Niedziela, 17 sierpnia 2014, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 1
lechiaLechia Gdańsk
19:53

Wisła w doskonałym stylu zerwała ze znaną chociażby ze spotkań z Ruchem niemocą w ofensywie i odgryzła się za rzut karny lechistów aż trzema bramkami. Co jedno trafienie, to ładniejsze - dzisiaj oprócz Stojana Vranjesa do siatki trafiali Maciej Sadlok i Semir Stilic. To wszystko z Krakowa, dziękujemy wszystkim kibicom za śledzenie naszej relacji!

94'

To już jest koniec! Owacja na stojąco żegna piłkarzy Wisły, którzy dzisiaj odnoszą pierwsze zwycięstwo na własnym boisku w tym sezonie, wygrywając z Lechią 3:1!

94'

Wyciągnięte w górę szaliki wiślackich kibiców i hymn Wisły. Chyba nic już nie odbierze "Białej Gwieździe" zwycięstwa w tym spotkaniu.

92'

Wszelki komentarz jest tutaj absolutnie zbędny. Perfekcyjny strzał Bośniaka mija wyciągnięte ramię Dariusza Treli i wpada do siatki.

91'

GOOOOOOL! Semir Stilić b e z p o ś r e d n i o z rzutu wolnego ustala wynik spotkania na 3:1!

90'

Tiago Valente (Lechia) fauluje szarżującego Sarkiego metr przed własnym polem karnym i za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

88'

Prawdziwy mur berliński wyrósł przed Grzelczakiem! Aż trzech wiślaków zablokowało strzał lechisty! Goście bardzo blisko wyrównania w ostatnich minutach meczu!

87'

Stojan Vranjes minął się z piłką przy dośrodkowaniu, wcześniej Tomasz Zając zmarnował kontrę Wisły posyłając niecelne podanie.

85'

Łukasz Burliga szukał kolegów w polu karnym, dośrodkowanie wybite przez blok defensywny Lechii.

81'

Jeszcze Aleksić z dwudziestu kilku metrów... dźwięk piłki uderzającej o bandy reklamowe i chóralnego odetchnięcia z ulgą krakowskich trybun.

81'

Główka Pawłowskiego ostemplowuje poprzeczkę wiślackiej bramki! Lechia przykręca śrubę wiślakom!

81'

Adam Buksa zmienia Mateusza Możdżenia (Lechia).

80'

Danijel Aleksić o krok od swojego pierwszego gola w Ekstraklasie! Obrona Wisły znowu doprowadziła do tego, że lechista stanął oko w oko z Buchalikiem - wślizg Głowackiego ratuje gospodarzy przed niechybną stratą bramki!

79'

Emmanuel Sarki wszedł na boisko za Rafała Boguskiego (Wisła). Dzisiejszy występ "Dzikiego" to raczej ligowa szarzyzna.

78'

Tomasz Zając podprowadził piłkę w okolice "szesnastki" i huknął w obrońcę Lechii.

77'

Grzelczak "skasowany" przez Burligę przy linii bocznej, co nie kłóci się z faktem, że na boisku więcej jest Lechii niż gospodarzy.

75'

Kolejna roszada u lechistów - zszedł Maciej Makuszewski, w jego miejsce Danijel Aleksić.

74'

Przebudzenie Lechii w postaci strzału Pawłowskiego w ręce Buchalika. Za mało, żeby zaskoczyć wiślaków.

73'

Zagranie Boguskiego trochę odsadziło Tomasza Zająca, młody wiślak zdecydował się na coś w rodzaju centrostrzału - na miejscu jest jednak Dariusz Trela.

72'

Koniec meczu dla Łukasza Garguły - na boisku pojawił się Tomasz Zając (Wisła).

71'

Ładne wyjście Macieja Sadloka, wiślak nie ścigał już uciekającej piłki, będzie korner dla gospodarzy.

70'

Niewiele brakowało! Świetna klepka Lechii na małej przestrzeni przed polem karnym Wisły, piłkę od Bartłomieja Pawłowskiego dostał Makuszewski i płasko uderzył obok słupka!

67'

6 016 kibiców ogląda dzisiaj mecz Wisły na stadionie przy ulicy Reymonta.

66'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Marcin Pietrowski wszedł za Ariela Borysiuka (Lechia).

65'

Znowu świetna okazja Sadloka! Paweł Brożek rozejrzał się i oddał piłkę do Sadloka, ukośne uderzenie wiślaka wspaniałą paradą broni Trela!

63'

Kontra Lechii wyglądała dość groźnie, na szczęście dla gospodarzy wszystko kończy się w rękach Michała Buchalika.

62'

Maciej Makuszewski może tylko odprowadzić swojego imiennika Sadloka wzrokiem, jak ten nie daje wyprzedzić się lechiście w walce o prostopadłe podanie.

60'

Do strzału nieźle złożył się Rafał Janicki... no właśnie, tylko złożył, bo uderzenie kapitana Lechii było koszmarne.

59'

Asysta drugiego stopnia przy trafieniu Wisły to dzieło Macieja Jankowskiego, co może cieszyć fanów gospodarzy zwłaszcza dlatego, że "Jankes" do tej pory rozgrywał przeciętny mecz.

58'

Żółty kartonik dla Ariela Borysiuka (Lechia). Wiślackie trybuny pamiętają brutalny faul pomocnika na Rafale Boguskim i częstują byłego legionistę buczeniem.

57'

Co się odwlecze... Wreszcie składna akcja Wisły, dośrodkowanie początkowo przejmuje Paweł Brożek, zgrywa głową do Stilicia, a Bośniak spokojnie pakuje piłkę pod poprzeczkę!

57'

GOOOOOOOL! Jednak Semir Stilić dopina swego! 2:1!

55'

Prawie 2:1 dla wiślaków! Tym razem Maciej Sadlok oddał piłkę Semirowi Stiliciowi, ten w swoim stylu przełożył ją sobie na lepszą nogę i już w polu karnym przyłożył na bramkę! Bośniaka od gola powstrzymała tylko zwinna interwencja Treli!

53'

Lechia rzuca się do odrabiania strat, nieporadne interwencje wiślackiej obrony kończą się mocnym strzałem Grzelczaka! Piłkę na rzut rożny odbija Michał Buchalik!

52'

Wiślacki self-made man nazywa się Maciej Sadlok - pamiętacie, co pisaliśmy o Łęcznej? Odległość co prawda nie ta, bo wiślacki defensor znalazł się bliżej bramki Treli, ale strzał z ostrego kąta już perfekcyjny! Remis w Krakowie!

51'

GOOOOOL! Maciej Sadlok pakuje piłkę do siatki z ostrego kąta i mamy wyrównanie!

50'

Złe przyjęcie Rafała Boguskiego psuje dobrą akcję Wisły. Zdaje się, że poznański "flow" skrzydłowego Wisły to już przeszłość.

47'

Żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego (Wisła) za faul w narożniku boiska. Trybuny nie zgadzają się z tym werdyktem i skandują "złodzieje, złodzieje"!

46'

Koszmarne pudło na sam początek drugiej połowy! Obrót Jankowskiego i strzał wprost w obrońcę Lechii, piłkę zgarnia Garguła - fatalny strzał Łukasza Burligi z ostrego kąta poprzedzony celnym podaniem "Guły".

46'

Ruszyli! Drugą połowę meczu przyjaźni w Krakowie rozpoczynają wiślacy.

19:00

Z głośników Piraci z Karaibów, ale przeciwko lechistom abordaż wychodzi wiślakom słabo. Gospodarze już na boisku, chwilę później dołączają do nich zawodnicy Lechii.

18:47

Agresja i gwizdy z trybun żegnają schodzącego do tunelu Pawła Gila. "Jedenastka" dla gdańszczan raczej słuszna, chociaż arbiter z Lublina mógł narazić się fanom innymi decyzjami.

46'

Koniec pierwszej połowy! W Krakowie na razie jest szybko i emocjonująco. Rzut karny zamieniony na bramkę przez Vranjesa trochę zaburzył obraz meczu, może nie do końca zdominowanego przez Wisłę, ale na pewno prowadzonego przez podopiecznych Franciszka Smudy. Do przeczytania za kwadrans!

45'

Znowu słaby dzień Pawła Brożka? Sadlok poczekał, aż wiślacy wpadną w pole karne i dopiero potem posłał tam dośrodkowanie. "Brozio" źle nabiegł na piłkę i uderzył obok bramki!

45'

Teraz Vranjes próbuje zaskoczyć Buchalika płaskim strzałem ze znacznej odległości, wiślacki golkiper na posterunku.

44'

Grzelczak... Vranjes prawie do samego końca ścigał się z Głowackim, w końcu zdecydował się wystawić piłkę napastnikowi Lechii... strzał jak z NFL. Pudło przez duże "P".

42'

Rzut rożny dla Lechii po udanym wślizgu Macieja Jankowskiego na Nikoli Lekoviciu.

40'

Daniel Łukasik wystraszył wszystkie gołębie złą centrą z prawej flanki.

39'

Akrobatyczne podanie Piotra Grzelczaka nie trafiło do Bartłomieja Pawłowskiego - z bramki w porę wychodzi Buchalik i przywłaszcza sobie piłkę.

