Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu! W Zabrzu bez bramek!

92'

Korona atakowała, ale Małkowski pozwolił wyjść piłce poza boisko i od bramki Kasprzik.

90'

Sędzia doliczył 180 sekund.

89'

Ależ okazja Korony! Chiżniczenko wycofał piłkę do Gołębięwskiego, ale ponownie dobrze interweniował Kasprzik!

88'

Oziębała w starciu ze Stano wywalczył rzut rożny. Dośrodkowywał Jeż, piłka jeszcze dwukrotnie do niego wróciła, ale każde z jego zagrań było niedokładne.

87'

Chwilę wcześniej Kosznik ukarany żółtą kartką.

86'

Nieporozumienie Dejmka z Małkowskim i zabrzanie mają rzut rożny.

85'

Wrzutka z rzutu wolnego w kierunku Stano, ale ten wprost w bramkarza Górnika.

82'

A w Górniku Kurzawa zmienia Madeja.

81'

Cziżniczenko za Korzyma.

81'

Gołębiewski zmienia Kiełba.

80'

Będą zmiany, w Górniku jedna, w Koronie dwie.

77'

Rzut wolny dla Korony wykonywał Kiełb, Korzym doszedł do piłki, ale po interwencji Łukasiewicza wyszła ona poza boisko.

76'

Dośrodkowanie w pole karne Małkowskiego, ale tam gdzie zgrywał nie było żadnego z jego kolegów.

74'

Długa piłka do Kiełba, który zgrał ją w pole karne do Trytki. Dobrze interweniował Małkowski.

73'

Kolejna zmiana w Górniku. Łuczak zmienia Iwana.

71'

Rzut wolny dla Korony. Kiełb uderza, ale wprost w mur. Ucierpiał Jeż.

70'

Dalekie podanie do Korzyma, który zauważył Pyłypczuka. Po chwili uderza ten pierwszy, ale obok bramki.

69'

Zmiana w drużynie gości. Marcin Cebula schodzi, a za niego zobaczymy Przemysława Trytko.

66'

Rzut rożny dla Górnika. Jeż podaje przed pole karne do Madeja, ale ten nie popisał się z uderzeniem.

63'

Górnik grając w dziesiątkę nadal groźny, Jeż do Oziębały w polu karnym, ale Malarczyk wybił piłkę temu drugiemu spod nóg.

62'

Znów zamieszanie pod bramką Górnika. Sylwestrzak mógł zdobyć gola, gdy dobijał uderzenie Korzyma, ale się mu nie udało.

58'

Ależ okazja Korony! Po dośrodkowaniu Malarczyka na piątym metrze znalazł się Pyłypczuk, ale fantastycznie interweniował Kasprzik!

59'

Mogło być groźnie, gdy w polu karnym poślizgnął się Małkowski, ale Łukasiewicz uratował sytuację.

57'

Zmiana w Górniku. Majtan opuszcza boisko, a zastąpi go Oziębała.

56'

Lepiej mógł się zachować Mańka, który zamiast chwytając Korzyma, mógł spróbować wygrać pojedynek biegowy z Korzymem, bo byli jeszcze daleko od bramki.

54'

Czerwona kartka dla zawodnika Górnika! Mańka sfaulował wychodzącego na wolną pozycję Korzyma!

52'

Ależ okazja Górnika Zabrze! Szybka, błyskawiczna kontra. Rozpoczął Iwan, zgrał do boku, gdzie był Majtan. Słowak dośrodkował piłkę w pole karne, a Maćkowi Małkowskiemu zabrakło kilku centymetrów, by piłka trafiła do bramki!

50'

Madej podał w pole do Mańki, ten ładnie szarżował w polu karnym, ale piłkę zdołali jednak odebrać mu obrońcy Korony.

48'

Majtan chciał podciąć piłkę w kierunku Macieja Małkowskiego, ale za słabo by podanie do niego doszło.

