Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
0 : 3
1. połowa0 : 2
22:21

Absolutnie zasłużone zwycięstwo Legii, która przyjechała do Białegostoku, jak po swoje, i po bramkach Żyry, Radovicia oraz Kucharczyka wywozi trzy punkty z Podlasia. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Legia pewnie zwycięża w Białymstoku 3:0!

92'

Żółta kartka dla Astiza za faul na Piątkowskim.

91'

Efektowny rajd lewym skrzydłem Dzalamidze, który ostatecznie zostaje zatrzymany przez wracającego Rzeźniczaka.

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

89'

Dośrodkowanie na jedenasty metr do niepilnowanego Rzeźniczaka, który uderza jednak na wiwat.

88'

Rzut rożny dla Legii po interwencji Martina Barana.

87'

Kontratak Legii zakończony fatalnym dośrodkowaniem Pinto, który zagrał za plecy Saganowskiego.

86'

Żółta kartka dla Vrdoljaka za niesportowe zachowanie.

85'

Legia kończy emocje w tym meczu za sprawą Kucharczyka, który pięknym szczupakiem strzela gola numer trzy!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Michał Kucharczyk!

84'

Siłowy pojedynek Romanczuka z Dudą w polu karnym Jagiellonii, górą gracz gospodarzy i zdaniem sędziego bez faulu.

82'

Słowik! Bramkarz Jagiellonii zatrzymuje w pojedynku sam na sam Ondreja Dudę, a po chwili broni także strzał z dystansu Kucharczyka!

79'

Zmiana. Pinto za Koseckiego.

79'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Wasiluka za domniemany faul taktyczny na Koseckim! Mocno kontrowersyjna decyzja sędziego. Kosecki w swoim stylu wystrzelił z procy w powietrze

77'

Mamy dzisiaj komplet 7435 widzów na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

76'

Znakomita interwencja na przedpolu Jakuba Słowika, który uprzedził pędzącego na bramkę Kucharczyka!

75'

Niesamowite!!! Po kapitalnej wrzutce Gajosa, Tuszyński uderza głową, ale trafia tylko w słupek bramki Kuciaka!!!

74'

Dwójkowa akcja Dzalamidze z Gajosem sprawiła, że w polu bramkowym Legii stworzyło się spore zamieszanie, które mistrzowie Polski zdołali jednak wyjaśnić.

73'

Prosta strata Dzlaamidze na własnej połowie, Kucharczyk już starał się zagrać w pole karne do świetnie ustawionego Koseckiego, ale tego doskonale uprzedził Baran.

73'

Saganowski z pierwszej piłki doskonale zgrał piłkę w pole karne do Dudy, ale ten został zablokowany.

71'

Minął się fatalnie z piłką Kuciak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Słowak szybko się pozbiegał i zdołał złapać futbolówkę po zgraniu piłki głową przez Tuszyńskiego.

71'

Był rzut wolny dla Jagi, ale po wybitej przez defensywie Legii centrze Gajosa będzie z kolei korner.

70'

Żółta kartka dla sfrustrowanego Koseckiego za faul na Grzybie.

69'

Dzalamidze zza szesnastki uderza około metra nad bramką Kuciaka.

68'

Wasiluk! To była szansa dla Jagi, ale po rzucie rożnym jej wychowanek uderzył głową ponad poprzeczką!

68'

Astiz wybija piłkę na rzut rożny po centrze Piątkowskiego.

67'

Romanczuk próbował uderzenia z dystansu i choć skiksował, to piłka jeszcze trafiła do Gajosa, który z 25 metrów strzelił wyraźnie obok bramki.

66'

Jodłowiec z dystansu uderza w sam środek bramki, wprost w ręce Słowika.

64'

To byłą trzecia zmiana w Jagiellonii, a tymczasem poturbowany w starciu z Dudą został Jasiński. Były gracz Floty szybko jednak wstaje i wraca do gry.

63'

Ten sam piłkarz opuszcza plac gry. W jego miejsce Nika Dzalamidze.

62'

Frankowski ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny.

62'

Frankowski ambitnie odebrał piłkę na połowie Legii Vrdoljakowi i zagrał przed pole karne do Gajosa, którego strzał po rykoszecie wyszedł na rzut rożny.

60'

Godzina gry za nami. Wciąż zasłużone prowadzenie Legii 2:0.

57'

Dynamiczna akcja Brzyskiego przerwana przez Wasiluka. Tymczasem jest problem z jednym kibiców Jagi. Wezwana pomoc medyczna na trybuny.

