Poniedziałek, 24 marca 2014, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 2
19:55

19:54

Warszawianie rzutem na taśmę zdobywają w Gliwicach trzy punkty. Piast walczył, ale broniąc się przez pełne 90 minut i nie przenosząc ciężaru gry na drugą stronę ciężko jest utrzymać dobry wynik nawet z nie najlepiej grającą Legią. Podopieczni Berga mają siedem punktów przewagi nad Lechem, z którym zmierzą się na Łazienkowskiej w następnej kolejce. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Legia zwycięża w Gliwicach 2:1!

95'

Kosecki ograł na lewej stronie pola karnego Matrasa, zagrał szczęśliwie przed bramkę, gdzie formalności dopełnił Wladimer Dwaliszwili! Legia w ostatniej akcji meczu zdobywa gola na 2:1!

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Wladimer Dwaliszwili!!! Niesamowite!

94'

Na spalonym złapany Szeliga.

92'

Atakuje Legia, jednak w tej drugiej połowie mistrzom Polski ciężko idzie stworzenie czegokolwiek z gry. Goście zagrażają głównie po stałych fragmentach.

90'

Pięć minut doliczył sędzia Przybył do tego meczu.

88'

Kosecki na boisku w miejsce Ojamy. Powrót po kontuzji polskiego skrzydłowego.

87'

Dobra centra Hanzela na głowę Jurado, ale ten odchylony uderzył nad poprzeczką!

85'

Teraz z kolei z rzutu wolnego źle dośrodkowywał Tomasz Brzyski.

83'

Na spalonym złapany Horvath, szybko wznowiła grę Legia i przeniosła się pod pole karne Piasta, jednak Żyro zagrał fatalnie.

83'

Beznadziejna centra Podgórskiego.

82'

Wreszcie jakaś odpowiedź Piasta. Jurado zdobywa rzut rożny.

82'

Równie mocny, co niecelny strzał z dystansu Żyry.

79'

Wilczek opuszcza plac gry, w jego miejsce Szeliga

78'

Gospodarze poradzili sobie teraz z dośrodkowaniem Brzyskiego, a teraz przerwa w grze, bo pomocy medycznej potrzebuje Murawski.

77'

Jodłowiec poradził sobie z rywalem na skraju szesnastki i będzie korner dla Legii.

75'

Żyro został zatrzymany w polu karnym gospodarzy. Kwadrans do końca.

73'

Po szybkim kontrataku Legii Dwaliszwili nie dał rady dograć do Radovicia.

71'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Schodzi Nikiema, wchodzi Badia.

70'

Król nie zrozumiał się z Polakiem na własnej połowie, ale dośrodkowanie Radovicia okazało się niedokładne.

70'

Raz jeszcze bardzo dobrze Brzyski, ale tym razem Jodłowiec strzela dokładnie w Szumskiego!

69'

Ojamaa z dystansu trafił w Matrasa. Kolejny rzut rożny dla Legii.

68'

Dużo walki, mało jakości piłkarskiej w tej drugiej połowie.

66'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta, ale piłka pada ostatecznie łupem Szumskiego.

65'

Jakiegoś faulu w ofensywie Wilczka na Juniorze dopatrzył się sędzia.

65'

Piast Gliwice - Legia Warszawa

64'

Znowu nieźle zacentrował piłkę Brzyski, ale z trudnej pozycji Vrdoljak uderzył głową niecelnie.

63'

Dwaliszwili zdołał zdobyć dla Legii rzut rożny.

62'

Faul w ofensywie Radovicia na Murawskim.

60'

Dwaliszwili złapany na spalonym.

59'

Junior! Brzyski idealnie zacentrował na głowę reprezentanta Cypru, ale ten strzelił minimalnie niecelnie!

58'

Dwaliszwili zmienia Dudę w Legii.

58'

Jodłowiec uruchomił na skrzydle Radovicia, ale Serb nie potrafił celnie dograć w pole karne do Dudy. Tylko rzut rożny.

55'

Dobra wrzutka Brzyskiego, ale też fatalny strzał głową Juniora w dobrej okazji!

