Korona KielceKorona Kielce
19:55

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski. Zapraszam do śledzenia kolejnych relacji live w naszym serwisie!

19:53

Gospodarze zrobili swoje. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej kontrolowali przebieg widowiska, nie dopuszczali przeciwnika pod własną bramkę i dowieźli ten wynik do samego końca. Korona ma problem, bo nie tylko przegrała drugi mecz z rzędu, ale do tego jej gra wygląda fatalnie i ciężko wypatrywać jakiegoś progresu. Ryszard Tarasiewicz i jego podopieczni mają osiem dni na przygotowanie do kolejnego pojedynku.

93'

I właśnie teraz arbiter zakończył to spotkanie

91'

Mateusz Maks schodzi z boiska, w jego miejsce widzimy Łukasza Wrońskiego

91'

Golański przymierzył z tego rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę ponad bramkę

90'

Chiżniczenko był teraz faulowany blisko pola karnego rywala

89'

Ślusarski wybił teraz piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

88'

Paweł Sobolewski zmienia Nabila Aankoura

87'

Sawala próbował zagrać w pole karne Korony, ale na posterunku był Ouattara.

85'

Świetna kontra w wykonaniu Bełchatowa, skończona jednak fatalnym strzałem Sawali, który nie sprawił najmniejszych kłopotów bramakrzowi

84'

Michał Mak schodzi z boiska, melduje się na nim Adam Mójta

83'

Bełchatowianie utrzymują się teraz troszkę dłużej przy piłce i spokojnie ją rozgrywają

81'

Korona w ostatnich minutach podchodzi bliżej szesnastki przeciwnika, ale tam szybko traci piłkę

79'

Golański dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale bełchatowianie poradzili sobie z tym zagrożeniem

77'

Bardzo dobrym podaniem do Aankoura popisał się przed chwilą Kiełb, ale ten pierwszy był na spalonym

75'

Chiżniczenko wchodzi na boisko, schodzi z niego Cebula

74'

Ouattara otrzymał teraz żółtą kartkę

73'

Poźniak zagrał teraz piłkę w pole karne Korony, ale bramkarz spokojnie ją wyłapał

72'

Korona przebywa teraz na połowie rywala, ale nie potrafi nic z tego wycisnąć. Potencjał tego zespołu w ofensywie jest znikomy

70'

Długo i spokojnie rozgrywają teraz piłkę bełchatowianie. Korona nie potrafi zmienić oblicza tego meczu

68'

Vanja Marković przymierzył teraz na bramkę przeciwnika, ale fatalnie przestrzelił

68'

Malarz! Świetna interwencja po uderzeniu Kiełba!

67'

Fatalne błędy w obronie popełniają dzisiaj kielczanie. Mają szczęście, że teraz, po prostej stracie, błąd popełnili gospodarze, którzy źle rozegrali akcję

66'

Poźniak dośrodkował teraz z rzutu wolnego, ale wszystko skończyło się wybiciem piłki przez obrońców Korony

65'

Patryk Rachwał schodzi z boiska. W jego miejsce widzimy Szymona Sawalę

64'

Baran już w grze, a przy piłce są gospodarze

63'

Grzegorz Baran złapał jakąś kontuzję i leży teraz na boisku

62'

Korona ma teraz inicjatywę, ale brakuje jej wciąż dokładności w rozgrywaniu piłki. Teraz Mateusz Mak świetnie powstrzymał rywala na swojej prawej stronie boiska

60'

Teraz Golański dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę.

58'

Golański uderzył sprzed pola karnego, ale piłka minęła prawy słupek bramki Malarza

58'

Mateusz Mak upadł teraz w polu karnym przeciwnika po starciu z Malarczykiem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki

57'

Siadło nam tempo tego pojedynku zupełnie. GKS gra spokojnie, nie musi jakoś mocno atakować, a Korona musi, ale nie potrafi tego zrobić

56'

Na spalonym był teraz Trytko

55'

Korona teraz niby dłużej utrzymuje się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Goście nie potrafią przedostać się pod bramkę przeciwnika.

54'

Żółta kartka dla Markovicia

53'

GKS Bełchatów - Korona KielceGKS Bełchatów - Korona Kielce

52'

Golański oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale Malarz bez najmniejszych kłopotów złapał piłkę

51'

msocha@: A co to za radio em. Jakieś internetowe czy jakie? - DW: klik!