57'

Dobry strzał z rzutu wolnego Gajosa, ale piłka minimalnie mija bramkę Kuciaka!

56'

Będzie zmiana w Legii. Przywołany z rozgrzewki Helio Pinto.

55'

Tuszyński faulowany około 25 metrów od bramki Kuciaka. Szansa dla Jagi.

54'

Kosecki opatrywany przez lekarzy Legii. Powinien jednak wrócić na plac gry.

54'

Żółta kartka dla Wasiluka za brzydki faul na Koseckim.

53'

Jasiński zmienia Modelskiego.

52'

Astiz uprzedził Piątkowskiego po centrze Frankowskiego. Po chwili Romanczuk ładnym podaniem uruchomił Grzyba, a po krótkim zamieszaniu Gajos uderza zza pola karnego tuż nad poprzeczką!

50'

Piłka za linię obrony do Rzeźniczaka, ten wrzucił płasko piłkę z prawego skrzydła, ale wprost w ręce Słowika.

49'

Fatalny błąd Modelskiego, który długą piłkę od Jodłowca zgrał pod nogi Brzyskiego, ten wycofał futbolówkę do nabiegającego Dudy, który został zablokowany. Rzut rożny.

47'

Dla Michała Kucharczyka jest to setny występ w koszulce Legii w Ekstraklasie.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Jagiellonia drugą połowę rozpocznie z jedną zmianą. W miejsce Strausa na boisku melduje się Romanczuk.

46'

... z kolei Kucharczyk zastępuje Żyrę.

46'

Będą dwie zmiany w Legii. Z boiska schodzi Radović, w jego miejsce Duda...

21:25

Statystyki via Ekstrastats: Posiadanie piłki:36%-64% Strzały: 5/10 Celne: 2/4 Rożne: 2/6

21:18

Jak można było przypuszczać, ambitna Jagiellonia pod względem piłkarskim jest tłem dla Legii, która bardzo pewnie prowadzi 2:0. Goście mogli prowadzić wyżej, Jaga też miała swoje szanse, ale 0:2 to jest wynik na pewno zasłużony. Gospodarze bez Quintany nie są w stanie przeciwstawić się rywalom.

45'

Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:2.

45'

Legia utrzymała piłkę w okolicach pola karnego, ale skończyło się to fatalnym strzałem Żyry z kilkunastu metrów.

45'

Minuta doliczona.

45'

Żółta kartka dla Martina Barana za faul od tyłu na Vrdoljaku.

44'

Akcja Jagiellonii. Dobrze się rozpoczęła, bo efektowną piętką Tuszyńskiego, gorzej zakończyła, bo słabiutką centrą Frankowskiego.

43'

Słowik łapie piłkę po centrze Żyry.

41'

Wbiegający w pole karne Jagiellonii Żyro został złapany na spalonym.

41'

Modelski upomniany przez arbitra za swoją grę przeciwko Koseckiemu. Następnym razem będzie kartka za kolejny faul.

40'

Składna akcja Legii, ale dośrodkowanie Brozia skutecznie przerywa Modelski.

39'

Legia postanowiła się zabawić w polu karnym Jagiellonii, ale kończy się to niecelnym strzałem Koseckiego 'spod siebie'.

38'

Niepilnowany na skrzydle Saganowski otrzymał piłkę i starał się ją dośrodkować do Żyry, ale ten został umiejętnie wyblokowany przez Wasiluka.

36'

Świetna akcja Radovicia, który założył siatkę Grzybowi i zagrał prostopadle do Żyry, ten szukał przed bramką Saganowskiego, ale bez skutku.

36'

Zmiana ustawienia Jagiellonii. Pazdan przeszedł do środka obrony, Wasiluk na lewą obronę, Straus na lewe skrzydło, a Gajos do środka pola. Dużo, jak na jeden raz.

34'

Groźnie. Prostopadłe podanie do Żyry, ten uderza z 16 metrów ponad poprzeczką!

34'

Żyro zdążył już wrócić na boisko, a uderzenie Grzyba z dystansu wędruje ponad poprzeczką!

32'

Opatrywany na murawie jest Michał Żyro, który ucierpiał we wcześniejszej akcji Wojskowych.

32'

Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka za protesty.

32'

Znowu szansa dla Piątkowskiego w kontrataku! Ten jednak źle zabrał się z piłką i uderzył z dystansu niecelnie.

30'

Faul taktyczny Macieja Gajosa na Koseckim i zasłużona żółta karta.