47'

Po stracie Górnika, dwójkową akcję przeprowadzili Pyłypczuk i Korzym, ale bez większego zagrożenia.

46'

Wracamy do gry! Oba zespoły bez zmian!

16:18

Pierwsza połowa na remis. Obie drużyny miał po jednej 100% okazji, ale zarówno Madej jak i Kiełb nie popisali się. Częściej przy piłce znajdowali się Górnicy.

16:17

Ostatni gwizdek sędziego był bardzo kontrowersyjny, najpierw Marcin Borski pokazał, że faulowany był Madej, a po chwili pokazał, że kończy pierwszą część spotkania. Rozwścieczyło to piłkarzy i kibiców Górnika Zabrze.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Z lewej strony Kosznik nie porozumiał się z Madejem i piłkę przejął Cebula. Po chwili ponownie przy piłce Górnicy.

43'

Zawieszona świeca w pole karne od Iwana w kierunku Majtana, ale poradzili sobie z tym obrońcy gości.

41'

Mańka podał w pole karne do Iwana, a ten chciał ją szybko wrócić z piętki. Zorientowali się jednak obrońcy Korony i odebrali piłkę.

40'

Jęk zawodu na trybunach Górnika! Po podaniu Iwana, Madej otrzymał podanie i znalazł się sam na sam z bramkarzem Korony i uderzył na bramkę, brakło mu jednak kilkunastu centymetrów!

37'

Madej miał dobry pomysł by zagrać do Macieja Małkowskiego, wbiegającego w pole karne, ale uczynił to jednak zbyt mocno.

36'

Radosław Sobolewski posyła wysoką piłkę w pole karne, ale Radek Dejmek spokojnie podaje do swojego bramkarza.

34'

Korzym wychodzi zza obrońców, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

31'

Kolejna akcja Małkowskiego z Kosznikiem z lewej strony, ten drugi dośrodkowywał, ale dobrze interweniował bramkarz Korony.

28'

Korona powinna objąć prowadzenie! Sam na sam z Kasprzikiem znalzał się Kiełb, ale fatalnie spudłował!

27'

Jeż dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłka była już pod nogami Łukasiewicza, ale sędzia użył gwizdka, uznając że jeden z zawodników Górnika zbyt mocno odpychał przeciwnika.

26'

Małkowski wycofał piłkę do Kosznika, który uderzył na bramkę, ale zostało one zablokowane przez Koronę Kielce.

24'

Piłkę w polu karnym dostał Radosław Sobolewski, ale wywalczył tylko rzut rożny, który nie przyniósł żadnego zagrożenia.

22'

Dobrze w kierunku bramki chciał obrócić się Majtan, ale Stano wybił mu piłkę spod nóg.

21'

Malarczyk chciał posłać dochodzącą piłkę w pole karne, ale nie pozwolił na to Łukasiewicz.

20'

Mogła wyjść dobra akcja Górnika, ale Małkowski zbyt mocno podał na lewą stronę do Kosznika.

17'

Akcja Korony. W polu karnym znalazł się Sylwestrzak, ale niezbyt celnie uderzył z głowy.

15'

Kosznik z lewej strony z Madejem wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowywał Jeż, ale dobrze ustawiony był Stano.

13'

Dośrodkowanie Pawła Sobolewskiego z prawej strony wpada w ręce Kasprzika.

13'

Po raz kolejny Górnik. Mańka przedarł się w pole karne i uderzył z ostrego kąta, ale Zbigniew Małkowski wybił piłkę na rzut rożny.

11'

Po zbyt słabym wybiciu piłki przez bramkarza Korony, z daleka od razu uderzał Radosław Sobolewski, ale trafiło ono daleko w nową trybunę.

9'

Tym razem rzut wolny wykonywał Małkowski, Sobolewskiego uprzedził jeden z obrońców. Po chwili ponownie przy piłce Górnik, ale uderzenie Szeweluchina powędrowało obok bramki.

