68'

Ależ mocne uderzenie Macieja Gajosa z dystansu! Piłka mija słupek bramki Pogoni, Jagiellonia w natarciu!

66'

Odbiór Tarasa Romańczuka i bardzo dobre podanie na wolne pole. Tam do piłki dopada Nika Dzalamidze i strzela obok Janukiewicza! Drugi gol Gruzina w tym spotkaniu!

66'

GOOOOOOOOOOL! 4:0 - Nika Dzalamidze!

65'

Groźnie pod bramką Drągowskiego. Tomasz Lisowski podał w pole karne do Jakuba Bąka, jednak ten źle przyjął sobie piłkę i ta pada łupem golkipera Jagiellonii.

64'

Trzecia zmiana w zespole gości. Jakub Bąk wchodzi w miejsce Filipa Kozłowskiego.

63'

Rzut rożny dla Jagiellonii. Piłka dochodzi do Sebastiana Madery, piłka po strzale z główki piłkarza gospodarzy poszybowała nad bramką Janukiewicza.

62'

Taras Romańczuk zastępuje na boisku Mystkowskiego.

58'

Zmiana w Pogoni Szczecin. Kamil Wojtkowski zastąpił Ricardo Nunesa.

57'

Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, niedokładne piąstkowanie Janukiewicza i piłkę przejął Dzalamidze, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

55'

27-letni Wasiluk wrócił do gry, a na boisku sporo niedokładności z obu stron...

54'

Kozłowski sfaulował Marka Wasiluka. Zawodnikowi Jagiellonii pomagają służby medyczne, "Jaga" grać będzie chwilowo w osłabieniu.

52'

Gra zostaje wznowiona. Przy piłce defensorzy "Portowców".

50'

Będziemy mieli dłuższą przerwę w grze. Pełno serpentyn w polu karnym gości.

47'

Przemysław Mystkowski faulowany przez Ricardo Nunesa. Żółty kartonik dla piłkarza Pogoni.

46'

W przerwie jedna roszada. W miejsce Sebastiana Rudola wszedł Hernani.

46'

Czas na drugą część spotkania, od środka rozpoczynają piłkarze Pogoni.

18:51

Pogoń Szczecin często gościła na połowie gospodarzy, jednak nie potrafiła udokumentować swojej przewagi. Natomiast piłkarze Jagiellonii bardzo dobrze grają z kontrataków. Świetne spotkanie w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza!

45'

Ostatni gwizdek Pawła Raczkowskiego w pierwszej części spotkania. Jagiellonia prowadzi do przerwy z Pogonią Szczecin 3:0!

45'

Świetna kontra gospodarzy, Wasiluk dograł na wolne pole do Piątkowskiego, ten zagrał pod bramkę, a tan Nika Dzalamidze skierował piłkę do pustej bramki! Z interwencją nie zdążył Janukiewicz!

45'

GOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Jagiellonii - Dzalamidze!

43'

Tuszyński dograł na skrzydle do Wasiluka, ten po ziemi podał do Piątkowskiego. Najskuteczniejszy piłkarz Ekstraklasy sprytnym strzałem skierował piłkę do bramki gości! 2:0 dla gospodarzy!

43'

GOOOOOOOOOOOOL! 10. gol Mateusza Piątkowskiego!

42'

Fatalny strzał Rafała Grzyba z dystansu. Od bramki rozpocznie Radosław Janukiewicz.

41'

Dwukrotnie dobrze w defensywie zachował się Nika Dzalamidze. Po chwili strzał z dystansu na bramkę "Jagi" oddał Rafał Murawski, jednak piłkę pewnie łapie Drągowski.

39'

Faul Maksymiliana Rogalskiego na 16-letnim Przemysławie Mystkowskim. Zasłużona żółta kartka, ponieważ Mystkowski ładnie wybiegał na połowę gości.

37'

Sebastian Rudol walczył w narożniku o piłkę, od bramki zacznie jednak golkiper Jagiellonii, Bartłomiej Drągowski.

36'

Pogoń Szczecin oddała w tym spotkaniu 5 strzałów. Wszystkie okazywały się niecelne.

32'

Świetny mecz Takuyi Murayamy! Japończyk przedarł się w polu karnym, wycofał piłkę na piąty metr, ale tam dobrze interweniowali białostoccy obrońcy.

31'

Kontra Jagiellonii, Mateusz Piątkowski zbyt długo prowadził futbolówkę i akcja straciła na tempie.

30'

Faulowany Takuya Murayama. Będzie niezła okazja dla gości.

28'

Trzeba przyznać, że przewrotka 24-letniego piłkarza Jagiellonii była bardzo efektowna.