38'

Szarża Macieja Jankowskiego i płaski strzał... Trela nawet nie przechodzi do parteru, tylko wybija nogami!

36'

Wielka wrzawa na trybunach po tym, jak sędzia Gil zasugerował się głośnym krzykiem Mateusza Możdżenia i odgwizdał rzut wolny na połowie Lechii. Kibice wydają się zadowoleni po tym, jak arbiter potknął się i wyłożył jak długi na murawie.

35'

Najpierw Alan Uryga, chwilę później Dariusz Dudka główkuje w polu karnym Wisły, powstrzymując coraz odważniejszych rywali. Lechia po zdobyciu gola nie ma zamiaru się cofać.

34'

Fatalne, naprawdę fatalne dośrodkowanie Macieja Jankowskiego ląduje nad bramką Lechii.

33'

Gąszcz obrońców Lechii blokuje strzał z dystansu Macieja Sadloka. Od premierowej bramki w Łęcznej wiślacki defensor często próbuje takiego rozwiązania akcji, jeszcze nie udało się powtórzyć wyczynu z meczu z Górnikiem.

31'

Jak w kalejdoskopie, przenosimy się pod bramkę Wisły. Interwencja Macieja Sadloka powstrzymuje groźną kontrę czterech lechistów, "Biała Gwiazda" byłaby w poważnych opałach.

30'

Ajjjj! Stilić dostrzegł w polu karnym Gargułę, wiślak prawie jak automat uderza bez namysłu, piłka po nodze obrońcy Lechii wychodzi na korner!

30'

Garguła dośrodkowuje z rzutu wolnego... na posterunku obrońcy Lechii, piłka na aucie a potem w rękawicach Treli.

29'

Znowu tarapaty Treli! Tym razem bramkarz Lechii musiał opuścić swoją świątynię, a faktu, że bramka gości jest pusta, nie wykorzystał Łukasz Garguła!

28'

Bramkarz Wisły był bez szans przy tej "jedenastce" - rzucił się w stronę własnego prawego słupka, a Bośniak Vranjes wybrał przeciwległy róg bramki.

26'

GOOOOOL! Buchalik w prawo, a Stojan Vranjes w lewo! Lechia prowadzi w Krakowie po rzucie karnym!

25'

Rzut karny dla Lechii! Makuszewski pada na murawę po faulu Dudki, zdawało się, że obrońca Wisły trafił w piłkę!

24'

W trudnej sytuacji Maciej Jankowski zdołał technicznie dośrodkować, piłka pada łupem obrońców z Gdańska.

23'

Pomyłka Dariusza Treli mogła kosztować Lechię utratę gola! W pozornie niegroźnej sytuacji bramkarz gości łapał piłkę "na raty", z nieporadności golkipera nie skorzystał Maciej Jankowski!

21'

W polu karnym Wisły Bartłomiej Pawłowski przyjął dośrodkowanie Mateusza Możdżenia ręką, przewinienie lechisty nie umknęło sędziemu Gilowi - piłka dla wiślaków.

20'

Łukasz Garguła i Semir Stilić zostawiają piłkę Dariuszowi Dudce, wiślak uderza zdecydowanie zbyt niecelnie i piłka szybuje wysoko nad bramką.

19'

Nie ma rzutu karnego dla Wisły, jest tylko jego namiastka - gospodarze mają rzut wolny z około 25 metrów od bramki Dariusza Treli.

17'

Paweł Brożek powalony w polu karnym, sędzia Gil nie reaguje! Świetna, miękka piłka od Semira Stilicia trafiła prosto pod nogi "Brozia", ten ściągnięty na dół przez stopera Lechii domaga się "jedenastki"! Nic z tego!

16'

Próba rozegrania kornera według schematu kończy się fiaskiem - miękka centra Łukasika ląduje w rękach Buchalika.

16'

Dudka rozprawia się z Pawłowskim już w polu karnym Wisły - będzie następny rzut rożny dla piłkarzy Joaquima Machado.

15'

Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego z rzutu wolnego mija pole karne Wisły i wszystkich piłkarzy. Od własnej bramki rozpocznie Michał Buchalik.

13'

Pomocnik Lechii przejął piłkę po wybiciu wiślaków, ale podał niecelnie w kierunku swoich kolegów. Chwilę później Bartłomiej Pawłowski wywalczył korner dla gości.

13'

Kolejny rzut wolny z podobnej odległości dla Lechii, do piłki już podchodzi Stojan Vranjes.

11'

Słupek! Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się między Arkadiuszem Głowackim a Pawłem Brożkiem. Na uderzenie decyduje się odchylony "Brozio" i trafia tylko w słupek!

10'

Semir Stilić już zagrywał płasko w stronę któregoś z nadbiegających kolegów w polu karnym Lechii, wślizg Rafała Janickiego ratuje gości przed podaniem wiślaka. Korner dla "Białej Gwiazdy"!

9'

Centra Stojana Vranjesa wyekspediowana przez wiślacką obronę poza pole karne.

8'

Faul na Macieju Makuszewskim przy linii bocznej, Lechia dośrodkuje w pole karne z rzutu wolnego.

8'

Bartłomiej Pawłowski skorzystał z kiksu Burligi i popędził za sprytnym podaniem z głębi pola, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę - lechista był na spalonym.

5'

Dobry przegląd pola Semira Stilicia kończy się odegraniem do Burligi, wiślak płasko dośrodkowuje wzdłuż bramki... Paweł Brożek mija się z piłką!

3'

Dariusz Trela piąstkuje dośrodkowanie z rzutu rożnego z problemami, Wisła ma rzut z autu na połowie gości.

3'

Koronkowa akcja Wisły, Stilić zgrywa na lewo do Sadloka - dośrodkowanie wprost na głowę Jankowskiego, główka wiślaka i mamy pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.

1'

Zaczynamy mecz przyjaźni w Krakowie! Od koła środkowego rozpoczęli piłkarze Lechii - dzisiaj w jednolitych, zielonych strojach.

17:59

Piłkarze obu drużyn? Check. Sędziowie? Check. Jak długo na Wawelu? Check. Wszyscy gotowi do tego, żeby za kilka chwil rozpocząć mecz Wisły z Lechią.

17:53

Rzut oka na ligową tabelę:

• 7. Lechia Gdańsk (7 punktów; 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka)
  • 10. Wisła Kraków (6 punktów; 1 zwycięstwo, 3 remisy)
17:51

Tłumy na Błoniach, tłumy na bulwarach pod Wawelem, a na stadionie Wisły jak była garstka widzów, tak jest i dzisiaj. Frekwencję znacznie obniża otwarty konflikt między prezesem klubu Jackiem Bednarzem a zagorzałymi kibicami "Białej Gwiazdy" (więcej TUTAJ).

17:48

Arbitrem dzisiejszego spotkania w Krakowie jest Paweł Gil. Sędzia z Lublina w obecnym sezonie sędziował tylko jeden mecz Lechii - pod jego okiem piłkarze z Gdańska pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0.

17:44

Pełną zapowiedź dzisiejszego spotkania można przeczytać pod TYM adresem.

17:43

Swojego ostatniego meczu do udanych nie zaliczy Lechia Gdańsk - dzisiejsi rywale Wisły prowadzili w spotkaniu z Lechem Poznań, żeby ostatecznie przegrać z "Kolejorzem" 1:2.

17:42

"Biała Gwiazda" nie odniosła jeszcze zwycięstwa na własnym stadionie - zawodnicy gospodarzy mają na koncie tylko wyjazdową wygraną w Poznaniu. Przed tygodniem wiślacy zremisowali 2:2 z Ruchem Chorzów.

17:37

Joaquim Machado nie zdecydował się na danie szansy byłemu piłkarzowi Wisły - Adamowi Buksie. W odwodzie pozostaje także inny napastnik, Danijel Aleksić. Zamiast nich w ataku Lechii wystąpi Piotr Grzelczak.

17:30

Wiślacy już na przedmeczowej rozgrzewce - Franciszek Smuda nie może dziś skorzystać z Wilde-Donalda Guerriera, Ostoji Stjepanovicia i Marko Jovanovicia.

17:28

Ze składu gości na dzisiejszy mecz wypadli: Piotr Wiśniewski, Zaur Sadajew, Paweł Stolarski i Diogo Ribeiro.

17:19

Wybiegający na rozgrzewkę piłkarze Lechii Gdańsk przywitani owacją przez nielicznych kibiców na stadionie Wisły.

17:09

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Piotr Żemło, Emmanuel Sarki, Przemysław Lech, Tomasz Zając.

17:08

Rezerwowi Lechii: Mateusz Bąk, Adam Dźwigała, Marcin Pietrowski, Danijel Aleksić, Adam Buksić, Adłan Kacajew, Filip Malbasić.

17:04

Mecz przyjaźni - tylko gdzie tu przyjaźń? Na stadionie w Krakowie zabraknie dzisiaj zaprzyjaźnionych z Wisłą kibiców Lechii, a sam zespół z Gdańska jeszcze nigdy nie miał tylu ambicji, co w tym sezonie. Drapieżni podopieczni Joaquima Machado przyjeżdżają dzisiaj na boisko "Białej Gwiazdy" po trzy punkty, Wisła postara się o drugie ligowe zwycięstwo. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Wisły z Lechią!