6'

Widać po zawodnikach gospodarzy chęć zmazania sobie plamy po pierwszych dwóch spotkaniach wiosennych. Tym razem uderzał Małkowski, ale nad bramką.

3'

Aktywny na początku spotkania Madej, tym razem chciał dośrodkowywać z lewej strony, ale uczynił to zbyt lekko.

2'

I od początku w ataku Górnik. Ładna wymiana na prawej stronie Madeja z Mańką, Majtana, który po dośrodkowaniu chciał uderzyć z głowy, powstrzymał jeden ze stoperów Korony.

1'

Zaczyna Korona Kielce!

15:26

Piłkarze wychodzą właśnie na boisko, jeszcze losowanie i za chwilę gramy!

15:20

Drużyny udały się już do szatni, spotkanie rozpocznie się już za dziesięć minut.

15:17

- Będziemy grali w taki sam sposób jak z Legią. Musimy próbować dominować. Można to robić zarówno z piłką, ale również bez niej. Nasz styl jest jasny, bo długo go rozwijaliśmy- stwierdził Jose Rojo Martin na konferencji przedmeczowej.

15:15

Ciekawym zawodnikiem w Górniku jest Majtan. O jego transferze możecie przeczytać tutaj

15:07

- Kielczanie faktycznie grają bardzo ostro, fizycznie. Nikt za darmo punktów nam nie odda. Musimy więc walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Tylko wtedy możemy liczyć na jakąś zdobycz punktową. - powiedział Rafał Kosznik w wywiadzie dla oficjalnej strony Górnika Zabrze.

15:05

Rozdawane są właśnie pamiątkowe akcje Górnika Zabrze. Koszt jednej to 707 lub w wersji pełnej 1199 złotych.

14:59

Przygotowania do meczu rozpoczęli już także zawodnicy Górnika.

14:57

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

14:56

Oba zespoły przeprowadziły transfery last minute w ostatnich dniach. Do Korony trafili dwaj obrońcy – ukraiński stoper Kyryło Pietrow oraz Kazach, Abzal Biejsiebiekow. Do ekipy gospodarzy dołączył natomiast słowacki napastnik Tomas Majtan i skrzydłowy z Zimbabwe, Dzikamai Gwaze.

14:54

W Koronie brakuje pauzujących za kartki Pawła Golańskiego, Vanji Markovicia i Michała Janoty.

14:53

Dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun oglądać będzie trener bramkarzy reprezentacji Polski Jarosław Tkocz.

14:51

Rozgrzewkę rozpoczęli już także pozostali zawodnicy gości.

14:49

W chwili obecnej na murawie rozgrzewają się bramkarze obu drużyn i trójka sędziowska dzisiejszego spotkania, której przewodniczy Marcin Borski.

14:46

Do pauzujących od dłuższego czasu Dancha, Gancarczyka, Nowaka i Magiery dołączyli w ostatnich tygodniach Olkowski, Przybylski, Augustyn, Steinbors i Zachara. Jakby tego było mało, w meczu z Koroną za cztery żółte kartki pauzować będzie Nakoulma.

14:44

W dzisiejszym dniu spotykają się dwie drużyny, które w tym roku nie zgarnęły jeszcze kompletu punktów. Górnik dwa razy przegrał w stosunku 0:3, Korona ma na swoim koncie natomiast jedną porażkę i remis.

14:41

Rezerwowi Korona: Wojciech Małecki, Mateusz Janiec, Daniel Gołębiewski, Przemysław Trytko, Maciej Załęcki, Damian Ałdaś, Siergiej Chiżniczenko.

14:39

Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Rafał Kurzawa, Przemysław Oziębała, Szymon Drewniak, Boris Pandża, Wojciech Łuczak, Kamil Cupriak.

14:38

Do spotkania pozostało jeszcze pięćdziesiąt minut, na chwilę obecną na stadionie kilkunastu kibiców, ale spodziewany jest komplet 3000 osób.