Faule: 14 - 6

Żółte kartki: 3 - 2

Czerwone kartki: 0 - 0

94'

Koniec meczu! Jagiellonia tryumfuje, Probierz odnosi zwycięstwo w swoim jubileuszowym meczu z Jagą w Ekstraklasie.

94'

Około 20 metrów do bramki, Piątkowski po chwili holowania piłki oddaje potężny strzał na bramkę a Sandomierski bezradnie patrzy jak futbolówka wpada do jego siatki!

94'

Piątkowski!!! ALEŻ GOL !!!

93'

Jagiellonia stara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, Zawisza wciąż walczy.

93'

Piłka pod bramką gospodarzy, szybko starają się przemieścić grę pod drugą szesnastkę.

91'

Aż cztery minuty dolicza arbiter.

90'

Vasco brzydkim faulem powala Grzyba.

89'

Próba kontrataku Jagiellonii kończy się rzutem rożnym. Cenne minuty dla Zawiszy uciekają.

88'

Gajos odkopał piłkę po gwizdku i dostał żółtą kartkę.

88'

Martin Baran zmienia Quintanę, Jaga zamierza trzymać remis do końca.

87'

Kolejna próba Zawiszy ale szybszy od Kadu był Baran.

86'

Drygas kapitalnym podaniem obsłużył Vasco, który minął bramkarza i skierował piłkę do siatki.

85'

Vasconcelos! 2:1 !

83'

Świetna akcja Piątkowskiego, urwał się rywalowi i dograł do Grzyba, który fatalnie się myli.

82'

Ależ pech Zawiszy! Vasconcelos trafił w słupek po doskonałej akcji kolegi z zespołu, który wpadł w pole karne i wystawił mu idealną piłkę...

81'

Na stadionie pustki, zaledwie 2500 widzów przyszło dziś na mecz Zawiszy.

80'

Jan Pawłowski zmienił Nikę Dzalamidze.

79'

Dzalamidze trzymał Ziajkę za koszulkę i został ukarany żółtą kartką.

78'

Napastnik drużyny gości na chwilę znalazł się poza placem gry.

77'

Samuel po raz kolejny powstrzymał Tuszyńskiego.

76'

Dobre podanie w pole karne Jagiellonii, ale nikt tego nie "zamykał".

76'

Kadu dogrywał piłkę do Vasco, ale zbyt mocno. Baran jeszcze uratował sytuację wybijając piłkę na aut po interwencji obrońcy.

74'

Za dużo miejsca pozostawiają rywalom gospodarze.

73'

Jasiński!!! Minął Sandomierskiego po przypadkowym zagraniu Quintany ale był już przy linii końcowej i musiał dogrywać do kolegów co mu nie wyszło.

72'

Jeszcze walczą gospodarze, ale ręką zagrał Vasconcelos.

70'

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok

70'

Dzalamidze w pole karne... pełnie łapie Sandomierski.

68'

Petasz zatrzymał rywala, korner dla Jagi.

68'

Atak pozycyjny Jagiellonii, goście spróbują jeszcze dobić rywala.

67'

Oczywiście Piątkowski pokonał Sandomierskiego a nie Barana :-)

67'

Kamil Drygas mocnym strzałem próbował zaskoczyć Barana, ale ten świetnie broni!

66'

Samuel zablokował groźne podanie rywali.

64'

Ostatnia zmiana Zawiszy. Alvarinho za Wagnera.

63'

Podanie od Quintany do Piątkowskiego, który holuje futbolówkę kilkanaście metrów i kieruje ją do siatki Barana!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! PIĄTKOWSKI !

62'

Kolejna dobra piłka w szesnastkę, główką wybija Samuel. Chwilę później ponowienie zakończone niecelnym strzałem Gajosa.

61'

Dobra piłka w pole karne, ale tym razem skutecznie wybijają ją piłkarze Zetki.

60'

Vasconcelos domaga się podyktowania jedenastki po tym jak w polu karnym padł Kadu ale sędzia nie pomylił się nie używając gwizdka.

59'

Znów szybki atak skrzydłem, piłka trafia do środka boiska ale Zawisza przejmuje ją i rusza z kontrą.

58'

Zawisza na drugą połowę wyszedł jakby rozkojarzony, ale goście nie potrafią tego wykorzystać.

57'

Świetna szansa do zdobycia bramki dla gości kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

54'

... a Vasconcelos wchodzi za Geworgyana.