54'

Żółta kartka dla Murawskiego. Czwarta i ten piłkarz nie zagra w meczu za tydzień z Lechią.

52'

Jurado zmienia Kędziorę w zespole gospodarzy,

52'

Duda efektownie zagrał piętą w pole karne od Żyry, ale ten uderzył prawą nogą mocno i niecelnie.

51'

Jurado za chwilę pojawi się na boisku. Już gotowy do gry Hiszpan, ale to chyba jest jakaś zmiana wymuszona.

50'

Żółta kartka dla Wilczka za nakładkę na nogę Juniora. Bardzo niebezpieczne wejście zawodnika Piasta.

48'

Kędziora płasko zagrał w pole karne, gdzie poślizgnął się Junior, ale z dobrą asekuracją zdążył Jodłowiec.

46'

Ucierpiał w pojedynku powietrznym Wilczek, ale szybko wracamy do gry.

46'

Wznawiamy grę!

19:01

Legioniści już na murawie i, co ciekawe, prowadzą drugą intensywną rozgrzewkę. Gliwiczanie wracają także na plac gry.

19:00

18:48

Piast szybko wyszedł na prowadzenie, ale potem to Legia zdecydowanie przeważała na murawie i choć niewiele na to wskazywało, to jednak gościom udało się wyrównać tuż przed końcem pierwszej części gry. Zapowiada się ciekawy mecz w drugiej połowie.

45'

Legia w końcówce pierwszej połowy jeszcze przycisnęła gospodarzy, ale nie oddała strzału na bramkę Szumskiego. Sędzia Przybył kończy pierwszą połowę, do przerwy remis w Gliwicach.

45'

Niepewna interwencja Szumskiego na przedpolu, a po chwili odbita centra Żyry ląduje na poprzeczce. Korner dla gości.

44'

Słowak dostał piłkę 30 metrów od bramki, pociągnął z nią trochę i uderzył zza szesnastki, a odbita futbolówka przelobowała Szumskiego! Remis w Gliwicach!

43'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Ondrej Duda!

43'

Szumski był jeszcze opatrywany po starciu z Radoviciem, ale juz wszystko w porządku.

42'

Doskonałe podanie Żyry do Radovicia, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Szumskiego! Piłka poszybowała obok bramki!

41'

Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Podgórskiego. Piłkę przeciął pierwszy piłkarz Legii na jej drodze.

40'

39'

Brzyski zacentrował piłkę w pole bramkowe, gdzie nie sięgnął jej Radović.

39'

Matras sfaulował rozpędzonego Brzyskiego w pobliżu narożnika pola karnego. Rzut wolny dla Legii.

37'

Radović został zablokowany w polu karnym rywala. Legia dzisiaj przeważa, ale czegoś w jej akcjach brakuje, żeby były one naprawdę groźne. Piast na dobrą sprawę zaatakował groźnie tylko raz, ale za to skutecznie.

35'

Dobrze dośrodkował piłkę z narożnika boiska Brzyski, ale Żyro głową uderzył dokładnie tam, gdzie stał Szumski.

34'

Ojamaa teraz wywalczył korner dla gości.

34'

33'

Ojamaa wyjechał teraz z piłką za linię końcową.

32'

Hanzel ponownie chciał teraz wstrzelić piłkę głową w pole karne, ale tym razem zagrał w ręce Kuciaka.

31'

Duda! Słowak mocno uderzył z dystansu, ale Szumski zdołał odbić piłkę! Chciał dobijać jeszcze Radović, ale był na spalonym.

30'

Bardzo dużo czasu miał na dobre dośrodkowanie Ojamaa, ale zacentrował tam, gdzie stał Polak. Rzut rożny dla Legii.

27'

Kolejna centra z rzutu rożnego, z którą poradzili sobie gliwiczanie. Chwilę później poprawić chciał Żyro, ale niezłym piąstkowaniem popisał się Szumski.

26'

Po centrze Jodłowca Nikiema wybił piłkę na rzut rożny.

26'

Bardzo dużo niedokładności w obu zespołach.

24'

Horvath doszedł do dośrodkowanej piłki przez Podgórskiego, ale głową uderzył bardzo niecelnie.