29'

Niesamowite!!! Piątkowski!!! Po fatalnym błędzie w obronie Legii Piątkowski wychodzi sam na sam z Kuciakiem, ale uderza prosto w ręce bramkarza gości!!!

28'

Słowik! Bramkarz Jagiellonii doskonale odbija precyzyjny plasowany strzał zza pola karnego Jakuba Koseckiego!

28'

Korner dla Legii. Radović przewraca się w polu karnym po starciu z obrońcą, ale karnego nie ma.

27'

Tuszyński zdobywa korner dla Jagiellonii.

26'

Brzyski dośrodkowuje z głębi pola w szesnastkę Jagiellonii, gdzie Radović rozpędzony wyskakuje i głową pokonuje bezradnego Słowika!

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Miroslav Radović!

24'

Moment bardzo kiepskich zagrań z obu stron w okolicach środka pola. 30-sekundowa negatywna reklama Ekstraklasy.

22'

Długa piłka Gajosa w pole karne Wojskowych, ale nie sięgnął futbolówki Piątkowski. Piłka dla Legii.

21'

Brzydki wślizg Jodłowca od tyłu na nogi Grzyba. Sędzi Frankowski przerywa grę, ale nie wyciąga kartki.

20'

Słowik!!! Znakomita interwencja! Po kolejnym dośrodkowaniu Brzyskiego, piłka ugrzęzła między Saganowskim a obrońcą Jagiellonii, a napastnik gości zdołał oddać strzał z bliska, ale bramkarz Jagi popisał się bardzo dobrą interwencją!

19'

Dobra interwencja Strausa na długim słupku, ale jest jeszcze jeden korner.

19'

Kolejny korner dla gości.

18'

Mimo niekorzystnego wyniku jest znakomity doping z Ultry zajmowanej przez najzagorzalszych sympatyków Jagiellonii.

17'

Tzw. chaos kontrolowany w defensywie Jagiellonii, ale w tej sytuacji wszystko kończy się dobrze dla graczy Probierza.

16'

Dośrodkowanie na długi słupek, gdzie znalazł się Kosecki, ale ten strzałem głową trafił w plecy obrońcy. Kolejny rzut rożny.

16'

Kolejna akcja Legii, Straus blokuje dośrodkowanie Brozia i korner.

15'

Kosecki został uruchomiony długą piłką za linię obrony, zagrał spod linii końcowej przed bramkę do rozpędzonego Żyry, a ten z bliska nie dał szans Słowikowi! 0:1!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Michał Żyro!

14'

Tuszyński w narożniku boiska uwikłał się w walkę z trzema rywalami, zdołał dośrodkować, ale niedokładnie.

13'

Długa piłka w kierunku Piątkoeskiego, Astiz ofiarnie musi wybijać na aut.

12'

Raz jeszcze Frankowski! Tym razem z dystansu uderza ponad bramką Legii.

11'

Dobra odpowiedź Jagiellonii! Prostopadłe zagranie w pole karne do Frankowskiego, ten dopadł piłki, ale dośrodkował ją w ręce Kuciaka.

10'

Żyrooooooooo!!! Co za pudło! Powinno być 0:1, nieźle rozegrany rzut wolny, Radović w zamieszaniu głową zgrywa piłkę na drugi słupek, gdzie z najbliższej odległości Żyro katastrofalnie pudłuje!!!

9'

Legia w ataku pozycyjnym, Jagiellonia zdecydowanie cofnięta. Po dośrodkowaniu Radovicia spod linii końcowej, Modelski ratuje się wybiciem piłki na korner.

7'

Legia próbowała wyjść z kontrą, ale Grzyb z Modelskim w dość rozpaczliwy sposób opanowali sytuację.

6'

Brzyski przecina dośrodkowanie Piątkowskiego. Jest rzut rożny, choć gracz Jagi sygnalizował zagranie ręką.

4'

Po dośrodkowaniu Brozia piłka przedarła się na lewą część pola karnego do Radovicia, ten uderzył mocno, ale baaaaaardzo niecelnie.

4'

Saganowski teraz w niezwykle teatralny sposób starał się wymusić jedenastkę, ale sędzia Frankowski nakazuje grać dalej.

3'

Kolejny rzut wolny, szybko rozegrany przez Jagiellonię, piłka trafia na wolne pole do Piątkowskiego, a tego płaski strzał z dystansu broni pewnie Kuciak!

2'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gajosa ofiarnie wybija na aut szczupakiem Broź.

2'

Brzyski faulował na skrzydle Frankowskiego. Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy.

1'

Zaczynamy! Przy piłce Legia!

20:27

Losowanie stron już za nami, przywitanie sędziów z trenerami także, czas na pierwszy gwizdek arbitra z Torunia.

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry, w tle hymn Jagiellonii 'W mieście Białystok...'

20:21

Piłkarze obu drużyn już w szatni po rozgrzewce. Sędzią spotkania będzie dzisiaj Bartosz Frankowski z Torunia. Kapitanami obu drużyn Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Ivica Vrdoljak (Legia).

20:14

W związku z dzisiejszym meczem są dwie ciekawostki statystyczne. Z jednej strony Legia w ostatnich czterech meczach w Białymstoku potrafiła zdobyć osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy). Z drugiej za to identyczny bilans ma trener Michał Probierz, prowadząc Jagiellonią przeciwko Legii na Stadionie MIejskim. Dzisiaj jednak zdecydowanym faworytem są goście, więc to ta druga passa jest bliższa przerwania.

20:11

- Zawodnikom jest bardzo trudno skupić się teraz na ekstraklasie i Lidze Europejskiej, bo choć fantastycznie zagrali z Celtikiem, pokonując go 6:1 w dwumeczu, odebrano im szansę na występ w Lidze Mistrzów. Nie jest łatwo się z tym pogodzić. Z drugiej strony, od pierwszej decyzji UEFA minął już tydzień, więc piłkarze mieli czas przystosować się do tej sytuacji i poradzić sobie z emocjami - mówił z kolei szkoleniowiec gości, Henning Berg.

20:10

Co mówili przed meczem trenerzy obu drużyn? Oto opinia Michała Probierza: - Nastroje na pewno są bojowe. Chcemy powalczyć z nimi o punkty, choć zdajemy sobie sprawę, że Legia jest na polskie warunki prawdziwym ‘dream-teamem’, ale na pewno zrobimy wszystko, aby to spotkanie wygrać i jak najlepiej się zaprezentować.

20:07

W Legii dzisiaj absolutnie skład jest najsilniejszy, choć trener Berg postawił na Marka Saganowskiego i Jakuba Koseckiego. W Jagiellonii z kolei trener Probierz ma znacznie trudniejszą sytuację, bowiem wypadli mu ze składu kontuzjowani Quintana, Madera oraz Baran, czyli trzy filary zespołu.

20:06

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Dossa Junior, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk, Bartosz Bereszyński, Helio Pinto, Orlando Sa.

20:05

Rezerwowi Jagiellonii: Bartłomiej Drągowski, Taras Romanczuk, Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze, Damian Kądzior, Povilas Leimonas, Radosław Jasiński.

20:05

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Sporo zmian w Jagiellonii!

20:00

Gospodarze mogą być za to zdenerwowani z innego powodu. W czterech ligowych spotkaniach sędziowie popełnili na niekorzyść Jagiellonii aż cztery poważne błędy. Gdyby nie one, żółto-czerwoni mogli mieć jeszcze więcej punktów w swoim dorobku. Dlatego też dzisiaj nie ma wątpliwości, że pan Bartosz Frankowski będzie pod uważną obserwacją miejscowych fanów i dużą presją z ich strony.

19:58

Legia z pewnością będzie dziś niezwykle podrażniona swoją sytuację w europejskich pucharach. Przypomnijmy, legioniści sportowo wyeliminowali w 3 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Celtic Glasgow, wygrywając w dwumeczu 6:1, ale UEFA dopatrzyła się udziału nieuprawnionego zawodnika w zespole z Warszawy, Bartosza Bereszyńskiego i wyrzuciła Wojskowych z rozgrywek.

19:53

Całkiem humorystyczny aspekt na rozgrzewce - przy wychodzeniu z tunelu gości, kibice Jagiellonii puścili ze swojego nagłośnienia hymn Ligi Mistrzów :)

19:52

Po czterech rozegranych kolejkach zarówno Jagiellonia, jak i Legia mają na swoim koncie po siedem punktów. O ile goście mogą taki układ rzeczy uznać za małe rozczarowanie, to w przypadku żółto-czerwonych jest to całkiem obiecujący początek. Dzisiaj jednak przed podopiecznymi Michała Probierza zadanie niezwykle ciężkie. Jak sam szkoleniowiec Jagi podkreśla, Legia to jest 'dream-team' na polskie warunki, a to chyba mówi wszystko.

19:47

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Legią Warszawa!