50'

Baranowski oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w bramkę.

48'

Spokojny początek drugiej połowy, ani jedni ani drudzy nie kwapią się do jakiegoś mocniejszego ataku

46'

I w tej chwili koroniarze zaczęli drugą połowę

46'

Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy mamy zmianę w ekipie gości. W miejsce Pilipczuka wchodzi Janota

18:48

GKS gra pewnie i spokojnie, po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie nie dopuszcza swojego rywala pod bramkę. Korona gra fatalnie w obronie, gdzie dopuszcza do groźnych sytuacji, a do tego zupełnie nie istnieje w ataku. Trener Tarasiewicz musi mocno wstrząsnąć zespołem w przerwie, jeśli chce jeszcze wywieźć z Bełchatowa jakąś zdobycz punktową.

45'

I w tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

43'

Bez pomysłu gra Korona, zupełnie nie potrafi przedrzeć się pod bramkę rywala, a do tego kiepsko broni własnej. Źle to wygląda dla kielczan

41'

Aankour uderzył teraz głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale zupełnie mu ten strzał nie wyszedł

40'

Mateusz Mak dośrodkował teraz z rzutu wolnego, jednak obrońcy Korony wybili piłkę z własnej szesnastki

39'

Basta dośrodkowywał teraz z prawej strony, ale jedyne co wywalczył dla swojej ekipy, to kolejny rzut z autu

38'

Korona teraz nawet nie potrafi wyjść z własnej połowie. Prosta strata i aut dla gospodarzy

37'

Rachwał zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur.

36'

Brazylijczyk dostał zresztą teraz żółtą kartkę za faul taktyczny

36'

Pilipczuk oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale trafił w Dos Santosa

35'

Niezła była ta wrzutka, ale po strzale Kiełba goście wywalczyli tylko corner

35'

Nabil Aankour był teraz faulowany na połowie rywala. Dobra okazja do dośrodkowania dla Golańskiego

33'

Długie zagranie Basty w kierunku Ślusarskiego, ale troszkę niedokładne i przy piłce są goście.

32'

Kombinacyjną akcję rozegrali teraz Kiełb i Aankour, ale wszystko skończyło się ostateczni stratą

31'

Ouattara spokojnie zatrzymał w bocznej strefie boiska jednego z braci Mak

29'

Telichowski spokojnie zatrzymał teraz przy linii bocznej Trytkę

28'

Baran oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został przyblokowany i piłkę spokojnie złapał bramkarz

27'

Trytko oddał teraz strzał na bramkę, ale zdecydowanie przestrzelił

26'

I wracamy do długiego rozgrywania piłki przez gospodarzy. Przyjezdni nie potrafią rozegrać choćby jednej niezłej akcji

24'

Cerniauskas! Ślusarski wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek! Kapitalna interwencja Litwina!

22'

Michał Mak został teraz dobrze zatrzymany przez Malarczyka na lewej stronie boiska

21'

Korona próbuje przenieść się z piłką pod pole karne, tfu, na połowę przeciwnika, ale jej to zupełnie nie wychodzi. Drużyna Tarasiewicza nie ma pomysłu na rozegranie akcji.

20'

Dłużej utrzymują się teraz przy piłce gospodarze, którzy zdają się kontrolować to spotkanie

18'

Poźniak oddał teraz strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany. Piłka zostaje jednak pod władaniem bełchatowian

17'

Korona miała przed chwilą rzut rożny, ale sędzia podyktował dla gospodarzy rzut wolny, po tym, jak ręką zagrał Kiełb

16'

Kapitalna kontra gospodarzy. Korona miała rzut wolny, ale szybko straciła piłkę, Ślusarski świetnie zagrał ją na lewo do Michała Maka, ten równie dobrze dośrodkował w stronę brata, a ten dopełnił formalności i pokonał bramkarza.

15'

Gooooooooooooooool! Mateusz Mak, 2:0 dla GKS-u!

14'

Baran ostro sfaulował przed chwilą Cebulę, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki

13'

Leandro Dos Santos świetnie zatrzymał teraz na swojej stronie boiska Mateusza Maka

12'

Teraz kielczanie wywalczyli aut na wysokości pola karnego przeciwnika

11'

Koroniarze wciąż wymieniają podania, choć teraz robią to przede wszystkim na własnej połowie boiska

9'

Korona rozgrywa piłkę na połowie rywala, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Bełchatowianie mądrze się bronią

7'

Michał Mak wykorzystał minimalny kontakt z Golańskim i upadł w polu karnym rywala, co arbiter uznał za faul. Ślusarski natomiast pewnie podszedł do tej jedenastki i bez problemu pokonał litewskiego goalkeepera.

6'

Goooooooooooool! Ślusarski z rzutu karnego, 1:0 dla gospodarzy!

6'

Golański dostał też żółtą kartkę za to zdarzenie

5'

Rzut karny dla Bełchatowa! Michał Mak wpadł w pole karne, a tam sędzia dopatrzył się faulu na nim!

4'

Paweł Golański wziął się za ten rzut wolny, ale piłka po jego uderzeniu ugrzęzła w murze.

3'

Jacek Kiełb był teraz faulowany przez Baranowskiego i Korona ma dobrą okazję z rzutu wolnego, piłka już ustawiona około 25 metrów od bramki.

2'

Pierwsze niedokładne zagranie, a jego autorem był Pilipczuk. Od bramki zacznie Malarz.

1'

Sędzia Marciniak daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

17:49

Co ciekawe, Krzysztof Kiercz, kontuzjowany już od dłuższego czasu obrońca Korony, będzie dzisiaj współkomentował do spotkanie dla kieleckiego Radia eM. Zachęcamy do słuchania, jeśli ktoś do czytania chciałby dołożyć sobie relację głosową.

17:46

Kiedy bełchatowianie ostatni raz grali w Ekstraklasie, Marciniak prowadził pięć ich spotkań. Były to porażki z Pogonią Szczecin (0:1) i Ruchem Chorzów, wygrane z Pogonią (1:0) i Piastem Gliwice (3:2) oraz remis z Wisłą (0:0).

17:42

Na pewno wygrana z Legią dała nam na pewno spokój w głowie i pewność siebie, która była nam bardzo potrzebna. Pierwsze kolejki to zawsze wielka niewiadoma, a w Warszawie pokazaliśmy, że potrafimy grać swoją piłkę - powiedział przed tym meczem dla portalu gksbelchatow.com, Adam Mójta

17:40

Sędzią tego spotkania będzie pan Szymon Marcinak z Płocka. Arbiter ten prowadził w ubiegłym sezonie cztery mecze Korony. W pierwszym przegrała ona 2:3 z Pogonią Szczecin, w drugim zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1, w trzecim przegrał 0:2 z Ruchem Chorzów i na koniec przyszła w końcu wygrana 1:0 z Cracovią.

17:37

Podopieczni Kamila Kieresia na starcie nowego sezonu sprawili nie lada sensację. Zagrali oni na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski i pokonali go 1:0, po golu Bartosza Ślusarskiego.

17:33

Wokół Korony w ostatnich dniach trwa niemałe zmieszanie. Kibice są w konflikcie z zarządem i nie prowadzą dopingu u siebie i na wyjeździe, o krok od przejścia do Podbeskidzia Bielsko Biała zdaje się być Maciej Korzym, a do tego doszła jeszcze porażka na inaugurację w Bydgoszczy z Zawiszą. Czy dzisiaj dla kielczan przyjdzie lepsza wiadomość, czy jednak GKS wykorzysta atut własnego boiska i swoją dobrą formę?

17:28

A teraz gospodarzy: Emilijus Zubas, Adam Mójta, Szymon Sawala, Damian Szymański, Łukasz Wroński, Bartłomiej Bartosiak oraz Daniils Turkovs

17:27

Mamy wyjściowe jedenastki, pora więc na ławki rezerwowych. Na początek gości: Wojciech Małecki, Michał Janota, Maciej Korzym, Siergiej Chiżniczenko, Paweł Sobolewski, Kamil Kuzera, Kamil Sylwestrzak

17:21

Za chwilę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, a tymczasem zachęcam Was do zapoznania się z zapowiedzią, którą przygotował Grzesiek Ignatowski. Można ją znaleźć tutaj.

17:20

Witamy! Już za 40 minut na boisku w Bełchatowie, gdzie GKS podejmie kielecką Koroną, zainaugurujemy drugą kolejkę tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.