54'

Luis Carlos zmienia Wójcickiego...

52'

Świetny drybling Tuszyńskiego, napastnik Jagiellonii pada w polu karnym ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego!

51'

Jagiellonia przejmuje kontrolę na boisku, świetny pressing i strzał Piątkowskiego ale pewnie łapie piłkę Sandomierski.

50'

Tym razem po zamieszaniu w polu karnym dobrze interweniował Sandomierski.

49'

Znakomite dośrodkowanie ze skrzydła trafia wprost na głowę Hiszpana, a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę umieszcza piłkę w siatce!

49'

GOOOOOOOOL !!! Quintana !!!

47'

Słabe uderzenie z dystansu piłkarza Jagiellonii.

16:34

Gra wznowiona!

16:29

Wracamy już na stadion w Bydgoszczy, za chwilę początek drugiej połowy meczu.

16:22

W drugim dzisiejszym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy, Ruch Chorzów przegrywa u siebie z Górnikiem Łęczna 0:1 po bramce Lukasa Bielaka.

Żółte kartki: 2 - 0

47'

Piłkarze udają się do szatni. Do przerwy 0:0.

47'

Ostatnia szansa "Jagi", daleki wrzut z autu Jasińskiego ląduje na głowie defensorów gospodarzy.

45'

Tuszyński przegrywa walkę z Micaelem.

45'

Piłkarze myślami już są w szatni, gra trochę spokojniejsza, Zawisza stara się rozmontować defensywę rywala.

43'

Fantastyczne podanie do Dzalamidze od Hiszpana! Gruzin jednak zamiast ruszyć do przodu odegrał z pierwszej piłki, lecz bardzo niecelne.

43'

Gospodarze w ataku, przerzucenie do Wójcickiego ale chwilę później z kontratakiem rusza Jagiellonia.

41'

Na murawie leży tym razem zawodnik Jagielloni. Kolejna kontuzja w drużynie Probierza?

40'

40'

Szybka kontra Zetki, Wójcicki po ziemi wbija piłkę w pole karne ale mija się z futbolówką Kadu.

40'

Rzut wolny i dobra okazja. Gajos dorzuca piłkę w pole karne, ale zbyt nisko. Obrońcy wyjaśniają sytuację.

39'

Ojoj, teraz Samuel brzydko faulował nakładką rywala i dostał żółtą kartkę.

38'

Słabe dośrodkowanie, znów piłkę łapie Baran.

37'

Kolejny korner dla Zetki.

36'

Dzalamidze centrował piłkę w pole karne, ale zbyt miękko.

35'

Geworgyan świetnie ograł obrońcę, wpadł w pole karne i wycofał piłkę do kolegów, których jednak w szesnastce zabrakło.

34'

Kolejny groźny... aut Jasińskiego, Wasiluk wyskoczył do główki ale faulował Sandomierskiego.

33'

Ciekawy pomysł, ale słabe wykonanie. Chyba, że ta piłka wcale nie miała być dogrywana po ziemi.

32'

Ponownie korner, tym razem z drugiej strony.

32'

Znów gospodarze, Petasz do Kadu, potem piłka trafia do Geworgyana, który wywalczył rzut rożny.

30'

Atak za atak, lepiej wypadła kontra Jagiellonii zakończona niecelnym strzałem zawodnika drużyny gości.

29'

A tym razem to piłka nie przedostała się przez szczelną obronę gospodarzy.

28'

Dobrze znów Jasiński, Wójcicki nie dał rady się przedrzeć.

27'

Uspokojenie gry w wykonaniu Zawiszy nie kończy się najlepiej ale słabym podaniem kontrę kończą goście.

26'

Po stałym fragmencie gry okazję miała Jagiellonia, ale dobrze zachowują się dziś obrońcy Zawiszy. Chwilę później Zetka rusza z kontrą.

25'

Starcie Quintany z Wagnerem mogło skończyć się czerwoną kartką dla Hiszpana, ale na szczęście nie trafił on łokciem Wagnera.

24'

Piątkowski zmienia kontuzjowanego Leimonasa.

23'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

22'

Micael przerywa akcję gości, ale znów przy piłce Jagiellonia. Szybkie tempo tego meczu i dobre widowisko oglądamy dziś w Bydgoszczy.

21'

Tym razem na murawie leży Wagner, którego faulował Modelski.

20'

Posiadanie piłki 52%-48% na korzyść gospodarzy.