23'

Hanzel wywalczył korner dla Piasta.

21'

Legia założyła hokejowy zamek w polu karnym Piasta, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla gospodarzy.

20'

20'

Jeszcze jeden korner po akcji Radovicia.

20'

Nikiema dobrze przeszkodził w krótkim rozegraniu rzutu rożnego legionistom, blokując Brzyskiego.

19'

Ojamaa z lewego skrzydła dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie poza linię końcową wybił ją głową Król.

18'

Dobre uderzenie z dystansu Brzyskiego! Mocno kopnięta piłka nieznacznie minęła bramkę Szumskiego!

17'

Aktywny Ojamaa po podaniu Jodłowca dobrze wpadł na pełnej prędkości w pole karne Piasta, ale też uderzył niecelnie.

15'

Nikiema chyba skręcił staw skokowy w przypadkowym tarciu z Ondrejem Dudą. Piłkarz Piasta jest opatrywany przez lekarzy.

13'

Żyro! Radović doskonale dograł nad obrońcami Piasta do Żyry, który naciskany nie był w stanie oddać strzału!

13'

Legia już atakuje agresywniej, ale na razie dośrodkowania z bocznych rejonów boiska nie docierają do napastników gości.

11'

Piast wychodzi na prowadzenie! Hanzel zagrał piłkę głową w pole karne, gdzie za linię obrony Legii wyszedł Wilczek i uprzedził zaskoczonego Kuciaka!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Kamil Wilczek!

8'

Indywidualna akcja Ojamy, który ze skrzydła ściął do środka i uderzył z około 20 metrów na bramkę Szumskiego, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

7'

Faul w ofensywie Żyry na Królu. Piłka dla gospodarzy.

6'

Tomasz Kuczyński (Dziennik Zachodni) na twitterze: "W Gliwicach na stadionie nie widać jeszcze dyrektora Kręciny. Zacisze gabinetu to pewnie jego żywioł. Zresztą dosyć dzisiaj zimno."

4'

Obie drużyny już w komplecie. Teraz arbiter nie przerwał gry, mimo że Ojamaa domagał się odgwizdania faulu około 30 metrów od bramki Szumskiego.

3'

Ostre wejście Dudy na nogi Murawskiego, który teraz zwija się z bólu.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

17:58

Piłkarze już na boisku, kapitanami zespołów są Podgórski (Piast) oraz Vrdoljak (Legia), a arbitrem spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

17:57

Kogo dziś nie zobaczymy? W Piaście nie ma Martineza, Cicmana, Heberta, Izvolta, a w Legii Astiza, Augusto, Guilherme, Efira, Pinto oraz Saganowskiego.

17:54

Zimno i wilgotno w Gliwicach, ledwie cztery stopnie. A już zapowiadano wiosnę...

17:44

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Bartosz Bereszyński, Daniel Łukasik, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Wladimer Dwaliszwili, Orlando Sa

17:44

Rezerwowi Piasta: Dariusz Trela, Adrian Klepczyński, Kornel Osyra, Bartosz Szeliga, Gerard Badia, Rabiola, Ruben Jurado

17:43

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn.

17:37

Co ciekawego w obu zespołach? Cóż, w ekipie gości swój setny występ w barwach Legii zanotuje dzisiaj słowacki bramkarz Dusan Kuciak. W drużynie Piasta z kolei oczy będą zwrócone na... nowego dyrektora klubu i legendę internetu, Zdzisława Kręcinę.

17:23

Piast Gliwice z kolei obecnie zajmuje w ligowej tabeli dwunaste miejsce z dorobkiem 32 punktów, ale wciąż jeszcze liczy się w walce o czołową ósemkę, do której obecnie traci pięć punktów. Do zachowania realnych szans potrzebne są jednak trzy punkty w dzisiejszym spotkaniu, co na pewno łatwe nie będzie.

17:21

O co grają dziś oba zespoły? Lider z Warszawy chciałby zachować siedmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań, z którym mistrzowie Polski zagrają za tydzień na Łazienkowskiej. Podopieczni Henninga Berga w dotychczasowych 26 meczach zgromadzili 51 punktów.

17:15

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa.