Korona KielceKorona Kielce
22:25

To wszystko ze stadionu przy ulicy Reymonta, za uwagę dziękują Państwu Kasia Guzik i Jakub Podsiadło. Dobranoc!

22:24

Wisła jest dalej niepokonana na własnym stadionie, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu. Zwycięstwo podopiecznych Franciszka Smudy nie było wcale takie oczywiste - kontry Korony powinny skończyć się co najmniej jednym golem dla gości. Mimo licznych zmian, piłkarze z Kielc nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Michała Miśkiewicza.

93'

Koniec meczu w Krakowie! Wisła wygrywa z Koroną 1:0 po bramce Pawła Brożka!

91'

Jedno z ostatnich dośrodkowań Korony po głowach kielczan wychodzi poza boisko. Od bramki zacznie nadal niepokonany Michał Miśkiewicz.

90'

Gorąco w polu karnym Wisły, Burliga ekspediuje bardzo groźne podanie poza strefę zagrożenia!

90'

Pacheta wykorzystuje limit zmian, wprowadzając Macieja Korzyma za Trytkę (Korona).

89'

Brożek usiłował rozrzucić piłkę szeroko do Garguły, na posterunku był przesunięty na środek obrony Malarczyk.

86'

GOOOOOOOOOOL! Iście partyzanckie rozegranie rzutu wolnego przez Wisłę. Dośrodkowanie Łukasza Garguły wykorzystuje Brożek, lekko podcinając piłkę obok Małkowskiego! Obrona Korony stała jak wryta!!!

84'

Garguła do Małeckiego, "Mały" sprowokował Małkowskiego do wyjścia z bramki, jego lob z ostrego kąta wybity przez obronę Korony w ostatniej chwili!

82'

Rzut rożny Korony wypiąstkowany przez Miśkiewicza, z repetą Janoty radzą sobie stoperzy "Białej Gwiazdy".

80'

Ostatnia zmiana w Wiśle, Chrapka zmienił Piotr Brożek (Wisła).

79'

Patryk Małecki chyba przejął się kandydaturą Krakowa na organizację zimowych igrzysk, bo kółka w polu karnym Korony są iście olimpijskie. Szkoda, że bez korzyści dla Wisły.

78'

Dejmek ofiarnie blokuje strzał Sarkiego, korner dla Wisły bez niebezpieczeństwa dla koroniarzy. Sytuację wyjaśnia Zbigniew Małkowski.

77'

Obrońcy Wisły rozkraczyli się przed stosunkowo łatwą, płaską piłką z prawego skrzydła Korony. Janota oddał strzał obok bramki!

75'

To, co pierwotnie miało być dośrodkowaniem, okazało się zdradliwym strzałem Emmanuela Sarkiego! Małkowski w ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę na rzut rożny!

73'

Sylwestrzak trochę za łatwo objechał Sarkiego. Skrzydłowy Wisły naprawia swój błąd i skutecznie zastawia obrońcę Korony, piłkę wygarnia Miśkiewicz.

72'

W małym zamieszaniu Sylwestrzak uderza niewiele obok słupka!

71'

Dobry powrót i wejście Garguły, Korona ma chwilę oddechu od wiślackich ataków i rzut rożny.

69'

Znowu aktywny Sarki, dośrodkowanie przejmuje Brożek i zgrywa głową do Małeckiego. Trochę niepotrzebnie, bo "Mały" tańczy fokstrota pod nosem kieleckiego obrońcy i traci piłkę.

67'

Bomba Bunozy z dystansu ląduje daleko nad bramką Małkowskiego.

67'

Patryk Małecki zmienia Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

63'

Żółta kartka dla Wilde-Donalda Guerriera (Wisła).

62'

Agresywny wślizg Serhija Pyłypczuka bez konsekwencji kartkowych, ale Wisła ma rzut wolny. Dośrodkowanie Garguły wybite przez defensywę Korony.

61'

Centra Garguły z rzutu wolnego trafia w ręce Małkowskiego. Kielczanie w kontrataku, gubią piłkę przed polem karnym Wisły. Futbolówka wędruje od bramki do bramki, mecz zrobił się bardzo dynamiczny.

60'

Radek Dejmek (Korona) traktuje Sarkiego ostrym wślizgiem. Żółta kartka dla Czecha.

59'

Nieporadne przyjęcia Guerriera kosztują Wisłę utratę szansy na dobrą kontrę.

58'

Wisła Kraków - Korona Kielce

58'

Skrzydła Korony wyglądają coraz lepiej z każdą minutą. Do dośrodkowania zbierał się Kamil Sylwestrzak, ryzykowny wślizg Stjepanovicia od tyłu trafił w piłkę.

56'

Ofiarny wślizg Bunozy przerywa okupację pola karnego Wisły przez gości. Po drodze miał miejsce jakiś rykoszet i od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

55'

Kiełb otrzymuje piłkę w polu karnym, dziecinnie nawija olbrzyma Bunozę, strzał pomocnika gości broni Miśkiewicz!

54'

Wreszcie wybudzają się koroniarze - Golański uwikłał się w drybling z Bunozą, lepszy Bośniak, który wybija piłkę kapitanowi Korony.

52'

Na dośrodkowanie nabiegał Bunoza, strzela nad bramką.

51'

Cały czas huraganowo atakują Wiślacy. Kiwka Sarkiego, jego dośrodkowanie wybija Dejmek i korner dla wiślaków.

50'

Garguła z rzutu wolnego przywalił w poprzeczkę, aż się zatrzęsła! Zabrakło centymetrów!!!

49'

Zbigniew Małkowski musi ratować sytuację wślizgiem poza polem karnym! Chwilę później wybija piłkę Guerrierowi ręką, sędzia Frankowski karze go żółtą kartką!

48'

Do mocnego dośrodkowania Sylwestrzaka przytomnie wychodzi Miśkiewicz.

46'

U gospodarzy boisko opuścił Rafał Boguski (Wisła) - w jego miejsce Emmanuel Sarki.

46'

Trener Rojo Martin wymienił również Gołębiewskiego (Korona) na Trytkę.

46'

Dwie zmiany w zespole Korony. W przerwie boisko opuścił Piotr Malarczyk, w jego miejsce Jacek Kiełb (Korona).

46'

Druga część meczu rozpoczęta!

21:28

Na wiślackich trybunach zasiada dzisiaj 12 499 widzów.

46'

Koniec I połowy! Nie ma lepszego komentarza do końcówki pierwszych 45 minut niż trzy czerwone wykrzykniki w naszej relacji. Po niemrawym początku Wisła zabrała się do pracy i miała doskonałe sytuacje do zdobycia gola. Gwizdek sędziego Frankowskiego ratuje coraz bardziej bezradną obronę Korony od nieuchronnej katastrofy.

45'

Ale to była sytuacja!!! Paweł Brożek w swoim stylu nawija Dejmka, po drodze nawija Stano i wychodzi sam na sam z Małkowskim! Snajperowi Wisły brakuje siły i lekkim strzałem nie jest w stanie zaskoczyć Małkowskiego! Prosto w bramkarza Korony!

45'

Wisła w natarciu. Tym razem dośrodkowywał Ostoja Stjepanović, a Łukaszowi Gargule niewiele zabrakło do zdobycia gola głową! Broni Małkowski!

43'

Ping-pong w polu karnym Korony, w gąszczu zawodników obu drużyn na uderzenie decyduje się Guerrier. Obok bramki!

40'

Bunoza zagrywa w tempo do Guerriera, Haitańczyk na spalonym. Jego dośrodkowanie i tak powędrowało w ręce Małkowskiego.

38'

Sprawiedliwie, żółtą kartką napomniany również Paweł Sobolewski (Korona).

38'

Burliga ukarany żółtą kartką za starcie przy linii bocznej z Sobolewskim.

36'

Piłkarze Wisły tracą cierpliwość, Garguła wybrał niesygnalizowany strzał z dwudziestu kilku metrów. Bez niebezpieczeństwa dla Zbigniewa Małkowskiego.

34'

Po krótkim okresie dominacji Korony z akcją urywa się Burliga. Do dośrodkowania wychodzi Chrapek, ale strzela głową nad bramką.

32'

30'

Kombinacyjne akcje Wisły wreszcie nabierają kosmicznego tempa. Dobre, dwójkowe rozegranie Bunozy z Boguskim, Burliga zgrywa głową do Garguły. "Guła" jest tyłem do bramki, usiłuje strzelić czymś w rodzaju przewrotki, tylko nad bramką!

27'

Guerrier na spalonym po fenomenalnym podaniu Boguskiego. Może to i dobrze, bo Haitańczyk w sytuacji sam na sam z Małkowskim za daleko wypuszcza sobie piłkę.

24'

Kolejne błędy w wiślackim rozegraniu i Głowacki musi ratować się faulem przy kontrataku na połowie Wisły.

22'

Szarza Pyłypczuka lewą stroną, Ukrainiec z Burligą na plecach strzela w boczną siatkę.

21'

Piłka w rękach Małkowskiego po centrze Garguły z rzutu wolnego. Jovanović pewnie powtrzymuje kontrę kielczan, przerzucając sobie piłkę nad Golańskim.

20'

Wisła konstruuje swoje akcje spokojnie, chyba za spokojnie. Kontrataki Korony są o wiele bardziej składne i niebezpieczne.

18'

Chrapek miał dość mozolnego przedzierania się przez obronę Korony i huknął z 20 metrów, bardzo niecelnie.

14'

Głowacki po profesorsku przecina sprytną piłkę adresowaną do Janoty.

10'

Niespodziewanie z piłką w polu karnym Wisły znajduje się Janota, płaski strzał instynktownie nogami broni Miśkiewicz!

9'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Korony, piłka wybita przez wiślacką obronę trafia pod nogi Pawła Sobolewskiego. Strzał z dystansu kozłuje kilkukrotnie od murawy, obok bramki Miśkiewicza.

6'

Szybka kontra wiślaków. Boguski podawał do Burligi, lecz ten "zaplątał" się w polu karnym i z akcji "Białej Gwiazdy" nic nie wyszło.

5'

Rzut rożny dla Korony po szarży Daniela Gołębiewskiego.

3'

Szansa na dobrą kontrę Wisły zepsuta, Guerrier za długo bawił się piłką.

1'

Zaczynamy! Wisła w tradycyjnych, czerwono-białych strojach, Korona na czarno ze złotymi wstawkami.

20:24

Kibice Wisły chyba nie sprostają wyzwaniu Jacka Bednarza. Na trybunach stadionu przy ulicy Reymonta jakieś 12-13 tysięcy widzów.

20:23

Ciekawostka: w pięciu ostatnich meczach Korony sędzia pokazywał czerwone kartki. Dwa razy oglądali ją piłkarze z Kielc, cztery razy z boiska wylatywali ich rywale.

20:16

Mecz poprzedzi minuta ciszy ku pamięci wieloletniego pracownika Wisły Kraków - Andrzeja Marca.

20:13

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski z Torunia. Sędzia Frankowski w tym sezonie "gwizdał" wiślakom w przegranym meczu z Lechią Gdańsk w ramach Pucharu Polski, prowadził także spotkanie Korony Kielce z Jagiellonią Białystok (4:1).

20:02

A tak wiślaccy marketingowcy zachęcali kibiców do przyjścia na mecz. Czy sympatycy podejmą wyzwanie Wisły? Według nieoficjalnych informacji, do wczoraj sprzedano 11 tysięcy wejściówek na to spotkanie.

19:49

Wiślacy meldują się na rozgrzewce, podopieczni Juana José Rojo Martína na płycie boiska już od kilku minut.

19:47

Bramkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Golkiper wiślaków, Michał Miśkiewicz, pozostaje niepokonany na własnym boisku od 9 sierpnia tego roku - wtedy bramkę strzelił mu Bekim Balaj z Jagiellonii.

19:45

Zapowiedź dzisiejszego spotkania autorstwa Kasi Guzik można przeczytać TUTAJ.

19:36

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Piotr Brożek, Patryk Fryc, Paweł Stolarski, Patryk Małecki, Emmanuel Sarki, Fabian Burdenski.

19:35

Rezerwowi Korony: Wojciech Małecki, Rafał Zawłocki, Artur Lenartowski, Vanja Marković, Jacek Kiełb, Przemysław Trytko, Maciej Korzym.

19:30

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie - za niecałą godzinę w drugim piątkowym meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie tutaj Koronę Kielce. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!