19'

Na boisku leży Leimonas, który ucierpiał w starciu z rywalem.

18'

Defensywny pomocnik Zawiszy ukarany żółtą kartką.

17'

Ależ świetnie teraz Wasiluk blokuje napastnika Zawiszy! Fantastyczna interwencja!

16'

Kontratak gości kończy się nieodgwizdanym faulem Drygasa na Tuszyńskim.

15'

Śladem Grzyba uderza teraz Strąk z Zawiszy, ale jego strzał blokują obrońcy.

14'

Znów świetnie uderza Grzyb i jeszcze lepiej broni Sandomierski!

13'

Jasiński w ostatniej chwili zatrzymał Wójcickiego! Świetna interwencja defensora Jagiellonii.

12'

Bardzo dobry strzał Rafała Grzyba przechodzi minimalnie ponad poprzeczką!

11'

Chwila spokoju, atak pozycyjny konstruują teraz piłkarze z Białegostoku.

10'

Akcja ponownie po stronie Petasza, dośrodkował ale nikogo w szesnastce Jagiellonii nie było.

9'

Atak pozycyjny konstruuje Zawisza, Strąk przerzucił piłkę do Petasza, który nie opanował futbolówki.

8'

Strąk upomniany przez arbitra po ostrym faulu.

7'

Po stałym fragmencie gry Gajos oddał strzał, ale nie udało się trafić do siatki.

6'

Ależ zamieszanie! Leimonas zakończył całą akcję uderzeniem, ale wcześniej było jeszcze groźniej po bardzo dobry wrzucie z autu Jasińskiego! Jaga nie potrafiła sięjednak odnaleźć w tej sytuacji.

5'

Araujo wybija piłkę na aut.

5'

Dzalamidze wybrał złe rozwiązanie w tej akcji, gdyby dograł do Grzyba mogłaby paść bramka.

4'

Świetny, daleki wrzut z autu Jasińskiego ale sytuację wyjaśniają obrońcy Zetki.

4'

Gajos dorzucał piłkę w pole karne, ale słabo. Chwilę później próbował poprawić.

2'

W kolejnym ataku gospodarze, piłkę w rękach ma już Baran.

1'

Pierwszy korner dla Zetki, wykonanie fatalne.

15:31

Zaczęli! A równo z pierwszym gwizdkiem doping zaczęli kibice.

15:30

Jagiellonia: 5 meczów z rzędu bez zwycięstwa. Co ciekawe Michał Probierz wygrał zaledwie 5 z 49 wyjazdowych meczów Jagiellonii.

15:29

Przywitanie kapitanów: Rafała Grzyba i Wahana Geworgyana. Za chwilę zaczynamy.

15:27

Piłkarze wychodzą już na boisko.

15:27

Masłowski, Goulon, Nowotczyński, Kaczmarek - nieobecni w Zawiszy z powodu kontuzji, natomiast w Jagielloni zabraknie Pazdana.

15:25

Małym zaskoczeniem w zespole Jorge Paixao jest wystawienie Geworgyana przed Kadu.

15:22

Za chwilę zaczynamy kolejny dzień z T-Mobile Ekstraklasą. Równolegle rozgrywane będzie spotkanie w Chorzowie, gdzie Ruch podejmuje gości z Łęcznej.

15:15

Do meczu pozostało piętnaście minut. Jagiellonia przyjechała do Bydgoszczy po zwycięstwo, ale Zawisza u siebie gra zazwyczaj dobrze i nie zamierza składać broni. Ciekawe jaką frekwencję zobaczymy dziś na stadionie w Bydgoszczy. Strajk najbardziej fanatycznych kibiców "Zetki", czyli tych, którzy prowadzą zorganizowany doping trwa.

15:10

Mała ciekawostka: dla Michała Probierza będzie to 100 mecz w roli szkoleniowca Jagiellonii w Ekstraklasie.

15:09

Rezerwowi Jagiellonia: Słowik, Romanczuk, Pawłowski, Baran, Piątkowski, Świderski, Waszwiekicz

15:04

Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Luis Carlos, Wagner, Joshua Silva, Alvarinho, Bernardo Vasconselos, Arkadiusz Gajewski, Korneliusz Sochań

14:40

W Bydgoszczy grzeje słońce, oj grzeje.

14:37

Witamy! Do meczu zostało 50 minut. Jaki wynik dziś typujecie? Zapraszamy do komentarzy!