27'

Ależ sytuacja dla Jagiellonii! Tuszyński z przewrotki strzelił na bramkę Pogoni, Janukiewicz sparował piłkę na poprzeczkę. Rzut rożny dla gospodarzy!

26'

Piłkarze Pogoni rozgrywają futbolówkę na połowie Jagiellonii Białystok.

23'

Patryk Tuszyński faulowany przez Maksymiliana Rogalskiego. Maciej Gajos ładnie dośrodkował w pole karne do Wasiluka, który zgrał piłkę wzdłuż bramki gości. Tam jednak ustawieni byli wyłącznie piłkarze w białych trykotach.

21'

Szarża Małeckiego, mocny strzał piłkarza Pogoni dobrze zablokował jeden z obrońców Jagiellonii.

20'

Sytuacja dla Pogoni! Murayama przedarł się w pole karne gospodarzy, wycofał futbolówkę do Patryka Małeckiego, ale ten został zablokowany. Coraz śmielej poczynają sobie podopieczni Dariusza Wdowczyka.

19'

Nienajlepsza wrzutka, defensorzy Pogoni wybijają futbolówkę, którą później bezsensownie stracił Modelski.

18'

Faul Sebastiana Rudola na Tuszyńskim. Piłkę dośrodkowywał będzie Maciej Gajos.

17'

Murayama wbiegł z piłką w pole karne "Jagi", Wasiluk powstrzymuje Japończyka i przy piłce znów są gospodarze.

15'

Składna akcja Jagiellonii, Dzalamidze dogrtwał do Przemysława Mystkowskiego, jednak ten fauluje w ofensywie.

13'

12'

Nieudane dośrodkowanie Filipa Modelskiego w pole karne Pogoni. Od bramki rozpocznie golkiper szczecinian.

11'

Rzut rożny dla Pogoni, jednak piłkarze Jagiellonii skutecznie wybijają piłkę.

10'

Dzalamidze dośrodkował na 11. metr, tam znalazł się Gajos, który przymierzył na bramkę Pogoni. Piłka odbiła się jeszcze od Filipa Kozłowskiego i wpadła do bramki gości!

10'

GOOOOOOOOOOOOOL! Maciej Gajos strzela bramkę na 1:0!

9'

Dzalamidze dośrodkowywał w pole karne gości, Tomasz Lisowski wybija na rzut rożny.

7'

Strzał z dystansu Macieja Gajosa, lecz piłka poszybowała ponad bramkę Pogoni.

6'

Faul na Murayamie, z rzutu wolnego dogrywał Ricardo Nunes, ale defensywa "Jagi" wybija piłkę.

5'

Kibice Jagiellonii prezentują efektowną oprawę "Ultra moc i tak już pozostanie".

4'

Gospodarze utrzymują się przy piłce, jednak na razie nie potrafią stworzyć większego zagrożenia pod bramką Radosława Janukiewicza.

2'

Pierwsza próba w wykonaniu gości , ale Kozłowski pogubił się w polu karnym rywala. Tymczasem kibice Jagi zaprezentowali efektowną kartoniadę

1'

Arbiter daje znak, zaczynamy!

17:58

Przywitanie obu zespołów. Sędzia Paweł Raczkowski przeprowadził losowanie.

17:50

17:35

Kogo dzisiaj nie ma w obu drużynach? W Jagiellonii brakuje tylko kontuzjowanego Martina Barana, z kolei Pogoń nie może dziś skorzystać z Marcina Robaka, Dominika Kuna, Adama Frączczaka, Łukasza Zwolińskiego i Michała Walskiego.

17:34

Przemówienia Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, marszałka województwa Jarosława Dworzańskiego i trenera Michała Probierza już za nami.

17:32

17:31

Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Jakub Bąk, Hernani, Mateusz Matras, Hubert Matynia, Kamil Wojtkowski.

17:30

Rezerwowi Jagiellonii: Jakub Słowik, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Radosław Jasiński, Povilas Leimonas, Przemysław Frankowski.

17:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Pogoń jest dzisiaj mocno osłabiona!

17:20

Na murawie tancerki grupy Les Chattes, a także piłkarze Pogoni Szczecin, którzy rozpoczęli swoją rozgrzewkę. Na trybunach z każdą minutą coraz więcej osób!

17:05

17:04

Wreszcie, po ośmiu latach, Stadion Miejski w Białymstoku jest w pełni otwarty dla publiczności! Na dzisiejszym spotkaniu zasiądzie około 22 tysięcy widzów, a obecnie trwa uroczyste otwarcie tego obiektu!

17:03

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z otwarcia Stadionu Miejskiego w Białymstoku i meczu Ekstraklasy Jagiellonia - Pogoń Szczecin!